1

Téma: Chlorella a alergia

Ahoj, rad citam diskusie kde su spomenute vysledky kde potravinove doplnky skutocne dokazali vyriesit problem. Mozno by tomu mohla byt aj vyhradena sekcia. Ja teda aspon sem pridam svoje vyliecenie z potravinovej alergie ktora mi nahle zacala asi pred rokom. Z nicoho nic ma pred casom zacali velmi svrbiet ruky a neskor zacali extremne opuchy, pier, viecok, koncatin, no proste skoro vsade a raz aj jazyka co ma fakt vystrasilo. Dalej to boli rozne flaky po tele. Isiel som na vysetrenie a na moje prekvapenie mi bolo zistene alergie snad na vsetko na co som bol testovany (mam pocit, ze u alergologa zistia alergiu u 11 ludi z 10). Pytal som sa ako to liecit, ale doktorka proste nebola schopna identifikovat presnu pricinu a samozrejme vysledkom bol predpis antihistaminik. Kedze som odporca chemie snazil som sa brat ich co najmenej a to az kym som necitil priznaky, ale to vacsinou trvalo max 3 dni. Bol som s tym uz aj troska zmiereny, az raz uplnou nahodou ma napadlo, ze vyskusam kupit chlorellu a to len tak, ze skusim doplnok na ocistu tela. Na moje velke prekvapenie som zistil, ze doba po ktorej som musel siahnut na antihistaminika sa predlzovala az nakoniec som skoncil v stadiu, ze ich uz niekolko mesiacov vobec neberiem a nemam ziadne priznaky alergie. Nejdem spominat ako som chlorellou nakazil zvysok mojej rodiny a kazdemu v niecom pomohla, dokonca aj bratovi ktory je diabetik a to tak, ze nepotrebuje tolko inzulinu. Pisem to sem koli tomu aby ludia mali dokaz, ze ked sa najde spravna vec tak sa vela chorob da vyriesit a nie brat lieky ktore su vacsinou len na potlacenie symptomov. Pekny den prajem.



2

Re: Chlorella a alergia

Alergie su obvykle zalezitost znecistenia tela nejakymi latkami, co telo nevie pre nedostatok specifickych enzymov odstranit.
Rozne zelene su aj zdroj enzymov aj maju silne detoxifikacne ucinky.
Ja osobne davam ale prednost spiruline, najma takej, co je pestovana v supercistej vode cerpanej z hlbiek mora, tak ako je napr Spirulina Pacifica,z Hawaii.Preto obsahuje aj vzacne stopove prvky, ktore su casto na pevnine vycerpane.
Chlorella je pestovana v plytkych bazenoch v sladkej vode, zialbohu z Ciny prichadza casto zamorena viac, nez je zdrave.
Inac chlorella je pre nas slabo stravitelna kvoli silnym bunkovym stenam, preto sa musi spracovat, co uz teplom(roztrhnut ako pukance)alebo specialnymi mlynmi. Spirulinu vieme stravit bez akejkolvek priemyselnej upravy.



3

Re: Chlorella a alergia

ano to vsetko viem, nakolko som toho tu uz precital velmi vela. Popravde ta chlorella ktoru som bol bola z ciny, ale pomohla aj tak. Moja logika mi vravi, ze ked sa nieco sprava ako spongia nebude to vypustat v nasom tele, akurat jej absorbcna vlastnost bude niezsia. Ta spirulina ma zaujala, len sa mi zda, ze ta detoxikacna ucinnost je o dost mensia, ale ma zasa vacsie vyzivove vyuzitie. Momentalne uz skor planujem investovat do Macrolife Naturals, Macro Greens a neskor mozno do chlorelly ktora je pestovana v nemecku v izolovanych trubiciach. Hlavnym dovodom mojho prispevku vsak zostava moja osobna skusenost a nadej pre ludi, ze sa nemusia prepchavat liekmi ktore ich postupne zabijaju.



4

Re: Chlorella a alergia

Never vsetkym reklamam. Spirulina , pre to ze je lepsie stravitelna ti nakoniec urobi v tele viac uzitku.



5

Re: Chlorella a alergia

Ahoj, chcem brat spirulinu od nutrexu vo vacsich davkach, ake su podla teba v pohode davky aby som to neprehnal so zelezom?

este som si porovnaval sprilunu nutrex vs earthrise a ta hawaiska je teda ovela vyzivnejsia na rovnake mnozstvo.



6

Re: Chlorella a alergia

Nuz hlbokomorska voda je definitivne menej zamorena, nez sladka povrchova alebo studnicna, naviac obsahuje vsetky stopove prvky.



7

Re: Chlorella a alergia

A nie je problem ju konzumovat 10 alebo 20 g denne nakolko ma dost velky obsah zeleza? Aj ked som pozereal ze toxicke mnozstvo u zeleza je od priblizne 10-20 mg/kg.



8

Re: Chlorella a alergia

Pozri na tieto tabulky, napr
http://www.naturalways.com/chlorella-nu … alysis.htm
a zistis ze 10 gramov ti da 13 mg zeleza. Prepocitane na vahu tela povedzme 75 kg je to 0.2 mg na kilogram vahy, tj dokopy nic. Pri tom, ked nedostanes zelezo z inych zdrojov mozes mat este anemiu.
Inac pri urcitej strave(hodne vnutornosti a masa a niektorych na zelezo bohatych zelenin) sa moze zelezo predavkovat postupne, preto je dolezite si dat zmerat ferritin v krvi, tam sa to jasne ukaze.
Pri pestrej strave je to ale velmi malo pravdepodobne.
http://en.wikipedia.org/wiki/Iron_poisoning

Naposledy upravil: RNG (2012-10-29 13:47:51)



9

Re: Chlorella a alergia

Dobry den, zistujem si co najviac o chlorelle, chcem sa spýtať, čo si myslíte o týchto článkoch? http://zdravohravo.sk , prípadne mi viete poradiť ďalšie? ďakujem :-)



10

Re: Chlorella a alergia

OK. Ale ja mam informacie od mojich lekarov v USA, ktorych periodika odoberam, takze sa na slovenske zdroje neobraciam. Nakoniec tam je s oneskorenim mnoho rokov to iste, co uz davno viem z mojich zdrojov.