1

Téma: max safranel

Zdravim, nakolko v poslednom case citam o prirodnych preparatoch na depresiu a stres, v lekarni mi ponukli max safranel, vraj prirodne antidepresivum na lahke a stredne tazke depresie, rad by som sa poinformoval ci sa to oplati brat, pripadne je nejaka lepsia alternativa. Dakujem



2

Re: max safranel

Safranel je vytazok zo safranu,m tj susenych blizien krokusa. Toto extremne drahe korenie ma najma vzacne karotenoidy, vhodne pre udrzbu oci a sietnice aj v mensich davkach(100 mg plus)
Safranel, jedna zlozka z toho bola skusana na rozne ucely, ale davky boli velmi velke, aj vyse 100 mg na kg vahy, pozri napr na
http://www.ualberta.ca/~csps/JPPS8%283% … franal.htm
Takze pochybujem, ze ten obsah safranelu z toho "max" vyrobku v mikrogramoch urobi nieco uzitocne, ked toho treba radove viac.
Na depresie treba rozne doplnky, podla toho, co ich sposobuje, tj ktoreho neurotransmitera ma mozog malo alebo spaluje prirychlo v strese.

Na 80% pripoadov sa jedna o serotonin, co sa da doplnit polotovarom 5-HTP(100 az 200 mg) alebo SSRI doplnkom, vytazkom zo St John's Wort. Zase nejedna sa o akykolvek vytazok alebo caj, lebo  ucinna narazova jednorazova davka musi mat obsah 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Ucinok zacne asi po 2 hodinach a trva vyse 8 hodin.
Clovek by nemal prekracovat tuto zarovern dennu davku. Vytazok nie je navykovy a treba ho brat len v case potreby. Tj nie kazdodenne.
Inac telo si vie vyrobit serotonin aj z L-tryptophanu, ale na to treba podstatne viac l-tryptophanu, nez 75 mg...Pozri kolko rozne jedla obsahuju:
http://nutritiondata.self.com/foods-000 … 00000.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Tryptophan
http://en.wikipedia.org/wiki/Serotonin

Naposledy upravil: RNG (2012-07-16 21:33:32)



3

Re: max safranel

http://www.samoleceni.cz/saframyl-nove- … depresivum citam, ze to ma aj viac nazvov ako tento saframyl, tie iste ucinky. Tak podla mna 14 dni je na obnovu malo, ked vsetky ad potrebuju k ucinku mesiac a viac, ale tak co clovek neurobi pre naladu, a preto co sledujem fora ako vecsina pcha do seba kadejake AD a nesadnu na prvykrat, k tomu predpisuju este benzaky co su nic ine ako utlmovacie drogy , ked si na nich telo zvykne , pri absencii sa depresne stavy mozu znasobit, preto by som radsej skusil nieco prirodne a nenavykove.
K tomu 5-htp , nikto tu nespomina jeho ucinky ako pomohol a za ako dlho sa citili fajn, kolko trva liecenie ,teda obnovenie cinnosti serotoninu do normalu? ...nemam skusenosti s objednavanim zo zahranicia , existuje ho dostat na slovensku lahsou cestou? Zatial takto ,dik.



4

Re: max safranel

Ako som povedal, depresie su sposobovane najma nedostatkasmi roznych neurotransmiterov a to sa da doplnit roznymi doplnkami, ci uz polotovarmi na serotonin, ako je 5-HTP(serotonin je 5-HT) alebo na rozne ine na druhe deficitne neurotransmitery, alebo latkami, co podporuju ich vyrobu alebo spomaluju spotrebu.
Casto je spojenie s nedostatkami zle travenie, zla absorbcia, privelky stres, zamorenie tela tazkymi kovami alebo inymi neurotoxinmi, alebo mikrobami, co priamo napadaju nervy a systemy na vyrobu neurotransmiterov.
5-HTP je material/polotovar  ovela blizsie k serotoninu, ako L-tryptophan.Takze je vhodnejsi/ucinnejsi na zvysovanie hladiny serotoninu. A nie je to ziadny liek, tj nevylieci tendenciu na depresie, len na cas, pokial ho beries pomoze tvorit dostatok serotoninu.
Komu to nepomoze, tak jeho depresia je spojena s inymi neurotransmiterami, nie serotoninom. Takych je podla statistiky asi 20%, tj zacat adresovat hladinu serotoninu je dobry prvy krok. Dalsie neurotransmitery najdes napr tu aj s akou cinnostou su spojene. A samozrejme ich hladiny sa tak isto daju ovplyvnovat roznymi doplnkami, trj prirodnymi neskodnymi latkami, nie chemickymi neprirodzenymi patentovanymi navykovymi liekmi.
http://en.wikipedia.org/wiki/Neurotransmitter

Serotonin sa neustale vyraba v tele a spotrebuva. Tj neda sa z toho "vyliecit", ked mas poruchu tvorenia, len ho doplnat, neustale.

Tak ako ti nestaci sa len par tyzdnov napit vody a potom do konca zivota uz nemas smad.

Liek tu pouzivam len v zmysle  oficialneho schvalenia farmaceutik, zialbohu ich liecive ucinky su limitovane, casto vobec nezaberu a kedze su navykove, neda sa ich ani lahko zbavit.
A samozrejme casto nestaci ani jedna strana na popisanie vsetkych moznych skod, co na cloveku mozu napachat.
Nakoniec je to pochopitelne, patentovane latky su take, co nikdy pred tym na svete neexistovali(podmienka na udelenie patentu je dokaz priority, tj ze material neexistoval nikde a ziadatel ho prvy vytvoril, co je nebezpecna hra na Stovoritela...))
tj hovorime tu pri patentovanych liekoch  napospol o zamoreni, tj latkach, ktore predtym neboli a dnes su okolo nas a v nas.

Naposledy upravil: RNG (2012-07-17 00:03:16)



5

Re: max safranel

Zdravim rng,.tak skusil som a uzivam 4ty den safranel,nakolko je to doba kratka na ucinok, ale trocha sa to zlepsilo, nemam desive myslienky ,nalada mi sem tam kolise, ale nepaci sa mi pocit strnuleho krku,akoby ma skriabal a na hrudniku, v noci sa na to niekedy budim.
V predoslej odpovedi co si pisal o odmorovani a vplyv neurotoxinov na ostatne neurotransmitery,..co odporucas na to ake doplnky?

Naposledy upravil: toreto (2012-07-20 12:51:12)



6

Re: max safranel

Podla toho, co to zamorenie sposobilo. Mozu to byt tazke kovy, najma ortut,olovo, kadmium..., mozu to byt rozne toxiny, ako napr pesticidy,,organofosfaty, PCB atd aleboine  organicke ako aflatoxiny z roznych plesni, dokonca aj toxiny z candidy.
Na kovy je chelacia, na organicke je cistenie pecene(protokol dr Berksona) a enzymaticke cistenie celeho tela.
Samozrejme ked su pricina mikroby alebo parazity, tie treba vyhubit najprv, aby dalej tie neurotoxiny neprodukovali.



7

Re: max safranel

Napriklad z plomb zubov to nemoze byt? ..ten protokol dr.Bensona mi nic nehovori,..a ake dostupne doplnky by si odporucil? ..ak mozes dat aj linky na ukazku..



8

Re: max safranel

a nato trpnutie krku by si vedel daco poradit? ..nechcem sa dopovat benzediazepamni nejako, beriem magne 250mg raz denne



9

Re: max safranel

Pozri temu pecen. odmorovanie, chelacia a podobne
.Napr   http://www.rng.nazory.eu/pecen



10

Re: max safranel

Vie mi niekto poradit...po prekonani silneho stresu sa citim strasne vycerpana a uzkost a busenie srdca ma budi aj v noci.Beriem kopec mineralov aj B vit.Beriem aj St John's Wort,tak ako radi RNG-3kapsule naraz.Pomaha mi to.RNG radi ze St John's Wort treba brat jednorazovo ,nie kazdy den a ja ked ho jeden den nezoberiem tak sa mi hned tazkosti vratia...ake rizika vlastne ma bratie St John's Wort 3kapsule naraz kazdy den?Vdaka za radu...:-)



11

Re: max safranel

Ked sa prilis zvysi serotonin v mozgu, vedie to k serotoninovemu syndromu, co ma zialbohu dost podobne ucinky, ako nedostatok serotoninu.
Ale osobne by som bral na serotonin radsej pravidelne 5-HTP, lebo vtedy si telo vytvori len tolko serotoninu, co potrebuje a nebezpecenstvo serotoninoveho syndromu je minimalne.
Skus brat max  2 x 2 kapsule pravidelne, ale nie viac.