1

Téma: farebna stolica

Dobry den mam taky problem so stolicou uz asi 3 mesiace.(pisal som sem uz predtym koli riedkej stolici no kus sa to vyvynulo).Najskor mesiac som mal kazde rano riedku.Potom mesiac som mal pomerne normalnu ale vyskytovala sa obcas zelenkava alebo taka s nestravenymi zvyskami potravy alebo taka ze mi ostal papier zlty.Teraz mavam vacsinou svetlu stolicu , niekedy aj hnedu , aj zelenkava sa uz vyskytla.Vacsinou je tuhsia no niekedy sa este vyskytne kasovita, alebo taka co sa rozpadne vo vode a plava na povrchu a kyslo pachne.Hlavne na hnedej som si vsimol ze je taka leskla.Zozaciatku som schudol dost na vahe, ale myslim ze je to preto ze som prestal posilnovat a brat proteiny a podobobne a malo som jedol cely mesiac.Teraz vsak ta vaha stoji a nemozem pribrat ba sa mi dokonca zda ako by som velmi pomalicky chudol.Svaly sa drzia na rovnakej urovni.Inak sa citim dobre nebyva mi tazko ani ma nejak nebolieva brucho.Rozmyslam nad gastroenterologom ale bojim sa tam zajst koli tym vsetkym hadiaciam co do mna budu chciet urcite strkat.Robil som si aj domaci test na celiakiu ale bol negativny.Zozaciatku som mal privela bielkovin v tele tak bielkoviny uz vyrazne redukujemn v strave a proteinove koktejly uz neberiem no stale sa to nechce upravit.Zaujima ma ci to moze byt nejak tak dlhodobo rozhasene travenie a moze sa to este napravit, alebo pravdepodobne choroba s ktorou uz nic neurobim(celiakia, crohn ?).Rozmyslal som aj nad tym ze si kupim nejake enzymi ale nechcem si tym nejak uskodit ak nahodou mam pankreas v poriadku a chyba bude v tenkom creve.Inak pecenove testy som mal dobre a sono tiez nic neukazalo , akurat mam o 1 stupen menej vapnika a mal som trochu zvyseny albumin este pred mesiacom ale celkove bielkoviny uz boli na hodnote 79 z  maxima 83.Dalej cital som ze ked je malo lipazy co rozklada tuky tak to suvisi aj s hladinou cukru ktora je zvysena ale ja mam cukor pod priemerom (aspon v krvi a v moci neviem) takze predpokladam ze sa tvori dost ak je to pravda.

Naposledy upravil: ezz (2013-02-01 17:54:47)