1

Téma: paradentóza

Čo by si doporučil na opakujúce sa zápaly a krvácanie ďasien?



2

Re: paradentóza

Paradentoza je vysledok ukladania sa roznych materialov na krckoch zubov v ktorych ziju rozne mikroby(Streptococcus mutans , Lactobacillus acidophilus, Actinomyces viscosus, Nocardia spp
Cistenie zubov na to ciastocne pomaha, ale pokial sa nevybiju pravidelne tie streptokoky a ine mikroby, ich toxicke vylucky budu dalej vyvolavat zapaly dasien a ich ustup od zubov.
Ked uz dasna krvacaju, ani cistenie nepomaha dost, lebo neustale krvacanie poskytne mikrobom dostatok materialov. Preto si treba okrem cistenia zubov niekolkokrat denne dokladne vyplachnut usta antimikrobialnym prostriedkom, ako napr roztok citricidalu
Inac to bolo uz adresovane v teme zuby
http://rng.nazory.eu/zuby

Naposledy upravil: RNG (2010-02-22 10:50:52)



3

Re: paradentóza

Takže to môžem chápať tak, že po niekoľko dňovom vyplachovaní ústnej dutiny roztokom GSE, by mal zápal ustúpiť? Nie je to dôsledok aj nedostatku niektorých vitamínov či minerálov (napr.vitamín C, počula som že pri jeho nedostatku zvyknú krvácať ďasná)?

(Snažila som sa svoju otázku pridať k príslušnej téme)



4

Re: paradentóza

Skorbut je rozpad celeho tela, nielen dasien. Je to sposobene netvorenim sa konstrukcnej latky, ktora tvori cele telo-kolagen.
Na vyhojenie sa dasien posobi priaznivo branie CoQ-10 v davkach vyse 400 mg denne.
Samozrejme kazdemu odporucam brat to, co z potravin zialbohunedostaneme v dostatocnom mnozstve, ako selen, zinok, jod, vitamin C , D-3 a E



5

Re: paradentóza

Uz davnejsie som niekde citala ze paradentoza je hlavne z prekyslenia organizmu.Moze to mat suvislost?Dakujem...



6

Re: paradentóza

Samozrejme ze, odvapnovanie tela znamena ustup /ubudanie okostic a s tym spojeny ustup dasien, To , plus odtlacanie dasien zapalami vyvolanymi toxinami, co vylucuju rozne mikroby na krckoch zubov sa nazyva suhrnne paradentoza.