1

Téma: Magnesium

RNG prosím Ťa toto magnesium comlet je OK? ČO to znamena magnesium aspartate? Ďakujem za odpoveď.
http://www.swansonvitamins.com/SW808/ItemDetail



2

Re: Magnesium

Asparticka kyselina je aminokyselina.
Osobne davam ako starsi clovek prednost  magneziu viazaneho na aminokyseliny(chelaty) alebo aspon citraty a maleaty. Oxidy v mojom veku uz prakticky neabsorbujem a je to zbytocna zataz na ladviny. Pozri napr na http://www.swansonvitamins.com/SWU339/ItemDetail?n=0
http://www.swansonvitamins.com/JR078/ItemDetail?n=0   alebo vysoko absorbovatelny chelat
http://www.swansonvitamins.com/SWU074/ItemDetail?n=0
Ale ako som povedal casto, absorbcia a zabudovanie mineralov vyzaduje vsetky mineral v spravnej vazbe a vzajomnych pomeroch, nielen jeden,  a prislusne vitaminy a aminokyseliny(na nukleoidy, DNA, RNA), lebo len tak sa mineraly v tele zabuduju a zachovaju do zasoby, inac pomerne rychlo z tela
vypadnu von.
Takze som skor advokat za pouzivanie napr zmesi Bone Essentials spolu s niekolkymi tabletkami spiruliny ci chlorelly.Pripadne aj vitaminu K-2 lebo Bone Essentials zatial obsahuje len K-1 , ktory nie je ani zdaleka tak ucinny,  ako K-2. A podla novsich vedomosti odporucam kazdemu aj rybacie oleje alebo extra vitamin D-3, na co je okrem jeho funkcie pri hospodareni s mineralmi aj plno inych dovodov(proti Alzheimeru, zvysena imunita a ine)

Naposledy upravil: RNG (2010-09-09 14:00:25)



3

Re: Magnesium

Ďakujem za komplexnu odpoveď.



4

Re: Magnesium

Dobrý deň, chcem sa opýtať na minerály bone essentials, ktoré uvádzate, či výrobca neurobil chybu, ak dal spolu minerály zinok a meď, ktoré by sa mali brať s časovým odstupom, pretože zinok potláča absorciu  medi?

Naposledy upravil: hela (2010-09-10 13:24:53)



5

Re: Magnesium

Tazko povedat, lebo chelaty sa nespravaju podobne, ako anorganicke soli, kde silnejsia(reaktivnejsia) potlaci absorbciu slabsej



6

Re: Magnesium

RNG, poprosim ta o vysvetlenie, co to znaci, ked dany mineral obsahuje :

Calcium hydroxyapatite, alfa-ketogurat, lysinate

a

Magnesium - taurinate

- je to v poriadku, mozem si to kupit? Alebo to nie je kvalitne?

A este chcem vediet, co je to SORBITOL.
Dakujem.



7

Re: Magnesium

Sorbitol je druh cukru
Menovany mineralovy doplnok ma len pomerne dobre formy vapnika a horcika, nic ine, ani nema pridane potrebne vitaminy D-3 a K-2 na absorbciu. Osobne mam rad zmesi, ktore su kompletne, aj so zinkom borom medou, stronciom a samozrejme vitaminami D-3 a K-2(menoquinone), alebo aspon K-1(fytoquinone).
Ked sa mineraly zabudovavaju v tele, potrebujes z kazdeho presne urcite mnozstvo a samozrejme aj potrebne vitaminy a aminokyseliny, hlavne tie co tvoria nukleoticke  kyseliny lebo inac sa netvori kostna hmota, tj mineraly obiehaju v tele, pokial nevypadnu cez ladviny von.

Preto odporucam brat kompletne zmesy na kosti plus nieco zelene, ako napr 2-3 gramy spiruliny alebo chlorelly



8

Re: Magnesium

Sorbitol nie je nahodou umele sladidlo ako aspartam? Moholby si mi vymenovat aspon zopar umelych sladidiel, aby som sa im v doplnkoch vyhla a nekupovala ich? Znamy mi je iba aspartam a nebola som si ista, ci sem nepatri aj sorbitol.

A este ohladne tych mineralov na kosti. Ono uzivam ku tomu vapniku a horciku, ktory je v jednej tbl. aj zinok a vitD3, no tie su solo, ale beriem ich vsetky naraz, tak to moze byt, nie?
To nevadi, ked nie su obsiahnute vsetky prvky v jednej tbl.? + este ku nim spirulinu.



9

Re: Magnesium

Este som neodisiel tak napochytro odpoviem: sorbitol je prirodny tzv cukrovy alkohol, podobne ako xylitol alebo erytritol. Telo ich vie spracovat , nachadzaju sa v niektorych ovociach a su nizsie kaloricky ako glukoza a fruktoza.
Aspartam(E-951) je neprirodzena patentovana zlucenina jedov, ktora je extremne sladka, nie je to ziadny cukor, len klamanie nasich chutovych buniek a pri rozklade sa rozpada na jedovate latky, z ktorych je zlozeny(uvolnuje najma methylalkohol a fenylalanine, ktory sa dnes vyraba posobenim geneticky zmenenych bakterii e-coli). Trikom sa ho podarilo schvalit a trikom, co hranici s prekracovanim ustavy  udrzat na trhu, napriek skodlivym ucinkom, ktore by potraviny vobec nemali mat, hoci lieky ich mat mozu.

Beries spravnu kombinaciu na kosti a nezalezi od toho, ci je to v jednej kapsuli alebo viacerych, dolezite je aby to bolo brane naraz. lebo telo nie je skladiste a co sa nepouzije je vyhodene pomerne rychlo.



10

Re: Magnesium

RNG je vhodne toto magnesium na kozu ? tongue

http://www.iherb.com/Marine-Biotherapie … 40329?at=0

Naposledy upravil: post5 (2011-12-28 15:20:20)



11

Re: Magnesium

OK, je to si;ny roztok najma  MgCl s pridanym vytazkom stopovych materialov a mozno ma v sebe par centov obsahu, napriek nizkej cene, za tak male mnozstvo je to raubirstvo. Nuz ale co narobis....



12

Re: Magnesium

RNG

aku maximalnu davku magnezia by som mohla brat denne? Vyssie si pisal, ze je najlepsie brat Bone essencial, kvoli ostatnym mineralom, ale ja beriem osobitne aj zinok, D3, aj vapnik.

Pred polrokom mi bola z krvi zistena nizka hodnota magnezia a mala som a aj mam este priznaky tetanie. Teraz sa to trocha zlepšilo, ale problemy pretrvavaju. Beriem horcik, ale kupeny u nas a chcem objednat z USA. Doktorka mi odporucila 500 mg denne, ale zda sa mi to malo, navyse chcem zase zacat pravidelne cvicit, a myslim ze tym bude potreba este vyssia. Na travenie beriem co treba, takze aj takto si pomaham, kedze viem, ze vstrebatelnost latok je ovplyvnena aj travenim.

Takze este raz, kolko je max denna davka a pre istotu aj otazka, ci napriek vsetkemu co som pisala ma zmysel brat Mg len tak samostatne?



13

Re: Magnesium

Nuz ked mas v krvio nizko magnezium/horcik tak je rozumne si ho doplnit
.Kedze rozne formy sa rozne vstrebavaju(od 4 az do 50%) a kazdy ma individualnu spotrebu, nemozno dat jedine cislo na to ako sa to prejavi v tele poznas az na krvnej skuske. Takze zacinas od menej a stupnujes pokial nemas v krvi dost.
Najlepsie formy na horcik v tele su proteinove chelaty, tie maju az 50%
absorbobatelnoest a zabudovanie do tela.
Najhorsie su oxidy a karbonaty, kde u jednotlivca s malo kyselinami moze byt len 4% absorbcia a zabudovanie este ovela mensie.

Inac tetania moze byt aj z nedostatku draslika, vapnika dokonca aj sodika(to je ale v dnesnej presdolenej potrave vzacne) nielen horcika, alebo zo zleho hospodarenia s mineralmi kvoli hormonalnym kolisaniam, kde odporucam brat najma yam, (2 gramy, 10% Diosgenin)



14

Re: Magnesium

Pozrela som magnezium nejaky chelatovy ako pises. Su tieto dobre? Ak ano, ktore by si mi z tychto doporucil?

http://www.iherb.com/Solgar-Chelated-Ma … lets/14617

http://www.iherb.com/Bluebonnet-Nutriti … Caps/21160

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Magn … lets/16567

Inak ja mam teraz u nas kupeny Magnesium Lactici 500mg ale na krabicke je napisane ze obsahuje 51g cisteho horcika... Tie z Iherb maju uvedene len jedno cislo, to je cely cisty horcik, co sa tam uvadza v gramoch?


Yam mam doma, beriem ho asi 3 tyzdne a tiez enzymy a ostatne na travenie, lebo mam myom, takze som rada ze aj na tetaniu moze pomoct! Zneistela som vsak teraz, lebo mam tento a nepisu tam ze obsahuje Diosgenin:

http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Wild- … Vcaps/2059

Tym padom nie je ucinny na to, co ja potrebujem? Pred chvilkou som nasla link na Yam zo Swansonu, objednam ten, ale napis mi prosim ze ten co pouzivam ja, nie je ucinny?

Naposledy upravil: Yannie (2012-05-02 14:51:42)



15

Re: Magnesium

KLazdy z tych doplnkov magnezia je dobry. V USA obvykle udavaju kolko elementarneho horcika dany doplnok dava.
Treba si pri tom ale uvedomit, ze stare tabulky boli vyp[racovane cez dodavky horcika vo forme kyslicnikov, hydroxidov a uhlicitanov, ktorych absorbovatelneost je casto pod 10% a pouzitelnost v tele tiez znacne nizka. Proteinive chelaty, ako ten glycinat napr su absorbovatelne az vyse 50% a vysoko zabudovatelne do kostry, ked mas spolu s nimi aj ine mineralne zlozky potrebne na budovanie kosti a samozrejme aj potrebne na to vitaminy(B-3 a K-2) a dalsich latok nakosti, preto odporucam brat s mineralovym doplnkom v chelatovej forme a s[pravnom pomere roznycy mineralov aj spomenute vitaminy a nejaky zeleny zdroj, ako gream spiruliny, kde sa nachadzaju potrebne aminokyseliny, esencialne/potrebne tukove zlozky a stopove mineraly.
Kedze divoky yam moze mat obsah Diosgeninu od 1/2 % do 16%, ja sa snazim objednavat len take, kde je obsah Diosgeninu zaruceny, napr 10%, pozri napr tento
http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Wi … -Caps/5178
Osobne pouzivam a radim najma tento
http://www.swansonvitamins.com/SWH152/ItemDetail

Ked hovorim o 2 gramoch ako davku na yam denne, myslim tym ale najma jeho obsah, menovite  200 mg Diosgeninu.



16

Re: Magnesium

Dakujem objednam ten Yam zo Swansonu.

Horcik uz teraz hladam ako si pisal.

Horcik sa tiez zabudovava do kosti ako vapnik? A ma byt aj v krvi? Ja som mala nizku hladinu co mi zistili z krvi a nerozumiem ako to je. Nevysmej ma prosim za mozno blbu otazku :-)

Naposledy upravil: Yannie (2012-05-02 22:24:31)



17

Re: Magnesium

Kto sa nepyta, nedozvie sa. Leda ze by sa pustil do studia.
Blbi su ti, co sa nepytaju a pre to nevedia.
Kosti su nasa zasobaren mineralov, zlozene su najma z vapnika, ale aj horcika, draslika, zinku, boru a hromady stopovych mineralov. To vsetko musi byt k dispozicii v krvnom obehu, v spravnych formach, aby sa to mohlo zabudovat. Ked nieco chyba, ostatne sa nemozu zabudovat. A ked mas nedostatok v krvi na rozne procesy v tele, z kosti sa odburavaju rezervy.
Ked je to pridlho odburavane, kosti zrednu/osteoporoza a nedostatok sa objavi na krvnom obraze.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-03 02:35:17)



18

Re: Magnesium

Aha, ma to logiku. :-) Podobny princip ako cukor v krvi.

Velmi dobre ze som sa opytala. Tolko som sa uz od teba za rok naucila, co predtym za cely zivot nie!

Velmi ti dakujem RNG !

Naposledy upravil: Yannie (2012-05-03 00:08:44)



19

Re: Magnesium

OK.
Ved to bol moj cely zamer, aby sa moji krajania tiez mali moznost dozvediet tieto sice novsie ale medickym priemyslom potlacane znalosti od roznych lekarov, co sa tym zaoberaju.



20

Re: Magnesium

Ahoj RNG.
Asi pred polrokom som ti pisala ze mam problemy s mravcenim ruk a noh, aj so zavratmi. Vtedy sme hovorili o borelii, virusoch a pod. Brala som extract z oliv.listov, aj vilcacoru. Pisal si ze to moze byt aj tetania. Neurologicka povedala ze to mam od chrbtice. Akurat som v tom case bola na kontrole stitnej zlazy u endokrinologa, zobrala mi krv a skontrolovala hladinu Mg, Ca a D. Ca som mala v poriadku, ale Mg aj D malo. Povedala mi ze mam brat Mg aj D.

Mravcenie ale uplne nepreslo,  na chvilu prestalo, znova sa objavilo. Pred 2 tyzdnami som bola na kontrole zas a teraz som mala este menej Mg, uz hranicnu hodnotu, pritom som brala Mg, je pravda ze nie v kuse polroka. Zacala som ale mat aj ine prejavy, zasklby uz nie lne na tvari, ale aj na roznych miestach na tele. Tiez ma obcas pobolieva pri srdci a zviera v hrdle, boli ma hlava.
Nedalo mi a zacala som patrat, lebo cim dalej, tym viac som bola presvedcena ze to ma nieco s horcikom! Zistila som sokujuce informacie, ze vsetky tieto prejavy su z nedostatku horcika, a ze vacsina ludi ho ma malo, pricom je pre telo velmi dolezity. Nezavisle od lekarky som si obejdnala ucinne magnezium a beriem teraz asi piaty den 2x taku davku aku mi navrhla. Prinajhorsom to vymocim.
Dalsi sok: moj 9 rocny syn ma asi 2 roky viditelne tiky, a neurolog mu predpisal nieco na centralny nervovy system. Udajne to ma brat dlhodobo. Nedala som mu to svinstvo. Boli sme aj u psychologa, kde absolvoval 5 sedeni a ze to vraj bude dobre  zopakovat  :-)
Natrafila som medzitym na pediatricku, ktora „predpisuje“ aj prirodne veci, a skonstatovala ze ma malo magnezia. On je velmi vysoky, rychlo rastie a ma aj diabetes DM I, preto je predpoklad ze ho ma malo. Zacal brat magnezium a v priebehu 10 dni mu tiky postupne prechadzaju, je uplne pokojny a v pohode!!!

Najvacsi sok pre mna bol, ze ja uz podobne prejavy (ale ovela miernejsie) mam asi 15 rokov, odkedy mi zistili stitnu zlazu a ziaden lekar mi nikdy nepovedal, ze ho mam brat. A dalsi sok, ze mojho syna chceli liecit svinstvom na nervy , pritom vedomosti o mineraloch by mali byt u lekarov zakladne. Najme ak je z lekarskych zdrojov jasne, ze jedni z najohrozenejsich su prave ludia so snizenou funkciou stitnej zl. ale aj diabetici! Ked som citala zoznam problemov, ktore jeho nedostatok sposobuje, bola som zhrozena. Este aj psychicke problemy, unava, depresie, zla nalada, rozne bolesti, migreny, a problemy z roznych lekarskych odborov.

Docitala som sa, ze liecba magneziom by mala trvat dlho, najme u chronickeho nedostatku. U mna sa ucinok este uplne neprejavil, beriem dalej. Udajne sa vsak nevstrebava dobre, ak clovek pije vela tekutin a hlavne pri konzumacii vlaknin!
Ja uz nejaky cas, asi 4 mesiace uzivam denne cca 20g mikrovlakniny (arabinogalactan a inulin) a pijem ho po cely den. Obcas tiez psyllium.
Moja otazka znie, ci mohli tie mikrovlakniny zo mna vytiahnut to magnezium? Lebo je evidentne, ze onho prichadzam, ked sa mi priznaky zhorsuju a aj v krvi mam este menej. Zaujimave ze kalcia mam dost.

Dufam ze som mohla pomoct niektorym citatelom a dufam ze aj tebe so svojou skusenostou.

Tak mi povedz prosim to s tymi vlakninami, lebo potrebujem ich ako sol a teraz sa bojim ze dalej budem prichadzat o magnezium.

Naposledy upravil: Yannie (2012-06-18 17:58:41)



21

Re: Magnesium

Hormonalne poruchy sposobuju okrem ineho aj zle hospodarenie s mineralmi.Magnezium nie je liek, ale potrebna zivina. Ked ti ho telo nevie spravne vytazit alebo udrzat, doplnok je na to pomocny.
Mineraly , najma vapnik a horcik potrebuju vitamin D-3 na absorbciu, tj ked mas nizku hodnotu D-3 v krvi, zrejme nevies poriadne horcik absorbovat. Doporucujem ti brat teda aj doplnok vitaminu D-3, aspon 2000 IU denne, pripadne aj K-2.. Nie kazdy clovek si totiz vie vytvorit v tele dostatok vitaminu D-3 na slnku, ako sa dosial lekari nazdavali.
Vlakniny sice vynesu z tela ciastovne aj mineraly, ktore su rozpustene vo vode, ale nie je to prilisne velke mnozstvo, aby si sa musela okolo toho znepokojovat.

Takze opakujem, doplnuj si Jod, selen, zinok, vitamin C E a D-3, cisti si cievy lecitinom a ber dostatok mikrovlaknin a obcas si nasad probiotika.
Ak mas problemy okolo menstruacie, iste mas problemy aj ine hormonalne, nielen so stitnou zlazou a odporucam ti brat yam a  preventivne aj niektore mineraly, najma , a to vies sama, magnezioum(horcik) pripadne vapnik, draslik, pripadne aj bor
Dobre formy horcika su najma proteinove chelaty, citraty, maleaty a laktaty.



22

Re: Magnesium

RNG
dakujem za odpoved. Ano, ano viem ze zaklad je aby dobre fungovalo telo aby mohlo spracovat ziviny. D3 beriem uz dlhsie, denne 5000 IU (teraz v lete trochu menej), napriek tomu mam nizku hladinu....
Tie zakladne vitaminy beriem dlhodobo na tvoje doporucenie, to uz povazujem za zakladnu potrebu, ako vodu... Je pravda, ze tie probiotika som trochu zanedbala a jem malo zeleniny. Mikrovlakniny uzivam kazdy den, aj ked neviem ci je to dost, cca 15-20g denne. A uzivam aj enzymy kazdy den. Aj na lacno rano a vecer, aj vzdy pred jedlom.

V poslednom case mam ano vykyvy s menzesom, takze som asi pred 2 tyzdnami zacala uzivat aj yam s diosgeninom, 2g denne.
Mam Kalinat, takze ak ho budem uzivat zrejme si doplnim aj draslik.

Bor som zatial neuzivala, ani K2, poprosim ta mohol by si mi doporucit nejaky? Neviem ake mnozstvo by som mala brat.

Mam este problem s uzivanim kyseliny. Stava sa, hlavne najnovsie ze jem malo bielkovin naraz a rano som si dala parkrat Kalinat. Vytvori si telo dost kyselin v priebehu dna ze si ho nepotrebujem doplnit alebo si mam dat aj tak kyselinu (L-lysin)? Nebudem mat vela kyseliny ktora sa nespotrebuje? Bolo totiz tak, ze som citila neprijemny pocit v zaludku, ked som si dala kyselimu v den, ked som rano aj alkalizovala...

Inak tvoje rady su nad zlato, dakujem z celeho srdca!

Naposledy upravil: Yannie (2012-07-18 16:49:07)



23

Re: Magnesium

Bor/boron dostanes v dobrych mineralovych doplnkoch , 2-3 mg denne ako chelat stacia. K2 je dost novy na trhu, najlepsi je MK7 forma ako napr tento, co pouzivam aj ja
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-MK … ftgels/256

Nuz ani ja nemam krystalovu gulu, takze ti neviem povedat kolko kyselin a ako rychlo sa ti vytvori a kedy ich potrebujes doplnit, to si musis vyskusat sama na sebe.
Kyselinu si davas zasadne aspon 3-4 hodiny neskor, ako sa alkalizujes a vzdy len s jedlom.
Normalne zaludok vytvori tolko kyseliny, ze nahradit ju tabletkami Betain HCl by si musela zobrat najmenej 3x 650 mg. Takze predavkovanie kyselinami je dost nepravdepodobne.
1 lyzicka kalinatu (4 gramy)ti zneutralizuje az 8 gramov betainu HCl,  takze prekyslenia sa nemusis obavat.



24

Re: Magnesium

Dobra informacia s tym Kalinatom...

A tej K2 kolko doporucujes brat?



25

Re: Magnesium

Ja beriem obcas 90 mikrogramov KM7, ale najviac ho spotrebujem do kremov. Osobne nemam osteoporozu ani naznakom, ale "istota je gulomet" v mojom veku si predsa len doplnim K-2, najma ked extra K-2 je schopne preniest vapnik z kalcifikatov a makkeho vaziva do kosti.
A to su cievy, svaly a inde, kde sa vapnik nahromadi kvoli roznym zapalom a skodi tam.Od neho su napr cievy krehke a mozu prasknut kedykolvek



26

Re: Magnesium

Dobry den, prosim, mohli by ste mi odporucit dake dobre magnesium z iherb + vitaminy skupiny B (ako B komplex ale s vyssou davkou). mala som doma velke balenie vitaminu B, ale kapsule navlhli a musela som ich vyhodit. skladovane to bolo dobre, este som sa s takym nestretla, vnutri boli aj tie plastove odvlhcovace... dik.



27

Re: Magnesium

Pises o extra K2,ze odburava vapnik, asi ako odstranovac vodneho kamena z rychlovarky?:-)
tento je asi potrebny ,ked pijeme tvrdu vodu,vsak?



28

Re: Magnesium

K-2 nie je anorganicka kysla chemikalia, odburavanie je tam velmi komplexny biologicky proces, este nikto nevie presne, ako sa to odohrava, len vedia, ze to pracuje tak.
Telo potrebuyje denne 1500 mg vapnika a 600 mg horcika, to samozrejme nemozes dostat z vody, ktora ma, velmi tvrda,  150 az 250 mg vapnika na liter a aj to vo forme co telo vie velmi slabo absorbovat.
Voda nie je pre nas podstatny zdroj vapnika, leda ak extremne silne mineralizovana. Voda je naopak rozpustidlo, co odnasa mineraly z tela, tj tie, ktore sa nezabudovali



29

Re: Magnesium

RNG, prosim, mohol by si mi poradit nejake to magnezium a B-komplex (anti stress) z iherb - prispevok c. 26? Neviem si totiz vybrat - je nejaky rozdiel medzi magnesium succinate, malate, citrate, aspartate glycinate a lysinate chelate? predpokladam, ze tam bude nejaky rozdiel vo vstrebavani, je aj iny rozdiel medzi nimi? ktory by si ty uprednostnil, alebo je to jedno?

vdaka za odpoved. z.



30

Re: Magnesium

Tu mas take normalnejsie zlozenie
http://www.iherb.com/Natural-Factors-St … blets/2693
tu zase take, co je  extra silne
http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Ultr … lets/16088
Ako sa v tele naviaze horcik  je v roznych formach, preto zmes proteinovych chelatov je asi lepsia, ako izolaty, co sa tyka naviazania.
Pokial viem, najlepsie sa vstrebava bys glycinat, ale to neznamena, ze sa aj najlepsie zabudovava. Ale definitivne to mozes v krvi namerat.

Naposledy upravil: RNG (2012-07-19 19:26:52)



31

Re: Magnesium

ten prvy som mala ale vo forme kapsul, tak skusim tablety, snad budu ok.

a ta zmes roznych foriem horcika existuje? ja som nasla max 2 formy v 1 tablete... prip. by mohol byt aj horcik spolu s b-vitaminmi, kedze to planujem brat spolu - proti krcom. vdaka dakujem za rady.



32

Re: Magnesium

Krce ako ze tetania? Lebo napr krce v lytkach su najma z nedostatku draslika, az potom vapnika a horcika.
Na doplnok draslika mas na Slovensku odkyslovac vin, pod menom, Kalinat(KHCO3, draselna bikarbona), co je zaroven dobry alkalizator.



33

Re: Magnesium

nemam ziadnu diagnozu od dr. ale mala som na mysli krce v svaloch, prip. zasklby. Takze myslis, ze na to v prvom rade treba draslik? uzivat ho rovnakym sposobom ako pri alkalizacii - prip. mozem to spojit aj s tym, ze neutralizujem s nim kyselinu askorbovu?



34

Re: Magnesium

Zasklby su zo vselicoho, mozu byt napr z nedostatku GABA v mozgu, co sa da doplnit doplnkom Picamilon(3 x 300 mg) alebo ukludnit aminokyselinou L-theanine.
Krce /tetania/trpnutie  je uplne ina vec.Este aj to nemusi byt nevyhnutne z nedostatku mineralov, ale moze to byt nejaka priskrtena ciavka tj nedostatocny privod krvi na urcite miesto.

Naposledy upravil: RNG (2012-07-20 15:02:06)



35

Re: Magnesium

ja by som to tipovala na nedostatok niecoho, len neviem coho... nie je to len v jednej koncatine, ale striedavo hocikde. nemam take tie zufale krce ako po sportovom vykone, resp. po vydaji mineralov a energie, ale take naznaky. k dr. urcite nepojdem, vyskusam to riesit mineralmi a potom uvidim. inak, mam doma aj GABA, ale k tomu treba este b3 - aby sa vytvoril picamilon? to by som vyskusala v druhom kole, ak by mineraly nepomohli. co povies, mam zacat draslikom a potom mg + vitaminy B a neskor prip. GABA? Ako sa da este zistit, ci mam dostatok GABA?



36

Re: Magnesium

Picamilon je zlucenina, nie len zmes GABA a B-3, ale snad v tele sa to vytvori, lebo kto berie vyssie davky B-3 , ma to nan ukludnujuci ucinok, napr znizuje to pravdeposobnost kratasov/zachvatov epilepsie.
Ja osobne pri zasklboch by som skor skusil L-theanine v "druhom kole"



37

Re: Magnesium

RNG, mohlo by na tom niečo byť?
http://www.badatel.sk/kpm/chlorid-horec … -ochoreni/



38

Re: Magnesium

Nuz nieco na tom je, silne roztoky chloridu horecnateho su mierne antimikrobialne, podobne ako slana voda(je to vlastne horecnata sol) a dodava to do tela horcik, ktoreho mame obcas malo(tetania, zapaly zla tvorba kosti, nervove problemy).
Takze na tom dost je.

Ale ako zdroj horcika/magnezia je to slabsie vyuzitelny zdroj, lebo ako mala molekula z tele pomerne rychlo podide mocom.
Je to lepsie, ako oxidy/kyslicniky a uhlicitany/carbonate, lebo tieto potrebuju zaludocnu kyselinu, aby sa vstrebali ako vodorozpustne chloridy.
Lepsie zdroje su citraty, maleaty, glukonaty , glycinaty, proteinove chelaty.



39

Re: Magnesium

Dôležitý je aj pomer cena- účinnosť. Toto absolútne nepoznám ale drahé to asi nie je.

http://www.naprameni.cz/chlorid-horecnaty/



40

Re: Magnesium

http://www.centralchem.sk/?IDe=40419  Rozumnejsia alternativa je si to natierat na telo  a horcik sa bude vstrebavat pocas dna ... 
Citujem z jedneho ceskeho fora:

"Chlorid horecnaty je vybornym dietnim doplnkem, ktery je lepsi mazat na telo jako opalovaci olej, nez to jist. Problem je, ze vetsina orne zeme ma vsecko vymeliorovane do rek, vcetne horciku. Vetsina obyvatelstva zapadniho sveta, cislo je 90 - 95% trpi nedostatkem horciku, cehoz dusledkem je mimo jine vysoky vyskyt osteoporesis. Mudrci to zkousi lecit vapnikem, coz je naprosta blbost. Zatimco vapnik v kostech se da prirovnat k cihlam [tehlam], horcik je maltou. Vysoko kvalitni kost, cehoz je zarnym prikladem kel slona, obsahuje 5% horciku, oproti [zdravemu] lidskemu zuby s 2% horciku a zdrave liodske kosti obsahujici nejakych 1.5% horciku.

Takze, kosti bez horciku trpi jsou jak sucha zed a je lepsi se o ne moc neopirat.

Trpi take svaly, protoze dostatek horciku brani ukladani vapniku v mekkych tkanich a v podstate dostatek horciku reguluje vapnik v tele. Nedostatek se vetsinou projevuje v prvnich fazich krecemi svalu. Magnesium [horcik] je vedle calcia nesmirne dulezity pro latkovou vymenu sam o sobe. Prebytek vapniku diky nedostatku horciku take dela divy s latkovou bunecnou vymenou. Dale nedostatek horciku zvysuje kyselost krve a tkani, coz telo vyrovnava vapnikem, ktery drancuje z kosti.

Horcik je tezko testovat v krvi, protoze telicko si horcik v krvi hrozne hlida a jeho krevni obsah neodpovida jeho obsahu ve tkaninch. Doporuceni dosti znameho prirodoktora Markuse Sircuse bytem v Brazilii je, vykasli se na testy a maz se olejem horciku kazdy den alespom pul roku a magnesium se to doplni na spravnou uroven. Jestli jsi ho mel dost, tak se nic nedeje, telo si ho vylouci. Olej horciku jest 2.5% roztok chloridu horecnateho ve vode. Industrialni kvalita se nedoporucuje pro necistoty, ze kterych je asi nejhorsi brom. Doporucuje se kvalita P.A. Pro Analyzy. Normalne je nejdostupnejsi ve forme "vlocek" coz jsou zlomky hydratu chloridu horecnateho.

Kdyz si z tebe nekdo bude zase delat srandu, smej se s nim, zmatnes ho. Zaludek je chlorem [ci lepe receno kyselinou solnou] stedre zavlazovan a vse, co do zaludku jde, se snazi premenit na chloridy. Telicko je na chlor velice dobre zarizene, az na ty plice. Je to samozrejme take otazka koncentrace. Kdyz ti tedy nekdo bude tvrdit, ze se mas chloru a chloridum za kazdou cenu vyhnout, odstav ho od soli a chloru v jakekoliv podobe a uz jenom jeho pozustali dosvedci, jak se mylil.

Ahoj, Slavek.

P. S. vrhl jsem se na ten olej pred pul rokem, skoro okamzite mi to zastavilo krece v nohou, skoro mi to zastavilo skubani ve svalech. Pracuje to.

Kdyz si k tomu das jeste kapku jodu tak trikrat tydne do sklenice vody, asi se nikdy nedozvis, ze mas stitnou zlazu. Pokud k tomu prihodis nejaky selen a vitamin D3, asi se nikdy nedozvis o spouste jinych telesnych organech. Akorat se necpi vapnem, kdyz jses na Decku. Decko hrozne zvysuje jeho vstrebavani ve strevech. Mam to vyzkousene, tedy literaturu jsem overil na sobe. Facha to. Dam si vapno na decko a zaseknou se mi nohy. [U zdraveho se to asi tak markantne neprojevi]

No, to by mohlo stacit.  Slavek Krepelka "



41

Re: Magnesium

http://www.centralchem.sk/?IDe=40419

  Práve som sa dostala k tomuto príspevku  a pravdepodobne som našla odpoved prečo môjho manžela tak veľmi bolia lýtka. Chcem si objednať chlorid horečnatý na natieranie tela. Je tento zdroj  ktorého link je v predchádzajúcom príspevku dobrý. Tomeasy objednával si odtiaľ?
            Ďakujem



42

Re: Magnesium

RNG toto som nasiel na nete o moringe, je to naozaj taka super food ako sa o nej pise? Aky je Tvoj nazor na tuto rastlinu, take nieco ako mlady jacmen?
http://www.bkserviscz.eu/bkserviscz/esh … P-PRODUKTY



43

Re: Magnesium

Opravujem omylom som dal iny link,toto je spravny
Moringa je jeden z nejbohatších zdrojů vitamínů, minerálů a aminokyselin, který byl v rostlinné říši doposud objeven. Moringa obsahuje vitamín A (beta karoten), vitamín B1 (thiamin), vitamín B2 (riboflavin), vitamín B3 (niacin), vitamín B6 pyridoxin), Vitamín B7 (biotin), vitamín C (kyselina askorbová), vitamín D (cholekalciferol, ergokalciferol), vitamín E (tokoferol) a vitamín K. Vitamín A tělo nejvíce potřebuje pro dobrý zrak a k udržení pevného kardiovaskulárního zdraví. Absorpce vápníku v lidském těle funguje pouze za přítomnosti vitamínu D



44

Re: Magnesium

Aj ked je moringa bohata na ziviny, neznamena, ze jej treba malicko na vyzivu, pozri sa na obsah, kde porovnavaju 100 gramov listov s inymi potravinami
http://en.wikipedia.org/wiki/Moringa
Osobne neviem ako sa da zjest 100 + gramov listov, aby si dostal dost roznych spomenutych zivin.



45

Re: Magnesium

Zorana napísal(a):

http://www.centralchem.sk/?IDe=40419

  Práve som sa dostala k tomuto príspevku  a pravdepodobne som našla odpoved prečo môjho manžela tak veľmi bolia lýtka. Chcem si objednať chlorid horečnatý na natieranie tela. Je tento zdroj  ktorého link je v predchádzajúcom príspevku dobrý. Tomeasy objednával si odtiaľ?
            Ďakujem

Ano Zorana mam odtial 1kg. Myslim ze za tu cenu je to dobry zdroj horcika... Mozes kombinovat natieranie tela s vnutornym uzivanim pocas dna.



46

Re: Magnesium

Krce v lytkach su casto aj z nedostatku draslika, odporucam pouzivat sol so znizenym mnozstvom sodika, kede je sodik nahradeni z casti draslikom. Aj alkalizator/odkyslovac  Kalinat je dobry zdroj.



47

Re: Magnesium

http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/ … edostatok/



48

Re: Magnesium

Uvedeny clanok poukazuje jasne na nedostatok horcika v potyravinach pestovsnycvh na poliach vyrabovasnych za starocia o mineraly. To nie je nic noveho, poznali to aj napr Rimania, ktori davali na dlhe pochody vojakom obilie z Egypta, kde Nil kazdorocnymi zaplavami obnovoval mineraly v pode,  a v obili okolo Rima sa toto nekonalo
Autor clanku ale vychadzal zo starych odporucenych davok z roku 1948, a nie novsich , kde mnohi lekari podporucaju az 800 mg organicky viazaneho magnezia
Clanok tak isto nespomenul, ze na absorvbiu a zabudovanie magnezia je potrebne mat v tele dostatok vitaminu D-3 a J-2, na co moderne vyskumy odoporucaju hladiny ovela vyssie, ako tie archaicke odporucene denne davky, a nespomenul, preto u starsich ludi je vstrebavanie mineralov o tolko nizsie, ako u mladych a dal to do suvisu zase zo zlou stravou. a nie vitaminmi D-3 a K-2, ktore maju starsi ludia v nedostatku, lebo ich telo postupne stra va schopnost tvorit napr vitamin D-3 v dostatku, aj napriek opalovaniu sa. Takze doplnovanie tychto je velmi odporucene, ked sa clovek nechce na starobu scvrkavat alebo este skorej dostat osteoporozu.
Inac vitamin D-3 sa v tele podiela na hromade roznych funkcii, nielen v spojeni s mineralmi, ale aj na mozog(protidepresny) a imunitu, co najnovsie velmi jasne dokazali viacere vedecke teamy lekarov najma vo Finsku a Anglicku

Autor patri do skupiny lekarov, co veria, ze je dnes este stale mozne dostat vsetky ziviny z bezneho jedla, co zialbohu je dokazane uz davnejsie, ako omyl
Nedostatocne. co treba doplnovat  su selen jod, zinok, vitaminy C E a D-3, mikrovlakniny a obcas nasadit probiotika, na nervovu sustavu treba brat zdroj DHA a pripadne aj ine, podla potreby.
Dobre je solit zo zmesou nerafinovanej morskej soli a KCl, kedze sodika mame casto az privela, draslika primalo a morska voda obsahuje rozne stopove prvky o ktorych vastne ani nevieme, ako sa podielaju na procesoch v tele, len vieme, ze sa rozne podielaju, kedze zivot na Zemi zacal v mori,  a z pody ich dnes nemozeme uz dostat v dostatku, lebo je vyrabovana a premyta do znacnej miery.



49

Re: Magnesium

vyhliadla som si tento horcik, zda sa mi dobre pomer cena - vykon.
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-High … lets/16567
moze byt, aebo aky iny by si odporucal?

co hovoris na tento horcik?
http://www.iherb.com/Nature-s-Bounty-Ca … l&ic=5



50

Re: Magnesium

Ten z doctor's best je dobry, ten z Nature bounty zrejme obsahuje hodne karbonatov, ci uz z ustric alebo mleteho kamena a malicko chelatov.