51

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

Takze, prosim najma na sliznice neprekracujte koncentraciu odporuceny, lebpsi poriadne poskodite!!
Experimenty nechajte na lekarov a vedcov a riadte sa podla moznosti ich odporuceniami, ku ktorym sa dopracovali po dlhsom vyskume a praxi.  !!!

Takže platí to aj pre nové GSE? Aj ja dnes popoludní som si dal nezriedené GSE na ďasná a vôbec nič hrozné sa nestalo (akoby som si dal len čistý glycerín s citrónom). Napadol ma aj šialený pokus, že urobím glg nezriedeného GSE, ale radšej som ho nezrealizoval, lebo aj tak mám (zmiešané) obavy, že by som si mohol ublížiť, i keď to nepáli.

Naposledy upravil: graupel (2013-01-26 18:44:30)



52

Re: GSE-ktoré je účinné?

Prosim, neexperimentujte!!!
Nove GSE budem odporucat, az ked nan dostanem nove data. Zatial "no comment".
To ze to nestipe neznamena, ze sa to da pit ako voda!!!!! Ale iste je to dostatocne bezpecne, ako to odporuca vyrobca, lebo ten nechce ist do vazenia za poskodenie zdravia.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-26 19:21:27)



53

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

Nove GSE budem odporucat, az ked nan dostanem nove data. ZAatial "no comment". Ale iste je to dostatocne bezpecne, ako to odporuca vyrobca, lebo ten nechce ist do vazenia za poskodenie zdravia.

OK. Čiže zatiaľ užívať len 10 kvapiek GSE do 150ml vody 3x denne ako to odporúča výrobca, resp. 30 kvapiek do 450ml na celý deň?

Naposledy upravil: graupel (2013-01-26 19:55:07)



54

Re: GSE-ktoré je účinné?

Myslim si, ze mozes ist bezpecne na 2 az 3 nasobok toho, co odporuca vyrobca, ale naozaj neviem, nakolko je to ucinne na jednotlive mikroby.

Vyrobca nezmenil davkovanie z povodneho, "len" vyrobok samotny!!!



55

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ahoj RNG, chcem sa opýtať, kúpila som si GSE od NutriBiotic a oreganový olej od NOW...som dosť často nachladená a mám opakované ženské zápaly(lekár mi vzdy len predpíse nejaké tabl.). Môžem to brať aj teraz, ak mi momentálne nič nie je?ako prevenciu? 60kvapiek do litra vody GSE a 3krat denne oreganovy olej?



56

Re: GSE-ktoré je účinné?

Samozrejme ze mozes. Ale ked ti lekar casto predpisuje atb, tak by som sa snazil podporit najma probioticku floru, ktoru atb vzdy znicia.Cim automaticky stratis az 70% imunity.

Takze 15 gramov mikrovlaknin kazdodenne, do konca zivota, a nasadit kvalitne probiotika



57

Re: GSE-ktoré je účinné?

Aj mne už prišlo nové GSE z iherbu. Keď dám 60 kvapiek do litra vody, tak je úplne bez chuti. Skúsim ešte preplachovanie dutín a uvidím či pomôže.



58

Re: GSE-ktoré je účinné?

Napis!



59

Re: GSE-ktoré je účinné?

Dnes som spravil jednoduchy test na ucinnost GSE. Pridal som do vody drozdie a cukor, rozmiesal a pockal kym to zacne pracovat. Ked to zacalo bublinkovat rozdelil som to na 3diely po 2deci. Do prvej vzorky som kvapol 12kvapiek stareho GSE do druhej 12kvapiek noveho GSE a do tretej som nepridal nic. A hadajte ako to dopadlo. Stare GSE zastavilo bublinkovanie uplne zatial co nove so vzorkou kde som nepridal nic si veselo šumia doteraz. Takze pochybujem o ucinnosti noveho GSE.  Kludne skuste doma ak mate stare GSE.



60

Re: GSE-ktoré je účinné?

To je velmi zla sprava, toho som sa obaval!!!

Teraz vidite jasne, aka je sila medickej mafie. Ked im nieco velmi konkuruje, tak to znicia!

12 kvapiek do 2 deci je 60 kvapiek do litra, tj koncentracia zhruba 720 ppm.
Kvasinky(sacharomyces cervisae) povodny citricidal potlacil v koncentracii asi 60 ppm, pozri na stare tabulky ucinnosti.
tj ani vyse 12 nasobok koncentracie noveho "GSE" nestaci na znicenie kvasiniek a pravdepodobne aj inych mikrobov.
Nuz je to jasna zalezitost, zialbohu odteraz nemozem GSE z Nutri Biotic viac odporucat, teda aspon ani v 12 nasobnej koncentracii sa zda, ze nema povodny ucinok.

Vdaka za informaciu!.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-29 18:54:45)



61

Re: GSE-ktoré je účinné?

Už aj na iHerb-e je negatívny komentár.

I think something's wrong with the new bottle I've received, because it's not bitter at all. Previous bottle was and other brands also have been. But this one - it's just sour, I even tasted it full strength. Maybe it needs to be shaken very well, but it's too thick and shaking doesn't seem to work.



62

Re: GSE-ktoré je účinné?

A teda ani Citricidal od firmy Bio chem research uz nie je k dispozicii v povodnej verzii?



63

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG dakujem za odpoved....a cez vikend vyskusam ten test na GSE, dufam ze nebudem sklamana...



64

Re: GSE-ktoré je účinné?

nephilim teraz som objednat nejaky produkt 20ml flasticku z ciech kde mi predajca tvrdi ze je to citricidal od biochemu. a ked som sa ich pytal tvrdili ze budu brat od biochemu aj dalej. vyskusam a dam vediet. co mi nesedi ze mi predajca tvrdil ze datum spotreby je 06/2014



65

Re: GSE-ktoré je účinné?

Zrejme ze to kupili davnejsie, lebo zaruku mas obvykle aspon 2 roky. Ale u citricidalu by som sa prilis neznervoznoval o kazeni casom, ved je to same konzervacny prostriedok proti kazeniu .



66

Re: GSE-ktoré je účinné?

tracheus daj potom prosim vediet ked ti pride, dakujem smile



67

Re: GSE-ktoré je účinné?

No teda, práve som si prvýkrát objednala GSE z I-herb a škoda, že som na túto tému netrafila skôr. Asi mi bude nanič, chcela som ho použiť namiesto atb v prípade choroby... Naozaj sa dá kľudne aj neriedené ochutnať, lizla som si z neho a nič sa nedeje. Prosím aj ja info o Citricidale z Čiech, či je ok, prípadne aj link. Ja som natrafila na jednu českú stránku, ale je to hodne drahšie ako GSE z USA. RNG vy nemáte typ na webovú stránku, kde sa dá Citricidal kúpiť výhodne? Teda aspoň čo sa týka poštovného do SR? ďakujem.

Naposledy upravil: korunka (2013-02-04 21:08:12)



68

Re: GSE-ktoré je účinné?

Zialbohu som na tom zatial rovnako , ako ty, a neviem o tom ceskom nic. Na nete som nasiel toto
http://www.amazon.com/Citricidal-Grapef … 0038Q44OQ, kde maju naj GSE z NutriBiotic, tj teraz to neucinne kysle, aj tabletky GSE, kde tak isto nepoznam ucinnost, lebo ich mozno tiez zmenili, aj citricidal z BioChem Research
Nastvali ma poriadne, lebo som to GSE pouzival uz 15 rokov a bolo vynikajuce na vselico. Na stastie som sa zasobil, kedze son toho pouzival dost, a kupil som si pred vyse rokom liter, takze mam na par rokov dost. Ale neviem co potom...

Naposledy upravil: RNG (2013-02-04 21:23:03)



69

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

Zialbohu som na tom zatial rovnako , ako ty, a neviem o tom ceskom nic. Na nete som nasiel toto
http://www.amazon.com/Citricidal-Grapef … 0038Q44OQ, kde maju naj GSE z NutriBiotic, tj teraz to neucinne kysle, aj tabletky GSE, kde tak isto nepoznam ucinnost, lebo ich mozno tiez zmenili, aj citricidal z BioChem Research
Nastvali ma poriadne, lebo som to GSE pouzival uz 15 rokov a bolo vynikajuce na vselico. Na stastie som sa zasobil, kedze son toho pouzival dost, a kupil som si pred vyse rokom liter, takze mam na par rokov dost. Ale neviem co potom...

hm, škoda :-(  počkám, čo napíše tracheus o tom z Čiech...



70

Re: GSE-ktoré je účinné?

Vecna skoda, ak sa nedaju presvecit, aby predavali ten povodny. Ja v tom vidim ruku farmaceutickej mafie, tak ako to urobili pri mnohych ucinnych doplnkoch, co im zavadzali v predaji ich drahych patentovanych  chemickych  liekov.



71

Re: GSE-ktoré je účinné?

Čo potom namiesto toho použiť? mám 5 ročné dieťa, takže v našom prípade sú to väčšinou vírusy, škôlkárske baktérie, kašle a pod. atb sa bránim, ako sa dá, už sme dávno nebrali... tak toto som chcela mať doma ako poistku. ešte si spomínal oregánový olej, ale ten sa mi zdá silný pre dieťa nie? koloidné striebro mám odskúšané na sebe, ale vyjde dosť draho.



72

Re: GSE-ktoré je účinné?

Kup si lacnejsie koloidne striebro, napr z Lucenca, kde som osobne kedysi v mojich byvalych obchopdoch generator na to nainstaloval Dnes dostat kvalitne ustne probiotika, vo forme cukrikov, co pomahaju menit floru v ustach, hrdle dokonca aj v nose a strednom uchu po case, Nar vyraba ich firma Jarrow pod menom Jarro-Dophilus, Oral Probiotic lozenges, maju ich napr v iherb.com
Na virusy treba antiviralne doplnky, pozri cez Google.sk pod rng herpes, tam ich mam vymenovane kopu. Pre tak male dieta sa hodi napr collostrum,aloe vera,  kvapky Sange de Grado a samozrejme vitamin C, najlepsie vo forme Ester C with bioflavonoids, ktory dostanes aj vo forme prasku a mozes ho pridavak kvanta do vody na pitie dietatu.
Ja napr pouzivam caj z huby chagy a betaglukany na zvysovanie imunity celkove. To by sa patricne ochutene dalo dat aj dietatu. A to sa neda predavkovat , takze ziadne obavy.

Dufam, ze sa predsa len najde riesenie na ten citricidal v povodnej aktivite.



73

Re: GSE-ktoré je účinné?

link je tu: http://www.komplexnizdravi.cz/doplnky-s … apefruitu/

ja idem zajtra na postu tak uvidime ako to bude, ci ta latka bude horka ako ma byt. ale zatial som este nepocul ze by biochem stopoval vyrobu. takze snad bude pokracovat sam

Naposledy upravil: tracheus (2013-02-05 00:11:49)



74

Re: GSE-ktoré je účinné?

BioChem vyraba plno inych produktov, iste nezastavi vyrobu. Ale mohli ho "kupit" alebo ovplyvnit("dal mu ponuku, ktoru nemohol odmietnut"-vid krstny otec 2).
Drzim palce, aby sa tak nestalo!



75

Re: GSE-ktoré je účinné?

http://www.regeneracetabor.cz/obchod/ci … p-461.html

Nasiel som ho aj tu, ale najlacnejsie to teda nie je.Otazna je kvalita.Je to velka skoda, ze Nutribiotics sa nechal zrejme niekym ovplivnit a zmenil povodnu vyrobu GSE.Velka vacsina eshopov ma stale na strankach fotky povodneho GSE, takze si nato davajte pozor.Najlepsie by bolo najst obchod, ktory ma este nejake stare zasoby na sklade.Neskusal niekto si objednat napriklad

http://www.amazon.com/Maximum-Grapefrui … ywords=gse
Premyslal som, ze ci to nerisknem a nekupim z amazonu toto

http://www.amazon.com/Nutribiotic-Gse-L … B00014E1D2
Len je to pre mna teraz dost penazi podstupovat take riziko a zistit, ze som si zakupil gse s novou recepturou.



76

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

Kup si lacnejsie koloidne striebro, napr z Lucenca, kde som osobne kedysi v mojich byvalych obchopdoch generator na to nainstaloval Dnes dostat kvalitne ustne probiotika, vo forme cukrikov, co pomahaju menit floru v ustach, hrdle dokonca aj v nose a strednom uchu po case, Nar vyraba ich firma Jarrow pod menom Jarro-Dophilus, Oral Probiotic lozenges, maju ich napr v iherb.com
Na virusy treba antiviralne doplnky, pozri cez Google.sk pod rng herpes, tam ich mam vymenovane kopu. Pre tak male dieta sa hodi napr collostrum,aloe vera,  kvapky Sange de Grado a samozrejme vitamin C, najlepsie vo forme Ester C with bioflavonoids, ktory dostanes aj vo forme prasku a mozes ho pridavak kvanta do vody na pitie dietatu.
Ja napr pouzivam caj z huby chagy a betaglukany na zvysovanie imunity celkove. To by sa patricne ochutene dalo dat aj dietatu. A to sa neda predavkovat , takze ziadne obavy.

Dufam, ze sa predsa len najde riesenie na ten citricidal v povodnej aktivite.

Ďakujem za info, poštudujem ešte viac na tvojej stránke.... Mala by som ešte otázku - koľko vit. C je bezpečné pre 5ročné dieťa? Ten Ester C píšu, že je pre dospelých.  Môže aj dieťa? Inak jej dávam probiotiká na večer (ale len Children Dophilus, dosť slabé oproti tým, čo odporúčaš, objednám nejaké z I-herb) a Imunoglukán sirup užíva teraz v zime. Za posledné dva roky jej imunita samozrejme zosilnela, v podstate je to dosť dobré. Jediný problém je, že keď kašle, niekedy to zlezie na priedušky a vtedy detská Dr. tlačí na atb, no už ma pozná, že je to pre mňa len ozaj posledná voľba. Príde mi čudné pri každom horšom kašli jesť atb, ani ja ich nejem, keď mám zápal priedušiek. A prejde to rovnako ako s atb.
RNG - koloidné sriebro je pre dieťa bezpečné? Tu som trochu opatrná, dávala som ho len sebe. Malej len ako kvapky do nosa. Na kašeľ to asi nie je to najlepšie nie?

Ďakujem veľmi pekne za tvoj čas a info :-)

Naposledy upravil: korunka (2013-02-05 19:26:56)



77

Re: GSE-ktoré je účinné?

Dačo od BioChem-u je aj tu, je to USA obchod (o kvalite tohto citricidal-u nič neviem!).
http://www.healingedge.net/store/more_b … #tab-1-div

Naposledy upravil: graupel (2013-02-05 09:01:38)



78

Re: GSE-ktoré je účinné?

Graupel poštovné na Slovensko je tam takmer 50 dolárov.



79

Re: GSE-ktoré je účinné?

tu je postovne 16$
http://www.ebay.com/itm/Citricidal-Liqu … 53e3038834

ale zase mam pochybnosti ci to nevyraba nutribiotics aj ked je tam logo biochemu...



80

Re: GSE-ktoré je účinné?

Korunka, keby si to kúpila cez Shipito, vyšlo by ťa to lacnejšie.



81

Re: GSE-ktoré je účinné?

graupel mas skusenosti so shipito? potrebujem dostat na slovensko toto a hladam lacne postovne: http://www.inspirednutrition.com/2/The_ … 21_oz.html



82

Re: GSE-ktoré je účinné?

Tracheus, ja nemám skúsenosti so Shipitom, ale tu na fóre ľudia píšu, že objednávanie cez Shipito je oveľa lacnejšie.
Preštuduje si podrobne:
http://rng.uforum.sk/search/1673953474/
http://cz.shipito.com/



83

Re: GSE-ktoré je účinné?

a s týmto citricidalom nemáte niekto skúsenosti?

http://www.alternamedica.cz/alternamedi … vych-jader



84

Re: GSE-ktoré je účinné?

Podla reklamy je to produkt BioChem research  tj povodny citricidal. Len neviem , nakolko sa tomu da verit, zialbohu a ci BioChem v poslednom polroku tiez nezmenil formulaciu. Predajca tohotu produktu kupuje zrejme citricidal vo velkom baleni od BioChem a flaskuje to do malych flasticiek.



85

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG prosím Ťa toto balenie Ti príde ako nové alebo staré? Ďakujem

http://www.vitaminlife.com/product-exec … h3lCgAAEAQ



86

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nemam ani sajnu. Ja mam stare, ale kupil som to pred 1.5 rokmi.



87

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ja si idem pre istotu rychlo kupit tento Citricidal:

http://www.regeneracetabor.cz/obchod/ci … qeu8u14912

Este mam z neho doma,stale poridne stipe,snad to nepokazili aj pri tomto..

Nema tento ine davkovanie? Nie je nahodou silnejsi? Lebo uz som ho dlho nepouzivala a zabudla som..

Dakujem,Cora



88

Re: GSE-ktoré je účinné?

To je 60% tj davkovanie je 35 kvapiek do litra vody.



89

Re: GSE-ktoré je účinné?

Len taka hypoteticka otazka - je mozne, ze by iherb (ne)vedome predal nejaky fake-vyrobok (GSE)?

Tu je jeden z poslednych komentarov na iherbe ku GSE:
Za zmyslenie urcite stoji poznamka o inom pisme na flsticke a pod... Ma niekto z Vas staru aj novu flasticku GSE? Je tam rozdiel?

FAKE!!!! Not grapefruite seed extract!!!!!!! Beware!!!! Go buy from whole foods and see the difference!!!

Posted by 4746957147035717325 on Feb 02, 2013
Purchased at iHerbThat's new for me, but I just felt as Neo from Matrix. After opening the package something looked wrong the font on the bottle was slightly different http://www.nutribiotic.com/gse-liquid-c … e-2oz.html you can see how original one should look like. It actually should peel off as they have additional instructions both in the front and back. Then I decided to taste it. Please beware grapefruite seed extract should taste like Honey it should be very bitter!!!!! Go to whole foods and check the original. The stuff from the bottle I got from Iherbs tastes like honey with some lemon juice. I can't believe they would sell fake extract, now I'm scared of 4 other bottles of vitamins I got from them.



90

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ja mám  starú aj novú formulu Gse. A je pravda  popis je rozdielny. Na starom sa napr. píše Nutribiotic Gse liqid concentat containsCitridical,  nová formula má len nutribiotic GSE liqid ... Originál má v pravom dolnom rohu hnedý trojuholník. nový nemá. Originál má pod nálepkou popisy o použití na rôzne účely, nová fľaška je  pod vrchným popisom čistá. . Je tam veľa rozdielov. Ale aj iný predajcovia už majú  toto nové GSE. Nina 26 písala, že jej takéto poslal aj SWanson. Aj na Slovensku niekedy v rokoch 1995 bolo v lekárnach dostať veľmi horké a štiplľavé gse, ale pod názvom niečo ako grapefruitový exrtakt, sama som to kupovala v posledných rokoch už je len citridical a grepavit od dr. Popova. Chápadlá farmaceutickej mafie už pomaly zasiahnu aj Ameriku. Zistili, že veľa ľudí objednáva práve odtiaľ. V poslednom čase s to veľmi rozmohlo. V tomto období  vydalo v roku 1997 české vydavateľstvo PRAGMA knižočku od Shalila Sharamon.  Bodo J.Baganski Zázračná sila grapefruitu z nemeckého originálu.

Naposledy upravil: Zorana (2013-02-09 11:35:43)



91

Re: GSE-ktoré je účinné?

A kupoval niekto od BioChemu GSE-čko, že či aj oni zmenili obsah GSE na nekvalitný?



92

Re: GSE-ktoré je účinné?

možno v tom má prsty práve Biochem, aby nemali konkurenciu...



93

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ja som posielal pred 3 týždňami e-mail do NutriBiotic a priamo som sa spýtal, koľko % citricidal-u obsahuje nová formula GSE, ktorá obsahuje 33% grapefruit seed extract. Výsledok? Žiadna odpoveď!

Naposledy upravil: graupel (2013-02-09 21:37:29)



94

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ahoj RNG,co povies na toto?

taketo grepove zrniecka som este nevidela..

http://www.liecivemasti.com/grapefruitove-zrniecka/



95

Re: GSE-ktoré je účinné?

A toto:

http://www.energy.sk/sk/menu_x1148x.asp

http://www.energy.sk/sk/menu_x1132x.asp

neviem,co si mam mysliet o tych bioinformaciach....

Dakujem Cora



96

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ahojte,

Som tu nový smile

Písal som do iHerb.com a vitacost.com a pýtal som sa ich či majú GSE kde je na obale napísané že obsahuje Citridical. Odpovedali mi ze nemaju a predavaju to co NutriBiotic vyraba. Moje GSE(povodny horky recept) čo som si kupoval z iHerb (118 ml balenie) má napísané CITRIDICAL brand grapefruit seed extract (33%), tie čo majú teraz už nemajú slovicko CITRIDICAL na zadnej strane obalu. Mám aj foto nového obalu, ale neviem ho sem dať

Skúšali ste už niekto ten cesky Citridical? Ak áno, akú má chuť a je účinný ?



97

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ahojte,
to iste došla mi nová formula, ktorá nezaberá. Často mávam gynek. problémy a obyčajný citrovital čo sa dá kúpiť v lekárni mi v pohodičke zaberal.....tento GSE absolutne nič. Do toho všetkého sa mi zapalilo oko.....tak som si to tiež aplikovala....a nič. Pomohol framykoin. Tak teraz viem že je to neúčinné. Škoda že človek vyhodil na tento neúčinný preparát dosť peňazí......a nič. Ja sa nebránim ani ATB ale je pre mňa otrávne vysedávať u lekárov, keď si človek vie pomôcť takto



98

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nuz alebo teda prejdeme na povodny citricidal z firmy BioChem research, ak je este stale rovnako vyrabany, alebo musima najst nahradu za tento dosial vyborny vyrobok.
Aj Cesi ho kupovali vo velkych baleniach (galony) v BioChem Research a balili doma do malych flasiek s patricnym zvysenim ceny, a ak zacnu predavat nejaku inu recepruru, nez povodny horky ako blen citricidal, tak sme nahrati a budeme muset pozerat na nieco ine.



99

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ahojte,
nasiel som na iherb starsi komentar, kde dotycny tvrdi ze telefonoval do Nutribiotics kde mu vysvetlili, ze pripravok je ten isty iba zmenili dodavatela a vylepsili chut. Udajne dostali kvanta podobnych telefonatov od dalsich ludi. Otazne je, ci je to pravdivy koment od realneho zakaznika...
Pokial to bude viac ludom zaberat, je mozne, ze neklamu ale uz sa tu ludia stazuju tak neviem, asi treba pockat ci tych ludi bude viac

quote z iHerb.com:
OK........THEY HAVE IMPROVED THE TASTE

Posted by Reviewer1897358 From Illinois on Dec 01, 2012
Purchased at iHerbI thought there was something wrong with my last bottle of GSE, so I called nutribiotic to check. There was hardly ANY TASTE to it......NO BITTERNESS. GONE!!! They said the formula was exactly the same, but they had changed suppliers and had improved the taste, but stregnth etc. was exactly the same as before. They were trying to inform all their distributers so they could pass along the info. She said they had received tons of calls just like mine, thinking something was wrong with it. Just an FYI for all who take it.



100

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nase cerstve skusenosti:
Uz od septembra sa nepretrzite liecime tabletami GSE+sprej do nosa GSE+sprej do hrdla GSE a vysledok nulovy.V jednom kuse infekcie v celej rodine.Mladsi syn behom 3 tyzdnov chytil 2 infekcie+do toho chripku+silne bolesti usi,vysoke horucky a GSE mu nezabralo napriek tomu,ze som mu uz nakoniec zvysila davky na dospelacke..Predvcerom som vyhrabala stary Citricidal kupeny v Cechach a cuduj sa svete-ucinkuje..Ocividne a citelne zlepsovanie u celej rodiny..Takze podla mna su aj tablety neucinne.

RNG,co si prosim Ta myslis o tomto vyrobku:

http://www.highernature.co.uk/Products/Citricidal

Naposledy upravil: cora73 (2013-02-12 10:15:58)