251

Re: vaginálna infekcia

Ok.dakujem.A trda ako casto mu to kvapkat a kvapkat jednu kvapku len do choreho ocka?



252

Re: vaginálna infekcia

Najma do choreho, 2-3 krat denne, ale neuskodi mu natriet aj na rucicky, lebo si nimi casto deti lozia do oci.



253

Re: vaginálna infekcia

Ano rukami do ociek si ide casto,tak natriem aj tie. To oko sa mi zda lepsie,no neviem ci nema neoriechodny slzny kanalik,lebo aj ked mu nakvaokam kvapky tak mu neodtecu ale vytecu z oka a slzy sa mu tam tiez drzia a potom vytecu vonk.kutiko



254

Re: vaginálna infekcia

Tam asi ine riesenie ako preplach alebo prepichnutie nie je? Ci?
A este nas trapi aj skryty reflux ,vyvysena poloha nepomaha-da sa to niecim ovplyvnit?



255

Re: vaginálna infekcia

Prepichnutie je brutalna metoda, aj tak infekciu nevyriesi.
Reglux u deti je velmi bezny a neskodny, lebo nemaju dost kyselin a samozrejme jedlo v nich kvasi. preto su akosi naplanovane pit len matersdke mlieko, na zaciatku este plne colostra a lactoferinu, co zabranuje prilisnemu rozmnozovaniu mikrobov v ich zaludku a crevach.
Neviem, ci ma zmysel sa snazit tomu za kazdu cenu zabranovat, kedze je to normalny jav, ale ked budete prechadzat postupne na normalnu potravu, tak tam by som bol uz okolo toho viac znervoznoval, lebo neskor ma reflux viac kyselin a skodi pazeraku, zatial to nie je ziadny problem. Dieta treba nechat dobre odgrgat, nosit aspon 1/2 hodiny zvisle po krmeni.tj nenechat lezat okamzite po krmeni.



256

Re: vaginálna infekcia

Ano to prepichnutie je naozaj brutál,len teda ak je ten kanálik nepriechodný,tak neviem ako postupovať-tam asi nie je iné riešenie ..... no,ale tak možno to nutné nebude, zatial kvapkám GSE
a dakujem za info k tomu refluxu-v podstate to všetko viem,len nám nič nepomáha, malý je nepokojný,nespí,ked sa mu vráti obsah žalúdka do ust,alebo sa povracia tak chce okamžite jesť znovu,asi ho to dráždi no a tým pádom vypije kvantum mlieka a je to taký kolobeh.No,ale snád sa to bude časom lepšiť



257

Re: vaginálna infekcia

Drzim palce



258

Re: vaginálna infekcia

Dakujem. Do ociek sme dostali atb kvapky tobrex, no skor by som povedala ze sa mu to horsi ako lepsi. Mozem to kombinovat aj s gse kvapkami? Tie sa mi zda ze viac zaberali,len ten slzny kanalik bude asi nepriechodny.
A k tomu ma trapi bolestiva bradavka,neviem ci ide o mykozu na to sa pouziva canesten,no na stranke o dojceni som nasla ze sa moze pouzit aj citrovital takze to by som mohla kludne potierat roztokom gse? Este nieco k tomu?



259

Re: vaginálna infekcia

Citrovital je uboha napodobnenina, ovela menej ucinna ako citricidal/GSE
Na infekcie v ockach odporucam roztok GSE, 3 x denne, pripadne striedat s koloidnou striebornou vodou, ktora je velmi ucinna najma na viralne zapaly.
ATB su len na bakterie, a aj to nie na vsetky a casto dokonca narusia prirodzenu probioticku floru, cim daju "zelenu" vsetkym ostatnym mikrobom.
Ak mas mykozu, tak sa bran, pozri na temu http://www.rng.nazory.eu/candida a snaz sa podla nej zariadit.
Cast z toho, co jes a mas v tele sa dostava do dietata, tj aj tvoje nakazy, aj doplnky co proti tomu beries, aj atb a ine lieky.



260

Re: vaginálna infekcia

a ak mám teda mykozu na bradavke tak treba držať protikandidovú liečbu?nestačí len lokálne niečim potierať?zatial si to potieram roztokom GSE



261

Re: vaginálna infekcia

Mykozu mas v celom tele, nie len na bradavke, a jej produkty sa dostavaju aj do mlieka, co skodi dietatu. mala si v tehotenstve nakazy, ktore sa dali znicit oreganovym olejom a NAC a GSE,  len si nemohla oregano brat, aby si nedostala spontanny potrat z prilisneho prekrvenia placenty koreninami. Dnes ale nemas ziadny problem a cast toho carvacrolu sa dostane aj dietatu cez mlieko, inac deti nemozu brat carvacrol v kapsuliach, az povedzme 5-6 rozne, ked sa naucia kapsulky prehltnut.
Uvedom si, ze vacsina plesni a candid je v crevach a tam teda treba pracovat v prvom rade a vytlacit ich, nahradit probiotikami, ktore nam vyrabaju aj protiplesnove latky, tj pomozu znicit candidu a rozne mykozy aj inde v tele.
Aj lokalne natierane pomaha, ale problem nie je len lokalny.



262

Re: vaginálna infekcia

možem poprosiť link na oreganový olej?v tej diete sa vlastne berie oreganový olej aj gse-takže to dávkovanie ako je tam, by mohlo zabrať aj na tie moje infekty-nap. e.coli?



263

Re: vaginálna infekcia

Tu mas najsilnejsi, co sa tyka ucinnej latky carvacrolu vyrobok
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
Davku carvacrolu odporucam 3 x 200 mg co je 3 x 2 kapsule tohoto.
Nezabudaj na mikrovlakniny, probiotika a pripadne enzym Candex, ktorypriamo rozklada steny plesni a candid, kedze tieto su robene z celulozy, na rozdiel od telesnych bunkovych stien.
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … -Caps/3218          alebo aspon
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … -Caps/3195
A zvykni si pouzivat kokosovy olej na varenie, do salatov a podobne.

Naposledy upravil: RNG (2012-12-03 00:18:19)



264

Re: vaginálna infekcia

takze 3x2kapsule oreganového oleja,gse 60kv na liter vody,kokosový olej,probiotiká a mikrovlákniny plus tá dieta- to všetko možem popri dojcení?a kedže tá dieta je dosť strohá,teda sacharidy uplne postrada neovplyvní to laktáciu-už tera mi ju dosť ovplyvnuje prijem jedla? dakujem



265

Re: vaginálna infekcia

Nuz nie je to prave najlepsi cas, Ale radim co viem. A nezabudaj na ten Candex, osobne si myslim, ze ked ho zoberes na prazdny zaludok, daleko od mikrovlaknin, moze byt velmi uzitocny.
Ak nevies tak prisnu dietu dodrziavat, liecenie bude o to dlhsie, ale nakoniec to pri znizenych cukroch, zvysenych mikrovlakninach a naockovanim/nasadenim  si kvalitnych probiotik postupne vybudujes probioticku floru v crevach co potlaci kvasne a plesnove procesy v tele.
Kokosak mozes brat ako olej na jedenie a varenia hoci aj cely zivot,
Moja zena vari na zmesi olivovy a kokosak uz roky.



266

Re: vaginálna infekcia

Ani nejde o to,ze by som nedokazala vydrzat dva tyzdne na takejto diete ako skor o o to,ze sa popri dojceni nejak bojim.zeleninu som rste ani nezaradila do jedalnicka lebo maleho trapi nafukovanie.tiez neviem ako by bolo na tom to mlieko energeticky,aku by malo kaloricku hodnotu,lebo ako predcasne narodene dieta si nemoze dovolit schudnut,ale tak po par dnoch by som uvidela ako je na tom moja laktacia. Takze za vyskusanie nic nedam.  Tu probio.floru sa mi nedari nejak udr



267

Re: vaginálna infekcia

Udrzat,napriek dlhodobemu braniu probiotik a mikrovlaknin. A ma kandida v tele aj nejake priznaky?



268

Re: vaginálna infekcia

Proti nafukovaniu kojeneho dietata moze matka brat enzym, alpha galactosidazu. Bez zeleniny je dieta prilis ochudobnena, nechces stratit kosti a aj dieta potrebuje mineraly, kaslat na nafukovanie. Skus toto s jedlom, pomoze ti ho stravit aj tie nestravitelne cukry co nafukuju a o tolko budes mat bohatsie mlieko na ziviny.
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … psules/257



269

Re: vaginálna infekcia

petka035 napísal(a):

takze 3x2kapsule oreganového oleja,gse 60kv na liter vody,kokosový olej,probiotiká a mikrovlákniny plus tá dieta- to všetko možem popri dojcení?a kedže tá dieta je dosť strohá,teda sacharidy uplne postrada neovplyvní to laktáciu-už tera mi ju dosť ovplyvnuje prijem jedla? dakujem


dala si sa uz na tu dietu?ako zareagovalo babo?aj ja mam 3mesacneho a rozmyslam, ako dalej...



270

Re: vaginálna infekcia

RNG dakujem za tip na ten enzym. A teda na tie moje uroinfekty plus vaginalne infekty e.coli a escherichiou je lepš brať oreganový olej alebo NAC?(popri dojčení) Lebo teda brala by som GSE , probiotika,mikrovlákniny a neviem či ten oreganový olej alebo je lepšie na odmaskovanie NAC?
a ešte by ma zaujímalo či GSE ovplyvnuje chuť mlieka, prechádza tá horká chuť do neho?



271

Re: vaginálna infekcia

Oreganovy nolej sice odmaskuvava ciastocne, ale pouzuvam ho najma na odhlienenie. NAC samotne nie je antimikrobioalne, ale silne odmaskuvava a tiez odhlienuje.
Takze pouizi vsetky tri, podla moznosti. Tak to robim aj ja a dokonca pridam casto aj exttakt z olivovych listov a betaglukany. Totiz chcem si byt isty, ze tie a rozne ine nakazy naisto vytlciem. Nebudem predsa vyckavat.
Na to mlieko ti neviem odpovedat, zatial ma nikto o tom neinformoval. Inac deti maju aj tak inaksie chutove preferencie, a mozno je to aj individualne.
Ale kedze to prejde cez tvoje cele telo, do mlieka sa dostane len zlomok a mozno to nie je vobec poznatelne.

Naposledy upravil: RNG (2012-12-21 22:42:52)



272

Re: vaginálna infekcia

dakujem a mozem poprosit teda o davkovanie. to gse 60 kvapiek na liter vody popijat pocas dna,pred spanim probiotikum s kuskom jablka,kopec mikrovlaknin a ten oreganovy olej a NAC ako?



273

Re: vaginálna infekcia

Oreganovy olej odporucam v kapsuliach, ako ho ma napr firma Now Foods, kde v kazdej enterickej kapsuli je obsah 100 mg carvacrolu. Beries teda 3 x 2 kapsule, tj 3 x 200 mg carvacrolu, najlepsie s jedlom. 
Entericka kapsula je malicka, lahko sa prehltne a rozpusti az v crevach, takze nepali usta, hrdlo ani zaludok.
Oreganovy olej je totiz silna korenina.
NAC odporucam 2 x 600 az 1200 mg, tj 2 x 1 az dve kapsule, mozes brat hocikedy s hocicim.
Ja to zapijam roztokom GSE,, prichutenym, s rozpustenymi mikrovlakninami.



274

Re: vaginálna infekcia

RNG, prosím Ťa, mám za sebou dvojtýždňovú protikvasinkovú dietu, teraz mi prišiel candex, aké dávkovanie mi odporúčaš? Dakujem, Z.



275

Re: vaginálna infekcia

Nuz chod podla toho, co odporuca vyrobca, to je dostatocna davka. A neber to nikdy spolu s mikrovlakninami, lebo sa to spotrebuje na ne a do criev sa ti nedostane dost.



276

Re: vaginálna infekcia

Dobry den, mam otazku kedze som uz zufala mam neustale vaginalne zapaly s ktorými som nikdy nemavala problemy...teraz sa to uz toci rok...vo vytere stale e coli alebo enteroc. faecalis ..brala som niekolkokrat macmiror bez ucinku...teraz polygynax rovnako bez ucinku...co mam robit? hytienu dodrziavam, tanga nohavicky nenosim, sexualne uz vôbec nezijem, denne uzivam probioticke kapsule (ak su nejake ktore maju zvyseny ucinok prosim poradte mi), uzivam mesiac brusnicovu biostavu nesladenu 3ml denne, kupila som si citricidal - chcem sa opytat ako ho uzivat? kolko kvapiek na ake mnozstvo vody, a ako dlho uzivat, tiez ohladom vyplachov posvy v akom pomere urobit vyplach a ako dlho ho robit? nesposobim si vyplachmi este vacsi problem??? je nutne aby sa rovnakym spôsobom liecil aj partner??? je vhodne uzivat este nieco na upravu crevnej mikroflory?? denne jedavam ovsene vlocky, otruby, so stolicou nemam problemy..vyprazdnujem sa kazdy den aj niekolkokrat...dakujem za odpovede na moje otazky



277

Re: vaginálna infekcia

Nuz najlepsia obrana proti infekciam je dobra probioticka crevna flora, ktoru treba pravidelne nasadzat a rozmnozovat branim extra zmesi roznycy mikrovlaknin. V potrave nemame dost mikrovlaknin a prebytok cukrov, takze sa nam v crevach vytvori nepriazniva flora a tak tam nie je dost probiotik, ktore by vyrobili exttra obranne latky proti roznym mikrobom aj inde v tele.
E-coli a enterococcus faecalis su v crevach bezne a do vadinalneho priestoru sa prenesu casto posuvom pradla, alebo pri stolici, kde sa cisti nespravne konecnik
Brusnicova stava je slaba, aktivna latka v nej je berberine a toho odporucam 2 x 1 gram
Citricidal, tj pravy povodny s obsahom quaternialnych zlucenin sa pouziva 35 kvapiek 60%, alebo 60 kvapiek 33% do litra vody, co musis pit po malych glgoch cely den

Naposledy upravil: RNG (2014-04-10 04:30:50)



278

Re: vaginálna infekcia

Dobrý večer, trápi ma vaginálny zápal spôsobený Candidou, už som zmenila stravu a nedávno mi došli aj doplnky. Len mám trošku aj chaos v tom, čo kedy a ako (nalačno, po jedle) s čím brať. Preto Vás chcem poprosiť o radu. Dočítala som sa tu,že oregánový olej v kapsuliach od firmy Now Foods 3x2 tablety denne, len neviem či nalačno. Ďalej pancreatín tiež od Now Foods a Candex. A vitamíny zinok a selén- tu je to jedno či s jedlom alebo bez? A pochopila som správne , že probiotiká nemám užívať naraz s týmito doplnkami, ale až večer, nalačno s kúskom jablka, čiže ráno si ich nepotrebujem dať? A ešte jedna otázka. Ako viem , či moje probiotiká sú tie kvalitné alebo nie. Donedávna som užívala Biopron 9, ale od dnes som začala s probiotikami od firmy 21st Century.
Ďakujem vopred za radu.

Naposledy upravil: Janka87 (2015-04-02 20:24:09)



279

Re: vaginálna infekcia

Ked si chces skontrolovat nakolko su tvoje probiotika ucinne, nasyp jednu kapsulku do deci vlazneho mlieka a ked ti to nezhustne/skysne do 48 hodin, tak su tie probiotika mrtve. Ja osobne objednavam len take, co su tepelne a kyselinovo odolne, lebo ine uz mozes kupit mrtve alebo nepreziju prechod cez kysly zaludok.
Candex musis brat alebo s jedlom co neobsahuje ziadne vlakniny, alebo na prazdny zaludok. Ostatne mozes brat akokolvek a kedykolvek, az na tie probiotika
Pancreatin s jedlom pomaha travit, pancreatin bez jedla cisti telo. Entericky pokryte doplnky sa rozpustia az v crevach, tj entericky pancreatin je na cistenie tela, entericky oreganovy olej nepali zaludok, ked je zaludok dost kysly.

Naposledy upravil: RNG (2015-04-02 21:55:10)



280

Re: vaginálna infekcia

Ďakujem za rady. J



281

Re: vaginálna infekcia

OK



282

Re: vaginálna infekcia

A ešte mám jednu otázku. Písali ste, že oregánový olej nepáli žalúdok, ak je žalúdok dosť kyslý. Tak ho zrejme asi kyslý nemám, lebo to pálenie cítim. Keď som brala po 1 kapsulu, tak ani nie, ale po 2, tak to ma žalúdok už bolel. Nedávno, keď som ešte oregánový olej nepoužívala, dala som si naraz viac kokosového a mandľového oleja a už to bolelo. Je možné, že mám dosť nízku tú kyslosť? Probiotiká si dávam večer s jablkom a vyzerajú byť fajn, keďže sa to mlieko ešte drží. Ako inak si môžem napraviť kyslosť žalúdka? Ďakujem.



283

Re: vaginálna infekcia

Neviem ako ten oreganovy olej pouzivas, ale davaj si ho vzdy s jedlom. Kedze je to silna korenina a ked sa rozpusti v zaludku, tak moze ho potom palit. Ak sa to aj nahodou rozpusti, tak potom takto s jedlom sa to "rozriedi" a nebude z toho potom boliet zaludok.



284

Re: vaginálna infekcia

Este ma zaujima. Kedze mam entericky pankreatin, ktory sluzi na cistenie tela, ked ho chcem pouzit na travenie, mozem tu kapsulu otvorit a ten prasok vypit?Ci to by bola hlupost? Vdaka.J.

Naposledy upravil: Janka87 (2015-04-05 16:03:12)



285

Re: vaginálna infekcia

Kto ma malo kyselin v zaludku, musi si ich doplnat, lebo ak to nespravi smeruje k stovkam roznych  zdravotnych problemov.
Entericky balene doplnky su drahsie, ale neenterickie, tj by bola hlupost nicit entericke obaly.



286

Re: vaginálna infekcia

Dakujem z info.A ako by som mohla doplnat kyseliny,cim? Pribiotikami?



287

Re: vaginálna infekcia

Janka87 napísal(a):

Dakujem z info.A ako by som mohla doplnat kyseliny,cim? Pribiotikami?

Kyseliny mozes doplnit napriklad doplnkami ako:

Betain HCl:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … l&ic=1
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … l&ic=2

alebo

L-lysine HCl
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Lysine … l&ic=5
pripadne
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-L-Ly … &ic=20
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-L- … l&ic=1



288

Re: vaginálna infekcia

dakujem wink



289

Re: vaginálna infekcia

OK



290

Re: vaginálna infekcia

Dobrý deň.
Prosím o radu. Mám gynekologický problém. Zo steru mi bolo zistené : candida albicans, escherichia coli, staphylococcus epidermidis s streptococcus agalactiae.
Ďakujem.



291

Re: vaginálna infekcia

Podobne temy tu uz bezali, pozri pod candida, a na ostatne staci pit roztok citricidalu, pripadne brat aj Berberine(2 x 1 gram) a serrapeptazu na odmaskovanie roznych maskovanych infekcii, vcitane biofilmov na slizniciach.
Kazdodenne branie mikrovlaknin odporucam kazdemu, taktiez brat obcas silne probiotika, lebo tieto produkuju protilatky voci vsetkym spomenutym



292

Re: vaginálna infekcia

Ďakujem.
Podla mnozstva prispevkov viem, ze mate toho vela a asi nie je zabavne pisat mozno to iste alebo podobne dookola, ale naozaj skor ako som napisala a obratila sa na vas , som si vela prispevkov precitala, ale nenasla som ani jeden, kde by mal niekto vsetko co som napisala. Mam dve male deti a som rada, ze som stihla aspon nieco. Nasla som aj tabulku kde bolo davkovanie GSE na rozne virusy a bakterie......, ale nenasla som tam staphylococcus epidermidis. Tak prosim o pochopenie. Nikdy som nemala taketo problemy az teraz po druhom porode. Uz som uzivala rozne cipky od gynekologa, ale vovec to nezabralo.
Neviem ci si mam kupit GSE v kvapkach alebo v tabletkovej forme a ake davky nasadit a ake probiotika a mikrovlakninu. Poprosim vas , pozrite si nasledovne linky, ci mozu byt tieto produkty, ci je to spravne co som nasla, nie som v tom velmi zbehla.
GSE:    http://www.hoogle.sk/search-engine.htm? … c&qm=2
Berberine:   http://www.hoogle.sk/Berberine-berberin … s-d735.htm
Serrapeptaz:   http://www.hoogle.sk/search-engine.htm? … z&qm=2

Ak to moze byt, prosim napiste mi aj ako to brat a v akych davkach. A poprosim poradit s probiotikami a tou mikrovlakninou.
Este raz velmi pekne dakujem za pochopenie a za poradenie.



293

Re: vaginálna infekcia

Vsertky stafylokoky sa daju znicit  celkom malymi koncentraciami citricidalu. Stafylokokus epidermis je bezna bakteria na kozi, prakticky kazdy ju ma. Problem je len, ked sa dostane pod kozu alebo na sliznice.
Pozor drviva vacsina dnesnycy GSE su velmi malo ucinne. Hladaj produkt pod menom citricidal, prpfesional alebo cokolvek s jasne napisanym obsahom quaternialnych zlucenin Na znackach nezalezi, len na obsahu. Akykolvek berberine je dobry, tak isto serrapaptaza. dolezite je len davkovanie kde na berberine odporucam az 2 x 1 gram a na serrapaptazu 3 x 120 000 SU
Mikrovlakniny mozes dostat niektore aj doma, napr z firmy Vemoca, kde maju psylium, inulin, ovsennu vlakninu Ina maju napr vo www.swansonvitamins,com pod nazvami arabinogalactans, glucomannan a modified citrus pectines.
Obycajne pektiny su napr v jablku a hruske, kde ich najdes 3 gramy na jablko.
Probiotika radim cerstve, kyselinovo  a tepelne odolne, ako napr toto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
Ine uz mozes kupit mrtve, alebo sa cez zaludocne kyseliny nedostanu zive do criev.



294

Re: vaginálna infekcia

Uz objednavam, ked to pride este ma bude zaujimat davkovanie citricidalu.
Ozvem sa , zatial velmi pekne dakujem.



295

Re: vaginálna infekcia

eula napísal(a):

Uz objednavam, ked to pride este ma bude zaujimat davkovanie citricidalu.
Ozvem sa , zatial velmi pekne dakujem.

Davkovanie citricidalu professional je 35 kvapiek do 1 litra vody a pit to po malych glgoch cca kazdych 15 minut pocas dna.



296

Re: vaginálna infekcia

.



297

Re: vaginálna infekcia

Dobry den.
Chcela by som  poprosit o konkretne davkovanie produktov , kt. som si mala kupit a ako to vsetko co som kupila sklbit spolu a ako dlho to uzivat.
Pre istotu len zopakujem - pri steroch bolo zistene : candida albicans, escherichia coli, staphylococcus epidermidis s streptococcus agalactiae. Mam od spodu svrbenie, stipanie, palenie - niekedy to trva par dni potom to zas na chvilu prestane a uz som zufala lebo po porode ma caka plastika a tu stale nemozem absolvovat pokial sa nevylecim - zacarovany kruh.
Objednala som :
1. CITRICIDAL  (je písane, že obsahuje povodny ciricidal) Zloženie: 60% Citricidal extract, 40 % rastlinný glycerin
                         Plati tych 35 kv. na 1 l vody?
2.  PSYLIUM complex - to asi podla návodu - píšu 1-3 tablety denne
3. Probiotiká 30 Billion CFU  - mali by to byt tie , kt. ste písal
4. Serapeptáza 60 000SPU - takze asi 3x2 tablety
5. Berberine (berberín) 400mg - 60 kaps. - toto ste pisal 2x 1 gram - a to netusim ako brat lebo je to v kapsuliach
                                      Toto je link na konkretny produkt http://www.hoogle.sk/Berberine-berberin … s-d735.htm

Neviem či to všetko mozem brat spolu, alebo s nejakym odstupom a to plati aj pre tie probiotika a ci je nieco co treba brat na lacno, alebo na tom nezalezi. Ako dlho to uživat, ked niekedy mi priznaky odzneju a potom sa to objavi znova a este horsie.
Mozno som trochu otravna a chcem vediet vsetko do podrobna, ale uz som zufala a nechcem nic pokazit, preto by som rada vedela všetko ohladom davkovania a uzivania.
Zatial veeeeeelmi pekne dakujem a budem cakat na odpoved.



298

Re: vaginálna infekcia

1. SPRAVNE
2. na mikrovlakniny odporucam najmenej 10 gramov denne,hocikedy,  tj hodne tych tabletiek a hodne vody s tym.
3. najlepsie tesne pred spankom s jablkom.
4 OK.
5 . kedykolvek a potrebujes to rozdelit na 2-3 davky, len nie neskor, ako napr o siestej vecer, aby sa to nebilo s probiotkami. Tote plati aj na ten roztok cotricidalu.



299

Re: vaginálna infekcia

Dakujem,
uz mam vsetko doma.

Vsetko mi je jasne, okrem toho berberine. Stale neviem aku davku brat je to v kapsuliach a je pisane, ze 1 kapsula obsahuje 400 mg, teda 0,4 g berberinu. Mam si zobrat radsej 2 alebo 3 tablety 2x denne. 3 su az 1,2 g.
A este porosim do kedy toto vsetko brat?
Dakujem.



300

Re: vaginálna infekcia

Vsetky tieto davkovania su len priblizne a odpporucene na 70 Kg osobu.
Doplnky sa beru dokedy ich potrebujes. V tvojom pripade kym nepotlacis tu vaginalnu infekciu.

Ja beriem 1 az 2 kapsule berberinu napr na znizenie hladiny cukru, ako cukrovkar DM-2 na radu dr Juliana Whittakera.