1

Téma: iherb-dhl

chcel by som upozornit na dhl z iherb aby ste ho nepouzivali. ja som potreboval nieco surne tak som si priplatil dhl expres s tym ze to pride skor sice to doslo na slovnesko asi za 4dni ale co sa deje po tom ma vytocilo. najprv mi to nechodilo niekolko dni potom mi dosla sms ze im mam napisat mail ohladne colneho dlhu(sms prisla od dhl nie z colnice).a potom mi dosiel odpisany mail ze im musim vyplnit tlacivo vytlacit si ho potom podpisat znova naskanovat potom im poslat fakturu dalej obciansky naskenovat a az potom mi dojde kurir ktoremu zaplatim smiesny dlho asi 5euro.nakoniec to trva o 3dni dlhsie ako lacny air mail a este to stale nemam doma a stalo ma to asi 15euro na postovnom navyse.

Administrátor: http://rng.nazory.eu/kde-kupit-potravin … z-usa.html



2

Re: iherb-dhl

DHL som pouzival ja na komercnu dopravu balikov niekolko sto kil, tam sa to oplatilo ale samozrejme to islo cez colneho deklaranta a byrokraciu. Ale inac sa neda objednavat komercne.
Samozrejme male balicky leteckou postou(prva trieda, first class USPS) su pre male objednavky najjednpoduchsia verzia.



3

Re: iherb-dhl

Nasla som tu temu ohladom iHerb tak nezakladam novu. Mam otazku ohladom platenia. Plati sa, samozrejme, z uctu. Citala som na stranke rng.nazory.eu, ze sa stavali pripady vyplienenia uctu, stalo sa vam to uz niekomu pri objednavani z iHerb alebo ostatnych?? Celkom som sa zacala bat, prirodzene, nerada by som ostala od prostriedkov na zivobytie, keby sa mi tam niekto nabural. Uz som platila a platba myslim prebehla ok, len som si trosku zacala robit starosti s tymto, ci sa mi niekto nepoprechadza po mojom bankovom ucte cez iny pocitac.



4

Re: iherb-dhl

Nuz ja pouzivam pri objednavani len kreditkarty(nie debitne a uz vobec nie bankove debitne, tj priamy vstup do uspor)
Za niekolko desatroci pouzivania kreditkariet na rozne objednavanie som mal zatial len dva utoky na konto, ktore som jednoducho zastavil (dispute) a tym to bolo vyriesene. Raz mi museli vydat novu kreduitkartu a staru zavriet kvoli takemu utoku. Stacil na to telefonat a za par dni som dostal novu kartu a stara bpola okamzite zablokovana po telefonate, a suma, ktoru na nu niekto nalozil bola vymazana z mojho uctu.
Samozrejme situacia je uplne ina pri bankovej karte =debitnej, tam ked niekto nieco z nej vybere, mozes sa stazovat na lamparen.
Takze ked nemas kreditkartu a banka ti vyda len debitnu kartu, nechavaj na jej konte len tolko, co potrebujes na objednavanie

Naposledy upravil: RNG (2011-10-07 16:15:14)



5

Re: iherb-dhl

to sa mi stalo u sawnson ze som nieco zaplatil a nemali to na sklade zmazal som cislo uctu a potom som zistil ze to nie je na sklade tak som menil objednavku u nich a pytal som sa akym sposobom  mi to strhnu a oni mi povedali ze oni si to strhnu sami..pri tom som mal to cislo karty uz davno zmazane ale oni ho stale mali co sa mi zda vrcholne neseriozne nechavat si databazu kreditiek platiacich...lebo hocikedy im mozu hacknut stranku a pobrat vsetky udaje. lebo pochybujem ze firma na doplnky ma niaku uzasnu bezpecnost. myslim ze tie cisla kreditiek si skoro vsade ukladaju aj ked si cislo v profile zmazeme. aj ja mam niekedy strach

Naposledy upravil: 5qo (2011-10-09 21:34:27)



6

Re: iherb-dhl

Nuz vcselico sa deje s tymi kreditmi, casto aj neseriozne, niekedy dokonca je to sucast organizovaneho zlocinu. Ale pravdepodobnost, ze sa to stane prave tebe je nepatrna. Ako som povedal, ja si objednavam cez internet a telefonicky na kreditkarty uz vyse 25 rokov,9mozno aj 35) a zatial som  mal len 2 krat vytriasacky, pri ktorych som nestratil ani halier, len to bolo neprijemne. S debit kartami je to ale inac a najhorsie je dat komukolvek udaje z bankovych kart, ktore su vlastne tiez debitne karty, lebo mas peniaze ulozene na uzte a nia ako pri kreditnych, ze mas len bankovu doveru/kredit a ziadne zlozene peniaze na ucte.



7

Re: iherb-dhl

ahojte...ako to je vlastne s dopravou z iHerbu ?

1. iHerb pripraví objednávku, následne pošle DHL ???
2. DHL letecky dopraví tovar do Európy ???
3. Ako sa dostane zásielka na Slovensko ?
4. Slovenská pošta mi zásielku doručí

- nedošla mi totižto zásielka z Iherbu(zatiaľ sa mi to nestalo)
- iHerb objednavku poslal, tam sa chyba nestala,
- avšak, cestu zásielky DHL-om nemožno sledovať...

čo teraz ? ako ste riešili podobný prípad ?
ďakujem



8

Re: iherb-dhl

?
Nuz ja som si vzdy platil DHL s tracerom, co je len o daco drahsie a pri velkych objednavkach sa nejednalo o par dolarov extra. Ale pri malych zasielkach obycajny USPS je asi najjednoduchsi sposob.



9

Re: iherb-dhl

myslel som to, že na koho sa mám vlastne teraz obrátiť ?
iHerb asi nie
DHL ?
Slovenská pošta ? tá ma odbila, že oni s DHL nič nemaju...ale ved pošta mi donesie balík....

cez koho to všetko ide, kým to dojde na svk ?
dík



10

Re: iherb-dhl

dobrak napísal(a):

na koho sa mám vlastne teraz obrátiť ?

a kedy si to objednaval a za kolko? Treba hlavne cakat, nie je nic mimoriadne, ked to trva aj par mesiacov nez to dojde.



11

Re: iherb-dhl

dobrak kedy si robil objednavku&? Mne vcera dorucila posta zasielku, ktoru som objednaval 27.12......



12

Re: iherb-dhl

Zasielky pre nas idu cez nemecku postu. Objednavky z decembra a zaciatku januara prichadzaju s velkym oneskorenim.



13

Re: iherb-dhl

objednával som 29.12.2012 a za 72 dolárov...
som znepokojený preto, lebo v roku 2012 mi zásielka došla do 2 týždňov...ale predtým som čakával aj mesiac...tak ste ma upokojili celkom, budem čakať...
ďakujem



14

Re: iherb-dhl

včera som odchytil poštárku a poprosil ju, nech sa pozrie, či na pošte nie je zásielka z iHerbu...dnes mi ju doniesla, že je tam už 2 týždne...a nikto mi nič nedal vedieť...takže skúste nabudúce, možno vám to tiež pomôže wink