1

Téma: Problem

Ahoj,

rada by som ta poziadala o radu pripadne nazor na problem jedneho mojho znameho. Vedel by si poradit prosim? Problem opisal nasledovne:

Začalo mi to v júni. Jedného dňa ma nafúklo v oblasti, kde je asi žalúdok. Smerom dohora, tak, že som sa nemohol nadýchnuť. Odvtedy to postupne, ale véľmi pomaly prechádza. Nemám ani bolesti, len tlak. Cítim tlak zvnútra na tie kosti, čo tvoria taký výklenok okolo žalúdku. Ráno to býva dobré, k večeru sa to zhoršuje. Na stravu to moc nereaguje, ale jem diétne. Zle to reaguje na nápoje, alkohol, cigarety sad

Kamene ladvinove ani piesok nemám, to mi pozerali. Ja nemám bolesti, len cítim silný tlak.

Beriem probiotiká. Neviem, možno mám podráždený pankreas.

Mliečne môžem a ani to moc neobmedzujem. Nemôžem vyprážané - teda aspoň si myslím. A dlávim veľa ryže.

Endoskopiu nechcem. Ostatné mi robili reflexný röntgen, USG, krv - všetko ok.

bral som - na spanie Hypnogen, a na depresiu Cipralex. Prestal som ich brať sám, lebo na depresiu mi nepomohli a pripadal som si ako cudzí človek sám sebe. Zdalo sa mi, že mi to mení ani neviem, čo, osobnosť, povahu, neviem. A navyše, začal som sa obávať o ľadviny, lebo som nepotreboval ísť na wecko aj dva dni.

Dakujem za radu smile



2

Re: Problem

Naprav si travenie, mas traviace problemy a z toho vyplyvajuce aj ine, vcitane problemom so spankom a aj z toho vyplyvajuce nervove dosledky.
Nafukovanie v oblasti zaludka znamena nedostatok kyselin.

Vyhybaj sa znicenym jedlam, tj vyprazanym a znicenym olejom, varene, pecene je OK.
Oleje podla moznosti pouzivaj prirodne,panenske, nie ine chemicky a tepelne znicene.



3

Re: Problem

Velmi pekne dakujem :-)



4

Re: Problem

OK



5

Re: Problem

Dobrý deň.Mám problém so synom, ktorý trpí veľkým nechutenstvom.Má 20 mesiacov a po poslednom očkovaní hexa a prevenar sa objavilo extrémne nechutenstvo, po očkovaní asi mesiac dostal inavaginaáciu čreva, zákrok bol robený cez konečník, bez komplikácií, nechutenstvo pretrváva stále.Boli sme aj v nemocnici, kde mu robili rôzne vyšetrenia na alergie,parazity,...no všetko mal negatívne.Akurát mu vyšlo pozit CMV Igg ,ale to mi povedali,že to je už porekonanej chorobe, že je to pamäťová imunitná zložka Igg ,ktorá si to pamätá aby už na túto chorobu neochorel.Gastro vyšetrenie tiež v poriadku. Jeho jedálniček je približne takýto:raňajky pol jogurtu, desiata cca dva hryzy z nejakého ovocia (jablko, hruška), obed max. 10 lyžíc polievky, olovrant pol pohára domácej jablkovej výživy bez pridaného cukru, večera žiadna Pije čistú vodu.Nedostanem do neho nič iné a okrem toho bol dobrý jedák a zjedol všetko.Bol zvyknutý na všetko (ovsené vločky, zelenina, ovocie, ryža, strukoviny, zemiaky,......) Pomedzi jedlá mu nedávam nič.Prosím vás , viete mi niečo poradiť, čo by bolo pre takéto sieťa vhodné pri nechutenstve??? Dlhodobo užíva probiotiká, v zimnom období mu dávam vit.C,D od Swnason .Nebýva chorý, naposledy mal nádchu v septembri.Ďakujem Vám vopred za odpoveď Lucia



6

Re: Problem

Hexa znamena 6 nasobny utok na telo naraz, vakcinami, ktore obsahuju hromadu skodlivin kazda sama o sebe.
Ja neviem, ake rozne poskodenia v tele to sposobilo, ale definitivne tam je problem s pankreasom a crevami, tj zalezitost enzymov . Odporucam ich doplnit.
Kazdemu zdoraznujem zvysovanie viralnej imunity, najma pri dnesnych oslabovaniach tela prilisnym  a masovym stepenim, co sice "udajne zvysuje" rozne specificke imunity, ale moze to robit len na ukor znizenia vseobecnej imunity, nehovoriac o zamoreni tela roznymi cudzimi latkami, niektore doslova jedy, co tieto vakciny obsahuju.
Chut povzbudzuju najma vitaminy B, z nich B-15 specificky.
Mozno mamaj znzene mnozstvo kyseliny, co byva tiez nasledok roznych virusov a staci na to 1-2 dni aby sa parietalne bunky v zaludku poskodili a to samozrejme vedie k nechutenstvu, lebo jedlo miesto toho aby sa v zaludku natravilo kyselinami  tam sedi ako tehla a kazi sa.



7

Re: Problem

ďakujem krásne za odpoveď, prosím vás a neviete mi náhodou povedať konkrétnr nejaký produkt, ktorý by som mu mohla dávať, lebo v lekárni mi neporadia keďže je všetko od troch rokov  a nechcem kupovať mačku vo vreci, keď je všetko na chemickej báze ďakujem pekneý deň Lucia



8

Re: Problem

20 mesacne dieta ma uz normalne travenie, tak ako dospeli, takze potrebuje to iste, ako dospeli, samozrejme v mensich davkach, prepocitane podla vahy.
Na kyseliny odporucam najma L-lysine HCl ako napr tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Lysine … psules/661
Kapsula sa da roztvorit a pouzit len cast naraz..
To iste plati aj na pankreaticke enzymi, pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … sules/716. Dieta potrebuje aj mikrovlakniny, tire sa daju zapasovat do vody na pitie, najma inulin a arabinogalaktany.Nakoniec dost ich moze dostat napr v jablcnom pretlaku, kde jedno jablko obsahuje 3 gramy pektinov. najlepsie je to ale vyrobit cerstve, a surove.



9

Re: Problem

Ďakujem za rady , idem si to preštudovať. Pekný večer Lucia Inak mrzí ma že som nebola ohľadom očkovania sčítanejšia, ostatné som už odmietla a aj odmietať budem.
prepáčte ten druhý link mi nejde otvoriť, prepošlete mi to ešte raz?našla som tam veľa enzýmov, neviem ktorý je najvodnejší a aký je medzi nimi rozdiel? Ďakujem

Naposledy upravil: hankalucinka (2013-01-23 18:28:58)



10

Re: Problem

V tom enzyme zavadzala bodka za vetou, opakujem este raz bez bodky
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716
Enzymov je hromada na trhu, odporucil som dost silny zivocisny, druhe su na rovneke ucinky drahsie a su aj rastlinne a fungalne, kroe su este drahsie, ale na niektore problemy potrebne.

Zivocisny pankreatin je velmi podobny nasmu pankreatickemu enzymu, takze ho vzdy spomeniem prvy. Ja osobne ako starsi clovek uzivam enzymi pravidelne, lebo moje telo ich uz nevyraba dost a nechcem nasledovat inych starsich a zacat sa pomali zmensovat.



11

Re: Problem

aha chápem, tak teda vyberiem niečo z ponuky. Prepáčte ,e stále otravujem ale stále ma napadá kopev nových otázok ohľadom tohto problému. Zaujímalo by ma či pankreas nezlenivie pri podávaní enzýmov vo forme výž. doplnkov a koľko mám vlastne takému 20 mesačnému dávať tie enzými a l-lysin???



12

Re: Problem

Ja beriem toho lyzinu 1 gram s velkym jedlom, tj na povedzme 15 kg je to 200 mg
Pankreatinu beriem s velkym jedlom 4 gramy-ekvivalent, tj pre dieta by malo stacit 1/5 toho.
Doplnky sa doplnaju pre to, ze telo nevytvara niecoho dost, ale potrebuje toho viac .
Samozrejme niekedy moze telo "zleniviet" ale zatial ani pri kyselinach ani enzymoch som nic take nenasiel v literaturach.Ale ked chces, mozes robit prestavky...?
Len nie v mikrovlakninach, prosim, tie potrebujeme nevyhnutne a kazdodenne.