1

Téma: Glukoza/Kreatin

Prajem pekny den pan RNG,

chcel by som sa opytat na Vas nazor uzivania glukozy.Hlavne nato ci jej uzivanie ma vplyv na vznik cukrovky kedze som cital na stranke ( zdravie ),ze dodava okamzitu energiu a mnoho vlastnosti no,ale ta negativna stranka bola,ze moze prispievat vnizku cukrovky.

Pytam sa to hlavne preto lebo pravidelne cvicim a mam glukozu,ktoru si po cviceni dam cca 10-15g.

Taktiez na kombinaciu s kreatinom.Mne nejde o velke svalstvo ale oto,ze ked cvicim pocitujem viac energie takze viac odcvcim co mi aj pomaha spalovat kalorie.Taktiez som sa docital mnoho clankov,ze kreatin je bezpecny taktiez,ze nie je a podobne veci.Samozrejme,ze ho neuzivam v mega davkach ale iba 3-5g denne a to iba v den kedy cvicim.

Za Vas nazor dakujem



2

Re: Glukoza/Kreatin

10-15 gramov glukozy nie je nic dokopy. Problem s premnozenim candidy a kyslym telom nastava s ovela vacsich mnozstiev volnych cukrov. Pozri napr na drinky ako pepsi cola, coca cola, mountain dew a desiatky inych, co maju v jednej plechovke az vyse 40 gramov cukru, a to povacsine umeleho tzv High fructose corn syrup, tj kukuricne sladidla bohate na fruktozu.
Osobne neodporucam prilisne cvicenie na tvorenie nadmerneho svalstva, lebo je to zbytocna vaha pre telo, masa, ktoru treba stale zivit, tj vnutorne organy su namahane o to viac. A ked z nejakych dovodov prestanes tvrdo cvicit, zmeni sa to vsetko na hromady tukov, ako som videl pri privela sportovcov, co pre zranenie nemohli pokracovat v intenzivnych treningoch.
\Takze vsetko s mierou, cvicenie je velmi dobre, najma ked je prevadzane s mierou, nepretazovanim svalov a klbov, lebo znacne podpori lymfaticky tok, odmorovanie tela a cirkulaciu



3

Re: Glukoza/Kreatin

Mozem ak cvicim brat 5g kreatinu mikronizovaneho dennodenne ? niekde odporucaju prestat na isty cas , no ja si myslim, ze 5g nie je az tak vela. RNG co si myslis ?
dakujem.



4

Re: Glukoza/Kreatin

OK.