1

Téma: Kolko, coho, kedy, choroby

Dobry den pan RNG,

Vasu stranku mam kompletne celu prejdenu a nastudovanu. Moj problem je, ze trpim viacero ochoreniami naraz, mam pocit ze mam komplet zahlieneny a zasvineny organizmus a nechcem si nadavkovat vyzivove doplnky zle, alebo v zlom case, alebo ich nespravne skombinovat. Nechcem vas obtazovat, ale naozaj mam vsetko poctivo precitane a potrebujem vediet, co kolko a kedy brat, nech som raz celkovo zdrava.

Mam:

tinnitus
akne
seboreu,lupiny,mastne padajuce vlasy
slabe nechty
tetaniu
nocne mory (kricim zo sna)
chronicky zapal stitnej zlazy
vytoky z vaginy
nadmerne ochlpenie
sinusoitidu ci sinusitidu ci ako sa to vola, permanentnu
zjazvene oblicky
zrnite videnie
krce v nohach
za sebou anorexiu, momentalne vaha v normale.

Som veganka. Prosim vas, neviem, vobec sa stracam v tom, s cim zacat, ako sa precistovat, kolko vyzivovyhc doplnkov a kedy brat.



2

Re: Kolko, coho, kedy, choroby

Nuz clovek potrebuje pestru stravu, preto nepodporujem jednostranne diety, aj ked veganske su pre niektorych docasne dobre na precistenie tela
Slabe nechty, tetania, krce v nohach-to moze byt vsetko zo zleho travenia a absorbcie. Tam pomozu kyseliny enzymy mikrovlakniny a obcas nasadit probiotika.
To moze zmiernit aj acne, aj posilnit imunitu, aj adresovat rozne nervove problemy, ako aj nocne mory
Tinitus a sinusoida sa da odstranit branim NAC, kvapkanim roztoku GSE do nosa a branim kapsul oreganoveho oleja.

Zjazvene ladviny su zo zapalov, ktore si zrejme mala pocas oslabenia tela pri anorexii.
Ako kazdemu ti odporucam doplnat zimnok(imunita) selen a jod(stitna zlaza a hromadu inycyh funkcii v tele, vcitane vyroby mnohych  enzymov a hormonov), tiez vitaminy C E a D-3 a samozrejme brat kazdodenne mikrovlakniny a obcas si nasadit kvalitne probiotika
Na zapaly su rozne protizapalove a zvysovanie imunity,
na ochlpenie hormonalne doplnky
Pozri na temy v http://rng.nazory.eu/
ako tinitus, travenie, hormony, infekcie a podobne.

V prvom rade si ale naprav travenie a spestri stravu.
A zaroven adresuj infekcie v nose
Vaha je casto klamlivy udaj o dostatku vsetkych potrebnych zivin
Mozes byt aj tlsty a predsa podvyziveny na niektore dolezite ziviny kvoli zlej skladbe stravy alebo zleho travenia a absorbcie



3

Re: Kolko, coho, kedy, choroby

dakujem za odpoved, viem asi priblizne co by som mala brat, len mam problem s davkovanim a rozdelenim si vyzivovych doplnkov pocas dna. prosim vas trochu mi to upresnite , vobec ale vobec si to neviem nakombinovat. objednam si vsetko potrebne



4

Re: Kolko, coho, kedy, choroby

Kyseliny a enzymy s kazdym, vacsim jedlom, tak budes vediet bez problemov stravit aj silne bielkovinne jedla ako masa, ryby syry a vajcia, ktore ti zrejme robili problemy, ako skoro kazdemu, co sa dal na veganstvo kvoli problemom s travenim.
Do nosa si kvapkaj roztok GSE v leze s hlavou sklonenou dozadu, ber 2 x 600 mg NAC denne
a na tie zapaly v uchu ber 3 x 2 entericke tobolky oregana, kde dostanes dostatok carvacrolu, co v mnohych oreganovych olejoch zialbohu nedostanes.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
Ako kazdemu ti odporucam doplnat zimnok(imunita) selen a jod(stitna zlaza a hromadu inycyh funkcii v tele, vcitane vyroby mnohych  enzymov a hormonov), tiez vitaminy C E a D-3 a samozrejme brat kazdodenne mikrovlakniny a obcas si nasadit kvalitne probiotika
Ked si toto vsetko napravis, uvidis, ci treba adresovat aj tie hormony. na ochlpenie(hirutizmus)



5

Re: Kolko, coho, kedy, choroby

Velmi pekne dakujem za odpoved, neskutocne si to cenim.
Rozhodne ak sa mi zlepsi zdravotny stav, budem vam do smrti vdacna.
Robite tu skvelu vec.

K tomu veganstvu- som silne ovplyvnena rodicmi a rodinou, vsetci od nas su vegani. V tom moze spocivat aj moja neznalost v tom, z coho ma spocivat pestra strava. Ja sa snazim jedvaat vsetko , ovocie , zeleninu, stavy, orechy, strukoviny, niektore sojove nahrady, semena, vlakninu, celozrnne vyrobky, pit zdrave caje , len pri tom mase, mlieku a vajciach mam vzdy strasny strach, ze do seba davam chemicku zmesku adrenalinu, hnijuce veci, rastove hormony, e coli a neviem ake ine svinstva, ktore sa davaju do mlieka a masa, vajec sa bojim kvoli zaobachadzaniu so zvieratami, ryby mi pridu spinave kvoli znecistenym vodam.. uz naozaj poriadne neviem co mam a co nemam jest, zalezi mi na svojom zdravi, ktore som si pochnuvala najskor prejedanim sa, neskor anorexiou, potom po nemocniciach, kde som brala velke mnozstvo liekov na ladviny, hormony, tinitus, posielali ma stale po rontgenoch, antibiotika som v strnastich brala skoro kazdy tyzden-. Naozaj by som pre svoje zdravie momentalne spravila cokolvek, ak by som sa nebala ze ina ako veganska strava je nezdrava, nevaham a spravim to inak... len vacsinou nemam moznost sa spojit s odbornikmi ako ste vy. Neviem ci mate cas, ale mozno mi sme niekedy mozete napisat vas nazor na to, z coho spociva zdrava zivotosprava.. Som mlada zena.

Oblicky sa mi zjazvili zo zapalov este pred PPP, ked som bola mala a ponachladzala v studenej vode na kupaliskach. Dakujem vam za vasu snahu



6

Re: Kolko, coho, kedy, choroby

OK. Takze poznas moj nazor,kluc je pestrost, nezamorene a priemyselne neznicene potraviny , co ti chyba si dopln a potom uvidis. Mozno to bude stacit, mozno nie a budes muset brat aj ine doplnky.
Ja sa vyhybam chemikaliam v mase tym, ze kupujem maso a hydinu chovanu bez atb,a hormonov a s volneho vybehu. Podobne aj mlieko a vajcia. A samozrejme s mierou.
. A ryby jem len z divokeho odchytu(wild), zo severskych mori, najlepsie male a bylinozrave, lebo  cim vyssie na stupni dravcov, tym vyssie zamorenie.
No a najmenej zamoreny morsky produkt su primarne riasy, pestovane v hlbokomorskej vode, ako napr Havaii produkty firmy Cyanotech predavane pod hromadou znaciek, ja kupujem  Spirulinu Pacificu v prasku, bez pridavkov.



7

Re: Kolko, coho, kedy, choroby

Dakujem!



8

Re: Kolko, coho, kedy, choroby

Ak sa este mozem spytat, moje chlpky na tele su akoby rozstiepene-niekedy z jedneho miesta vyrastaju aj tri!Hovori vam to nieco?



9

Re: Kolko, coho, kedy, choroby

Rozstepovanie vlasov a chlpov(Trichoptilosis)mpoze byt pri nedostatku vylucovania tukov, silnom poskodeni chlorovanou vodou a slnkom a mechanicky u vlasov prilisnym sklbanim na sucho pri cesani, zrejme aj telesne sa nejak daju namahat a rozstepovat.
Kremuj sa dobrymi kremami, pozri na temu prirodna kozmetika, tie ti iste nezaskodia ale naopak, pomozu na lepsiu kozu a podkozne vazivo.