1

Téma: problem žalúdok

prosím radu syn 24 rokov, lekar diagnostikoval Oesophagitis Refluxiva, Hernia Hiatus axialis minima
je možne pri uprave stravovania sa tejto choroby
zbavit?Kedže syn mal posledne obdobie stresove koncil vysoku skolu takze stresov dost..strava nic moc.Dakujem za odpoved



2

Re: problem žalúdok

Napravenie travenia je jedina liecba na to pozri temu travenie.
Stravu nemozno odsvindlovat, spravna skladba stravy je nevyhnutnost kazdemu, ked si vazi svoj zivot a zdravie.
Proti stresom treba bojovat destresujucimi metodami, lebo stresy nekontrolovane mozu vazne poskodit zdravie mnohymi sposobmi.



3

Re: problem žalúdok

RNG dakujem to travenie upravujeme a co by si nam doporucil uzivat, lekar predpisal synovi MAALOX
a lieky Controloc za odpoved dakujem



4

Re: problem žalúdok

Nuz samozrejme, organizovana medicina pri akychkolvek problemoch v zxaludku adresuje symptom potlacanim kyselin.
Maalox, moj stary znamy, bral som ho dlhe roky a dnes viem pre co mi nevyriesil problem s palami, ktory je opak toho, co lekari hovoria, nie prebytok kyselin ale nedostatok.
Nuz a Controloc zachadza este dalej, je to takzvany betabloker, Pantoprazolum, ktory potlaca normalnu vyrobu kyselin v zaludku este viac.
Nuz ja dnes beriem podla rad mnohych alternativnych lekarov pravy opak, kyseliny a enzymi a slovo pala, sa z mojho slovnika viacmenej stratilo.

Inac Maalox ma este stale toto zlozenie



Medicinal Ingredients: Each teaspoonful (5 mL) contains 200 mg magnesium hydroxide, 200 mg aluminum hydroxide dried gel (equivalent to 153 mg aluminum hydroxide) and 20 mg simethicone.

Non-medicinal Ingredients: butylparaben, flavour, hydroxypropyl methylcellulose, microcrystalline cellulose, propylparaben, sodium carboxymethylcellulose, sodium saccharin, sorbitol, water. Sucrose Free.

Je tam plno roznych chemikalii. pozri najma na Aluminum hydroxide gell. Dnes vieme, ze hlinnik v tele je skodlivy a jeho zamorenie je spojene s Alzheimerovou chorobou.....



5

Re: problem žalúdok

RNG co by si doporucil na zlikvidovanie "paly"



6

Re: problem žalúdok

Betain HCl a Pepsin HCl, pripadne extra enzymi na zlepsenie travenia.
Dobra rada je delena strava, tj najprv maso a syry, neriedit to aspon 2 hodiny pitim ani polievkou. Zeleninu ako osobitne jedlo, ovocie ako osobitne jedlo.
Nas zvyk jest polievku a pit s jedenim a zakoncit to sladkym mucnikom znamena vzdy problem. Maso sedi v malokyslom zaludku ako tehla, rozklada sa(doslova hnije, nielen kvasi) a cukry z mucnika kvasia a nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom, kde sa kysle kvasne peny zo zaludka dostanu do proti kyselinam nechraneneho pazeraka.
Inac na to mas uz temy
http://rng.nazory.eu/palenie-zahy
http://rng.nazory.eu/naduvanie
http://rng.nazory.eu/travenie
Narusenie vytvarania kyseliny v zaludku moze aj jednodenna "zaludocna chripka" a ked sa potom aspon urcity cas nedoplnaju, je poskodene travenie, absorbcia a znizena imunita celkove, lebo sa cez malokysly zaludok do tela dostavaju rozne zive mikroby, ktore by inac zaludocna kyselina dostatocne silna znicila.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-20 10:26:10)



7

Re: problem žalúdok

Aké je dávkovanie koloidného striebra (50ppm) na pokazený žalúdok (mám možnosť si zohnať aj nižšie hodnoty ako 10 až 40ppm, ak by bolo potrebné)? Pri ppm10 si niekde odporúčal 4x2lyžice, tak ma zujíma ko je to pri 50 ppm. V poslednej dobe mám trocha problémy so žalúdkom, mám ho ako keby na vode. Skúšala som už betain (1-3 tab.s jedlom) aj enzými, no stále to nieje ono. Keď sa najem (plus betain a enzými) tak mi je asi hodinku dobre apotom mám zase divné stavy v žalúdku. Rozmýšľam či ho nemám pokazený. Sem tam sa mi to stáva (raz do roka). (Veľké problémy so žalúdkom som mala ako dieťa, keď som všetko čo som zjedla vyvrátila. Mama mi vždy hovorí že ma zachránila kravské mlieko, lebo len to som v sebe udržala. Podotýkam mlieko priamo od kravy.)



8

Re: problem žalúdok

Mozno mas znizenu motilitu(posuv jedla) a slaby ventil do criev, takze dostavas do zaludka zlc.
Na travenie treba okrem kyselin a enzymov aj vlakniny(mikrovlakniny) a probiotika. Vlakniny nasaju do seba zlc a zlepsia [pohyb v traviacom trakte(motilita)
Ale mozes mat aj vredy, ktore sa obvykle vyvinu  z nakazy helikobakterom, pripadne zapaly sposobene nasimi vlastnymi virusami, ako napr herpes a ine.
Na hojenie zaludka je vyborne brat DGL presd jedlom(zuvacie tabletky) tiez aloe vera
Alebo, co je velmi caste, si prilis riedis zaludocne kyseliny tym, ze pijes so silne bielkovinnymi jedlami privela vody/polievky a navrch toho preplneneho zaludka das nieco sladke a uz sa to kvasenie a mnozenie mikrobov v malokyslom zaludku odohrava.
Vseobecne pre tych, co maju malo kyselin a paly odporucam jest silne bielkovinne jedla bez riedenia zaludocnych kyselin aspon 2 hodiny, kym sa poriadne natravia v koncentrovanych kyselinach a az potom pit. A sladke az osobitne, ako samostatne male jedlo.

Inac koloidne striebro pri otrave zaludka je velmi ucinne, staci glg a casto je tym problem zazehnany na niekolko hodin. Ale to nie je spravny pristup pri systematickom probleme s travenim, len "zachranna brzda" pri prejedeni, ked jedlo zostava v malokyslom zaludku a doslova hnije, tj produkuju sa tam toxiny a to sposobuje otravu a bolesti.
Na druhu toho koloidneho striebra zalezi dost malo, podla mna je ionicko koloidne, tj to najlacnejsie asi najucinnejsie.
Aspon z mojich osobnych skusenosti, pripadne aj mojej zeny, lebo nie sme dost disciplinovani pri jedeni a zasady, co tu hovorim casto z 'pahltnosti"(to je to spravne Slovenske slovo asi) dost casto porusime.
Staci poriadny kus masa, hodne surovej zeleniny(zdroj mikrobov) a na to zakusok a dobre sa napit a patalia je na ceste.
Takze koloidnu strebornu vodu pouzivame aj mnohokrat do roka. Samozrejme je dobre ju pouzit okamzite, necakat az sa clovek zvija v krcoch a ma celkove priznaky otravy.

Naposledy upravil: RNG (2011-04-12 12:52:51)



9

Re: problem žalúdok

Ďakujem za odpoveď. Tvoje príspevky (zdravie.sk) k úprave trávenia mám naštudované. Kedysi som sa stravovala normálne a zvykla som mať kyselinu. No neskôr som sa začala zdravo stravovať. Raňajkujem len ovocie na desiatu nejaké oriešky alebo ovocie. Obed mám klasiku (no nič vyprážané, celozrnné cestoviny, natural ryža, mäso len sem-tam, ryby). Keď jem tak nepijem a keď pijem tak nejem. No napriek tomu mám po niektorých jedlách problémy - žalúdok ako na vode, grganie aj po dvoch hodinách po jedle (napr. ke´d zjem kapra tak mi je ťažko aj keď si dám betain, alebo po banáne či kiwi).
Niekde som čítala že ráno je dobré vypiť vodu s citrónom na prázdny žalúdok. Zo začiatku keď som to robila tak mi to moc nesadlo a mala som akokeby ťažký žalúdok a stále sa mi grgalo.Tak som tomu dala chvíľu pokoj a pila som len čistú vodu. Teraz som s tým znova začala a zatiaľ nemám problémy.
Taktiež som chcela ráno na lačno užívať panenské oleje (momentálne mám doma pupalkový). Ráno na lačný žalúdok som si dala ľyžicu oleja a bolo mi z toho ťažko (vyskúšala som to aj v prebehu dňa no tiež mi ten olej nesadol). To isté pri doplnkoch. Mám multivitamín od svansomu. Sú to také väčšie tmavozelené gelové kapsule, ktoré treba brať po dve. No ráno na lačný žalúdok (kôli lepšej vstrebateľnosti) mi nikdy nesadli.
V podstate stále skúšam a pozorujem vlastné telo čo mu robí zle a čo dobre. Práve pre tieto problémy som začala s Betainom a enzýmami no stále sa neviem nejako nastaviť tak aby to bolo bez problémov. Raz som si dala plný tanier číny (ryžové rezance s kúskami kuraciny) a stačil mi jeden betain a nemala som vôbec žiadne problémy. Inokedy mi to nestačí.Inak vyprázdńovanie mám ukážkové, pravidelne každé ráno a smetam aj cez deň, žiadna zápcha a hnačky a plyny len sem tam keď sa "odtrhnem" a dám si niečo "nezdravé".
Potrebovala som sa kus vykecať. Ďakujem ti za všetky tvoje príspevky, veľa som sa od nich naučila.
Je to dlhá cesta spoznávia vlastného tela.



S vyprázdňovaním nemám žiedne problémy. Stolicu mám pravidelne každé ráno a niekedy aj cez deň.



10

Re: problem žalúdok

Citron nenahradi zaludocnu kyselinu, zialbohu. Grganie znamena kvasenie, tj nemas dost zaludocnych kyselin.
Koncentrovane panenske oleje mnohym robia tazkosti na prazdny zaludok, miesaj ich do jediel  alebo var s nimi. Ak mas chulostivy zaludok, neber doplnky naraz a na prazdny zaludok ale s jedlom a rozdel ich na co najviac davok.

Inac betain HCl ber s jedlom, nie po jedle.
Individualne nemusime rozne latky/jedla znasat, tj aj doplnky.Na stastie je ich dost roznych, takze sa pripadne mozeme tym, co telo neznasa vyhnut.
Ked beries kyseliny, nezabudni aj na skoro rano pred jedlom alkalizaciu. Stale okyslovanie tela vedie k problemom. Aspon 1/4 lyzicky Kalinatu s prvym otvorenim oci rozpusteny vo velkom pohari teplej vody alebo caju.



11

Re: problem žalúdok

Inač včera rano som už nevedala čo vymyslieť aby som si pomohla a napadol ma tento kalinat. Mám ho doma na alkalizáciu Céčka. Tak som si z neho dala trocha do pohára čistej vody. Bol to strašný blivajz a nemohla som to ani celé dopiť, lebo ma z toho naťahovalo ale musím povedať že mi to pomohlo a bolo mi lepšie. Potom som to dopila cez deň dve hodiny po jedle, a bolo mi fajn.
Inač tú vodu s citrónom pijem ráno na lačno kvôli alkalizácii tela, no zo začiatku som mala skôr pocit pály.
Ďakujem za rady :-)))))



12

Re: problem žalúdok

Kalinat treba dobre rozriedit. Ja davam pol lyzicku do pol litra vody, inac je to velmi neprijemne.



13

Re: problem žalúdok

da sa sledovat kyslost mocu napriklad na klasickom pH papieriku, alebo tie rozdiely kysleho od spravneho su na tej farebnej stupnici tazko rozoznatelne ?



14

Re: problem žalúdok

Nuz 6.5 je zlte a 8 je modre, tj zmena farby je poriadna. Aspon na mojej paske na meranie kyslosti(PH strip)



15

Re: problem žalúdok

a ma byt pH az 8 ?



16

Re: problem žalúdok

Moc moze byt az vyse 8, ked mas silne alkalicke telo. To je rozhodne lepsie, ako moje cukrovkarske pred alkalizaciou 6.



17

Re: problem žalúdok

Dobry den, poprosila by som o radu pre jedneho znameho. Ma 24 rokov a dlhorocne problemy so zaludkom. Ma neustale bolesti a krce v hornej casti brucha (viac vpravo) vystrelujuce do pravej ruky a chrbta a pod rebra, na chrbte ma hypersenzitivny bod. Teraz aj bolesti v oblasti obliciek. Nezistena alergia, celiakia, vylucena neurologicka pricina. Zistena laktozova intolerancia- konzumuje len bezlaktozove vyrobky, zisteny parcialny organoaxialny volvulus zaludka, cca. o 90 st. Da sa pripradne nieco robit s takymto zaludkom? Sliznica dvanastnika s miernou chronickou zapalovou celulizaciou bez signifikanej intraepitelovej lymfocytozy, atrofie klkov a bez zretelneho predlzenia krypt. Bez jednoznacnych mikroskopickych prejavov malabsorcnych zmien vo vysetrovacich vzorkach. Pred par rokmi prekonal infekcnu mononukleozu...Parkrat nieco uzival, ale zväcsa nic a bolesti ma stale väcsie...

Tiez by som sa chcela opytat, ake pripravky by mohol uzivat mlady muz, ktory ma tiez problemy so zaludkom (vredy) a k tomu sa pridalo ochorenie stitnej zlazy - najskôr zrychlena cinnost, potom vraj znizena - lieky mu vysadili a nesmie  uzivat jod, neodporucaju mu ani konzumaciu ryb. Môze uzivat, napr. multivitaminove pripravky s mineralmi, ktore obsauju jod? Vedeli by ste nejake doporucit?
Dakujem velmi pekne



18

Re: problem žalúdok

Bolesti zaludka maju za sebou obvykle rozne infekcie v zaludku, ktore sa tam mozu rozmnozovat prakticky len pri malo kyselinach, inac ich kyseliny prirodzene znicia. najviac kyselin znesie helikobakter pilory, este aj skoro naplno kysly zaludok, PH3 ich moze obsahovat skryte v zaludocnom hliene/. Ale PH 2.5 aj helikobakter pilori znici.
Vredy na zaludku su na 98% z helikobaktera pilori. Pri nedostatku kyselin je porusene travenie a z toho vyplyva znizena absorbcia zivin, co vedie k hromade zdravotnych problemov. Taktiez ked je prirodzena kyselinova bariera v zaludku oslabena, do tela sa dostava plno neznicenych mikrobov, co znicia dobru probioticku floru v crevach a doslova nas otravia.

Jod je nevyhnutny pre rozne telesne procesy, nielen hormony stitnej zlazy, preto vylucovanie jodu je velmi zly napad.
Jod sa zucasnuje na vyrobe aj roznych inych potrebnych hormonov, tiez hromady enzymov, bez ktorych sa telo postupne zamori a vznikne hromada roznych nefunkcnych utvarov, kde sa telo snazi ukladat telesne "smeti", ked nema dostatok enzymov na ich rozlozenie.

Prekonanie mononukleozy znamena poskodenu pecen, treba ju regenerovat protokolom dr Berksona, pozri v teme pecen,
akekolvek virusove ochorenia znamenaju znizenu viralnu imunitu, ktore treba zvysit, lebo v tele nosime hromady virusov, (vcitane toho EBV z mononukleozy), ktore nam skodia aj ked sa casto naplno neprejavia a to najma zapalovymi procesmi(sliznice, nervove obaly, vystelky ciev a roznych organov atd)

Na hojenie zaludka je dobry DGL, 2 tabletky pred kazdym jedlom rozzuvat, tiez aloe vera, a Triphala

Chybajuce kyseliny (a v inom case aj zasady) a enzymy roznych druhov treba doplnit.
Cast enzymov treba brat aj na prazdny zaludok(nie kyseliny!) na precistenie tela, lebo zapaly su sposobene aj zamorenimTo, ze sa vyhybas mliecnym produktom este neznamena, ze nemas z minulosti nimi telo zamorene. Aj diagnoza celikie je dost nepresna, mierne alergie mozu mat aj ludia, kde alergologovia nezistia silnu alergiu.
Takze aspon urcity cas by mal pouzivat silne enzymi, tiez specialne na mlieko(Dairy) a lepok(gluten)
Tiez mu odporucam brat hromadu mikrovlaknin a nasadit si kvalitne probiotika, totiz pri zlom traveni sa vzdy znici probioticka flora v crevach



19

Re: problem žalúdok

Uz dva krat som pisala a nikdy nie je moj prispevok, co sa to tu deje?  ked napisem tak ama automaticky odhlasi a prispevok nikede.........



20

Re: problem žalúdok

dobrý deň moj 5 ročný syn trpí zápchou, chodí na stolicu každý tretí deň, slivky, voda nalačno, ovseneé vločky  bez uspechu. Keď zje cez deň slivkovy lekvar, slivkovu vyživu, slivkovy jogurt a sušene slivky je to trochu lepšie, vykaka takmer bez bolesti a nemusi sediet pol dňa na zachode, ale to ma jesť vkuse len všetko slivkové ab sa aspon ako tak vykakal? ked mu vybrali nosnu mandlu, musel jesť všetko kašovité/jogurt, puding, krupic. kasa) vtedy bol kakat po styroch dnoch, tak som zistila ze jedol vsetko mliecne, cize tu zapchu mu musi sposobovat mlieko, mozem mlieko vylucit uplne zo stravy? ked sme ho na par dni vylučili kakal aj každy druhy deň. teraz su všetky jeho mliečne vyrobky taketo: jeden jogurt za den, sem tam platok syra, sem tam acidko. Ovseny ch vločiek už zjedol sacok, do jogurtu, do vyzivu a bez uspechu, viem ze maju nabopnat stolicu, lenze on ma velikansku stolicu aj bez toho. Viem ze je dobre psylium ale za tym treba aspon 3 deci vody co moj syn naraz tolko nevypije a keby som to donho nejak nasilu naliala tak by uz nic neranajkoval lebo by bol plny.Probiotika uzivala odmalicka bio gaia ale na stolicu to neposobilo. Existuje nieco co by mu zriedilo tu stolicu? Porďte mi niečo čo neviem?



21

Re: problem žalúdok

Pohybu ma dost, je mierne hyperaktivny takze neposedi, nie je ani obezny, je skor chudsi, a nechcem mu davat od teraz prehanadla, inak glycerinovy cipok neucinny. Pocula som este o lanovych semienkach ale neviem co s nimi ako mu ich davat a este co hovorite na vodu saraticu?



22

Re: problem žalúdok

Este by som sa spytala, mam moznost davat synovi kozacie mlieko? je to pre nho vhodne? istu dobu ho uz pil namiesto kravskeho a vtedy kakal akzdy druhy den, tiez velikanska stolica ale nebolo to take horzne bolenie a tlacenie.



23

Re: problem žalúdok

Malo vody=prilis tvrda a pomaly sa pohybujuca stolica. Musi viac pit.
Na stimulaciu pohybu su rozne oleje, lyzicka olivoveho do jediel mu moze pomoct. Uz moja stara mamammala prislovie ze "creva treba vymastit"
Saratica je umele prehanadlo, ked sa telo chce zbavit roznych mineralnych soli, najme horecnatych, podavanych v nevhodnej forme na absorbciu, ktore drazdia creva.
Lekari casto predpisuju najma starsim ludom horcik vo forme siranu alebo kyslicnika, co su obe formy nie velmi vhodne na absorbciu do tela na umelu stimulaciu pravidelnosti stolice.Ja som s tym nie extra nadseny.
Skor som za viac vody a mikrovlaknin, priadne ako moja stara mama hovorila, creva potrebuju vymastit.
Velmio dobre a vyborne rozpustne mikrovlakniny su napr arabinogalaktany a inulin. Nestaci len brat [probiotika, treba ich aj vyse 1000 nasobne rozmnozit tj treba ich aktivne krmit zmesou mikrovlaknin. A tie potrebuju az 50 x tolko vody, inac zapecu.

Naposledy upravil: RNG (2013-02-15 15:41:58)