1

Téma: Aktinomykoza

Aj ked budu nizsie riadky znie zle, som rekreacny sportovec, vcelku vitalne zijem, nepovazujem sa za choreho. Len terazky to uz vyzera na rok penicilinu.

Som hospitalizovany s cervikofacialnou aktinomykozou, ku ktorej som dosiel 2tyzdne po tonzilektomii. Celkovo je to zrejme sposobene slabsou imunitou, s autoimunitnou zlozkou, hlavne v dosledku zleho travenia. Pred 5 rokmi som takto dopadol s GBS. To by ale bolo na dlhsie. Problemy s imunitou sa prejavuju na dalsich 20 miestach tela, hlavne entezopatie. Kvoli imunite som si aj pred mesiacom nechal odstranit mandle, a zasluzili si to. Lenze pooperacny stav zneuzila AM na rozsirenie.
Teraz by som potreboval poradit s AM.

Momentalne som na penicilinovych infuzkach cca 2tyzdne a potom mesiace az rok na peroralnych ATB bude standardna liecba.

Ktoru alternativnu liecbu / doplnok by si navrhoval ty, prosim?

Aktualne pojedam len vitamin c komplex od progressive, na chudnutie kofein/efedrin (vyborne funguje, vdaka kanade)..
Bral som dlhodobo (roky) imunoglukan, ale uz mu neverim. Slaby, a vraj alergizujuci.

Inak, moje pokusy s vylepsovanim imunity v minulosti:
Polyoxidonium nepomohlo
V supliku mam nedojedenu flasu wobenzymu (nevidim vysledok)
Detoxikoval som s drnatura a teraz dojedam enzymy digestaid (tiez nevidim vysledok).
V minulosti som skusal koloidne striebro na akutne infekcie, ale asi nemam sebadisciplinu na udrzanie casteho davkovania. (perfektne mi ag zafungovalo v ponozkach a sportovom pradle)
A mnozstvo inych pokusov...

Gastro
Stravu udrziavam castu, v minimalnych davkach, takmer vsetko mi robi zle (ani len bublinkovu vodu nemozem).
Naduva ma, mam zlcovy reflux, caste gastritidy (napr kavu som musel zrusit uplne).
Udajne mam aj intoleranciu histaminu.
Zabera malox na akutny stav, preventivne pred akciou trocha ganaton a na zahu talcid.
Omeprazol pomaha, ale mam pocit, ze to nie je u mna uplne klinec po hlavicke, zanechava rozbabrany stav.
Akykolvek vecierok alebo vynechanie pravidelnosti je pre mna trauma.
Minimalne konzumujem zeleninu a takmer vobec ovocie, lebo ich zle travim. Zo zeleniny len listove salaty a vsetko ostatne tepelne upravene. Ovocie len v malom mnozstve a hlavne plody s mensou kyslostou. Ale aj fruktoza/glukoza mi nerobi dobre, zrejme problem kvasiniek a tiez GI.



2

Re: Aktinomykoza

Na mykozy je NAC a najma oreganovy olej, tiez GSE a kokosovy olej.  Pozri na temu candida.
Na travenie treba kyseliny enzymy, mikrovlakniny a probiotika.
Potlacanie kyselin travenie len zhorsi a znici aj probioticku floru v crevach, ktora je zdrojom az 70% protilatok, tj aj proti mykozam, okrem ineho. Pozri temu travenie, enzymy a podobne .
Penicilin znici probioticku floru, omeoprazol znici zaludocne travenie a dovoli sa nakazam na jedlach dostat bez znicenia kyselinami rovno do criev. Horsie uz ani robit nemozes.



3

Re: Aktinomykoza

Oki, dakujem. Uz je mi to jasnejsi, vid to druhe diskusne vlakno. Tento moj prispevok bol starsi, medzitym som uz hodne nastudoval.

Myslim, ze ta splietol nazov, actinomycosis je ochorenie, ktore produkuje bakteria actinomyces israeli, nie je to kandida. Aj ked z klasifikacie si zo skoly nepamatam nic. Mozno vinpocetin to zmeni smile.
Ale nac, oregano, gse a kokosovy olej by asi aj tak zabrali, keby som ich uz tu mal.



4

Re: Aktinomykoza

Acvtinomykoza je bezna bakteria, ktorej lekari hovoria, ze je nepatogenna, tj obvykle sa nachadza v ustach a nose bez skodenia(nepatogenna???). Ale ked sa dostane nejak do krvi alebo okoliteho tkaniva, tak je problem. Dostava sa cez rany a najma pri znizenej imunite, tj pri zlej crevnej flore. preto som zdoraznil temu travenie a probiotika, lebo tam je na to kluc.

Naposledy upravil: RNG (2012-11-13 14:36:52)