1

Téma: ADHD

Pan RNG,mozete mi poradit ako a s ktorymi potravinovymi doplnkami zvladat ADHD u dospievajuceho syna?Trpi na to uz od detstva ... ja som si myslela ze z toho vyrastie...ale mam pocit ze spravanie sa sice zmenilo ale prejavy akehosi nepokoja a vybusnost pretrvava u neho stale...ide o nejaku poruchu v mozgu?Dakujem vopred za fundovanu odpoved...



2

Re: ADHD

Hyperaktivita moze byt dosledok privela volnych cukrov strave.
Inac vzdy odporucam len celozrnne produkty kazdemu.
Nuz a moze byt z hormonalnych poruch(posilovanie, doping, drogy),
spolocenskeho tlaku(destresovacie metody, zdoraznovanie discipliny a davanie dorazu na sebadisciplinu ako nevyhnutnost na optimalne pokracovanie v zivote)
Poruchy v mozgu tohoto typu su zriedkave, hoci v poslednych 30 rokoch vyvinuli utlmujuce drogy na nepokojne deti a nepokoj a nepozornost v skole a nedisciplinovanost prehlasili za chorobu ADHD(vid podvody okolo drogy Ritalinu, podplacanie v skolach na jeho predpisy neposednym detom v USA a masova vyroba "zombies" v skolach).
Nuz za mojich cias ked sa ziak nespraval disciplinovane, nasekali mu na zadok a bolo po "ADHD"(teda az na zriedkave vynimky, kde tie poruchy v mozgu naozaj boli)
A cukru bolo podstatne menej, domace varenie prevladalo nad priemyselnymi potravinami.
Dufam, ze v pripade tvojho syna sa jedna len o ten cukor a doraz na disciplinu vo vychove, co je uloha hlavne otca, lebo zeny su na svojich "milacikov" prilis jemne a niekedy ta drsnost je potrebna, ved svet samotny je tvrdy a ked su nan deti nie pripravene z oboch rodicovskych stran, maju seriozne problemy.
Moji rodicia moj "ADHD" riesili dokladnym vytazenim mojej extra energie(knihy, kruzky , aktivny sport) ja som to iste prevadzal na mojom synovi a mal som ciastocny uspech, tiez.
Teraz to budem aplikovat na vnucku...

Naposledy upravil: RNG (2010-07-30 19:10:32)



3

Re: ADHD

Suhlasim s vami v pricinach ze dieta mohlo byt rozmaznavane,ale aj tak mam pocit ze u neho to moze byt nieco za co nemoze,pretoze sa narodil s nizkou porodnou vahou a po narodeni mu dlhodobo podavali b-vitamin z dovodu ze mal ochabnute svalstvo.Ako male dieta bol velmi zivy a v skole isiel ucitelkam vyslovene na nervy:pametam sa ze bol tak stresovany ze si zacal obhryzat snurky na svetri a ucitelka ho za to trestala...pisala stale poznamky ze je nesustredeny a my ako rodicia sme to nechceli nechat bez dohovarania,az sa nam zacal pocikavat az skoro do pubertalneho veku..myslim si ze je to akasi oslabena nervova sustava..momentalne su to vybuchy hnevu ,chaotickost ...on sam si to uznava ,potom sa ospravedlnuje..mohli by pomoct b-vit,rybacie oleje?Viete este o nejakom doplnku co moze harmonizovat nervovu sustavu a posobi aj upokojujuco?Dakujem...



4

Re: ADHD

V pripade nervovych problemov akehokolvek druhu, ale aj inokedy vzdy a kazdemu odporucam branie kvalitnych rybacich olejov ako zdroju pre mozog a nervy potrebnych EPA a DHA olejov, pripadne ovela ucinnejsi olej z rackov=krill,
vitaminy B a rozne doplnky na neurotransmitery.
Mozno ma z niektoreho nedostatok a to je dovodom jeho nizsej sustredenosti, tak ako to moze sposobovat problemy okolo koncentravie, ucenlivosti(pamat), depresii a podobne.
Lenze tych neurotransmiterov je hromada, treba najst, ktoreho je nedostatok a to zial nejde nijak inac, nez skusanim roznych doplnkov podporujucich ich tvorenie alebo priamo ich dodavkou ako polotovar alebo priamo doplnok
Odporucam najma 5-HTP,SAM-e, L-dopa,GABA, lecitin a uz spomenute vitaminy B, zinok, pripadne aj ine, ktore su ovela menej pravdepodobne, na stastie.

Casto su nervove problemy ale dosledok zamorenia, najma ortut a organochloraty.
Ortut je najma z vakcin a neskor z amalgamovych plomb, na to treba pouzit odmorovanie zluceninami siry alebo selenu.
Dieta sa moze uz narodit s tazkym zamorenim od matky, ktora moze mat dobry system odmorovania ortuti, takze u nej sa ziadne priznaky depresi a nervoveho poskodenia nezjavia, ale dieta moze mat poruchu prirodzeneho odmorovania a moze sa uz narodit s nakladom skodlivej metylortuti(methylmercury) v mozgu.
Organochloraty a ine neurotoxicke zamorenia su zialbohu dnes vsade a niekto ich znasa a niekto nie. Aj v tom pripade su rozne odmorovania, najma cez funkciu pecene, zlcou ktora sa nasiakne do vlaknin(neskorsie pri zmene z kojeneckej potravy na dospelu)a vynesie z tela.
Pomahaju pri tom najma vlakniny, hlavne superjemne-vtz vodorozpustne, ako psylium, pektiny z jablk a hrusiek, arabinogalaktany(z ihlicnatych stromov) a tiez ine absorbenty, ako bentonity, zeolity a na Slovensku popularne aktivne uhlie(Carbantox,Citrocarbon...)
No a samozrejme, cistiace enzymi, ktore ich pomahaju odpratat.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-30 20:25:14)



5

Re: ADHD

5-HTP,SAM-e, L-dopa,GABA- ako to posobi,nema to vedlajsie ucinky a ako sa to davkuje?Dakujem!



6

Re: ADHD

To co je schvalene na volny predaj ako potravinove doplnky nemoze mat podla pravidiel schvalovania potravin a doplnkov ziadne postranne ucinky, samozrejme ked je to pouziovane s mierou, lebo prejest sa da zo vsaetkym, najma malickymi pilulkami, ktore sa lahko smyknu dole hrdlom.
5-HTP sa berie od 50 do 100 mg raz az 2 krat denne
Sam-e sa davkuje 2x200 az 400 mg denne
L DOPA sa davkuje od 250 do 1200 mg denne, podla potreby, Odporucam pre chlapca 250 mg, vyssie davky su na rast alebo pri Parkinsonovej chorobe(traslavka)
Gaba sa pouziva 2x500 mg ja ju pouzivam na ukludnenie pred spankom obcas.

Samozrejme su to vsetko prirodne produkty resp vytazky z nich, takze su v odporucenych davkach bezpecnejsie, nez bezne jedla a nezrovnatelne bezpecnejsie ako lieciva.



7

Re: ADHD

Neviem ktory z tychto pripravkov sa mi podari zohnat,ktory je podla vas najlepsi?Mozu sa brat aj vsetky naraz?Aj ked pochybujem ze ich zozeniem...vsetky



8

Re: ADHD

Kedze nemam ani sajnu, ktory neurotransmiter moze byt v nedostatku, teda ak je to vec neurotransmiterov, tak nemozem povedat, co bude z tych doplnkov ucinne.
Ak je to serotonin, tak 5-HTP a Sam-e  a SJW su ucinne, na norpinephrine je to Sam-e a Saint Johns Wort, na choliny je najma lecitin a fosfatidylserine atd. Niekedy to moze byt aj niektory z vitaminov B, preto odporucam brat zmes stress B obcas, niekedy obycajny mineral, ako zinok alebo magnezium=horcik a calcium=vapnik , na dopamin je to L-DOPA,atd.
Na rozne neurotransmitry pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Neurotrans … ansmitters
To, ktory neurotransmiter je mimo rovnovahy sa da zistit len analyzou mozgu, a to sa zatial na zivych ludoch nerobi, takze ti nezostava nic ine, len skusat, ktore z doplnkov maju pozitivny ucinok.
A ako vsade, stav mysle=pozitivne myslenie je znacna cast uspechu, lebo pri nom telo akosi lepsie funguje vo vsetkych funkciach.
Takze motivacia, spravne vyuzitie casu, je tiez velmi silny faktor.Dobra spolocnost spokojnych, veselych cinorodych a nadsenych ludi pomoze aj mrzutovi
Uhundranci a nespokojenci skodia nielen sebe, ale aj svojmu okoliu.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-31 01:06:10)



9

Re: ADHD

ADHD je vlastne vymyslena choroba, diagnoza umelo vytvorena, aby na nu mohli lekari poredpisovat tzv lieky.
Ritalin davali neposednym detom na utlmenie ako keby to boli neskodne cukriky. Dnes sa ale odhaluju aj prepojenie nielen na dusevne problemy z tejto skodlivej drogy ale napr aj rakoviny, ako mnononasobne zvysena pravdepodobnost rakoviny pecene, hepatoblastomy a tiez inych tumorov.
Dnes berie medzi 18 az 20 % deti v skolach ritalin, cize mozeme ocakavat hrozne vysoko zvysene poctu tychto rakovin, samozrejme desatrocia neskor.
Je to velky zlocin pachany na detoch, dodnes vyse 6.4 miliona deti v USA to brali.
Skoly dostavali az 1000 dolarov na kazde dieta, ktoremu to podavali.
Ja som to kedysi pre mojho syna odmietol, pretoze chemikalia ako methylphenidate vo mne vobec nevzbudzovala doveru a ze su mnohe deti neposedne a nedisciplinovane este neznamena, ze sa musia chemicky zombifikovat



10

Re: ADHD

Aby som to este doplnil , boli robene rozne studie, napr zistili, ze to vyvolava aj chromazomalne abnormality, co samozrejme tak isto moze viest k roznym rakovinam.Dalej deti co brali Ritalin maju povela vyssiu pravdepodobnost brania roznych drog, az vyse 10 nasobne
Nacviac ritalin je navykova droga, ktora ked sa v tele vycerpa, nastane crash/upadok, ktory sa da napravit len dalsiou pilulkou ritalinu. Idealna droga pre farnaciu na vymyslenu chorobu. Je to vlastne moderne opium, ale naviac so skodlivymi vlastnostami zamorujucej chemikalie.
Mnohe skodlilve ucinky tejto drogy su uz davno zname, od rokoch 1975, a predsa nasa skorumpovana FDA proti tomu nezasiahne,. Okopirujem sem niektore z moznych postrannych ucinkov
# Respiratory Problems
# Hallucinations, hyper-excitability
# Bizarre, erratic, or violent behavior
# Panic and psychosis
# Loss of appetite and weight loss
# Disorientation, loss of coordination, confusion
# Tremors
# Stunted growth
# Aggressiveness...



11

Re: ADHD

Dobrý večer pán RNG,
prosím Vás o radu, mám dvoch synov, ktorý chodia na základnú školu, a sú v škole veľmi neposední, nesústredia sa, sú impulzívni. Ako prvé som im dávala 5-HTP a L-theanin (skúšala som aj na sebe), nebolo vidieť žiadnu zmenu. Asi pred mesiacom som im začala dávať GABA 500mg + Niacin 250mg. Doma sa mi zdalo, že sú trochu kľudnejší. V škole som sa pýtala učiteliek, a oni si žiadnu zmenu nevšimli. Chcela by som teraz objednať DMAE, a ashwangandhu. Prosím Vás, čo by ste mi odporúčali Vy pre mojich chalanov (7-ročný a 14-ročný). Vopred ďakujem. smile

Naposledy upravil: Tallica (2014-12-13 21:01:50)



12

Re: ADHD

Neposednost a nesustredenost nie je ziadna choroba, len prilis slabe zamestnanie mysle.
Deti, co rychlejsie vnimaju sa pomalym chodom pre nich v skole nudia a pre to su neposedni. Take deti treba ucit intenzivnejsie a zaujat im mysel, nie utlmovat



13

Re: ADHD

OK, ďakujem. Ja to ako chorobu ani neberiem. Najviac to "riešia" učiteľky, lebo im neposedný a nesústredený chlapec narúša vyučovanie, a podobne. Je vhodné im dať na sústredenie DMAE, alebo ashwagandhu? Skúšali sme aj Krill Olej, ale menší mi to odmieta.



14

Re: ADHD

Ashwagada je ukludnovac ale ci to pomoze na nesustredenost, neviem. Lebo ta nesustredenost je vysledok nedostatocne zaujuatej mysli.