1

Téma: slzenie očí, hlien (karpiny) a červené oči

chcem sa spýtať čo môže spôsobovať ranné začervenanie očí, niekedy aj slzenie očí? navyše počas celého dňa sa mi zvoria karpiny, aká môže byť príčina a ako to liečiť? je nutné navštíviť odborníka?



2

Re: slzenie očí, hlien (karpiny) a červené oči

Nakaza v ociach sa da riesit velmi casto kvapkami roztoku GSE alebo koloidnym striebrom. Staci par kvapiek do kazdeho oka 3 x denne.
Slzy maju nielen mazanie a vlhcenie oci, ale aj zmyvanie spin, infekcii a dokonca su mierne antimikrobialne. takze ked sa dostane nakaza do oka, samozrejme sa oko snazi ju vymyt=karpiny.



3

Re: slzenie očí, hlien (karpiny) a červené oči

chcem sa spytat ci je mozne aby sa cloveku zmenila farba oci? pretoze mam pocit ze pred par rokmi som ich mala omnoho tmavsie nez teraz a to mam kratko po dvadsiatke, je to mozne? ak ano co to sposobuje, moze to byt sposobene slnkom pripadne dlhym pozeranim do monitora? ak oci zblednu vrati sa ich povodna farba alebo to zostanu take blede, ja chcem mat opet take tmave oci ako som mala (su modre)



4

Re: slzenie očí, hlien (karpiny) a červené oči

Mňa toto tiež zaujíma.. keď som bol malý tak som mal sýte tmavo hnedé oči..  keď som mal asi 11-12 sa mi začali sfarbovať troška do zelena a teraz sú také, že sú hnedé a na okrajoch zelené.. keď pozriem fotky, čo som bol bábo, tak boli obrovské, takmer čierne
Otec má totálne tmavo hnedé, ako som mal ja keď som bol menší, ale jemu také zostali..



5

Re: slzenie očí, hlien (karpiny) a červené oči

Farba oci sa aj v dospelostimoze trosku menit, zalezi to od svalov zornicky, ktore vytlacaju rozne sfarbene oblasi v oku na povrch. Ale nikto nevie naozaj kontrolovat farbu oci, zatial
http://www.allaboutvision.com/conditions/eye-color.htm



6

Re: slzenie očí, hlien (karpiny) a červené oči

RNG manzelka ma znamu kozmeticku 50 rocnu, dnes bola u nej na kozmetike, Ona chudera ma dlhe roky nezhubny nador na mozgu a chodi s tym do Prahy na nejaku kliniku. Oni jej to ozarovali asi ho takto chceli zmensit a odstranit, no museli jej poskodit nejaky ocny nerv, kedze na dialku zacala vidiet dvojmo,co ju normalne obmedzuje hl,. pri pozerani na dialku. Hovorila,ze nemoze uz ani soferovat, ten stav sa jej postupne zhorsuje...Pri svojej praci kozmeticky na blizko jej to zatial nevadi,ale velmi ju to znepokojuje. Ona bezhlavo verila lekarom v Prahe, ze jej pomozu a takto to dopadlo....
Co by jej mohlo pomoct , neviem ci by jej nepomohlo zregenerovanie ocneho nervu,ak je poskodeny, napadol ma hned krill olej,alebo DHA/ calamarine olej. Mozes sa prosim k tomu vyjadrit?
Vopred dakujem....



7

Re: slzenie očí, hlien (karpiny) a červené oči

Nuz na poruseny nerv toho vela nie je, az na to, co si uz uviedla a zvysovanie viralnej imunity.Tj ked sa to zhorsuje, nieco za tym zhorsovanim asi je. A odporucil,by som jej brat aj hromadu cistiacich enzymov a aspon betaglukany, rakovina aj rozne tumory a ine nefunkcne tkaniva  sa totoz zvyknu vracat, ked je telo neodmorene.Pripadne aj graviolu a definitivne jod a selen.Aj alkalizacia by jej nezaskodila.

Naposledy upravil: RNG (2012-12-27 22:39:49)



8

Re: slzenie očí, hlien (karpiny) a červené oči

dakujem za pohotovu odpoved, takze mohla by napr. Pancreatin 4x500 mg , aku dennu davku, alebo radsej digest platinum, co by mohlo lepsie pracovat? Na vir. imunitu napr Chaparral?
Betaglukany ako pri rakovinach 1,5 g denne? Graviolu tiez masivne 3-3,5 g ??
dakujem...



9

Re: slzenie očí, hlien (karpiny) a červené oči

Pancreatin je ovela lacnejsi, takze az na vynimocne specialne zamorenia odporucam brat entericky pokryty pancreatin, ako napr tento, 2 x 2.
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
Entericky ne pokryty, ako ten uvedeny produkt firmy Now Foods je skor na podporu travenia, nez na odmorovanie, lebop sa znacne spotrebuje v zaludku aj ked je brany na lacno.
Chaparal pouzivam nie pravidelne, ale len narazovo, pri podozreni silnej viralnej infekcie. Pozri na temu
http://rng.nazory.eu/herpes
ku ktorej [pridam este dalsie ako monolaurin, citral, berberine a Sangre de Grado, samozrejme aj vitamin D-3 a C zvysuju viralnu imunitu, ako aj jod, zinok a selen.Uvedene su nielen antiviraslne, ale ciastocne aj protirakovinne.Nakoniec je to dost samozrejme, lebo maju antioxidacne(tjregeneracne) schopnosti a ku mnoho rakovinam prispievaju aj virusy a ine mikroby.
Tie odporucam vlastne kazdemu.
Masivne graviola je 6-7 gramov denne, zle neodporucam ju pouzivat neustale, ale striedat s roznymi protirakovinnymi.
Betaglukany su intenzivne 3 x 500 mg, ale udrzobne staci aj 2 x 250 mg.



10

Re: slzenie očí, hlien (karpiny) a červené oči

Sú niektoré z týchto látok škodlivé pre oči? Mám predpísané kortikosteroidy na sekrét v oku.

Liečivo: 3 mg/ml tobramycinum (tobramycín) a 1 mg/ 1 ml dexamethasonum (dexametazón)
Ďalšie zložky: benzalkonii chloridum 50 % (roztok benzalkóniumchloridu), dinatrii edetas (edetan disodný), natrii chloridum (chlorid sodný), natrii sulfas (síran sodný-E514), tyloxapolum (tyloxapol), hyetellosum (hyetelóza ), acidum sulfuricum a/alebo natrii hydroxidum (kyselina sírová /hydroxid sodný) a aqua purificata (čistená voda).



11

Re: slzenie očí, hlien (karpiny) a červené oči

Kazda umela patentovana chemikalia je skodliva pre oci, pozri
http://www.drugs.com/pro/tobramycin-oph … ution.html
Dexamethasone potlaca zapaly(tj nie pricinu za nimi) a co je horsie, potlaca imunitu, tj o to skorej mozes dostat ine nakazy.
Oko vylucuje sekrety na cistenie a odtlacanie nakaz a ich toxinov. Zastavit tvorenie tychto je vyslovene kontraproduktivne