1

Téma: Quadruhyperrleflexia

RNG, hovorí ti prosím ťa niečo  táto diagnóza?



2

Re: Quadruhyperrleflexia

Neviem, kto to slovo vytvoril, ale pod nim som nasiel len jediny clanok na nete
http://www.nmd-journal.com/article/S096 … /abstract,
kde to popisuju ako akusi dedicnu nervovu chorobu, prejavujucu sa zlym prenosom signalov po tele, co ma rozne prejavy, ako nedostatocnu pohyblivost tvare, paralyza hlasiviek ,slaba kontrola dychacej membrany atd.

Proste je to nervova porucha, porucha prenosu nervovych signalov, ktorej povod je v mozgu, kde niektore casti su nie poriadne vyzivovane (alebo napadnute niecim??...virusy??)
Uplne som sa stratil v tej hromade latinsko/greckych komplexnych terminoch, ale nenasiel som nic, do coho by som sa mohol mojim obycajnym mozgom "zahryznut"Lekari neodporucaju na to nic konkretne.
Jedine, co som tam nasiel nirmalne, je ze to bude asi zalezitost vyzivy nervov, tj podpora cirkulacie, tvorenia cievok, cistenie ciev a podpora prenosu kyslika je asi to, co tam hraje rolu.
Takze podporucam lecitin, vitaminy B, mineraly,rybacie alebo krill oleje, nattokinazu(kedze syndrom prilisnej zrazanlivosti krvi je v Strednej Europe velmi rozsireny a to vytvatra hromady mikrozrazenin a fibrinov , co blokuje kapilary, zhorsuje prestup kyslika a spomaluje tok krvi).
Mozno by aj ine nootropicke doplnky pomohli, ved sa nakoniec jedna o cinnost mozgu a jeho poruchu



3

Re: Quadruhyperrleflexia

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Túto diagnózy stanovili lekári mojej priateľke a dostalo sa jej len nejakých vyhýbavých odpovedí.



4

Re: Quadruhyperrleflexia

Mam podozrenie, ze aj ta "diagnoza" je viacmenej vyhybava, zialbohu. Co ma ale iste su poskodene nervy niecim a podla mna pomaha vojakom" strielat aj do tmy, lebo obcas niekoho zasiahnu", takze skusit pouzit rozne neskodne potravinove doplnky je lepsie, nez vyckavat.