1

Téma: Hepes na pere

Dobry den,

dufam, ze aspon vy my poradite...od malicka mam problemy s herpesmi, vzdy sa mi objavil pluzgier, ktory som za par dni vyliecila mastickami..minly rok po bakalarskych statniciach sa mi ale vyhodil herpes na celej pere, pery napuchli, v herepesu vytekala tekutina, ktora ho roznasala dalej...kozna lekarka mi nasadila dlhodobu liecbu famciclovirom, krvne testy preukazali vysoku hodnotu virusu herpesu simplex. napriek liecbe sa situacia zopakovala opat...herpes velmi agresivne reagoval na akekolvek maste, jedine co zaberalo bolo nechat ho a neprovokovat, po 4 dnoch zacal vysychat, a chrasticka sa liecila uz celkom lahko.  rok som mala pokoj, ale asi pred 3 tyzdnami sa situacia zopakovala..maly pluzgierik, z ktoreho vytekala tekutina a ta ho rozniesla na cele pery...tyzden trvalo, kym sa zahojil, tyzden po zahojeni, je tu opat, ale objavil sa na kozi okolo pier, ale tekutina z neho vyteka ostosest, takze za 2 hodinky ho mam okolo pier a siri sa dalej na pery a kozu..beriem lyzin, vitaminy b, na tyzden som ich vysadila, kedze ma cakaju kozne testy u imunologicky..Uz som naozaj zufala, neviem, co je jeho pricinou, preco sa stale vracia v takej agresivnej forme..
Je pravda ze sa velmi nekamaratim s masom, bravcove a hovadzie som zacala jest len v poslednej dobe, aj to nie velmi intenzivne..

poradte prosim sad(((



2

Re: Hepes na pere

Vekom, stresom  a casom sa znizuje viralna imunita, najma dnes v case zamorenia a tichych viralnych epidemii. Herpes je v celom tele a mastickovanie ho nepotlaci, leda ak miestne.
Pozri si na temu herpes, ako sa da zvysit viralna imunita, co radim dnes aj preventivne kazdemu.
http://rng.nazory.eu/herpes
K menovanym pridam este dalsie, ako monolaurin, citral, berberine a Sangre de Grado. Treba ich brat viacero, nie len jeden



3

Re: Hepes na pere

Od detstva trpim oparmi. Mam opakovane porobene krvne  testy, aj testy na AIDS, vsetky hodnoty su v norme. Beriem 2 roky Acyclovir 400mg 1x denne preventivne, pri vyskyte oparu 3x denne. Uvedomujem si, ze to uz takto beriem dlho, a napriek tomu zlepsenie nenastava. Naozaj neviem, ako si pomoct. Precitala som si Vase doporucenia na herpes, len neviem, ci to, ze som na spomenutych liekoch taky dlhy cas nie je v danom pripade podstatne, alebo ci od Vasho napisania uvedeneho bloku sa neobjavilo na trhu nieco ucinnejsie, co by iste vsetci "herpesaci" s radostou uvitali.  Dakujem za odpoved. Katarina



4

Re: Hepes na pere

K teme herpes pridam este dalsie, ako monolaurin, citral, berberine, Sangre de Grado. Viacero zo spomenutych v teme herpes a tychto dalsich brane by malo ten problem vyriesit, bez rizika pouzivania chemickych skodlivych liekov.



5

Re: Hepes na pere

Mozem Vas poprosit o davky na den pre spomenute doplnky, aby som si vedela objednat. Zjest ich naraz, alebo rozlozit na den vo viacerych davkavch? Ktore z nich by Ste mi doporucili podla Vasich informacii Vy? Ktore su najucinnejsieL? Je vhodne brat naraz viac druhov? Dakujem Vam  za radu, vazim si Vasu ochotu.



6

Re: Hepes na pere

Katarina, z mojej skusenosti: dlhodobo som sa liecila famciclovirom, isoprenosinom, vysledok? ziaden! preco? No pretoze lekari na slovensku, po vysledkoch z krvnych testov zistia slabu bunkovu imunitu, nasadia dlhodobu liecbu ale neriesia, preco je imunita nizka. Na otazky, preco sa mi herpesy vyhadzuju aj napriek liecbe som dostala odpoved, ze lieky sa naozaj musia brat dlhodobo, aby zabrali. Zacala som sa teda liecit sama, denne papam hlivu ustricovu (zatial len v tabletkach, kedze nie som hubova smile) + v lekarni som si kupila vodicku z harmanceka, akonahle citim, ze sa mi ide vyhodit herpes, dam si na to miesto tuto vodicku aspon na 10 minut na vatovom tampone. Harmancek pluzgierik hned vysusi, a tak sa nie len ze nevyhodi, ale nesiri dalej. Toto je jedina vec, ktora mne osobne pomaha zarucene, kedze mne by co i len najmensi pluzgierik spravil veelku sarapatu.

Link na harmancek http://www.google.sk/imgres?um=1&hl … 0,s:0,i:83



7

Re: Hepes na pere

Nuz ja osobne beriem kazdodenne, 1/2 lyzicky aloe prasku(freeze dried, najdes ho napr vo swansonvitamins). To pomaha za dlhsi cas prebudovat bunkove steny, cim sa prienik mikrobov cez ne stazi, tj celkove sa zvysi odolnost tela.
Samozrejme beriem tie zakladne, ako vitamin C, E D-3, selen zinok a jod.
Ale ked citim, ze ma zacne svrbiet pera a na druhy den by som tam mal herpes, pouzijem 2 x 1 gram chaparalu, co to naisto zastavi.
Spravny silny  liek/doplnok  netreba brat dlho, pomoze pomerne velmi rychle, za den -dva.

Celkove virusy nicia najma imunoglobuliny, tj hliva, co obsahuje betaglukany, ktore zvysia aktivitu  a pocet bielych krviniek priamo nezvysi viralnu imunitu, len potlaci ine mikroby, najma bakterie, ktore nas oslabuju.



8

Re: Hepes na pere

Pre Dominiku26: s harmancekom by som neexperimentovala, ako dieta som mala problemy s dychacimi cestami a alergiou. T.ak musim byt opatrna. A ja zijem v USA, takze neriesim lekarov na Slovensku, pochadzam zo Slovenska a zijem na Floride. Ale mam problem a hladam pomoc.

pre p. Rng: navrhujete mi teda dlhodobo:

1. 1/2 lyzicky aloe prasok dlhodobo

2. vit. C,E, D-3, selen, zinok a jod / tie vit. a akej davke?/

3.  v pripade, ze mam pocit, ze na mna cosi ide 2x1gram charapalu. Ten charapal ako dlho?  Kym nezmizne opar celkom, alebo kym sa zacne zasusat?


4.Myslienke o tej hlive celkom nerozumiem, doporucujete mi ju, alebo nie? Ak ano, ake davkovanie?

Bude to takto, prosim, postacujuce?

Prepacte, ze sa pytam, ale som rada, ze Ste mi venovali svoj cas a tesim sa, ze som dostala radu  a nadej, ze to moze byt lepsie. Viem, ze opar sa vyliecit celkom neda.

Dakujem Vam za Vase vysvetlenia, pomoc a doporucenia.
Katarina



9

Re: Hepes na pere

Kazdemu odporucujem doplnovat  to coho je c nasej potrave malo:
Zinok, 30 az 50 mg
selen 200 az 400 mikrogramov
jod 2 az 6 mg
vitamin C, 3 gramy
Vitamin E, 400 IU
Vitamin D-3 2000 az 5000 IU

Ja si opar potlacim skor, nez sa premeni na vyrazkovy utvar, tj len sa to trochu zacerveni a porazim to, bez poskodenia koze.
Niekedy na to pouzijem aj iontoforezu striebra, pozri na
http://rng.nazory.eu/zapal-hnisania-a-striebro

Hlivu, vlastne betaglukany odporucujem pri roznych najma bakterialnych chorobach a rakovinach a tam je intenzivna davka 3 x 500 mg , udrzobna davka 2 x 250 mg.
Kvalitne betaglukany ma vyrobca Now Foods, 250 mg kapsule kvasnicovych, beta 1,3 na 1,6 
Pomerne dobre su aj Swansonove hubove Agaricus blazei, ktore ma momentalne na vypredaj, takze som sa zasobil.



10

Re: Hepes na pere

a pod akym nazvom dostanem tie betaglukany od NOW, poprosim Vas o link a este poprosim aj na Swansonove hubove Agaricus blazei  link, aj ja by som sa preventivne zasobila. Zasobit sa za rozumnu cenu je skvela informacia. Naozaj Vam uprimne dakujem za pomoc. Katarina



11

Re: Hepes na pere

https://www.swansonvitamins.com/swanson … 0-veg-caps
alebo podobna sila z kvasnic
https://www.swansonvitamins.com/now-foo … g-60-vcaps



12

Re: Hepes na pere

ok, srdecna vdaka.



13

Re: Hepes na pere

No problem



14

Re: Hepes na pere

"Ale ked citim, ze ma zacne svrbiet pera a na druhy den by som tam mal herpes, pouzijem 2 x 1 gram chaparalu, co to naisto zastavi.
Spravny silny  liek/doplnok  netreba brat dlho, pomoze pomerne velmi rychle, za den -dva. "

Prosim Vas p. Rng tu pisete, ze v pripade herpesu uzijete 2x1g charapalu, citala som  informacie pri objednavani a tam som sa docitala, ze doporucena davka na den je max. 2tbl, t.j 2x500mg, a vy doporucujete 2x2tbl.po 500mg, co je o 100% viac. Neviem, ci som tomu dobre rozumela, preto si to upresnujem. V informaciach pisu, ze charapal ma vedlajsie ucinky na pecienku a tak sa pre istotu pytam, co je na tom pravdy a kolko 500mg tbl.mam pri hroziacom herpese denne uzit.
Inak objednavku na doporucene doplnky som uz poslala, len si to upresnujem. Dakujem Vam.

Naposledy upravil: kukučka (2012-12-11 19:43:00)



15

Re: Hepes na pere

V literature je plno lzi, tak isto na internete. Fakt je ale, ze keby mal chaparal skodlive ucinky, uz by davno bol z trhu doplnkov stiahnuty, FDA sa o to v minulosti snazila, lebo velmi konkuroval hromade antiviralnych patentovanych liekov, ale sa im nepodarilo skodlivost dokazat.
Samozrejme loz, ze skodi pecienke sa stale na internete udrziava....
Davky odporucane vyrobcami su casto velmi konzervativne/nizke alebo nadiktovane FDA, ako je to v tomto pripade.
Ja ale pouzivam 2 x 1 gram osobne, lebo mi to zaberalo slusne.



16

Re: Hepes na pere

Na problemy herpesu Ste mi doporucili okrem inych doplnkov aj charapal. Som na zaciatku tehotenstva a chcem sa spytat, ci v pripade problemu s oparom mozem aj v tomto obdobi  uzivat doporucene doplnky, a hlavne sa mi jedna o charapal. Dakujem.



17

Re: Hepes na pere

Nevidim dovod, preco by nie. Ale ked mas obavy, skus radsej ine, ved ich je akurat dost vymenovanych. Niekomu zaberie kombinacia, selen, jod,olivovy liset a Sangre de Grado, to vsetko su velmi bezpecne



18

Re: Hepes na pere

vdaka, som pokojnejsia.



19

Re: Hepes na pere

OK