1

Téma: migrena

ahoj, pisem za naj.kamosku hmm
dlhe roky trpi silnymi bolestami hlavy.. diagnostikovali jej migrenu a o mesiac ide na magnetic.rezonanciu.. bolesti sa vracaju coraz castejsie a ona musi zostavat na PN, trpnu jej ruky, prestava vidiet-pri migrene,
existuje nieco prirodne aj na migrenu?
chcem jej pomoct, ona je bezradna hmm



2

Re: migrena

Dovodov na migrenu je hromada, od toxickych zamoreni(zle travenie, skodlive mikroby v crevach, nedostatok pitia vody) az po cinnost virusov v tele, ktore napadaju nervy.Dokonca aj zacystovane parazity a ine mikroby sa na tom mozu podielat.
A moze to byt len vec stresu, s ktorym sa telo nevie vyrovnat.
Nuz a mala, na stastie, moznost je aj na mechanicke poranenie aj rozne tumory, nedaj boze.

Ja osobne by som zacal pit viac vody, napravil si traviaci proces, odmoril si telo(enzymi, absorbenty) a bral nejake antiviralne, a samozrejme bral vitaminy B(stress B zmesy) pozri  na prislusne temy. Kvalitny rybaci olej moze tiez pomoct, lebo obsahuje zlozky na hojenie nervovych obalov v pripade zapalov.
To mi pripomenulo, rozne z tych pricin uvedene maju za nasledok zapaly, ktore sa daju potlacit roznymi protizapalovymi, najviac z tychto odporucam curcumin, ktory je zaroven prostriedok proti alzheimerovej chorobe a roznym bolestiam v tele vyplyvajucim zo zapalov.
Ine protizapalove su dumbier, vitamin C, boswelicka kyselina a samozrejme enzymaticke zmesy, ktore odmoruju telo



3

Re: migrena

Ahoj RNG,

kamarátka má v hlave (mozgu) nezhubný nádor veľkosti hrášku, ktorý je neoperovateľný. Berie nejaké tabletky, žeby sa jej nezväčšil, ale z ktorých je jej zle... Trpí i dosť silnými migrénami kvôli tomu teliesku v mozgu. Čo by si jej, prosím Ťa, odporučil, žeby zmizol, prípadne sa zmenšil?

Ďakujem!



4

Re: migrena

Zakazdym, ked chces nieco v tele odstranit, potrebujes na to cinnost enzymov a bielych krviniek
Enzymi sa daju doplnit dnesnymi modernymi silnymi enzymatickymi zmesami na trhu, doplnok jodu tak isto prispieva k vyrobe vlastnych telesnych enzymov no a stimulacia tvorby a aktivity bielych krviniek je najma z betaglukanov.
A ako vzdy, kedze tieto prirodne potravinove doplnky nesmu mat ziadne skodlive  postranne ucinky, su uplne bezpecne a nepotrebujes mat na ne ziadny lekarsky predpis, podobne ako na potraviny.
Temy jod, enzymi a betaglukany uz boli adresovane.
\Inac specificky keby sa jednalo o kalcifikat, vapnik v makkom tkanive sa da odstranit chelaciou alebo branim vitaminu D-3 a najma K-2, ktore zabuduju vapnik tam kde patri do kosti a nie do makkeho vaziva a organov.



5

Re: migrena

Chcem Vas poprosit o Vas nazor na nizsie uvedeny problem.Jedna sa o muza nad 60 r., ktory uz roky trpi na tlak v oblasti hlavy.Doktori to uz vzdali. Povedali mu, ze sa musi naucit s tym zit.Asi pred mesiacom zacal uzivat jod vo forme Lugolovho roztoku min. 12 mg denne, berie vitamin C min. 3 g/den vo forme askorbatu vapenateho, dalej selen, zinok, vit.E, D-3, skupinu vit. B,rybi olej  vsetko od firmy Lamberts, ktora ma certifikat GMP a navyse uziva aj MMS1 a MMS2.Asi 1 mesiac konzumuje  tiez   lanove semiacka, dalej sezamove a tekvicove semiacka. Okrem toho konzumuje para orechy, lieskovcove orechy, susenu papaju a pohankove vlocky.Do tejto zmesi si pridava kakaovy prasok a instantny prasok z pohanky, tzv,. pohankove mlieko.Snazi sa stravovat tak, aby pH jeho mocu bolo min 7,5.Pokial nezozenieme Kalinat/ mimochodom uz je na ceste z AFT Bratislava, kde je uz  bezne dostupny za dobru cenu/ , tak uziva sodu bikarbonu, aby si  ako tak udrzal acidobazicku rovnovahu organizmu.Pije min. 2 l cistej vody za den / okrem inych tekutin/.Tie jeho problemy sa zmensili, ale napriek tomu to nie je v poriadku, ako je uvedene nizsie.
„Problem  sa prejavuje už po prebudeni tlakom v zátylku cez hlavu niekedy až do očí prechádza cez chrbticu až do žaludka.je to podobné ako migréna až na to že ta časom prejde a toto u mňa  trvá akurát niekedy je to slabšie alebo silnejšie.keď vstanem a pohybujem sa mierne sa to zmenší.Zobúdzam sa unavený a nie oddýchnutý.Som nervozny a nemam do ničoho chuť.je to spojené s čiastočnym nechutenstvom a ťažším trávením.Doktor vraví že je to psychický pôvod vyskušali na mne mnoho druhov antidepresív ale po každom mi bolo horšie,alebo ma to celkom odrovnalo a nemohol som už vôbec nič zjesť.O tom ako mi bolo zle ani radšej nehovorím.Pri ich    experimentoch
som si vela vytrpel. Nakoniec ma prestali trápiť vysadili všetky lieky nechali mi iba tie kvapky na podporu serotonínu ale ja ich beriem iba v oveľa menšom množstve ako mi kazali.Odkedy neberiem tie ich strašné lieky sa mi podstatne uľavilo ale problém pretrváva.Pokrútili hlavami a že si mám na to zvyknúť.Ale to sa mi akosi nedari.
Skusil som aj 5HTP,ale nič sa nezmenilo.Skúsil som brať aj polovicu tabletky a nič.“
Vopred dakujem za Vas nazor.



6

Re: migrena

Nuz neurotransmiterov je hromada, nielen serotonin , ktory je prakticky jediny, co lekari adresuju.
http://en.wikipedia.org/wiki/Neurotransmitter
http://rng.nazory.eu/nervove-poruchy
Kedze sa jedna o unavu a iritabilitu/nervozitu/podrazdenost, treba sa sustredit hlavne na zlepsenie spanku a neurotransmitery zodpovedne za klud, tj nielen na serotonin, ale aj melatonin,  dopamin a GABA. Melatonin sa da dodat(1 az 10 mg pred spankom), alebo podporut jeho vyrobu cez den silnym svetlom(najma denne slnko) a uvolnovanie v noci v uplnej tme.
Dopamin sa da dodat doplnkom L-DOPA, vytazok z bobu, davka 250 az 1200 mg.
Oba sa daju zvysit napr doplnkom SJW+Saint John's Wort/hyparicum perforatum/lubovnik(SSRI mechanizmus), kde denna davka, narazova obsahuje 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Moja zena to pouziva OBCAS na streresove situacie aj proti obcasnym depresiam.
Pomaha aj zmes vitaminov Stress B
Na zvysenie GABA v mozgu treba brat zluceninu GABA a vitaminu B-3 pod menom Picamilon. Inac GABA sa vytvara aj v tele na roznych miestach, ukludnuje svalstvo ale nevie sa dostat do mozgu kvoli mozgovej krvnej bariere. Preto pre unavenych a nervoznych odporucam aj   doplnok GABA(500 mg) na svalstvo aj Picamilon(200 mg) na mozgove procesy

Inac zly spanok a bolesti hlavy mozu byt aj zo zleho traviaceho procesu a nedostatku vody v potrave....
Podobny ucinok ukludnujuci ako GABA ma aj aminokyselina zo zeleneho caju, L-theanine, davka 2 x 200 + mg.

Pri tom zaroven spomeniem mechanicke destresujuce metody, cvicenie yogy, thai chi, meditacne metody alebo aspon dlhe prechadzky v tichom lesnom prostredi s hlbokym branicnym dychanim.

Psychologicke problemy nie su z nedostatku umelych neprirodzenych liekov ale z nedostatku roznych prirodnych latok alebo zamorenia.
Zamorenie je cela osobitna kategoria, obsahujuca chemicke zamorenia(chemikalie vcitane patentovanych liekov, zamorenie jedla=pesticidy, herbicidy, plesne, tazke kovy) alebo neurotoxiny, ktore produkuju niektore plesne, kvasne kultury, parazity a dokonca aj niektore bakterie , virusy a mykoplazmy v tele
Pozri, co vselico je na to uz uvedene v temach depresia, odmorovanie, parazity atd.

Naposledy upravil: RNG (2011-05-13 16:05:14)



7

Re: migrena

Srdecna vdaka za informacie.



8

Re: migrena

OK



9

Re: migrena

Pekný deň.
Keďže som nenašiel zápal prínosných dutín-sinusitídu-píšem k téme bolesti hlavy.
Môj problém.
Minulý rok mi zistili (po bolestiach hlavy a vysokom ASLe) sinusttídu. V auguste 2010 mi urobili chirurgický zákrok čelových a ďalších prínos. dutín a niečo s prepážkou. Bolo mi trochu lepšie, pred operáciou aj po nej som mal zdurenú nosovú sliznicu, ale hlien som mal len veľmi zriedka. Teraz užívam 5. deň fin citridal-2krát 2 kvapky a nosný gél Nasal Spray od Biochemu. Odkedy beriem ten spray malnadmieru veľkébolesti hlavy, veľmi často kýcham a hlien musím vyprázdňovať z nosa cca každých 20 minút. Je biely-trochu dozelena. Poprosím Vás o radu, či ide o akútnu sinusitídu, alebo sa v dutinách "niečo pohlo" a to veľké množstvo hlienu vychádza preto, že sa to"hojí?" Opakujem, že mám tretí deňsilné bolesti hlavy.
Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
SpozdravomVlado.



10

Re: migrena

Pri znacnych nakazach v sinusoch/a prinosnych dutinach je to hlien, co tieto nakazy cisti odtial. Pokial je farebny, je tam mikrobialna cinnost.Bezfarebny je obvykle nasledok alergie alebo podrazdenia.Moze to trvat nejaky cas a okrem kvapiek roztoku citricidalu(GSE) odporucam brat na take a podobne nakazy aj ustne oreganovy olej s dostatkom carvacrolu, tj davka carvacrolu musi byt aspon 3x100 mg a viac.
Inac ten nasal gel, obsahuje 0.1 % citricidalu, tj pomerne vela,(ja si sice pripracujem z citricidalu a vody aj 2 x tak silny a potom kycham, 4 kvapky do 30 ml vody)) takze moze byt drazdivy na sliznicu, mozno by si mal na cas pouzivat nieco antihistaminicke, napr quercitin, 3x500 mg, alebo Curcumin 3x1500 mg  s bioperinom 10 mg 
alebo aspon si sprav dumbierovy caj, nastruhaj kusok dumbieru/zazvoru ako palec, povar aspin 10 minut a necha prikryte luhovat., Potom pi po malych glgoch cely den.

Naposledy upravil: RNG (2011-05-25 17:51:54)



11

Re: migrena

http://www.paleolit.sk/gabor-szendi-osetrenie-migreny/



12

Re: migrena

Dobrqw prehladna studia, ale mam k nej poznamky:
Estrogenov je dokopy troje v tele, a na ich vzajomnom pomere vela zalezi. Clanok sa ale k nim sprava tak, ako keby sa jednalo o jediny estrogen.
Dalej co si v clanku zrejme vobec neuvedomuiju su formy vazby mineralov, kde organicky viazane su ovela viac ucinne, ako anorganicke(sirany, chloridy a podobne)

Migreny su prejavy napadnutia nervovej sustavy a tie zrejme musia zaviset od momentalneho zamorenia tela, preto mnohi lekari tvrdia, ze napravenie travenia(kyseliny enzymy mikrovlakniny a probiotika) a pitie dostatku vody a odmorenie tela casto migreny odstrani, Tak isto destresovanie ma na to priaznivy vplyv.



13

Re: migrena

Dobry den, v prvom rade by som Vám chcela poďakovať za túto stránku. Objavila som ju pred rokom úplne náhodou, keď som nutne potrebovala nejaké dobré rady pri liečbe dcérinho -2,5 roka- ekzému -celá ruka, nožičky. Orengánový olej, kokosový olej, antiparazit, enzými, sú rípravky na ktoré nedám dopustiť pri liečbe ekzému spolu s úpravou stravy a zásaditými kúpeľmi. Mať ekzematické dieťa je naozaj vyčerpávajúce a za cenné rady adresované iných rodičov som Vám už dávno chcela poďakovať, pretože sa nám po roku konečne zmenil život k lepšiemu. Neuveriteľné, po ročnej starostlivosti nám už stačí iba premasťovať suchú pokožku, čo je úplný zázrak po mokvavej, zapálenej pulzujúcej pokožke. Toľko k ekzému.

Rada by som Vás poprosila ešte o jednu radu pre mňa.
Už niekoľko rokov trpím migrénami. Bolesť trvá tak 2-3 dni sústredená je v jednom bode za očami spojená so silným pocitom na zvracanie. Momentálne sa liečim prípravkom cramium - joalis, ktorý mi veľmi pomáha, beriem ho už druhý krát a cítim výrazné zlepšenie. Brala som aj vitamín B. V článkoch ste spomínali enzými prip. antivirálny prípravok. Mozete mi presne poslať link, ktoré odporúčate, veľmi by mi to pomohlo. ďakujem veľmi pekne.



14

Re: migrena

Migreny su casto zo zamorenia, co sposobuje zle travenie (napravit!)v tele a nedostatok enzymov(odporucam brat jod a selen a silne enzymy, vcitane enzymov na lepok/gluten, lebo tieto a nestravene mliecne bielkoviny mozu zamorovat mozog)
Moze to byt aj zo stresu pozri na temu stress a spanok ako sa s tym vysporiadat,
ale moze to byt aj nedostatkom vody, najma zeny casto piju menej nez telo potrebuje na odstrane nie roznych zamoreni z tela
nuz a mozu to byt aj rozne mikroby a parazity, typujem najskor na virusy a na to odporucam kazdemu si zlepsit viralnu imunitu, pozri na prispevok na herpes
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes



15

Re: migrena

Dobry den rng, prosim vas mavam casto migreny z 2 dovodov a to vzdy pred periodou mam 3-4 dnove migreny,v strede cyklu tiez. Mam 33 rokov. A potom ma vzdy chyti migrena ked mam zhon,stres...ked viem ze mam nieco vybavit a mam na to urcity cas a neviem ci to stihnem, ci uz nakupy alebo lekarov,urady,tak som v strese a vzdy skoncim s migrenou. Spavat chodim okolo 22.00hod a spim do 8 hod. rana co je 10 hodin spanku! Opat ked spim menej tak ma boli hlava. Mne sa zda tych 10hod. vela a nic nestiham, ale ked skusam menej spat tak mam migrenu. Kedze od septembra nastupujem va Vysoku skolu, tak by som potrebovala sa aj ucit nie len vyspavat po veceroch:) Mam aj maleho syna co mi dava zabrat...No ale teraz neviem co mam brat ci nieco na povzbudenie alebo na utlmenie? Uz som si pozerala nejake doplnky co odporucate, ako Gaba, 5 htp , Valeriana, zeleny caj,B complex ale neviem co je pre mna dobre?  Poradite nieco,dakujem



16

Re: migrena

Nuz B-komplex, vlastne stress B odporucam brat kazdemu, co ma nervove vypatie. Vtedy telo totiz viac tych vitaminov spotreebuva.
Proti stresu je tiez dobry L-theanine, vytazok/aminokyselina  zo zeleneho cajuv davka 2 x 400 mg. Ukludnuje, ale neuspava.
Migrena je casto z nedostatku pitia vody, ked sa telo zamori, vodu treba pit v dostatku na odmorenie tela.
Pozri aj na predosle prispevky, kde spominam zamorenie tela zo zleho travenia, najma spomalenej peristaltiky a nedostatku enzymov, pripadne kyselin, mikrovlaknin a probiotik.



17

Re: migrena

Dakujem, takze B complex a L theanine si kupim, citala som aj ine prispevky od vas, Aj Valeriana sa odporuca, upokojuje, pijem dost vody,probiotika uzivam, mikrovlakninu tiez vo forme celozrnyych vyrobkov, ale este ma zaujimaju tie doplnky ako GABA,alebo 5HTP,, ci je to pre mna vhodne? Tieto lieciva pracuju so serotoninom,neviem ci je to pre mna vhodne, kedze mne tie migreny vyvolavaju aj tie stresove situacie.



18

Re: migrena

Valeriana je dobry ukludnovac, ale zialbohu uspava.
5-HTP je vyborny zdroj na vyrobu serotoninu(5-HT),  pre tych co ho nemaju dost. Ti, co ho nemaju dost ale maju depresie takze to sa da dost lahko poznat.
V "celozrnnych" vyrobkoch nie je dost mikrovlaknin, preto ich odporucam doplnat.
Casto su tam tie cele zrna  alebo rozomlete cele zrna totiz pridavane do bielej muky.



19

Re: migrena

Takze Valerianu nepotrebujem, zaspim aj bez nej..Takze 5 HTPje na depresiu a co GABA tu je aky rozdiel oproti 5HTP? Ja potrebujem nieco co ovplyvni to ze ked som pod stresom tak mam migrenu. Ale zas na druhej strane ja spim 10 hodin, ak spim menej zas migrenujem. Takze neviem co nasadit. Plus nastupujem na studium od septembra a potrebujem nejak nastartovat mozog:) kedze som uz 14 rokov von zo skoly, tak pozorujem ze mam problem si veci zapamatat a udrzat v hlave, a to mam 34 rokov a to som mala na strednej vyborne znamky.
A na PMS je lepsie brat pupalkovy olej alebo yam. Dakujem



20

Re: migrena

Gaba v tele sa vytvara v crevach, kde posobi ukludnuijuco na crevne svaly. Inde v tele tak isto tlmi svalove reakcie. Ked sa dostane do mozgu a to je mozne len ked sa naviaze na vitasmin B-3, tiez tam posobi ukludnujuco.
Yam je na rozne zenske problemy daleko najucinnejsi, ale pupalkovy olej je dobry protizapalovy.



21

Re: migrena

Fuha tak co mam skusit tu Gabu alebo  5 HTP, ked mam pri strese migrenu? Ci to sa neda urcit musim to vyskusat?
A na PMS odporucate angeliku cinsku alebo yam, black cohosh. Tu zas som tyzden pred a pocas periody nervozna,podrazdena,vsetko ma rychlo vytoci,boli ma hlava. Ci treba nejaku zmesku zo vsetkeho nasadit? Dakujem



22

Re: migrena

Nella, mozno by mohla byt aj napomocna proti stresu ajurvedska bylina ashwagandha, napr. tato: http://www.iherb.com/Now-Foods-Ashwagan … l&ic=3



23

Re: migrena

Angelika cinska sa nazyva aj zensky "zensen". ;ebo posovi celkove povzbudivo na zensky organizmus, zvysuje aj libido.
Yam upravuje niektore hormonalne problemy, PMS, prisilne krvacanie, znizuje hladinu prolaktinu a podobne.
Pupalkovy olej(evening primrose) je zase protizapalovy a zmienuje naberanie vody a bolesti, podobne aj black cohosh.
Na ukludnie ie odporucam aminokyselinu zo zeleneho caju, L-theanine 2 x 400 mg. A samozrejme zmes stress B plus C.
Moja zena berie obcas  na stresove situacie vytazok po st Johns, wort, uz roky, tj len v dni, ked ocakava nejaky stess alebo depresie(davy, spolocenske udalosti, pretazenie v praci...) Ucinny je najma tento, kde v 3 kapsuliach je potrebna narazova davka 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, priblizne
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=1



24

Re: migrena

PIETRO ani ta Ashwaganda nevyzera zle, RNG co vy na to?  Ja asi nejak neviem pracovat zo stresom,alebo mam nejak extra citlive nervove vlakna, pretoze ked som naposledy pracovala tak som mala 8 mesiacov stres v robote a 8 mesiacov som mavala migreny,proste prisla som do roboty, zistila ze je toho vela a urcite sa nebude stihat a bude zhon,co aj bol a do hodiny som mala ukrutnu migrenu, 8 mesiacov som bola denne na ibalgine az som robotu opustila. Teraz som na materskej a zas mam strach o syna, ked ho mam nechat mamine na opatrovanie a ja idem vybavit bezne veci, uz rozmyslam co maly a ci stihnem vsetko na cas aby som bola doma,pripravila jedlo,dala ho spat, zas sa stresujem a mam migrenu... mne to strasne znehodnocuje zivot a obmedzuje, preto hladam co je najvhodnejsie pre mna. RNG aj ten st. Johns wort vyzera dobre, urcite skusim. Ale stale mi neda ta GABA ci 5 HTP, to pracuje so serotoninom ci ked nejak oblbnem mozog ze je mi fajn,ci sa tym padom nebudem menej stresovat a aj migreny ustupia. Co myslite RNG? Ci tieto vyrobky su pre ludi s depresiou a uzkostou?



25

Re: migrena

Pozri na temu stress, ten si zrejme MUSIS znizit nejako, stress je zabijak. Doplnky na rozne neurotransmitery to len zmiernia a odstrania depresie, ale stres pacha rozne skody na tele a to treba nevyhnutne zmiernit.



26

Re: migrena

Nella, nasiel som na internet clanok ako sa zbavit migreny: http://www.badatel.net/32-sposobov-ako- … t-migreny/

Mozno byt Ta mohol inspirovat smile



27

Re: migrena

Vyborny  a obsazny prispevok.
Inac s badatelom spolupracujem obcas.



28

Re: migrena

Pietro dik za clanok. Mnohe veci z clanku som uz vyskusala,aj viem co mi sposobuje migrenu ale ako neviem ovladat hormonalne hladiny tak ani to ze ked mam stres alebo mam toho vela tak mam migreny.
RNG prosim vas co hovorite na tu Aswagandu a SV. Johns wort to je zmes neakych bylin?
Vy by ste mi predsa Gabu ci 5 Htp neodporucal?
A prosim vas co by ste odporucil na lepsie alebo rychlejsie si zapamatanie uciva, rozhodla som sa ist studovat na stare kolena, ale vidim na sebe ze si ooovela horsie pamatam veci a rychlo mi to uz vyfuci z hlavy aj kem mam iba 34 rokov,ale vidim ze to uz nieje ako ked som bola mlada a chodila do skoly,ze to ucivo slo rychlo do hlavy. Dakujem:)



29

Re: migrena

Aswagadha je stara lieciva bylina, pouzivana na ukludnenie a ine , v Indiskej Ayurvede uz tisice rokov.
St Johns wort/lubivnik bodkovany sa v Europe pouziva ako lieciva bylina tiez uz od cias Stareho REma a mozno aj predtym
Samozrejme dnes uz zriedka odporucam len byliny, ale miesto cajov najma silne vytazky z nich , kde liecive latky su v ovela vyssich koncentraciach  a presnych davkach ako v cajoch
Skus ten horemenovany vurobok , vytazok z lubovnika, od firmy Paradise Herb. Ine nie su ani zdaleka tak ucinne, lebo neobsahuju hyperforin
A definitivne si zaobstaraj aj zmes Stress B a L-theanine.
A mala by si uvazovat nad thai-chi, aspon 15 minut pravidelne  2 krat denne, s hlbokym  branicnym dychanim.



30

Re: migrena

Dobre RNG skusim co si mi odporucil este sa spytam na to ucenie co by bolo vhodne brat ak nastupujem do skoly a ucivo sa mi uz tazsie zapamatava. Dakujem



31

Re: migrena

Nuz mne zaberala na pamat znacne zmes antioxidantov , huperzine A(200 mikrogramov), vinpocetine(30 mg) a gingkolidy120 mg 24%) Jeden vas pred rokmi som to bral a zacal som rozpravat tak rychlo, ze ma zena musela brzdit, lebo ma nestacila sledovat. Pritom som si to vobec neuvedomoval. Tak som to prestal brat, aby som mal pokoj v rodine, ale mozno ked budem starsi, tak sa mi to zide. Viaceri lekari tuto zmes odporucaju najma pre starsich ludi na udrzanie dusevnej sviezosti.
POdobne zlozenie najdes napr tu
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ex-60-caps



32

Re: migrena

Dakujem RNG, doplnok na pamat vyskusam, aj ked moj muz asi nebude nadseny ze budem este viac rozpravat:)
Este som nasla na wikipedii toto o migrene: Migréna je považována za neurovaskulární onemocnění, [5] přičemž se na základě důkazů zdá, že její mechanismus začíná v mozku a dále se šíří do cév.[48] Někteří vědci mají za to, že významnější roli hrají neuronové mechanismy,[49] zatímco ostatní přisuzují klíčovou roli cévám.[50] Další se domnívají, že oba faktory jsou stejně důležité.[51] Předpokládá se rovněž vliv vysoké hladiny nervového mediátoru serotoninu, známého jako 5-hydroxytryptamin.
Takze ked ja som si chcela zvysit serotonin v mozgu doplnkami ako GABA A 5HTP tak by som spravila chybu ,kedze tu sa uvadza na vplyv migreny vysoka hladina serotoninu? Dobre tomu chapem? Aj ked na druhej strane som citala ze 5 htp moze zvysit serotonin tym vyvolat ze clovek je v dobrej nalade a nema potom migrenu zo stresu. Tak tomu trosku nechapem ci teda vela serotoninu tu migrenu vyvolava alebo naopak tlmi.



33

Re: migrena

Ja sa do tych roznych lekarskych teorii velmi nemiesam.
Ja som len obycajny inzinier a vyskum v medicine nechavam na lekarov.
Gaba sa vytvara sice v crevach, ale do mozgu sa dostane len s pomocou vitaminu B-3, lebo mozog ma krvnu barieru, cez ktory GABA nevie preniknut, ale jej zlucenina s vitaminom B-3 vie (  existuje aj priamo produkt pod menom Picamilon, co je zlucenina GABA s B-3)
Tak isto ti odporucam vytazok zo zeleneho calu, aminokyselinu L-theanine, ktora pracuje na celkom inom principe, konkretne na opiovych centrach v mozgu, tiez ukludnujuco,zlepsuje naladu, ale neuspava.
A ber stress B castejsie, rozne vitaminy B sa oplati doplnovat z roznych dovodov, nielen ako destresovanie, ale na plet, na vlasy, na znizenie hladiny homocysteinu atd.



34

Re: migrena

V posledom pol roku má trápi PMS, hlavne migréna trvajúca 2-3dni. Zjavne to bude hormonálnymi výkyvmi.
Pomohlo by branie YAM alebo pupalkového oleja tak týždeň pred menzesom? Aké by bolo účinné dávkovanie.
Ďakujem.
Laura smile



35

Re: migrena

Oboje mozes brat aj kazdodenne.  Pupalkovy olej  davka, je 1-2 gramy, yam take mnozstvo, co obsahuje 200 mg diosgeninu.
Najlepsi cenove aj obsahom najdes v Swansonvitamins,com, co ma zarucene 10% diosgeninu , tj 40 mg v kazdej kapsuli.



36

Re: migrena

Ďakujem za radu, RNG smile
Laura



37

Re: migrena

OK



38

Re: migrena

RNG napísal(a):

Nuz neurotransmiterov je hromada, nielen serotonin , ktory je prakticky jediny, co lekari adresuju.
http://en.wikipedia.org/wiki/Neurotransmitter
http://rng.nazory.eu/nervove-poruchy
Kedze sa jedna o unavu a iritabilitu/nervozitu/podrazdenost, treba sa sustredit hlavne na zlepsenie spanku a neurotransmitery zodpovedne za klud, tj nielen na serotonin, ale aj melatonin,  dopamin a GABA. Melatonin sa da dodat(1 az 10 mg pred spankom), alebo podporut jeho vyrobu cez den silnym svetlom(najma denne slnko) a uvolnovanie v noci v uplnej tme.
Dopamin sa da dodat doplnkom L-DOPA, vytazok z bobu, davka 250 az 1200 mg.
Oba sa daju zvysit napr doplnkom SJW+Saint John's Wort/hyparicum perforatum/lubovnik(SSRI mechanizmus), kde denna davka, narazova obsahuje 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Moja zena to pouziva OBCAS na streresove situacie aj proti obcasnym depresiam.
Pomaha aj zmes vitaminov Stress B
Na zvysenie GABA v mozgu treba brat zluceninu GABA a vitaminu B-3 pod menom Picamilon. Inac GABA sa vytvara aj v tele na roznych miestach, ukludnuje svalstvo ale nevie sa dostat do mozgu kvoli mozgovej krvnej bariere. Preto pre unavenych a nervoznych odporucam aj   doplnok GABA(500 mg) na svalstvo aj Picamilon(200 mg) na mozgove procesy

Inac zly spanok a bolesti hlavy mozu byt aj zo zleho traviaceho procesu a nedostatku vody v potrave....
Podobny ucinok ukludnujuci ako GABA ma aj aminokyselina zo zeleneho caju, L-theanine, davka 2 x 200 + mg.

Pri tom zaroven spomeniem mechanicke destresujuce metody, cvicenie yogy, thai chi, meditacne metody alebo aspon dlhe prechadzky v tichom lesnom prostredi s hlbokym branicnym dychanim.

Psychologicke problemy nie su z nedostatku umelych neprirodzenych liekov ale z nedostatku roznych prirodnych latok alebo zamorenia.
Zamorenie je cela osobitna kategoria, obsahujuca chemicke zamorenia(chemikalie vcitane patentovanych liekov, zamorenie jedla=pesticidy, herbicidy, plesne, tazke kovy) alebo neurotoxiny, ktore produkuju niektore plesne, kvasne kultury, parazity a dokonca aj niektore bakterie , virusy a mykoplazmy v tele
Pozri, co vselico je na to uz uvedene v temach depresia, odmorovanie, parazity atd.

RNG ako je to prosim ta s tym serotoninom a migrenami.Vo viacerych vyskumoch co som citala bo,o uvedene ze vlastne serotonin sposobuje migrenu tym ze sposobi roztiahnutie cievy a vacsiu priepustnost pre urcite latky vyvol.bolest.Je teda dobre aby si migrenik daval napr.5-HTP?dakujem



39

Re: migrena

Nuz to sa mi nezda, aspon od ziadnych mojich lekarskych zdrojov som nic take necital



40

Re: migrena

RNG napísal(a):

Nuz to sa mi nezda, aspon od ziadnych mojich lekarskych zdrojov som nic take necital

RNG našla som jeden z tých zdrojov čo tvrdia že serotonín spúšťa záchvat ak som to teda dobre pochopila.

http://www.wikiskripta.eu/index.php/Mig … iologie%29

A toto len citujem z iného zdroja:
Jak působí migréna na organismus
V průběhu intenzivních výzkumů vědci zjistili, že Neurotransmiter serotonin hraje klíčovou roli při vzniku migrény. Dochází tedy k poruše nerovnováhy serotoninu a nervové dráždivosti. Vývoj migrénové bolesti hlavy se odvozuje od účinku serotoninu na cévy. Prostřednictvím serotoninu se zvýší propustnost stěny cévní pro jisté substance (ty dráždí receptory bolesti). Kromě toho uvolňuje serotonin nosiče, např. prostaglandiny a ty způsobují v mozku stažení cév (vazokonstrikci) a mimo mozek rozšíření cév (vazodilataci). To způsobí záchvatovitou bolest hlavy. Zde záleží na tom, jak moc je snížené prokrvení mozku, pokud není pokles markantní, nedostaví se aura a jedná se o migrénu prostou. Záleží také, který neurotransmiter tuto situaci ovládá a ze které aktuální nervové buňky je ten či onen orgán aktivován - např. céva, sval, srdce, žaludek, střevní trakt. Vazodilatace v žaludku a zažívacím traktu by mohla být zodpovědná za nevolnosti a zvracení u mnohých pacientů, kteří trpí migrénou.

Tak kto sa v tom má vyznať?:/

Naposledy upravil: indiga (2015-05-19 17:57:39)



41

Re: migrena

Nuz neviem, napisat sa da vselico, najma bez dokazov, a da sa to spravit velmi quazivedecky, takze to ohuri neinformovanych.
Ja som ten "intenzivny vyskum" z mojich lekarskych zdrojov, ktorym verim este nevidel. Uz len to slovo "aura" vzbuduje u mna znacnu nedoveru. Jedine, co som nasiel bolo ze nizke hladiny serotoninu mozu sposobit migreny.
http://www.neurology.org/content/65/4/E9.full
Ale to je daleko od toho clanku co tvredi aj opak.
Ano, serotonin moze posobit aj ako vasokonstriktor aj vasodilatator, ale tam to asi konci.



42

Re: migrena

Ahoj Rng chcela by som si z Iherb objednat Zinok pretoze mi dost padaju vlasy, aky je rozdiel medzi tymito formami zinku http://www.iherb.com/Now-Foods-L-OptiZi … psules/738 ci tento http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-Gly … gels/18419 alebo http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-Pic … psules/878 a tento je super lacny http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Zinc- … sules/2050 ci sa lepsie zabuduje chelat,picolinat,alebo citrat, v podstate v com je rozdiel? DIK



43

Re: migrena

Proteinove chelaty sa najlepsie absorbuju aj zabuduju.Chod s tym najlacnejsim, alebo s tym z NOW, lebo tam mas pridany aj tekvicovy olej, co je pre nas dobry a forma glycinat mam oskusanu  aj v inycyh mineraloch, je vyborna.
Pri Opti-zinc platis za meno, povodne bol uvedeny od Baush and Lomb.



44

Re: migrena

A co ten Zinc Picolinate, ked mi to porovnas s chelatovym zinkom, v com je rozdiel? Dakujem

Naposledy upravil: perla (2015-08-30 13:59:26)



45

Re: migrena

Pikolinat zinku je tiez vyborne absorbovatelny,nakolko sa ale zabuduje neviem. Moj dojem, ze zmesove bielkovinne zinkove chelaty su lepsi vyber pre telo, ale to je len moj osobny nazor.
https://en.wikipedia.org/wiki/Picolinic_acid



46

Re: migrena

Dik Rng,este sa spytam na Zinkorod, ten ze sa dobre zabudovava, k nemu je najblizsie ten chelatovy zinok alebo ina forma zinku.
A spytam sa na migrenu, mudr. Kukumberg vo svojich clankoch pise ze vyvolavatelom migreny je serotonin, a ze je to vlastne sterilny zapal v cievach. Tiez doporucuje tieto lieky ak je migrena casto Lieky na profylaxiu migrény:
•kyselina valproová a valproáty( Convulex,Depakine Chrono, Orfiril)
•topiramát(Topamax)
•beta–blokátory(metoprolol, atenolol)
•blokátory kalciového kanálu( Flunarizin, Cinnarizin, Verapa
Mna skor zaujima ci je nejaky Prirodny doplnok ktory funguje ako blokator alebo nieco podobne ako Valproaty. Mne casto vyvolava migreny stres a hormony, kedze dr. Kukumberg neodporuca serotonin co si mam podla teba nasadit. Dakujem RNG



47

Re: migrena

Nuz neviem ci suhlasim s tym "sterilnym zapalom" v mozgu a uz vobec nesuhlasim s chemickymi liekmi, co na to odporucuje.To je ako farmaceuticka reklama!!!!
Protizapalove a velmi dobre na mozog su napr curcuminoidy, co su zarovren aj jemne antimikrobialne, protirakovinne, antioxidanty, aj zabranuju tvorbe beta amyloidov/proti al;zheimerovej chorobe a demensii, , aj zlepsuju cirkulaciu v mozgu atd.
Tj je to rozhodne dobry doplnok, co cloveku predlzi zivot a zlepsi mozgove a ine procesy v tele.
Ale kto chce chemikalie,ten by s mal precitat aspon nieco okolo nich na odstrasenie aby videl, co riskuje
https://en.wikipedia.org/wiki/Valproate
http://www.drugs.com/sfx/topamax-side-effects.html
https://www.google.com/#q=calcium+beta+ … de+effects
a na odstrasenie nielen "zombifikazie" tj znacne znizena energia, ale aj castejsie porazky a dokonca rakoviny, pozri
https://www.drfuhrman.com/library/bp_dr … _risk.aspx

A kazdemu odporucam vyskusat rozne doplnky, lebo na kazdeho rozne posobia
Ak su migreny spustane zamorenim/(nedostatok vody , enzymov alebo spomalene travenuie a zla crevna flora), stresom alebo roznymi kolisaniami neurotransmiterov, treba ich podla toho aj adresovat
Tj nie je ziadny jediny pristup k nim.
Napr :Mozno ti pomoze na ukludnenie a opiove receptory napr pit viac zeleneho caju alebo brat vytazok z neho, L-theanine. Alebo Sress B. Alebo pravidelne viac pit. Alebo napravit si travenie a crevnu floru....



48

Re: migrena

Rng tiez nechcem brat chemicke lieky,preto hladam nieco prirodne,aj ked mam niekedy taku silnu migrenu ze by som uzila hocico co pomoze. A pijem dost. Ten L theanin si kupim. Ja som si vsimla ze mne tie migreny zvacsa vyvolava hormonalna nerovnovaha, mesacny cyklus to vyrazne ovplyvnuje, je nejaky doplnok aby som si stabilizovala hormony? Zvazujem ze si dam zaviest kvoli migrenam hormonalne teliesko Mirena- obsahuje len progesteron, tym padom sa mi zastavi menstruacia a v tele sa mi kazdy mesiac nedude odohravat hormonalna burka s migrenou, mohlo by to pomoct? Dakujem



49

Re: migrena

Nuz ked si myslis, ze tri daju progesteron, tak si na omyle,. Patentovane hormonalne "lieky" su len chemicke nahrazky, napr ako progestin gestagen a podobne.
Zastavovanie menstruacie je neprirodzeny a skodlivy akt, upravenie je ale dobre, samozrejme prirodnymi prostriedkami a nie nejakymi chemickymi patentovanymi umelinami.
Skus brat yam v davke , co obsahuje 200 mg Diosgeninu, alebo si kup krem s obsahom prirodzeneho progesteronu, ak ti nizka hladina progesteronu ten problem sposobuje.