1

Téma: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

Ahoj RNG, mám otázku ohľadne užívania týchto doplnkov, či a ako ich užívať počas dňa a či sa mozu všetky spolu..... Nemôžem spávať a zbavit sa uzskosti, užívam vsetko, co odporúčas, aj Lugol, vit a min. Zatiaľ užívam 5 Htp ráno a večer po 100 mg uz mesiac, včera som si dala prvý krát večer Gaba a som aj cez den omamena, moze to byt z toho? Mozem si dat aj Melatonin a Glycin na spanie? Dakujem za odpoveď, Petra



2

Re: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

GABA je pre svaly utlmujuci, a ked sa dostane do mozgu, co je dost nepravdepodobne kvoli mozgovej krvnej bariere, tiez by mal tlmit.
Pocit omamenia je najma z melatoninu, ktory trva v tele casto aj vyse 8 hodin, preto ho ber az vecer prted spanim a po tom mysis spat aspon 8 hodin, inac ti zostava v krvnom obehu a tlmi.
Ja beriem melatonin len ked neviem niekolko dni poriadne spat, a den dva brania mi upravi spankovy rytmus a dalej ho teda nemusim, brat.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-12 20:45:35)



3

Re: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

No u mna Melatonin uspi presne na 3,5 hodiny a potom uz nespim! Preto sa pýtam na ten Glycin, o tom si myslim ešte napisal......



4

Re: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

Melatonin predavaju aj s postupnym uvolnovanim.
Spanok zlepsuju aj ukludnujuce mineraly vapnik/calcium, horcik , GABA(500 az 1000 mg), Picamilon, 300 mg(forma Gaba prechadzajuca cez mozgovu krvnu barieru, je to zlucenina GABA s B-3 vitaminom=kyselina nikotinova) a aminokyselina Glycin, ktorej sa v potrave nachadza pomerne malo a telo si ju vie ciastocner vyrabat.Vyskum bol robeny s velkou davkou, 3000 mg glycinu, ale v kombinacii s inymi uvedenymi, pripadne bylinami ako valerian, pastierska kapsicka, harmancek a ine moze tiez prispiet k dlhsiemu spanku.

Vela glycinu je v kolagene, takze na vyrobu kolagenu sa casto odporuca s L lysinom aj glycin.



5

Re: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

Dobre teda, tak si dám večer Melatonin s postupnym uvolnovanim 5 mg, Gaba 500 mg a mozem ešte aj Glycin zapit a kolko? Tak prakticky...... Magnesium a Calcim užívam nepretržite ..... Dakujem :-)



6

Re: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

OK



7

Re: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

Dobre teda, tak si dám večer Melatonin s postupnym uvolnovanim 5 mg, Gaba 500 mg a mozem ešte aj Glycin zapit a kolko??????? Tak prakticky... PROSIM o odpoved!



8

Re: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

Glycin porichadza v 500 az 1000 mg davkach.Skus jednu a ked nie je dost, tak dve.
Bodaj by mne stacilo brat len 3-4 kapsule!



9

Re: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

Keby si vedel, co ja vsetko cez den uzivam! :-) Takze verim, ze sa mi nic nestane, ked si vecer dam aj GABA, aj Melatonin a aj Glycin!!!! Ty si davas vecer nieco pravidelne na ukludnenie a pokojne spanie?
Tie 3-4 kapsule myslis vecer, ci cez cely den? :-)



10

Re: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

Mozna raz za 2 mesiace, ked mam toho privela v hlave si hodim melatonin. Jednorazove, ked chcem okamzite zaspat, lebo som vycerpany.
Inac mi stacia obcas prechadzky a raz tyzdenne thaichi. Skoda, ze nemam viac casu na kazdodenne prechadzky a pripadne 1/2 hodiny thaichi kazdodenne.



11

Re: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

RNG napísal(a):

Melatonin predavaju aj s postupnym uvolnovanim.
Spanok zlepsuju aj ukludnujuce mineraly vapnik/calcium, horcik , GABA(500 az 1000 mg), Picamilon, 300 mg(forma Gaba prechadzajuca cez mozgovu krvnu barieru, je to zlucenina GABA s B-3 vitaminom=kyselina nikotinova) a aminokyselina Glycin, ktorej sa v potrave nachadza pomerne malo a telo si ju vie ciastocner vyrabat.Vyskum bol robeny s velkou davkou, 3000 mg glycinu, ale v kombinacii s inymi uvedenymi, pripadne bylinami ako valerian, pastierska kapsicka, harmancek a ine moze tiez prispiet k dlhsiemu spanku.

Vela glycinu je v kolagene, takze na vyrobu kolagenu sa casto odporuca s L lysinom aj glycin.

Mám doma neotvorený sáčik práškového Picamilonu 25g od tejto firmy: http://purebulk.com/picamilon-base
Ak má niekto záujem, je na predaj za 20€. Len tak pre porovnanie cena v EU za 5g http://www.super-smart.eu/article.pl?id … zAodOmUAjg



12

Re: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

DNeska som si chcel dat na noc melatonin a vidim, ze tabletky su ako keby pohltene vlhkostou i napriek tomu, ze je tam ten sacik.
Mozu sa este pouzit ? spotreba je do 12/2013
dakujem...
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Quic … lets/34897

Naposledy upravil: post5 (2012-11-23 22:29:51)



13

Re: Glycin, Gaba, Melatonin a 5 HTP

Pravdepodobne ano, skus to ovonat, ked tam nie je nejaky plesnovy proces, tak asi su dobre.
Nechlad v ladnicke, lebo tak po otvoreni navlhnu. Toto su take specialne navrhnute na zutie, tj su znacne vodorozpustne a nasiakave. Osobne pouzivam tabletky, hoci tie ucinkuju az o pol hodiny neskor.
Datumy napisane su len z prinutenia od FDA a nemaju nic spolocne so skutocnymi trvanlivostami.Nedavno som dobral 5-HTP vyrobeny pred vyse 5 rokmi a nebolo s nim nic zleho. Flasky treba dokladne uzavriet a drzat na suchom mieste