1

Téma: avokadovy olej

ahoj rng chel by som sa ta opytat ci ma podla teba vyznam natierat si klby kvoli mazivu avokadovym olejom. teda co sa tyka prieniku a ci vobec obsahuje ten olej tie tuky co su na to potrebne. ak hej ci sa neoplati na nom aj varit-repsektive co sa snimi zahriatim stane. dakujem ti



2

Re: avokadovy olej

Avokadovy olej obsahuje zlozky, ktore su nezmydelnatelne(unsaponifiables) takze je velmi dobry na tvorenie klboveho mazu. Nakolko prenika cez kozu a dostane sa tak transdermalne do klbov neviem, ale iste sa daco z neho dostane, hlavne ked ho skombinujes s MSM na lepsi prienik cez kozu.
Ja neviem osobne, ako sa s nim da varit,zrejme je to mozne, lebo do teploty varu sa neznici,samozrejme vyssie teploty neodporucam.
Na klby som vzdy odporucal jest avokado(ovocie/zelenina?) tak ako je pokvapkane citronovou alebo limetkovou stavou a trochou cierneho korenia.
Z avokada sa da robit aj guacamole dip.
Je to pasta s pridanou cibulkou/pacitkou, ciernym korenim, citronovou stavou a niekedy aj paradajkami. Je to bezna priloha k mnohym mexickym jedlam, tak ako fazulova pasta(cierna fazula)



3

Re: avokadovy olej

Dobrý večer. Mám dotaz. Rozpúšťa sa MSM  ako aj napr. ALA, K2MK7, ester c palmitat pri príprave krémov? Mne sa totiž MSM v avokádovom oleji nerozpustil, pôsobí tam ako  peeling. Ak sa m á všetko rozpustiť bezo zvyšku, čo treba preto urobiť.
   Dakujem!!!



4

Re: avokadovy olej

MSM je vodorozpustny  to az 15% na vahu.
Kremy obsahuju spravidla aj vodu, nie su to len ciste oleje.



5

Re: avokadovy olej

Dakujem RNG, ale ja som tam dávala aj vodu. A to takto. 1dcl avokádový olej, 3/4 dcl vody, 2 lyžice MSM a 30 kvapiek GSE. MSM som vo vode rozmiešala, a všetko spolu mixovala.



6

Re: avokadovy olej

Ako som povedal, MSM sa rozpusta max 15% na vahu vo vode. Mala si tam primalo vody a privela MSM    (2 lyzice su asi 30 gramov, 3/4 deci vodu asi 75 gramov.)
Ak nemas vahy, tak postupne pridavaj do vody MSM tak aby sa staci rozpustit
Do deci vody sa rozpusti maximalne 15 gramov ja davam len 10 gramov, lebo mam aj ine vodorozpustne pridavky.
Avokadovy olej je nie velmi vhodny do kremov, lebo sa tazko emulzifikuje.