1

Téma: Subklinická hypertyreoza.

Milý RNG, poprosila by som o radu. Bola som u endokrinologa - ako záver napisal: Eutyreoza, bez strumy, mierne znižené TSH.
Nedal mi žiadné lieky, ale mala som prisť o 3 mesiace. Povedal mi,že mám veľa hormónov v krvi.
O 3 mesiace napisal do papierov na záver: Subklinická hypertyreoza, bez strumy. TSH - 0,39 mU , fT3 6,26 a mám prísť znova o 3 mesiace ak sa nebudem dobre citiť tak aj skôr.
Pán RNG, dočitala som sa o YAMe, nepomohlo by mi to znížiť tu hladinu hormonov v krvi?



2

Re: Subklinická hypertyreoza.

Hormonov je hromada, takze "privela hormonov v krvi" mi nehovori nic. Na kazdy hormon existuju prostriedky/doplnky ako ho zvysit aj znizit.Pozri na temu hormony  http://www.rng.nazory.eu/hormony
Yam znizuje prolaktin, ale  zvysuje progesteron.

To ale vsetko nema nic spolocne so stitnou zlazou.
Slovo euthyreosis znamena normalnu cinnost stitnej zlazy. Tolko by ti mohol lekar povedat a nie skryvat sa za cudzie  slova aby to vyzeralo odbornejsie a strasit ta.
Napriek vsetkemu, kazdemu doporucujem brat tie zakladne doplnky,, ktore nam v strave chybaju:
zinok,. selen, jod, vitaminy C E a D-3, mikrovlakniny a obcas nasadit probiotika, a cistit si cievy lecitinom. Aj ked je clovek podla lekarov perfektne zdravy, branie tychto predide mnohym zdravotnym problemov v buducnosti

Najma nedostatok jodu je dnes velky problem, spickovi endokrinologovia dnes prehlasuju ze  v USA az 60% zien a 40% muzov na znizenu cinnost stitnej zlazy, hoci len u zlomku z nich sa to da beznymi testami z krvi zistit. Preto je tolko obezity a roznych problemov napr s energiou.
Takze doplnanie jodu a selenu je dostatocne odovodnene, teda na ovela vyssie hladiny, ako dosial hlasane mylne odporucene denne davky z roku 1948, ktorych sa lekari spiatocnicky krcovite drzia napriek hromade vyskumov, kde bolo zistene , ze telo pracuje ovela lepsie s tymito doplnovanymi, pozri temu jod
http://www.rng.nazory.eu/jod
Uz len samotne to, ze mame v potrave a prostredi coraz viac chloru, bromy a floury by malo kazdemu s aspon ciastocnymi znalostami s chemie ukazat jasne, ze tieto silnejsie halogeny ako jod, jod z tela vytlacaju. A jedna tepla sprcha v chlorovanej vode da do tela az 1 mg chloru, co vytlaci z tela 3 mg jodu. Takze tych odporucenych 150 mikrogramov jodu na den je naozaj na smiech.
Okrem roznych hormonov(tj nie len stitnej zlazy) jod v tele je potrebny na vyrobu roznych enzymov a podobi tiez antimikrobialne, takze jeho akutny nedostatok nam skodi na mnohych hladinach, co zialbohu lekari, cest vynimkam, vobec nevedia.Je to aj jeden z dovodov na rakoviny, okrem ineho.

Naposledy upravil: RNG (2012-11-22 18:46:09)