101

Re: štítna žľaza

bludicka a co sa tyka Tvojej stitnej zlazy, nestacil Ti lekarom odporuceny hormon, ten tyroxin, ci co to predpisuju ?



102

Re: štítna žľaza

Boh ti žehnaj, Bludička..!:)) Dodala si  mi mi nové nádej v boji s tou mojou chronickou únavou a neustálymi infekciami.
Ďakujem ti veľmi pekne za tieto super informácie, aj za linky, a hlavne za tvoje skúsenosti.
Idem si to celé podrobne naštudovať, aj keď to bude trvať predpokladám dosť dlho.
Škoda, že som si už objednala ten Thyroid-s a HC, ale tak aspoň zistím, ako mi to funguje.
Ja som tiež vždy radšej za prírodné veci, ale ako hovorím, peňazí nemám nazvyš...ale určite vyskúšam aj to, čo radíš.
Inak ťa fakt obdivujem, že dokážeš pri tej únave a chorobách normálne fungovať a ešte aj si naštudovávať všetky tie veci okolo. Mňa začne bolieť hlava po dvoch hodinách, ako si čítam niečo na nete. Predpokladám, že aj normálne chodíš do práce, čo si ja zatiaľ neviem veľmi dobre predstaviť s tým, že som v kuse chorá. Teraz sa desím príchodu jesene, lebo mám aj alergiu na chlad (ak také niečo vôbec existuje, ale to mi vravela moja alergologička) a to znamená neustále nádchy, virózy a chrípky od jesene až po nasledujúce leto..vlastne stále, keď je vonku zima. Dokonca som mala teraz v júli (!) aj zápal pľúc, to fakt neviem, kde som k nemu prišla. Pravdepodobne sa mi stále držia baktérie v dutinách, kde ich nezasiahnu ATB, ako hovorí RNG. Idem si teda striekať koloidné striebro do nosa, keď mi príde z Lučenca, dúfam, že to pomôže.
Ešte som sa ťa chcela spýtať, či si môžem merať teplotu aj tým starým klasickým ortuťovým teplomerom, či je dosť presný, alebo si mám zohnať nejaký iný. Ďík.

Držím ti veľmi palce, aby si sa  toho aj ty už celkom dostala, lebo viem, čo to je.

Ďakujem veľmi pekne, aj tebe, RNG.



103

Re: štítna žľaza

Ešte som sa ťa chcela spýtať, ty si stále robíš aj cheláciu ťažkých kovov (ortuť)? Niekde tu si písala, že už si sa jej už zbavila...ako vlastne zistíš, že už v tele nemáš nejaké podstatné množstvá ťažkých kovov, teda také, čo by spôsobovali zdr. problémy? Čítala som na fóre
detox, že to  môže trvať aj celé roky...



104

Re: štítna žľaza

ja len k tomu teplomeru. ak mas normalne kalibrovany ortutovy teplomer z lekarne, urcite je to najpresnejsi sposob merania. ja sice pri detoch ortutove nemozem vobec pouzivat, ale u seba pouzijem najradsej ortutovy. clovek musi byt trochu trpezlivejsi ako pri digitalnom. ale aj digi je ok, dolezite je asi po uzivat ten isty teplomer, aby vysledky boli porovnatelne. staci obycajny digitalny, celove su uplne nanic a usne digitalne o nieco presnejsie ako celove.



105

Re: štítna žľaza

bludicka a co sa tyka Tvojej stitnej zlazy, nestacil Ti lekarom odporuceny hormon, ten tyroxin, ci co to predpisuju ?



106

Re: štítna žľaza

Thyroxin som ja vobec neskusala. Ak mam problem s hypotyreozou nasledkom tazkych kovov, tak tam je prave problem s tzv. reverse T3, je to vysvetlene v niektorom tom clanku a tu treba skor dodavat liecivo s vyssim obsahom T3, pretoze telo stratilo aktivnu schopnost premenit T4 na T3.

Najpresnejsi teplomer na meranie je analogovy, bud klasicky ortutovy alebo liehovy, je ho dostat este aj teraz, aj ked EU zakazala ortutove teplomery, toto budu asi tie liehove. A treba meriat vzdy nejaku presne stanovenu dobu, ja meriam 10 min.  Takisto na meranie tlaku, najlepsi je analogovy so stetoskopom, je dostat velmi lacno, ja som si ho kupila za 15 Eur, vacsina digitalnych meria nepresne.

Na meranie stitnej zlazy treba meriat hlavne bazalnu teplotu - hned po zobudeni, clovek nesmie ist ani na zachod, vypit teply caj rano, nic, co by mohlo trochu zmenit telesnu teplotu.

Chelaciu tazkych kovov robim stale, jednu dobu som si myslela, ze uz mam tazke kovy vonku, lebo v tej dobe som uz moc nereagovala na chelacne latky - to som mala obrovske problemy s adrenalnou unavou a stitnou zlazou. Ako sa mi to dalo do poriadku, zase som zacala silno reagovat na chelatory. Okrem toho ja trpim silnou elektrosenzitivitou, nemozem volat ani dlho mobilom, pripajat sa na mobilny internet - to je pre mna katastrofa, trva to aj tyzden, kym mi ta bolest hlavy prejde, ked som pripojena ca. jednu hodinu,  takze to je pre mna signal, ze stale mam tazke kovy v mozgu. Elektrosenzitivita sa mi vzdy zhorsi pocas aktivnej chelacie, zrejme chelatory vzdy nejak sposobia rozvirenie tazkych kovov v mozgu, hlavne ALA toto robi. Ja som nikdy moc nechapala rolu ALA pri chelacii, az teraz po precitani Cutlerovej knihy, ALA ako tukorozpustny antioxidant ma schopnost prekonavat mozgovo-cievnu barieru, problem pri vacsine chelatorov je, ze nepreniknu do mozgu a ALA sa vyuziva ako latka, ktora je schopna sposobit prestup ortuti, ale aj inych latok z mozgu do tela, ale dokaze to aj naopak z tela do mozgu, co je nebezpecne, posobi ako taky "rozvirovac" kovov, preto sa pridava DMSA, DMPS, ktore na rozdiel od ALA aj tu ortut maju schopnost naviazat a prestupenu ortut z mozgu odchytia v tele. Chelaciu robim treti rok, ca prve dva roky som stratila roznymi experimentami so zeolitmi, pektinmi, riasami, DMSA davkovanym narazovo, teraz uz robim len Cutlerov protokol a zial chelacia je velmi dlhodoby proces, tak 2-3 roky, lutujem, ze som si na zaciatku nekupila Cutlerovu knihu, je dost draha a nerobila som to podla jeho protokolu.

Inak ako sa mi dali do poriadku adrenalne zlazy, tak uz necitim efekt ani HC a ani adrenalnych vytazkov - takze pozitivum z nich citi naozaj len clovek, ktory ma realne problemy s nadoblickami, oni nefunguju ako ''salka kavy'', je to skor taky vyrovnany narast energie a funguje to aj tak ukludnujuco, clovek s adrenalnou unavou je ako sopka pred vypuchnutim, nervozny, podrazdeny, vsetko ho vystresuje. Mozno aj to malo za nasledok, ze uz teraz nepotrebujem tolko hormonov stitnej zlazy.

Ja do prace nechodim, to by som nezvladala. Inak alergiu na chlad mam aj ja, ako zacnu nizke teploty, zacne mi nonstop vonku tiect z nosa, nie je to ziadny bakterialny vytok, len vodny, ale mam to celu zimu, neda sa to nijak zastavit.



107

Re: štítna žľaza

Presne, toto iste mam aj ja..ibaze mne sa k tomu vzdy po case pridruzi nejaka bakt. infekcia.
Dnes rano som si merala bazalnu teplotu, a bola 37 °C, co je podla stopthethyroidmadness idealna teplota, hm... Len sa chcem spytat, ci nahodou na to nemalo vplyv to, ze som si ju merala zakryta paplonom... lebo rano v posteli mi byva teplucko, (logicky), aj v lete, len ked je vonku zima, tak sa mi nechce ani len vstat z tej vyhriatej postele, ale potom cez den je mi stale zima, ak prave nerobim nejaku fyzicky namahavu cinnost. Cize merat teplotu rano este pred tym, ako vstanem z postele, ale odokryta...??



108

Re: štítna žľaza

Meranie bazálnej teploty je len jeden orientačný parameter, môžeš mať v tele nejakú skrytú chronickú infekciu a následkom toho zvýšenú teplotu, takisto prehriatie v posteli, kde je človek zababušený, môže zvýšiť telesnú teplotu, skús sa odokryť na nejakú dobu. Preto treba sledovať príznaky, meriať aj pulz, skús si zmeriať viac krát počas dňa, to je zase dobré aj kvôli nadobličkám, je o tom dosť popísané tu, ide tam zjednodušene o to, že si zmeriaš teplotu 4x za den, bazálnu a potom dajme tomu každé tri hodiny 3x, na konci dňa urobíš priemer teplôt, ak je teplotný rozdiel viac ako 0,2 stupňa celzia medzi dňami, poukazuje to na adrenálnu únavu, poruchu termoregulácie, ak sú teploty stabilné ale nízke - hypotyreóza, nadobličky sú OK, ak sú teploty normálne, ale nestabilné - štítna žľaza je ok, problém je u nadobličiek, mne sa toto nikdy moc nechcelo robiť, merala som si len bazálnu a občas počas dňa pre orientáciu a okrem toho ak Ti zaberú lieky na štítnu žľazu, tak je problém jednoznačne tam, takisto ak Ti býva počas dňa stále zima, ja keď som mala najväčšie problémy so štítnou žľazou, neustále som sa drkotala od zimy, teplotu som mávala 35,8-36,2 počas dňa:

http://www.stopthethyroidmadness.com/temperature/
http://www.drrind.com/therapies/metabol … ture-graph

Naposledy upravil: bludicka (2011-07-26 14:32:46)



109

Re: štítna žľaza

Paplon nezahrieva, naopak, telo zohrieva paplon, tj lepsie meranie teploty v tele je zakryty v posteli.
Bludicka, vdaka za vyborne informacie okolo adrenalnej unavy a celkove zliaz.



110

Re: štítna žľaza

Ano, ja tomu rozumiem, pytala som sa len na to zakrytie, lebo rano v posteli je mi fajn, ale pocas dna, najma ked sedim za pocitacom, je mi strasne zima. Ale teraz v lete je to zase o niecom inom, nemam take pocity unavy ani chladu, ako v chladnych mesiacoch.. len tie infekcie mam stale. Moze byt nieco take ako "zimna" hypotyreoza?



111

Re: štítna žľaza

Na fórach som často čítala, že v lete zvyknú ľudia brať menej thyroidných hormónov ako v zime, tak niečo na tom určite bude, asi pri zvýšenej vonkajšej teplote telo nemusí vynakladať takú energiu na udržanie normálnej telesnej teploty ako v zime a práve energia je to, čo pri hypothyreóze chýba v akomkoľvek slova zmysle. Ja keď si ráno meriam teplotu, tak normálne tak ako som v posteli a mávala som aj tak nízke teploty. Keď som mala ale tých 35,8 cez deň, tak to bol pocit, že sa nijako nemôžem zahriať, totálne znížený metabolizmus, najradšej by som bola vtedy celú dobu ponorená do horúcej vane.



112

Re: štítna žľaza

Mozno je to aj vec vitaminu D -3 a viac cerstvej zeleniny v lete.



113

Re: štítna žľaza

No prave teraz mam asi hypotyr. priznaky - od rana ma slabo bolia krize, klby a svaly, hlava a som unavena, taka o nicom..Zatial robim merania teploty, dnes rano som bazalnu merala teda odokryta, ale bola takisto 37 °C, potom este 3 krat po 3 hod. a budem to tak robit 5 dni, potom spriemerujem a porovnam teploty.
Inak vsade sa hovori, ze na zvysenie matabolizmu je dobre cvicenie, resp. pohyb..
Bludicka, ty si skusala aj cvicit? Ja mam s cvicenim take skusenosti, ze ked uz som zacala, tak si dala relativne (?) dost do tela a potom som bola viac unavena ako predtym, po tazkom cviceni som mala dokonca zavrate a totalnu slabost..ono ked clovek ledva zvlada kazdodenne povinnosti, tazko sa prinuti este aj cvicit, hoci kazdy mi hovori, ze sa mam hybat a ta unava je z toho...



114

Re: štítna žľaza

Prave som si domerala teplotu a mam 37,6 °C..takze asi nema vyznam si robit merania teploty na urcenie hypo a adrenal. unavy, ked mam nejaku infekciu a zvysenu teplotu alebo ano? Inak ja mavam zvysenu tepltz takto mierne nad 37 °C vzdy sucasne s tymi hypopriznakmi...dufam, ze nemam autoimunnu Hashimotovou chorobu.:/



115

Re: štítna žľaza

Samozrejme, ked mas nejaku nakazu, nemozes si odhadovat znizenu teplotu z adrenalnej nedostatocnosti.
Najprv si musis vyliecit tu infekciu.
Hashimoto je dost vzacna, v USA je to 1 zo vyse 180 ludi, a nizka cinnost stitnej zlazy je az u 60% zien, hoci velku vacsinu z toho lekari nevedia z krvi diagnozovat.
http://www.wrongdiagnosis.com/h/hashimo … alence.htm
Hashimoto sa neda nevidiet, lebo pri tom zapalovom procese napuchne stitna zlaza. A nie su tam ziadne horucky. Davaju genetiku za pricinu a "spustenie" roznymi infekciami, chemikaliami(vcitane samozrejme liekov)fajcenim, nedostatkom selenu a udajne prebytkom jodu, o com silne pochybujem, lebo to by Japonci, ktori maju v priemere vyse 90 nasobny prijem jodu ako ta zastarala odporucena denna davkia, (150 mikrogramov z roku 1948) museli mat vsetci Hashimotovu chorobu.
A Hashimoto to objavil v roku 1912 v Nemecku....To som tam doplnil pre to, aby si niekto nemyslel, ze v Japonsku je to casta choroba, prave naopak, tam je to zriedkavejsie, ako v Europe, naspriek tomu vysokemu prijmu jodu, alebo prave mozna pre ten vysoky prijem jodu je menej problemov okolo stitnej zlazy vseobecne v Japonsku.
Kedze sa to ale dodnes lekarom klasickej mediciny nehodi, lebo jod povazuju v davkach nad 150 mikrogramov skodlivy, tak sa o Japonskom jodovom "paradoxe" nerozprava.+
http://rng.nazory.eu/jod
Ja osobne odporucam doplnat zinok, selen, jod, vitaminy C E D-3 a probiotika kazdemu a cistit si cievy lecitinom.
To povazujem po dlhorocnom studiu roznych alternativnych lekarov asi za najlepsiu radu kazdemu, bez vynimky,na prevenciu zdravotnych problemov, tj na predidenie a nie vyckavanie, nez pridu a potom sa ich snazit adresovat("s krizkem po funuse")

Naposledy upravil: RNG (2011-07-27 23:20:43)



116

Re: štítna žľaza

Ak mavas pravidelne zvysene teploty, tak to nema zmysel pouzivat ako diagnostiku thyroidnej a adrenalnej cinnosti ako pisal RNG. Este som citala, ze kazdy clovek ma tak trochu inu normalnu telesnu teplotu tela a podla toho potom treba posudzovat zmeny teplot, ale u Teba su to dost zvysene teploty.

Co sa tyka cvicenia, nemam na to energiu posledne dva roky a to som pred troma rokmi chodila sama na denne 80 km cyklotury, po par pokusoch, raz jednej mensej pesej ture a raz ked som sla dlhsiu dobu peso do mesta, som dostala silne zachvaty hypoglykemie, skoro som vtedy prvy krat skoncila na pohotovosti, to som nevedela, co to este je. Potom som uz vedela ako si to mam regulovat, castejsim jedenim vysokovlaknitych jedal s nizkym glykemickym indexom, doplnkami ako chrom, vanadium, bylinami. A ja som po kazdom cviceni doslova chora, tri dni som z toho mrtva, len lezim v posteli, bolia ma svaly, som slaba, je to trochu podobne chripkovym priznakom. Ludia s adrenalnou unavou nesmu robit aktivnejsiu fyzicku cinnost, sice sa pri tom citia chvilu dobre, ale potom sa zrutia, nadoblicky sa vycerpaju. Len mensie fyzicke aktivity ako pesia chodza, par minut doma cvicit a pod. Takisto pri adrenalnej unave je casto problem s hypoglykemiou, ja som to nemala nikdy v zivote, len pri problemoch s nadoblickami. Priznaky hypoglykemiu su zavrate, svalova slabost, vlci hlad, zatmenie pred ocami, neskor sa zacnu triast svaly a clovek ma pocit, ze kazdu chvilu uz odpadne. Clovek musi uplne ignorovat rady zdravych ludi, lebo tie ich rady funguju tak pre zdravych. Uvidis, ze s tymto Ti pomozu tie doplnky na nadoblicky, ale ja som ich brala v kvantach, ale naozaj to zaberie, aj ked to clovek neciti zo dna na den, ale systematickym branim sa ten stav upravi, chvalabohu dnes za tieto moznosti objednavania doplnkov z USA. A je mozne, ze podporou nadobliciek sa Ti upravi aj hypothyreoza, ako sa to stalo mne, u vela ludi je primarna pricina vycerpane nadobliciek, ktore nasledne sposobia dalsie hormonalne nerovnovahy. Ale je mozne, ze okrem adrenalnej unavy, hypothyreozy budes musiet riesit aj dalsie problemy - infekcie v tele a pod., ale ked nakopnes zlazy, aj ine veci potom pojdu rychlejsie. Lebo uz len samotna adrenalna nedostatocnost spolu s hypothyreozou dokazu sposobit brutalnu unavu a prakticky nefunkcnost cloveka v normalnom zivote.



117

Re: štítna žľaza

Nuz myslim, ze s vekom a neustalym pretazenim cely zivot k tomu postupne pracujem aj ja.....
Dufam, ze vcasnym adresovanim to predsa len zminimalizujem.
Vdaka bludicka, za rozne rady



118

Re: štítna žľaza

Ahoj Bludička,

to som zase ja...dnes mi prišiel z toho edrugnetu ten Thyroid-s, ale som velmi prekvapena, aka je to miniaturna flasticka, na nej len nalepka z tlaciarne, normalne
mam strach, ci to je naozaj Thyroid-s alebo len nejaky pomlety prasok:/ A ma datum vyroby 30. 8. 2010! Prosim ta, ako ma vlastne vyzerat ten liek?
Okrem toho mi este stale neposlali ten HC, hoci som ho objednavala spolu s tymto..hm..
Je to davka 60 mg na tebletku, tak sa chcem opytat, ako to vlastne mam uzivat?
Teda s akou davkou zacat?

Dakujem velmi pekne za rady.



119

Re: štítna žľaza

Ja som si neobjednávala s-thyroid z edrugnetu, ale čo som čítala na fórach, nemali s tým problémy. Hej, je to malá fľaštička, tie štandardizované tabletky sú malé oproti prírodným výťažkom. Skoro všetky generiká predávané na internete sú tak balené, nemajú žiadny originálny obal. Ohľadom HC napíš im na custom service, či to poslali v inej zásielke.

Ja som začínala s dávkou 1 grain (60 mg) a zvyšovala som o 1/2 grain ca. po týždni, keď som sa ale dostala na 2 grains, tak tam som to držala dlhšie, asi tri týždne, viac ako 2 a 1/2 grain som ja nebrala, ale medzitým som mala problémy s nadobličkami, tak som chvíľu nebrala žiadne hormóny, podporila som nadobličky a potom som zase začala na 1 grain, väčšinou som to brala v dvoch dávkach, po zobudení a nejak poobede okolo jednej druhú dávku. Potom som prešla na thyro gold a GTA forte II a zistila som, že fungujú možno ešte lepšie ako tie štandardizované. Ja som mávala na začiatku brania thyroidných hormónov bolesti hlavy, to som mala aj z HC - ale len z HC, nie isocortu alebo tých prírodných, u HC je to jeden z vedľajších príznakov. Niektorí ľudia cítia pozitívum thyroidných hormónov až pri istej dávke, ja som to cítila hneď, hoci vymiznutie symptómov hypothyreózy trvalo dlhšie, ale všetky nikdy úplne nezmizli, ale u mňa je myslím práve problém s revers T3 kvôli ortuti, jeden z prvých pocitov po zobraní hormónov je ako keby som si dala mentolku, vždy sa mi parádne vyčistia dýchacie cesty, vyjasní myslenie, prestanú ma bolieť kĺby.

Čo sa týka dávkovania a ako rýchlo zvyšovať, držala som sa hlavne rád podľa stopthyroidmadness, čo je asi naj stránka o problematike štítnej žľazy z takého praktického hľadiska, ja mám tú knihu aj doma:
http://www.stopthethyroidmadness.com/na … yroid-101/

Bolo by fajn, keby si ale najskôr podporila nadobličky - ak si myslíš, že aj tam je problém. Pretože podpora neuškodí, určite nie, ak človek berie tie prírodné výťažky žliaz, ale ak nadobličky nepodporíš a máš adrenálnu únavu, môže Ti byť z tých thyroidných hormónov po pár dňoch zle ako sa to stalo mne.

Naposledy upravil: bludicka (2011-08-03 19:44:11)



120

Re: štítna žľaza

Opatrne s hormonami, to je velmi komplikovane, ako jedni ovplyvnuju druhe a neberte ich zbytocne skor nez vycerpate vsetky ostatne prostriedky.
Nuz ale co, ked nic ine nezaberie, trba siahnut na to, co zaberie, trebars aj na skodlive chemikalie /lieky ako posledna instancia.
A nezabudajte na vsemozne odmorovanie tela, lebo zamorenia celkom pokaslu funkcie celeho tela.
Este som nepocul reakcia na odmorovanie modifikovanymi citrusovymi pektinami, ci tiez vyvolaju virenie ortuti v tele. Ani som nepocul este na odmorovanie transdermalna MSM, ktory je chelator ortuti a naviac silne polarne rozpustidlo, ktore vie dostat zamorenia aj z tukovych vrstiev, kam sa vodne roztoky nedostanu.



121

Re: štítna žľaza

Ja som brala pol roka modifikované citrusové pektíny v dávke 5-10 gramov, spôsobujú vírenie ortuti, teraz už ale nie, ale osobne mám z nich pocit, že sú slabé. Teraz už reagujem len na DMSA a ALA, osobne si myslím, že ortuť v tele som už značne zredukovala ale mám jej ešte kopec v mozgu, na DMPS už nereagujem vôbec, kdežto na tukorozpustné ALA hej, a aj na DMSA - to je práve lepšie na detox mozgu. Skúšala som aj DMSO zmiešať s DMSA a dávať to transdermálne, nejak extra efekt z toho som nepociťovala. Čo sa mi ale osvedčilo podávať DMSA, DMPS samotné, čiže tak dve hodiny pred a po nejesť, aby sa zbytočne nanaviazali na minerály v potrave a potom rozpustiť DMSA vo vode a roztok držať v ústach nejakú chvíľu, či nejak tie sírne aromatické látky lepšie potom preniknú do mozgu, neviem, ale funguje to tak lepšie. Veľmi silné vírenie ortuti spôsobuje napr. šťava zo žeruchy, reďkovkových klíčkov, brokolicových klíčov.... tieto sú bohaté na sírne aromatické zlúčeniny a keď ich šťavu zmiešam s nejakou neutrálnou napr. mrkvovou, samotné sú veľmi silné a vypijem toho tak pol litra, tak to spôsobí parádne vírenie, radšej to už ani teraz nepijem, lebo to len rozvíri a nenaviaže. MSM som brala dosť dlho, nejak pozitívne som ho nevnímala.

Hej, s hormónmi treba opatrne, žiaľ taká hypothyreóza, kde človek len dodá chýbajúci hormón a je mu fajn, tak to je málokedy, väčšinou treba riešiť kopec ďalších vecí nadobličky, anémiu, železo, B12, selén, minerály... všetko látky, ktoré sa spolupodieľajú na fungovaní štítnej žľazy, trávenie, je toho niekedy toľko, že človek nakoniec aj tak musí komplexne liečiť celé telo a odmorovať ho, ale dovtedy aby nejak fungoval, tie hormóny nie sú zlé, mne teda pomohli super, hlavne adrenálne výťažky. Teraz som týždeň robila Cutlerov protokol a zase som cítila problém s nadobličkymi, TK mi klesol na 100/60, problém s hypoglykémiu, po troch dňoch dodávania adrenálnych výťažkov, brala som 9 kapsúľ Cytozyme AD, neuveriteľné zlepšenie. To žiadny adaptogén, vitamín nedokáže.

Naposledy upravil: bludicka (2011-08-03 20:17:45)



122

Re: štítna žľaza

Pochopitelne adrenalne vytazky su najucinnejsie, lebo to je priame dodanie hormonov, nie nepriame dodanie roznych latok, co ich stimuluju.
Poruchy zliaz su komplexne sposobene, je tam zrejme vela pricin naraz a vzajomne sa ovplyvnujucich, takze treba adresovat vselico. Ale je to aspom dobry pokus o napravu, inac s beznymi metodami a lekarmi tam nie je velka sanca na zlepsenie.
Vdaka za tu info s modifikovanych citrusovych pektinov, nikto pred tym mi na to nic nenapisal osobne a v literature ich vedu ako mierne chelatory. Kedze su to vlastne len buniciny, nemozu navazovat ortut silne ako selen a sira a samozrejme potom ked sa zachyti v nich ortut z podkoznych tukovych vrstiev v tele, krvou sa moze dostat nejak aj do mozgu.
Ja som mal taku teoriu, ze ked clovek odmori ortut z tukov z tela niecim co sa nedostane cez mozgovu krvnu barieru, tak by malo byt virenie minimalne.

Skoda, ze nie je nejaka jednoducha metoda na meranie, kolko ortute z tela vychadza aby clovek vedel posudit ucinnost roznych chelatorov rovno na sebe.
Sam na sebe to neviem vyskusat, lebo zrejme moje ortutove zamorenie napriek mnozstvu amalgamovy plomb v zivote  je dost nizke, ani 1200 mg ALA mi nesposobilo ziadne virenie.

Nuz asi , to je moja dalsia teoria, zamorenie ortutou sa buduje vtedy, ked telo nevyraba dost ALA dlhe roky a ortut sa len uklada a uklada dlhe roky.
Pokial viem, telo nevyraba ine chelatory ortuti, len ALA. A zrejme nie kazde telo....
Lebo ine chelacne latky telo nevyraba .



123

Re: štítna žľaza

Dakujem za rady, Bludicka. Tak ten Thyroid-s beriem 2. den, rano 1 grain, teda jednu tabletku. Zatial nepocitujem nejake vyrazne zlepsenie, ale zase je teplo, slnecno, tak mi nie je ani tak zle. Este som sa chcela spytat, ty si ako zistila, ze mas nizky feritin, B-12, mineraly? Lebo ja  veru neviem, ci by mi spravili test na ten feritin alebo mineraly, len na zaklade mojej ziadosti, pochybujem. Ja som mavala predtym problemy s anemiou, potom sa to nejako uz upravilo, lebo som brala zelezo, a potom som ho uz ani nebrala, ale vysledky su vraj dobre (t z. dolna hranica) Teraz ale preventivne beriem zelezo vo forme bysglycinat, na stranke STTM bola odporucana davka az 150 - 200 mg. Ja so zatial na 100 zhruba. Adrenalne vytazky by som si rada objednala, ale teraz nemam peniazky, tak ked ked nejake budu, tak hned objednavam.



124

Re: štítna žľaza

BYsglycinatu staci aj 28 mg, ved celkove strata zeleza v tele je len asi 3 mg denne.Pozor na predavkovanie zelezom. Poskodis si pecen!.
Na krv treba aj B-6, B-9  B-12, tiez med. Takze malokrvnost moze byt aj s inych dovodov, nez nedostatok zeleza.



125

Re: štítna žľaza

Ja trpím chronickou anémiou, inak po chlorele som mala parádny krvný obraz, hemoglobín 135, aj vysoké železo a to som železo nebrala, len chlorelu a všelijaké "superfoody", predtým som mávala okolo 90-100 hemoglobín, teraz mi zase robili testy a zase som mala hemoglobín okolo 135. Ja to dopĺňam pre istotu stále všetko, selén, vitamín D3, Zn, jód, B12, kvalitný b complex, probiotiká....ja to beriem hlavne kvôli chelácii ortute, tam treba brať podľa Cutlerovho protokolu veľa doplnkov, to sú priam kvantá, ja som najskôr moc nechápala k čomu toľko doplnkov a minerálov, napr. čo som si robila pred pol rokom vlasový test, skoro všetky minerály mi tam vyšli pod normou a to som si myslela ako sa super stravujem a práve Cutler vysvetľuje, že ortuť dokáže narušiť toľko pochodov v tele, že človeku chýba veľa látok, čím lepšie telo zásobím rôznymi antioxidantami, minerálmi, tým viac sa znížia oxidačné následky vylučovanej ortuti a dobré minerály v tele potom vytláčajú tie "zlé".  Priamo feritin a B12 nechceli ani mne urobiť, teda nie všeobecný lekár, musela by som ísť ku hematológovi a to sa mi nechcelo. Tým thyroidným hormónom treba dať čas aspoň týždeň dva, alebo ísť potom na vyššie dávky, kým človek pocíti efekt, hlavne pomaly zvyšovať.



126

Re: štítna žľaza

Oni naozaj doporučujú pre hypothytoridných také kvantá doplnkového železa, to som čítala na viac stránkach aj fórach, niektorí s hypothyreózou majú veľké problémy so zvyšovaním ferritinu a jedine ako to dosahujú, sú tie vysoké dávky železa, ale to som teda nemala odvahu brať. Ja som radšej brala chlorelu, spirulinu, pila som veľa surových štiav z repy a pod., beriem enzýmy na trávenie, možno preto majú taký problém s tým, že im napr. chýba žalúdočná kyselina - častý jav pri hypothyreóze a nedokážu využiť železo z potravy.

http://www.stopthethyroidmadness.com/ferritin/



127

Re: štítna žľaza

Ono to moze byt aj naopak, kvoli zlemu traveniu su rozne zdravotne problemy. Je totiz velmi casty jav, ze ludia maju paly, tj nedostaok kyselin a lekari to adresuju potlacenim aj toho maleho zvysku, lebo potom ked sa aj jedlo dostane do pazeraku, nemoze bez kyselin palit.Ale to vedie k zlej absorbcii, a chorlavosti vseobecne, lebo zaludok bez kyselin nielenze nenatravi jedlo dobre, ale aj prepusti do criev bez znicenia vsetky mikroby na jedle. A tie sposobuju hromady skod v tele a prejavit sa to moze prakticky na kazdom organe, vcitane zliaz.
Inac pri roznych hormonalnych vykyvoch je postihnute hospodarenie s mineralmi. Vacsina zien to pozna v prechode, ked im zrednu kosti aj napriek uplne roznakej strave, ako mali predtym.
Surove  zeleninove stavy su vyborny zdroj enzymov a lahko vstrebatelnych foriem mineralov.



128

Re: štítna žľaza

Mňa napr. šokoval tento článok, ktorý som tu už uviedla ako zdravé trávenie, črevná mikroflóra súvisí s funkciou štítnej žľazy, väčšina celiatikov, ktorí majú veľké problémy s trávením a absorbciou živín majú hypothyreózu:

http://drhedberg.com/2011/02/15/the-gut … onnection/

"Twenty percent of the thyroid hormone in your body must be converted into the active form (T3) in the GI tract by the enzyme sulfatase. This conversion of inactive thyroid hormone into active thyroid hormone in the GI tract is dependent on healthy colonies of beneficial bacteria.

Chronic elevations in cortisol from stress will suppress the immune system in the GI tract which will lead to dysbiosis, parasites, yeast and leaky gut which then creates a vicious cycle further disrupting thyroid function.  As you can see, the GI tract is extremely important in optimizing thyroid function.  I have seen many patients whose thyroid function normalized after simply treating imbalances in the GI tract."



129

Re: štítna žľaza

Nuz este hrozne vela roznych pochodov v tele , o ktorych nemame asni sajnu zasvisia od roznych probiotik v nasich crevach.
Takze travenie si treba napravit za kazdu cenu, inac nemozeme mat v crevach spravnu probioticku floru a od toho zavisi zdravie celkove.



130

Re: štítna žľaza

Hm, tak teraz neviem, ci brat tolko zeleza alebo nie...skusim to teda trochu znizit...
A ten vlasovy test si si kupila na nete alebo si niekde bola? Mna by velmi zaujimala saturacia mineralmi. Inak enzymy na travenie jedla a kyselinu beriem aj ja ku kazdemu vacsiemu jedlu, takisto probiotika kontinualne, selen, zinok, jod, super stress B-komplex obcas, vitamin E, betakaroteny...no ocividne to stale nie je dost, ked som stale tak casto chora a casto unavena a bez energie..co sa tyka zdravej stravym, teraz je to lepsie, lebo jem vela zeleniny z nasej zahrady, ale na cez zimu si nemam zaco kupovat drahu ekologicky pestovanu zeleninu.
Pripada mi to cele stane zlozite, cim vlastne zacat, ked jedno ovplyvnuje druhe, to tretie a to zase nieco dalsie..citim sa ako pokusny kralik:)



131

Re: štítna žľaza

Nie si sama s tym pocitom pokusneho kralika!
Nuz co ma clovek robit, ked ti lekari nepomozu a ti, co maju ine metody,alternativne, su "vzacni ako safran" a informacie aj od nich plynu len pomaly a postupne, skor potlacane, nez podporene.



132

Re: štítna žľaza

Podľa mňa sa toho moc doplnkami pokaziť nedá, resp. ak človek nejde vyslovene do toxických dávok ako napr. selén, železo. Ak je človek často chorý a má stále nejaké zdravotné problémy, radšej toho brať viac ako menej. Bez laboratórneho potvrdenia hladiny železa a feritinu by som ja nešla do takých vysokých dávok železa, odkedy beriem stále chlorelu, spirulinu, železo mám vysoké. Inak ak má človek vážne hormonálne poruchy, či už thyrodiné, adrenálne, problémy s progesterónom, estrogénom, hlavne u žien, človek môže jesť aj kvantá rôznych doplnkov, zdravo sa stravovať, ale ak neadresuje primárne tieto hormonálne poruchy doplnkami na to určenými, stále sa cíti zle.

Vlasový test som si kúpila ne nete, výsledky mi poslali mailom, inak som tam mala veľmi znížený sodík a draslík - problém s nadobličkami:

http://www.the-natural-choice.co.uk/Hai … lysis.html

Ja už tiež niekedy neviem, čo mám ešte brať, tak skúšam, vždy lepšie ako chodiť po lekároch, čo mi aj tak nepomôžu.

Naposledy upravil: bludicka (2011-08-05 11:47:32)



133

Re: štítna žľaza

Detto



134

Re: štítna žľaza

RNG, čo povieš na použitie rastlinných phytosterolov na zvýšenie hladiny DHEA, chcem si kúpiť MODUCARE, aj kvôli imunite a aj kvôli tomuto efektu, mám podozrenie, že mám znížené aj hladiny DHEA, priamo DHEA ale nechcem brať kvôli vedľajším účinkom a keď nemám otestovanú jeho hladinu v tele, ani ten 7 Keto-DHEA, občas si dávam pregnenolone, tieto rastlinné steroly vraj pomáhajú zachovať správny pomer medzi kortizolom a DHEA a keďže sú to v podstate predkurzory DHEA, telo si vyrobí koľko potrebuje:

http://rxbalance.com/monographs/ModucareMONO.pdf
http://www.digitalnaturopath.com/treat/T479409.html

Chcem sa spýtať, či má materská kašička nejaké androgénne účinky, či zvyšuje progesterón, testosterón a DHEA, môže vo vyšších dávkach fungovať ako stimulant?

http://www.consumerhealth.org/articles/ … 0628143136
http://hoshindohealingartsinstitute.org … tment.html

"One of the steroid hormones it contains is DHEA. How many of you have been wanting to take DHEA? Here is a natural source for the elderly, for boosting the adrenal glands and for providing a natural blood level of DHEA. Royal jelly is also a supreme source of progesterone and estrogen. It is important to know the scientific composition. "

"ROYAL JELLY – helps to restore normal hormonal levels ( it is now being used in hormone replacement therapies) especially in depleted androgen levels and low libido. Royal Jelly contains the highest source of acethylcholine found in nature. It is a superb product from the beehive and crucial for repairing cognitive dysfuntion."

Naposledy upravil: bludicka (2011-08-07 10:42:57)



135

Re: štítna žľaza

Fytosteroly su dolezite latky na mnozstvo uloh v tele, ale hlavne na rozne hormony. Ale presne ktore steroly su na co je dost malo zname. Ja napr ako starsi clovek mam zvysenu hladinu DHT a z toho zvacsenu(hyperplazia) prostatu, tak beriem obcas vyrazok z bobul serenoa repens(Sawe Palmetto) a ine steroly, ako z Pygeum africanum, vytazok z korenov zihlavy a tekvicovych semienok.Na slabu funkciu srdca napr tiez odporucaju steroly, ako campesterol, a ine, pozri napr
http://www.swansonvitamins.com/SWU503/ItemDetail?n=0
Co sa tyka povzbudiveho efektu vceliej materskej kasicky, to poznam uz desatrocia, vlastne od detstva.
Ale je to velmi komplexna zmes a zrejme funguje na desiatkach roznych zloziek
. Ked som velmi vycerpany(podobne hormonalnemu vyhoreniu ?) tak si zoberiem ekvivalent troch gramov a definitivne mi to pomoze.
Beriem v sucasnosti tento
http://www.swansonvitamins.com/SW860/ItemDetail?n=0
Predtym som bral matersku kasicku v mede, ale v poslednom case ked som zistil, ze mam DM2 som musel od medu upustit.



136

Re: štítna žľaza

Tá materská kašička je vraj super práve na adrenálnu únavu, okrem rôznych vitamínov, minerálov, hormonálnych látok, obsahuje aj veľa kyseliny pantoténovej. Ja ju teraz beriem pár dní dosť vysoké dávky a som až moc nabudená, som to asi prehnala, tak to zredukujem. Ja som si vybrala produkt v mede, lebo som sa dočítala, že tak sa lepšie zachová čerstvosť ako u lyofilizovanej. Najlepšia je asi čerstvá, ale tu na Slovensku je to drahé a z USA kvôli transportu nereálne, aj keď na ebay som našla jedného výrobcu, čo to posiela aj medzinárodne, ale je to dosť drahé. Ja beriem túto:

http://www.iherb.com/Y-S-Organic-Bee-Fa … 23661?at=0

http://cgi.ebay.com/1kg-2-2lbs-PURE-FRE … 3354a7e687

Inak aj ebay sa stáva už  fajn zdroj rôznych USA doplnkov, kopec USA obchodov tam ponúka svoje produkty s lacným poštovným okolo 6-10 USD na SK, doteraz mi všetko prišlo odtiaľ na 100%.

Vyskúšam aj tie phytosteroly, lebo s tými hormónmi mám stále problém a skôr ako koncové produkty - DHEA, sa mi toto viac pozdáva, braním priamo hormónov sa človek ľahko dostane do nerovnováhy.

Naposledy upravil: bludicka (2011-08-07 18:41:43)



137

Re: štítna žľaza

Vdaka za uvedenu znacku Stakich a tu specialnu ceny, inac to Stakich predava za 199 dolarov.
Samozrejme som si to okamzite objednal, hoci mam este flasku royal jelly koncentratu zo Swansonu. Az teraz som si uvedomil, ze cerstva materska kasicka v mede mi pracovala ovela lepsie, nez tako koncentrovana v kapsuliach.Pes vie, co sa tou koncentraciou znici v nej.
Lebo predtym som zobral ekvivalent 2-3 gramy a veru som to znacne pocitil, teraz beriem 3 a viac gramov v pripade velkej unavy alebo nervoveho vysilenia a veru to nezabera az tak silno.
Vdaka.

Naposledy upravil: RNG (2011-08-07 19:31:22)



138

Re: štítna žľaza

Ahoj RNG,

chcela som sa ta spytat, ci mozu mat lieky Aerinase na alergiu, Serflift na depresie a
Thyroid-s nejkae vzajomne interakcie. Zacala som brat rano nalacno Thyroid-s na zniz. funkciu stitnej zlazy, ale kedze mam neustale problemy s imunitou, a pretrvavajuci povacsine suchy kasel, ORL doktorka mi doporucila Aerinase na alergiu. Serflift na depresie beriem stale uz asi dva roky, predtym som brala Cipralex. Viem, ze sa tieto lieky daju nahradit prir. doplnkami, ale momentalne na to nemam prostriedky, preto ich beriem. Co sa tyka stitmej zlazy, beriem ten Thyroid-s uz 17. den, rano 60 mg, ale zatial nepocituje nejake zlepsenie, skor naopak, zacala ma bolievat hlava. Preto sa pytam, ci to nemoze byt aj z tych liekovych interakcii.
Dakujem.



139

Re: štítna žľaza

Samozrejme ze to moze byt s tych liekov, kedze kazdy z nich ma dostatok skodlivych postrannych ucinkov aj bez kombinovania.
pozri na serlift(sertraline, SSRI mechanizmus, podobne ako ma potravinovy doplnok st johns wort)
http://www.medicinenet.com/sertraline/article.htm
Aerinase ma rozne zlozenia,europske me napr taketo zlozenie
http://www.medicalnewstoday.com/releases/78686.php
kde sa spomina skodlivy nasledok aj bolest hlavy  ( " adverse events for AERINAZE were insomnia, dry mouth, and headache").

Imunita sa da posilnit najma napravenim zlozenia stravy a zlepsenim travenia.
Nedostatok jodu ma tak isto za nasledok problemy so stitnou zlazou, imunitou, a cinnostou inych zliaz v tele, ktore reguluju tisice procesov.
Preto tu tak zdoraznujem dolezitost doplnania jodu(tiez selenu, zinku, vitaminov C, E D-3)



140

Re: štítna žľaza

Branie 60 mg, čo je len 1 grain, väčšina ľudí ani nepocíti, u väčšiny ľudí s hypothyreózou treba dávku okolo 3 grains. Ak si brala 1 grain 17 dní - čo je už dosť dlho, človek sa môže cítiť ešte horšie ako na začiatku, je to spôsobené tým, že pri vonkajšom dodávaní thyroidných hormónov telo vypína vlastnú produkciu, takže po istom čase môže mať tých hormónov menej ako na začiatku, preto sa doporučuje na začiatku ísť trochu rýchlejšie, 1 grain - držím týždeň, po týždni zvýšim o 1/2 grains, pri 2 grains držím dlhšie asi 2-3 týždne, závisí od stavu nadobličiek a ako sa človek cíti. Čím vyššie idem, tým dlhšie držím dávku.

Bolesť hlavy spôsobuje hydrokortizón a aj zvyšovanie alebo zmena thyroidných hormónov. Hydrokortizón spôsobuje také tlakové bolesti hlavy, zvyšuje vnútrolebečný tlak, pri thyroidných hormónoch sú to iné bolesti hlavy - ale mne to po čase prešlo. Pri adrenálnych výťažkoch a isocorte som problémy s bolesťami hlavy nemala.

Naposledy upravil: bludicka (2011-08-20 08:02:01)



141

Re: štítna žľaza

Dobrý článok o jóde a štítnej žľaze, čo ma tam veľmi zaujalo, že nedoporučuje lugol ale čistý saturovaný SSKI potassium iodide, ja som si ho nedávno kúpila kvôli tomu, že aj pri otrave ortuťou sa doporučuje užívať tento SSKI a nie jód, teda u ľudí, čo majú potenciálne problém s premenou T4 na aktívny T3 - časté u otráv, autistov a pod.:

"Skutočnosť, že vaša štítna zužitkováva jód len v jeho ionizovanej forme (t.z. jodid), je uvedená ako základný fakt v každej medicínskej učebnici. Vaša štítna žľaza spracováva jodidu (I-) do jódu (I2) pre použitie v tvorbe tyreoglobulínu. Vaše telo potom nevyužíva I2 jód priamo. Ten sa musí najprv rozdeliť do dvoch I-ióny, čo je oxidačná reakcia, ktorá spôsobuje oxidačný stres.

Prenášače jodidu sa nachádzajú aj v iných oblastiach tela okrem štítnej žľazy, vrátane vašich pŕs a v hrubom čreve. Jedna zo skupín transportérov jodidu sa nazýva sodno-jodidový symporter a druhá sa nazýva pendren. Dr David Brownstein pojednáva o sodno-jodidovom symporteri, ale nezmieňuje pendren. Avšak rovnako ako všetky ostatné iónové prenášače, aj oni vyžadujú elektrický náboj pre pohyb molekúl cez membránu, čo znamená, že jód musí byť vo svojej ionizovanej forme.

Je možné, že pre určité ochorenia niektorí pacienti dosahujú dobré výsledky pomocou Lugolovho roztoku, ale podľa skúseností Catherine Tamarovej, odborníčky na autizmus, je zrejmé, že deti s autizmom a ich matky, sú na tom dobre s jodidom, ale nie nevyhnutne s jódom."

http://www.badatel.sk/kpm/znizena-funkc … ny-liecba/


Aj keď sa o tomto probléme moc nevie, vysokofrekvenčné žiarenie môže ovplyvniť funkciu štítnej žľazy, a nielen štítnej žľazy, ale preukazne aj hladinu melatonínu v tele. Mladí ľudia používajú dnes smartphony a veľmi často sa prípajajú na 3G internet, alebo cez wi-fi, dostávajú dnes niekoľkonásobne väčšiu dávku žiarenia ako kedysi, to už nie je len vec telefonovania mobilom, pri dnešných vysokorýchlostných prenosoch veľkého objemu dát, je dávka žiarenia omnoho vyššia+používa to veľa ľudí okolo mňa, tie efekty sa uvidia až za pár rokov, napr. v tomto videu práve jedna žena hovorí, že keď jej namontovali oproti bytu bts-stanicu mobilného operátora, jej dcéra a aj ona, obe začali mať vážne problémy so štítnou žľazou, keď sa z problematického bytu jej dcéra odsťahovala, štítna žľaza sa po roku dala do poriadku:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 … 248420023/

Ja keď napr. cestujem v piatok vlakom, kedy sa vracajú mladí ľudia z internátu a každý druhý sa pripája notebookom na internet, pričom vlak sa stále hýbe a pri pripájaní sa musí neustále vyhľadávať najbližšia bts-ka, tak to žiarenie sa znásobuje+kovová klietka vlaku, ja nemôžem pomaly už v takomto vlaku vôbec cestovať. Som čítala teraz o niektorých elektrosenzitívnych ľuďoch, čo už spáchali samovraždu, lebo nie sú schopní už fungovať v tejto spoločnosti. Stále prichádzajú ďalšie ešte výkonnejšie bezdrátové technológie ako bezdrátový prenos USB, HD, dokonca bezdrôtový prenos el. energie. Dnes, keď si zakúpite niektoré prístroje ako napr. tablet, tak ten umožňuje už len bezdrátové pripojenie na internet. Ma zaujíma, kde bude tá hranica, že začnú masívne pribúdať elektrosenzitívni ľudia+pri dnešnom zamorení ťažkými kovmi a nedostatku antioxidantov to bude ešte rýchlejšie. Inak antioxidanty vedia výrazne znížiť následky ožiarenia, ja keď si dám vysoké dávky vitamínu C a rôznych doplnkových antioxidantov, aj minerálov, je mi hneď lepšie.

elektrosmog, hlavne vysokofrekvenčný znižuje hladinu melatonínu, testosterónu, TSH, T3, T4, poškodzuje imunitný systém, urýchľuje množenie vírusov v tele, Klinghardt napr. predtým, než vôbec začne liečiť svojich pacientov z boreliózy, tak musia zredukovať vo svojich bytoch elektrosmog na minimum:

http://products.mercola.com/klinghardt-dvd/
http://articles.mercola.com/sites/artic … mones.aspx



142

Re: štítna žľaza

Nuz ja nepouzivam mobilne telefony, ja to mam vsade pekne na kabli. A pocitac vypinam akonahle ho nepouzivam, aj v robote som zatrhol pouzivanie prenosneho(nie celularneho) telefonu, lebo mi meracie pristroje od neho skakali, tj tak isto to musi ovplyvnovat elektricke nervove systemy v tele.
Do mojej kazdodennej pitnej vody si pridavam potrebne mikrovlakniny, ester C s bioflavonoidmi, trochu praskoveho aloe vera, silny nesladeny ovocny koncentrat(na antioxidanty) a pripadne ine doplnky, podla potreby aj antimikrobialne, ked na mna nieco lezie, a toto pijem pocas celeho dna, s tym zapijam aj hrste doplnkov, co musim brat na cukrovku a proti  jej nasledkom, a ine potrebne doplnky, najma enzymy.



143

Re: štítna žľaza

Ahoj RNG,

na ceskej stranke Humbla je uvedene pri liecbe hypotyreozy:
"Hypotyreóza Protokol 1000, denně doplněk s 50 – 100 mg jódu"

Chcem sa opytat na tvoj nazor na to mnozstvo jodu...

Dakujem.



144

Re: štítna žľaza

Nuz nic zvlastne uz som videl aj ovela vyssie davky jodu odporucane pri roznych problemoch. Len to musi byt jod viazany, napr ako KJ(radiacne pilulky=130 mg), alebo viazany na nenasytene rastlinne oleje. Pozri na temu Jod, uvadzam sem aj dalsi clanok
http://lewrockwell.com/miller/miller20.html
a uviedol som aj vyskumy a prax z Indonezie a Ciny, kde masivnymi davkami jodu(jednorazove 400 az 1200 mg vo forme jodovaneho makoveho alebo sojoveho oleja) samozrejme spolu so selenom liecili s uspechom hrvoly s hypothyreozou aj  dokonca aj s hyperthyreozou.
Aj ked je to absurdne velka davka, predsa mali pozitivne vysledky. Takze reci o skodlivosti doplnania su zrejme velmi rozsirena loz.



145

Re: štítna žľaza

Laka ma vyskusat tu liecbu, ale som bojko. Hlavne preto, ze keby mi bolo zle, neviem co by som robila, pretoze lekar by mi hned zakazal taketo "experimenty". Okrem toho uzivam euthyrox na hypotyreozu a neviem ako to sklbit.

Temu Jod som uz velakrat precitala, aj som z neho cerpala, ale kedze ide o velke davky pre mna, radsej to chcem zistit individualne. V tomto pripade by som mala brat podla teba docasne - pri tejto liecbe - Iodoral, alebo to mam riesit tinkturou?
Lebo jod (tinkturu a kelp praskovy) pravidelne beriem cca 6mg denne.

Mas pripadne skusenosti s niekym kto bral vyssie davky jodu pripadne aj MMS? Ci mal nejake vedlajsie ucinky a pripadne ako to riesil...?
A da sa podla teba robit takato liecba bez dozoru lekara? Lebo co si pisal tak ich tam liecili s tymi vysokymi davkami zrejme lekari, takze boli pod dozorom. V tom clanku tiez spomina learov. Mozno aj u nas su nejaki lekari ktori robia taketo veci "anonymne". len o nich neviem.

Naposledy upravil: Yannie (2012-10-24 11:15:05)



146

Re: štítna žľaza

Nuz Japoncov poznam zopar, a nemusim ist daleko, aj moj vlastny syn je casto suchi, co je balene v listoch kelpu, takze obcas dostava davky aj ovela viac, nez 6 mg jodu.
Moj brat bral urcity cas 65 mg KJ(radiacne pilulky) ale ja som prilis opatrny, aby som to skusal na sebe, pokial nemam viditelne ziadne problemy, na co by to bolo potrebne.
Ale mam v rezerve flasku s krystalickym jodom, 150 gramov, takze keby som potreboval vacsie davky jodu, nez dostavam z jodovej tionktury mazanej pod pazuchu, mozem si vyrobit jodidovany olej a zobrat okamzite masivnu davku(napr v pripade rakoviny....)

MMS som zatial nepouzil, hoci ho mam tiez v zasobe pre pripad, ze by ho stiahli z trhu, co sa velmi lahko moze stat.Zatial som vystacil s bezne predavanymi potravinovymi doplnkami a este nikdy som nezazil  neprijemnu herxheimerovu reakciu, co pri MMS je bezne. Nuz ale keby mi islo o zivot, rozhodne by som ani sekundu nezavahal, preto aj mam tieto prostriedky k dispozicii./rezerve doma.
Mam aj chagu, z tej obcas pijem odvar, vyrobil som si aj alkoholicky vyluh z brezovej kory/betulin. Takze so mnou nevyhupu...



147

Re: štítna žľaza

Preto ma to MMS zaujalo, lebo citam novu knihu od Humblea a je dost presvedciva... Neviem nakolko je vazna hypotyreoza - bezprostredne zivot neohrozuje - ale z dlhodobeho hladiska si myslim ze je vazna... V poslednom case mi vynechava menzes, to som uz s tebou riesila, preto beriem yam, progesteronovy krem a vsetky zakladne doplkny co treba vratane jodu, ale necitim ziadne zlepsenie ani perioda sa neupravila. Necitim sa dobre a myslim ze je to kvoli hormonom. Trapi ma ze by to mohla byt predcasna menopauza, a kedze uz teraz sa necitim fit, co moze byt neskor. Preto ma napadla ta liecba s MMS.

Z tvojej rekacie sudim, ze ma skor odradzas od toho. V knihe je dostatocne vysvetlene vsetko, takze toho sa nebojim ze by som nevedela ako davkovat. Bojim sa skor ktych velkych davok jodu v kombinacii s MMS a po dobu 3 tyzdnov.

Tak neviem, na ten moj problem so stitnou zlazou by som to nemala podla teba predsa len skusit?

Naposledy upravil: Yannie (2012-10-24 21:48:15)



148

Re: štítna žľaza

Ja nikoho nenahovaram ani neodradzam, len tu uvadzam rozne udaje od lekarov, pripadne z vlastnej skusenosti.
Clovek ma po dobrej informacii zo vsetkych uhlov robit rozhodnutia o vlastnom tele sam.



149

Re: štítna žľaza

Yannie, co sa tyka uzivania MMS, nemusis sa obavat a kludne zacni postupne uzivat na tri aktivovane kv. kazdu hod. pocas 8 hodin. Ja som vlani v marci pomocou mms1 + mms2 na odporucanie Juliusa z tohoto fora dostal otca 75 r. z rakoviny hr, creva 3 stadium....bral mms1 3 kv./ hod. Ja som na rozne problemy bral az 8-9 kv. kazdu hod.a znasal som to v pohode, skor po uziti mms2 mi prislo trochu nevolno,ale vypil som pohar vody a uz bolo dobre...Co opisuje J,Humble v knihe,to je vsetko pravda.....ak chces preposlem Ti knihu Zasady pouzivania MMS, mam ju v el. podobe,ale zrejme ju mas aj Ty...Teraz bezne beriem kvoli borelioze a bolestiam chrbta protokol 1000 a ani neviem,ze nieco beriem....telo si zvykne postupne aj na vacsie davky,takze vobec sa nemusis obavat nejakych extra nevolnosti...



150

Re: štítna žľaza

Milan, mam doma MMS2 len pre potrebu nudze ktora snad nenastane. Len ma stale zaujimalo, ma to iny ucinok ako mms1? Pri tom MMS1 ma odradzala ta aktivacia kyselinou, cital som, ze vela ludom z toho byvalo zle.