1

Téma: nizky pulz

Ahoj RNG, chcel by som sa ta spytat, ci je normalne, ze pocas spanku, resp. skoro rano, ked sa zobudim mam pulz 50. Moja vyska je 183cm, vaha 132kg, vek 28 rokov. Lieky ktore uzivam - Tritace 2x5mg (na tlak), Vessel Duef (2x denne - mal som pl. emboliu). Ako sa da zistit, ci nejde o chorobu srdca? V minulosti som sportoval, posledne roky velmi malo kedy. Co sa dy s tym robit?  Dakujem



2

Re: nizky pulz

Sportovci maju pulz az 45, ja som mal za mlada dlho 50.Takze to nie je problem.
Plucna embolia nasvecuje na vysoku zrazanlivost krvi,hlavne pri tej vahe by som si cistil cievy, ktore mozes mat poriadne zapachate lecitinom(casty dovod na vysoky tlak)a pouzival by som nattokinazu na riedenie krvi a pripadne rozbijanie krvnych zrazenin, co ti zrejme tvoje lieky nerobia .
Vessel Due F/sulodexide je nic ine nez patentovany derivat heparinu na riedenie krvi, ale jeho trombolyticky efekt je zanedbatelny, alebo neexistujuci, je to len lekarmi sireny mytus.
Na to, aby sa to zakrylo vymyslaju a patentuju vzdy nove derivaty heparinu, kde mozu niekolko rokov tvrdit, ze nemaju ziadne postranne ucinky, az kym pravda nevide na javo a medzitym maju uz druhy "lepsi" na trhu.
Ale uz dnes je jasne, ze poskodzuje ladviny, moze vyvolat hyperkalemiu a samozrejme tromboliticka funkcia je velmi otazna, nakoniec si to mozes sam dokazat na petriho miske a porovnat rozpustanie zrazenin tohoto lieku v zrovnani s nattokinazou. Naviac ti, co maju [prilis zrazanlivu krv(stredoeuropsky syndrom prilisnej zrazanlivosti krvi) mozu brat potravinovy doplnok nattokinazu, lubrokinazu alebo ciastocne aj serrapeptazu bez obav cely zivot.Japoonci jedenim natto kvasenej soji to robia uz starocia.
Ja osobne ako stredoeuropan beriem pravidelne nattokinazu, najma po tom, ako som mal zrazeninu v clenku, ktoru som si do 48 hodin rozpustil davkou 4 x 4000 FU bez problemu.
No a addresoval by som tu vysoku nadvahu, definitivne, najma obmedzenim jedenia cukrov a vyrobkov z jemnych muk, vyhybal sa vsetkym tukom, ktore nie su panenske a teda aj priemyselnym vyrobkom a dal viac na zeleniny.
Tiez iste mas vysoky cholesterol a triglyceridy, takze by som bral 40 mg policosanolu, za 2 tyzdne uvidis na krvnych skuskach verlky rozdiel aj co sa tyka LDL/HDL pomeru, aj na triglyceridoch aj na zrazanlivosti/koagulacne testy.
Zriedenim krvi sa casto vyriesi aj problem tlaku, tak isto precistenim ciev sa tlak znizuje.
Inac pozri aj na temu stres, lebo stres je casto dovodom na zvyseny tlak.
Kazdemu odporucam odstranit stres zo zivota, inac smeruju k stovkam roznych zdravotnych problemov.