1

Téma: Následky rádioterapie

Ahoj RNG,
Tvoje fórum sledujem už takmer rok a doposiaľ mi úplne stačilo čítať Tvoje rady, ktoré si dal ostatným užívateľom (napr. som sa vďaka Tebe zbavila candidy - Ďakujem). Teraz by som však potrebovala priamo radu pre seba, resp. pre môjho priateľa.
Pred cca 4 rokmi mu operovali nádor na mozgu a následne nasadili rádioterapiu. Trochu to však prehnali s intenzitou a tak u neho došlo k trvalej strate vlasov. Čo je však horšie, negatívne dôsledky sa stále objavujú, momentálne má oslabený očný nerv na jednom oku, takže každým okom vidí ináč a dosť zle sa mu pozerá oboma naraz, stále sa mu zhoršuje aj pamäť, cca 2-3 týždne dozadu opäť došlo k značnému zhoršeniu. Lekári nad tým mávnu rukou, že je to prirodzené, a nepovedia ani žiadnu prognózu do budúcnosti.
Prosím Ťa, je možné tieto negatívne následky rádioterapie nejako zmierniť potravinovými doplnkami?



2

Re: Následky rádioterapie

Radioterapia moze poskodit cirkulaciu, takze nattokinaza, serrapeptaza, a antioxidanty  vinpocetine, huperzine, a samozrejme vitamin C a E su tu v prvom rade nas mieste. Tiez by som bral aspon gram-dva  curcuminoidov s bioperinom, kedze tieto su dolezite ako antioxidanty a zaroven protizapalove latky, ktore spomalia starnutie mozgu a su prevencia proti alzheimerovej chorobe
A cistenie ciev lecitinom odporucam samozrejme kazdemu, tak isto branie vitaminu D-3, az do davok 5000IU denne.
Odporucam mu brat aj DHA, napr vo forme calamarinu(1 gram) alebo krill oleja(2 gramy), lebo to je potrebne na regeneraciu nervovych obalov(myelin)



3

Re: Následky rádioterapie

Ok, ďakujem Ti za podrobnú odpoveď, skúsim pohľadať príslušné produkty.



4

Re: Následky rádioterapie

Lecitin dostanes aj na Slovensku(pozri firmu   www.Vemica.eu  ),
ine si budes musiet objednat zo zahranicia, skus napr  www.iherb.com
Tam maju vsetky menovane a momentalne maju este stale zadarmo postovne pri objednavke nad 40 dolarov.
Mas tam aj zlavovy kupon pre prvonakupcu
http://rng.nazory.eu/

Naposledy upravil: RNG (2012-12-19 04:21:59)