1

Téma: Aromaterapia, esenciálne oleje

Chcem vymeniť esenciálny levanduľový olej za citrusový. Výrobcovia však upozorňujú, že citrusové esenciálne oleje spôsobujú fototoxicitu. To znamená, že ak v miestnosti dám vypariť olej a do miestnosti svieti slnko (napr. v lete pri horúčavách), tak vzniknú nejaké toxické škodlivé látky, ktoré sa môžem potom nadýchať? Alebo fototoxicita sa prejaví až keď pôjdem na slnko nadýchaný citrusovými esenciami? Ako to vlastne prebieha?



2

Re: Aromaterapia, esenciálne oleje

Tu to je jemne prehnane na natlak FDA.
Neviem o tom, ze by sa oberaci citrusovych plodin, ktori dychaju cely cas citrusove oleje a dostavaju ich dotykom, ze by mali nejake problemy so slnkom.



3

Re: Aromaterapia, esenciálne oleje

RNG citam same chvaly o taurine a carnitine, medziinym aj o priaznivych ucinkoch na znizenie cholesterolu, aky ma na to nazor?



4

Re: Aromaterapia, esenciálne oleje

Nuz ma to malicky vplyv aj na cholesterol ale len vo velkychdavkach. Cholesterol treba lacne a ucinne adresovat menej cukrami a Policosanolom
Ja som odporucal  castejsie si vyrobit "inhalator" z papierovej trubky od kuchynskych utierok alebo toaletneho paliera, nakvapkat naj 1 a viac kvapiek oreganoveho oleja a inhalovat.
Na inhalaciu koloidnej striebornej vody treba inhalator alebo ultrazvukovy zavllhcovac, ale pozot, koloidna strieborna voda sa nesmie dotykat kovov, inac sa rychlo znici, za nie prilis vela sekund.