Téma: Vigantol.

Milý RNG, gynekologička mi vzala krv na vitamin D a nasadila mi Vigantol - denne 3 kvapky. Aký máš názor na tieto kvapky?
Ďakujem.



2

Re: Vigantol.

Nuz je to forma D-3. 3 kvapky su asi 2000 IU
Pri osteoporoze odporucam az 10 000 IU niekolko tyzdnov, spolu s vitaminom K2(MK7) a samozrejme mineraly na kosti, inac sa moze star, ze ti to prilis znizi hladinu D-3 v krvi(depresia, nizka imunita)



Re: Vigantol.

Milý RNG, ja užívam ráno  probiotika fix, vigantol 3 kvapky, na obed  BioTech USA Grape seed
I tabl. A večer caltrate Plus 1 tabl. – ten obsahuje aj minerály.  Takže si myslim, že toho do seba dávam dosť. A okrem toho pravidelne denne pijem jeden pohár grapfruit.  a jeden pohár pomarančovej šťavy. Prosim Vás, usmernite ma či to je na kosti - osteoporozu dostačujúce.
Ďakujem.



4

Re: Vigantol.

Pozri na obsah Caltrate plus
600 mg     calcium carbonate (elemental calcium)
400 IU     vitamin D (cholecalciferol)
20 mcg     vitamin K1
50 mg     magnesium
7.5 mg     zinc
1 mg     copper
1.8 mg     manganese
Nevidim tam nikde vitamin K-2(100 mikrogramov), ziadny bor, primalo magnezia a aj vapnik je tam vo forme uhlicitamu=mlety vodonerozpustny kamen.Takze taky "doplnok " rozhodne neodporucam. A velmi ti nepomahja ani pitie 2 poharov kyslich stiav, radsej to nahrad zeleninovymi, tie su zasadite a naviac su zaroven zdrojom mineralov.
Pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … sules/437, kde by som bral odporucenych 2 x 3 kapsule, a pre zlepsenu absorbciu by som pridal aj gram plus spiruliny.

Inac ked je to hormanalny neporiadok(prechodm vykolajene hormonalne hladiny) vtedy je casto zle hospodarenie s mineralmi, a vtedy je dobre si hormonalne hladiny napravit, napr branim yamu, v davke obsahujucej 200 mg diosgeninu.



Re: Vigantol.

Milý RNG, nevedela som, že čerstvo odšťavená šťava z pomaranča a grapfruitu nie je zásadita. Všade sa píše že sú zásadité a o ich zdravých účinkoch. Ja som nemyslela džusy v krabici kúpené v obchode. Naozaj ma to veľmi zaujíma. Tak kto má pravdu?



6

Re: Vigantol.

Ako moze byt kysla stava zasadita???
Je sice pravda, ze procesy v tele su komplexne a napr aj kysla citronova stava posobi nakoniec po spracovani v tele zasadito, aspon tak to tvrdia rozni vyskumnici. ja sa ale spolieham na zdravy rozum, a hovorim, co je istwe zasadite musi byt zasadite aj pred tym, ako to telo spracuje. Staci strcit lakmusovy papierik do ovocnych stiav, najma citrusovych a zistis, ze su kysle, tj prinasaju do tela kyseliny.



7

Re: Vigantol.

Toto som nasiel o vigantole na Damianovej stranke, kedze nedavno tu bola o vigantole debata
http://www.badatel.sk/kpm/davkujete-deti-vigantolom/



8

Re: Vigantol.

Dnesny vigantol uz niekolko rokov neobsahuje D-2=ergocalciferol  ale D-3=cholecalciferol, ktory je bioidenticky s tym, co sa nam tvori v kozi.
Aj tak mam akesi obavy objednavat od farmaceutov miesto od vyrobcov potravinovych doplnkov, lebo farmaceuti su zvykli na vyrobu skodlivin a doplnkari nie a su stale prisne kontrolovani co sa tohoto tyka, tj ze potravinove doplnky nesmu mat ziadne skodlive postranne ucinky, kdezto lieky mozu a spravidla aj maju.