1

Téma: termoregulacia?

RNG, ako by sa dal vyriesit stav, ked velmi tazko znasam prechod z leta do zimy. To mam na mysli stav teraz, ked z jedneho dna na druhy sa prudko ochladi a ja mam pocit tepla v tvari, ale ruky nohy su studene. Stratim akoby vnutorne teplo. Skonci to vzdy zapalenym hrdlom a odtial do priedusiek (mandle uz nemam). A opakuje sa kazdorocne po lete. Choroba prejde a ja relativne v pohode zvladnem aj zimne obdobie. Ale ten prechod je problemovy. Cim by to mohlo byt?

Davam si denne vit.C, selen, zinok, ak nezabudnem tak aj kelp, velakrat oregano, astragalus, cordyceps, do nosa gse a podobne (vsetko co odporucas).
Nemyslim si, ze za to moze len imunita, skor nejake rozhodenie celeho systemu. Aj antibiotika na mna zaberaju slabo a pomaly, casto treba aj dve davky aby som sa dostal z choroby.
Podla zisteni mam slaby pankreas a zaludok (neprejavuje sa ziaden problem s travenim, aspon neviem o nom). Skusal som na to nieco hladat, ale nic komplexne som nenasiel. Ako posilnit ten pankreas, som sa docital niekde, ze sa podiela na vzniku astmy, co ja sice nemam, ale chronicku bronchitidu ano (bral som roky kortikoidy-spreje).  Dakujem.



2

Re: termoregulacia?

Oslabeny zaludok=nedostatok kyseliny
Oslabeny pankreas=nedostatok enzymov.
To vedie celkove k oslabeniu absorbcie zivin. Okrem toho to vedie k zniceniu probiotickej crevnej flory, lebo sa do criev cez zaludok dostavaju rozne miokroby, ktore kyselina neznici a v crevach je plno nedotraveneho jedla, ktore ich zivi a rozmnozia sa na ukor probiotik.
Kedzae probiotika nam vyrabaju az 70% vsetkych obrannych latok, nielenze mas nedostatok roznych zivin, ale aj nedostatok probiotikami vyrobenych obrannych latok
Odporucam ti brat kyseliny, enzymy, hodne mikrovlaknin a nasadit dobre probiotika.

Inac astma je mozna aj pri nedostatku enzymov a jodu, moze byt z nocneho grgania z z nekysleho  zaludka, ked sa cast dostane cez pazerak do priedusiek



3

Re: termoregulacia?

RNG, dakujem za odpoved, astmu nemam ale bronchitidu ano (to len doktori mi tvrdili ze mam astmu a ladovali ma liekmi).
Plati to iste aj pre bronchitidu, ze mozem mat malo enzymov a kyseliny v zaludku? Grganie velmi nepozorujem, skor vynimocne, palenie zahy som maval pred par rokmi, teraz uz ani nie. To bolo hlavne na jesen a jar, dost divne, ale ostatnu cast roka som to nemaval.
A ako sa branit proti tomu prechodu leto-jesen, ma to tiez suvis s malo kyselinami, enzymami?
Este by ma zaujimalo ak mozem, ci sa moze s antibiotikami uzivat gse, tak ako radis 60kv na liter a den. A tiez ostatne, ako cordyceps, oregano, reishi, cat's claw, astragalus...
Daval som si psylium aj s cajom z ostropestreca na precistenie, co mi dost pomohlo, asi to budem musiet zase zopakovat (prestala ma bolievat hlava, dovtedy to bolo caste a z tolkych liekov com som za posledne roky pojedol som mal asi vsetko riadne ponicene)
Mame doma pankreatin, ten od country life, mozem si ho davat, po jedle alebo na hladno? A rovnako aj digestive enzymes s betainom hcl, tie mame tiez doma.
Dakujem



4

Re: termoregulacia?

Caj z ostropestreca je lepsi, ako nic na precistenie pecene, ale ked ju mas hodne zanesenu, musis pouzit plny protokol, dr Berksona, pozri na teme pecen
Ked ma clovek tak malo kyselin, ze ho uz ani v hrdle nepalia, tak ma problem o to vacsi.

GSE mozes pouzivat s atb bez problemov, alebo miesto atb ako to pouzivam ja.

Enzymy na prazdny zaludok cistia/odmoruju telo, enzymy s jedlom to jedlo lepsie stravia.

Zdroje kyselin(betain HCL a podobne) sa beru LEN s jedlom.



5

Re: termoregulacia?

Vdaka,
gse som sa obaval kvoli tomu ze je to grapefruit a vsade sa pise ze s liekmi radsej nie.
Ja som si daval gse aj pri problemoch, ale mal som pocit ze to velmi neucinkuje, tak neviem, mozno toho bolo treba viac, mam cca 100kg, a na to je asi 60kv denne malo?
Po atb sa chystam na reishi kuru, tentokrat dlhodobu, tak snad sa ta moja ponicena priedusnica da do poriadku.
A dam sa aj na precistenie enzymami, uz sa po po tych par atb ziada
este raz dakujem, idem na sebe popracovat



6

Re: termoregulacia?

Aj ked GSE adresauje viac mikrobov, ako atb. predsa to nie je vseliek a na stastie len jeden z mnohosto antimikrobialnych.
Na 100 kg samozrejme treba viac ako na 70.
Doplnkovy priemysel je neustale prenasledovany a pre to sa ani nebrania tvrdeniam, ze nemozno doplnky kombinovat s liekmi. To vsak nie je zalozene na ziadnom solidnom vyskume, to je len bububu farmacie a obranna reakcia doplnkarov, ktori nechcu byt obvinovani za zle postranne nasledky patentovanych liekov ,lebo to lekarov naucili prver na skolach, aby pri problemoch okamzite obvinili doplnky brane spolu s liekmi.
Na regeneraciu pluc a priedusiek je lepsi Cordyceps, davka 2 gramy. A samozrejme NAC(2 x 500 mg, a carvacrol z oreganoveho oleja.

Inac grap[efruit obsahuje v duzine narangin, flavonid, ktory potlaca enzymy v peceni na den -dva, a tak sa moze v tele nahromadit nejaka chemikalia, ktoru tie enzymi inac odpratavaju.
A kedze chemicke lieky aj v normalnych davkach maju casto skodlive postranne ucinky, vo vyssich hladinach maju samozrejme ovela viac skodlivosti.
Ale GSE obsahuje minimalne mnozstvo naranginu, lebo je vyrobene z jadierok , nie duziny grapefruitu, takze ziadne obavy.

Naposledy upravil: RNG (2012-08-16 20:13:28)



7

Re: termoregulacia?

RNG, davam si aj cordyceps, ale menej, este nikdy som nepouzil celu davku 60kusov na jednu kuru, mozno aj to je problem, ze len zacnem a nedokoncim. NAC som si daval, ale akosi bez priznakov zmeny. Tak som s tym prestal.
Ja by som tu reishi mal aj na detox organizmu. Myslis si, ze po case (uzivania vacsieho mnozstva) sa ucinky reishi a cordycepsu neznizuju, ako je to pri klasickych liekoch?
Dakujem



8

Re: termoregulacia?

Reishi ma ucinok najma kvoli imunitu stimulujucim betaglukanom. Cordyceps je ovela komplexnejsi.
Na detox tela su enzymy, mikrovlakniny a ine absorbenty, chelacia a cistenie pecene protokolom dr Berksona.
Klasicke lieky stracaju na ucinnosti najma pre to, ze su to neziaduce chemikalie a telo sa casto po case nauci ich ucinnejsie vyhadzovat, tj poklesne ich hladina v krvi a tym aj ucinnost.
Potravinove doplnky az na male vynimky(napr echinacea) tento problem nemaju. Dokonca naopak, casom sa ich hladina, najma niektorych tukorozpustnych, v tele zvysi a su o to ucinnejsie.



9

Re: termoregulacia?

dakujem



10

Re: termoregulacia?

rada by som napojila na tuto temu, aj ked ja mam trosku iny problem ale myslim ze tiez to suvisi s termoregulaciou tela. ide o to, ze som kvoli psychickym problemom asi 2 a pol roka brala antipsychotikum kvetiapin, ale bola to len mala davka raz denne jedna tabletka. ale myslim ze mi na tom lieku za ten cas vznikla poriadna zavislost lebo postupom casu som zistila, ze ak nahodou som ju zabudla vziat, nemohla som zaspat, alebo som sa velakrat v noci budila a vobec som sa poriadne nevyspala, ale najhorsie bolo ze na druhy den som bola strasne rozhorucena. teraz som zistila ze som tehotna, bola som za svojim psychiatrom, tak sme ten liek vysadili aby to neuskodilo dietatu, a teda uz som asi tyzden bez neho a som v pohode, ale v noci mam hrozne abstinencne stavy. ked idem spat, je mi pod paplonom strasne horuco ale ked sa kvoli tomu aby mi tak horuco nebolo hoci len trochu odkryjem, tak mi je zrazu strasna zima. skusala som spat len v tenkom tricku, alebo som si dala hrubsie pyzamo a spala som neprikryta ale nepomohlo to, je mi vzdy bud velmi horuco alebo zima, neviem najst rovnovahu aj ked skusam rozne sposoby... no a kvoli tomu potom nemozem zaspat. potom sa zase vzdy v noci zobudim a nespim prave kvoli tomu aj dve hodiny, lebo znova mi je raz horuco raz zima, nakoniec zaspim len vdaka tomu, ze sa sama unavim z toho nespania. aj tak som rada, ze sa vzdy len raz zobudim, lebo ako som pisala predtym ked som tabletku niekedy nevzala tak som sa zobudila mozno aj 10 raz a cez den som bola rozhorucena, teraz som cez den v pohode. akurat tieto stavy v noci ma trapia. ocakavam ze to prejde, ved este len je tyzden co som tabletky vysadila, ale tak mam obavy aby to netrvalo dlho, alebo aby mi to neostalo, lebo viem ze tieto lieky to su velky zasah do mozgu (brala som predtym este aj antidepresiva)... predtym nez som ich zacala brat som spala v pohode, aj to s tou teplotou tela som nikdy nemala problemy...takze ako by sa dala vyriesit ta zla termoregulacia? navyse este mam aj nauzeu, ale myslim ze to nesuvisi s tehotenstvom vobec, lebo vzdy ma napina akoby na vracanie, ale vobec nevraciam, este ani raz som nevracala, nikdy necitim zeby to islo zo zaludka, a je to vacsinou ked chodim alebo rozpravam, ja si myslim ze je to tiez len ako abstinencny syndrom po vysadeni toho lieku, lebo tiez to zacala az teraz ked som prestala ho brat. inac nemam ziadne problemy co sa tehotenstva tyka, ani priznaky, nevolnosti, tak som stale z tych stastnych ale to mozno este pride, som este len v 6tt.
inac, este by ma zaujimalo, ako by som sa mohla detoxikovat v case tehotenstva, ktore doplnky by boli vhodne?

Naposledy upravil: mysska.s (2013-01-04 15:49:59)



11

Re: termoregulacia?

Nuz tu ti zialbohu neviem pomoct, detoxifikacia a abstinencne problemy su velmi individualne, jedine snad by si mohla pouzit protokol dr Berksona na cistenie pecene  a hodne mikrovlaknin ako absorbentov.
Horucavy a chlady su casto hormonalne, ale v tehotenstve neodporucam sa hrat s hormonalnymi hladinami.