1

Téma: dlhodobejší detox

RNG, myslíš, že dlhodobejší detox pomocou DMSA, DMPS môže telu nejako ublížiť? V prestávkach beriem doplnky ako napr. multiminerály, kde sú zastúpené rôzne prvky, ďalej osobitne zinok a magnézium. Lenže i v multiminerále sú zastúpené len niektoré prvky... DMSA a DMPS pravdepodobne vychytávajú i také prvky, ktoré v multiminerále nie sú, a keď sa nedoplnia z jedla, tak pravdepodobne chýbajú. Keď si to napr. aplikujem na zabudovávanie vápnika, tak ako si písal, že keď v tele nie sú zastúpené viaceré prvky ako vit. D, zinok, bór, stroncium atď, tak sa vápnik nezabuduje.

Píšem to preto, lebo napr. i včera som mal taký celodenný detoxikačný deň, večer som si dal kefír (riadne hustý) a dnes celý deň som cítil napr. svoje nohy také slabé, a bol tam taký zvláštny pocit v kolenách napr. pri chodení... Nevieš, z čoho to môže pochádzať... V poslednom čase sa mi to stalo viac-krát. Nemôže to byť dlhodobejšími absentujúcimi rozmanitými minerálmi?

Ďakujem!



2

Re: dlhodobejší detox

Chelacia rabuje aj o uzitocne mineraly, nielen skodlive. Preto ju treba robit opatrne, aby sa nestalo, ze je telo prilis vyrabovane.Doplnky mineralov pri chelaci su nevyhnutne, lebo tolko nie sme schopni z potravin dostat. A samozrejme tie doplnky musia obsahovat vsetky pre zdravie nevyhnutne, nielen vapnik, ale aj horcik, zinok, mangan,bor a rozne stopove, a na kosti pre zabudovanie samozrejme dostatocne davky vitaminov D-3 a K-2
Nedostatok mineralov v krvi sposobuje nedostatocne vedenie signalov v nervoch, tj slabost, "mravencenie" a nasledne tetaniu.
Tu mas priklad pomerne dobreho zdroja mineralov a potrebnych vitaminov
http://www.swansonvitamins.com/SWC037/ItemDetail?n=0
Ja by som k tomu dodal extra D-3 ci uz v rybacom olejei, alebo 2000 IU a tiez aspon 100 mcg vitaminu K-2, lebo dany doplnol nema podla mna dost ani D-3 ani K, lebo forma fytonadione(K-1) sa slabo vstrebava, naproti tomu K-2 (menoquinone) najma menoquinone-7 sa vstrebava vyborne, nasmeruje mineraly do kosti(v makkom tkanive robia problemy=kalcifikaty)
Slabost je ale najma sposobena nedostatkom draslika, menej  z nedostatku vapnika a horcika.
http://rng.nazory.eu/draslik