1

Téma: Bone essentials

RNG chcem sa spytat, uzivam skoro rok bone essentials a vsimol som si, ze 1 cps obsahuje mimo ineho 7,5 mg zinku a 1 mg medi. Viem aj to,ze nie je dobre uzivat spolu med so zinkom.....rozmyslam,ci je dobre riesenie vlastne bone essentials uzivat na zlepsenie stavu kosti a klbov, co na to Ty hovoris?
Vopred dakujem...



2

Re: Bone essentials

Nuz ja mam skusenosti osobne s Bone essentials uz vyse 10 rokov a mozem ta uistit, ze na mnohych ludi to pracovalo vyborne.
Zinok a med sa vylucuju len ked su rovnako chemicky viazane, co je pri tomto doplnku nie celkom splnene.
Takisto sa moze "bit " vapnik s horcikom, a zase v tomto doplnku to nie je tak, takze sa vstrebavaju oboje a na cas potrebny na zabudovanie sa drzia v krvi spolu, tak ako je to treba na budovanie kosti.
Jedine, co mam proti Bone essentials je, ze nema dost vitaminu D-3(odporucam minimum 2000 IU) a K-2 (odporucam  okolo 100 mikrogramov, najma vo forme MK7)
Dobre je k tomu brat aj 1 gram spiruliny, pretoze ta obsahuje rozne nukleoticke materialy potrebne pri tvorbe novych kostnych buniek.

Naposledy upravil: RNG (2012-12-20 22:13:53)



3

Re: Bone essentials

Dakujem za odpoved, viem ,ze doporucujes Bone essentials na vyzivu a zlepsenie stavu kosti, takze som cakal, ze v tom bude nejaky zadrhel...ja uzivam denne 4 cps Bone essentials,ako si mi davnejsie napisal...
je to ok?



4

Re: Bone essentials

OK, samozrejme, najma ked mas osteoporozu/osteopeniu. Inac je to zbytocne vela. Nie ze by ti to skodilo, ale s vitaminami D-3 a K-2  a spirulinou staci na udrzbu menej.