1

Téma: ENZYMY - divny ucinnok

Dobry den.

Kupila som enzymy Dr. BEST - Best digestive enzymes.
Dnes ich uzivam treti den.
Prvy den som ich uzila nalacno 1,5 h. pred jedlom - o 5 hodin ma prehnalo (niekolko krat za sebou)
Druhy den som ich uzila nalacno 1 H perd jedlom - zas 5 hod. ma prehnalo ( niekolko-krat za sebou)
Dnes som ich uzila 15 min. pred jedlom - o 30 min. ma prehnalo (to este neviem kolko pojdem smile )

Neviete mi poradit preco to takto na mna ucinkuje??? CHcela som si doplnit enzymy - nakolko mam intoleranciu laktozy a trpim aj roznymi potravinovymi alergiami.
LEn nerozumiem preco tie neznesitelne krce a potom prehananie.

AKo to mam spravne uzivat?

Dakujem za odpoved.



2

Re: ENZYMY - divny ucinnok

Ked ta prehnalo, tak su dve moznosti:
alebo ti to odburalo nieco v privelkom mnozstve, co ti podrazdili creva
alebo mas alergiu na niektoru zlozku toho enzymu.
Zialbohu, kazdy sme individualni a nikto nemam krystalovu gulu, kde sa da vidiet, co komu ako zaberie.
Best ma velmi silnu zmes s vela roznymi zlozkami,, od zivocisnych az po fungalne a rastlinne.
Skus mensiu davku otvor kapsulu a rozdel na 3 davky a zober s jedlom na zaciatok, uvidis, ci to este stale sposobi reakciu. Niekedy sa telo po case prisposobi a minimalne davky sa daju zvysovat az po odporucenu.
Inac to radim na vsetky nezname jedla, doplnky a lieky. Zatat s malicko a stupnovat. Takze ked je reakcia, nech nie je privelka a casto sa telo prisposobi(alergologovia to nazyvaju desensitizacia).
Nuz ak ti to nepomoze, budes muset prejst na jednozlozkove enzymi, aby si zistila, ktora zo zloziek ti robi dobre a ktora ta drazdi.
Zacni s pankreatinom, potom jednozlozkovym na mlieko, potom bromelainom atd



3

Re: ENZYMY - divny ucinnok

rabitku, tieto enzymi Best... sú asi dosť silné, tiež som ich dosť citila v žaludku, ak som si ich dala na lačno, hoci ma neprehanalo, predtým  som brala Super Enzym od NOW,ten mam najradšej s jedlom,  potom od Swanson n zimes Pa Plus aj Bio core enzymi na čistenie na lačno, alebo na večer, všetky boli OK, kedže ich prestriedavam, tak som chcela vyskušať aj tie od firmy Dr. BEST - Best digestive enzymes, ale potom som ich pila medzi jedlom, nie nalačno.



4

Re: ENZYMY - divny ucinnok

Este davno pred mnoho rokmi, ked vysli fungalne enzymi v zmesi s rastlinnymi na trh, moj synovec, tazky alergik, tiez dostal z nich hnacku, takze mi to nie je nic  nove.
Vies vytazky z mnozstva roznych nezvyklych zdrojov mozu vzdy obsahovat nejaky, na ktory mozes byt citlivy. A mozno si nan tvoje telo postupne navykne, ked ho budes brat v malych davkach pre zaciatok.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-03 17:34:29)



5

Re: ENZYMY - divny ucinnok

Dobrý deň, beriem spolu s manželom enzými od swansonu- Best digestive enzyme asi tri týždne okolo 5 nad ráno nalačno 2 ks. Zo začiatku asi 2- týždne to u manžela bolo bezproblémové ale posledné tri dávky asi pol hodiny po užití dostal silné kŕče a následne po pár hodinách hnačky. Tak ich prestal užívať, čo to mohlo spôsobiť, keď prvé dva týždne žiadny problém nemal? Ďakujem Indiga



6

Re: ENZYMY - divny ucinnok

Nuz neviem, keby som mal spekulovat, tak asi si na nich telo vybudovalo reakciu postupne. Nieco v tych enzymoch asi telu vadi a postupne sa to v tele nahromadilo a sposobuje alergicku reakciu.
Ale to je len moja teoria.
Alebo mu vadi v nich betain HCl. Niekto neznesie kyseliny na prazdny zaludok a okyslene creva=krce a hnacka.
Osobne beriem na cistenie tela len enzymi, co neobsahuju kyseliny.



7

Re: ENZYMY - divny ucinnok

RNG, chcem ťa poprosiť o radu. Manžel začal brať asi pred 2 mesiacmi na čistenie tela a tiež na rozpustenie tukov enzými Pankreatin 4x na lačno. Odvtedy sa mu na chrbáte začali tvoriť veľké svrbiace tvrdé podkožné neviem ako to nazvať "pupáky". Prestal tich užívať ale odvtedy keď zje nejakú zeleninu, vypije pravú ovocnú šťavu, dá si chlorelu z večera do rána sa mu objavia tie tvrdé pupáky ktoré svrbia. Nie sú hnisavé a po asi 24 hodinách začnú miznúť a potom sa znovu vyhodia. Prosím o radu, čo sa mu mohlo stať, nikdy predtým takto na nič nereagoval. Ako to zastaviť?Alebo je to prejav na čistenie tela?Ďakujem indiga



8

Re: ENZYMY - divny ucinnok

Je to zialbohu prejav cistenia tela.
Ber viac mikrovlaknin a inych absorbentov, nech to svinstvo z tela vynesu A hodne vody!.



9

Re: ENZYMY - divny ucinnok

Ďakujem RNG za odpoveď, môže sa použiť na odstránenie tých toxínov okrem mikrovláknin aj toto uhlie?
http://www.docsimon.sk/tovar/carbo-medi … -20x-300mg
V akom dávkovaní?Ďakujem indiga



10

Re: ENZYMY - divny ucinnok

Ma to poriadne mastnu cenu.Ped 20 rokmi som kupil tubu carbantoxu/citrocarbon(20 kusov ) za 2 koruny....
slovensku produkt.
Aktivne uhlie je silny absorbent toxinov, podobne ako aj bentonity a najma zeolity, ale nevyzivuje probiotika.



11

Re: ENZYMY - divny ucinnok

RNG,

ako sa vlastne berie tento pankreatin?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=3


Jedna kapsula s jedlom, alebo aj dve?

Ďakujem



12

Re: ENZYMY - divny ucinnok

Doplnok znamena, ze ho beries tolko, co ti doplni chybajucu tvcorbu tela. Tj moze to byt 1 az 3 kapsule toho pankreatinu , podla velkosti jedla a toho, co ti tvoj pankreas vyluci.