1

Téma: dlhodobe tazkosti so zmiesanou uzkostnou poruchou

Zdravim Vas. Uz niekolko rokov sa zial neuspesne liecim na zmiesane uzkosne poruchy ako aj na Socialnu fobiu a depresiu. Vyskusal som uz mnozstvo rozlicnych druhov farmak a terapii, avsak nic z toho mi doteraz nepomohlo natolko, aby som dokazal fungovat a viest normalny zivot bez strachu a uzkosti. Chcem sa Vas preto opytat, ake konkretne doplnky(pripadne aj v akych davkach) mi doporucujete vyskusat na tuto uzkostnu problematiku ?

... z doplnkov som v minulosti vyskusal napr.  Valerian, Omega 3, Vitamin B Complex, Vitamin B6 P5P, Magnezium, 5-HTP(dokonca aj GABA doplnok)...a vela inych, avsak nic z toho mi nijak vyrazne nepomohlo. Mozno som sa v tom case aj v daka tymto doplnkom citil o nieco lepsie, ale na vyraznejsiu zmenu k lepsiemu to v mojom pripade ani zdaleka nestacilo.

Vopred Vam dakujem za radu!



2

Re: dlhodobe tazkosti so zmiesanou uzkostnou poruchou

Gaba posobi v mozgu len ako zlucenina s vitaminom B-3 pod menom Picamilon. Inac sa do mozgu totiz vobec nedostane cez mozgovu krvnu barieru.Davka je 2 x 300 mg.
Moja zena pouziva na uzkost  L-theanine a najma vytazky z St Johns Wort(lubovnik bodkovany) kde narazova davka protidepresna  musi obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu.
Ine vyrobky z lubovnika su podstatne menej ucinne, alebo prakticky neucinne.To teda prakticky vylucuje mozno 95% vyrobkov z klubovnika, zialbohu



3

Re: dlhodobe tazkosti so zmiesanou uzkostnou poruchou

Inak aj ja mám podobné problémy (úzkosti, depresie, fóbie...), zatiaľ som si objednal 5-HTP a L-Theanine...len by som mal ešte jednu otázku - ktorý taký doplnok je optimálny na "zrýchlenie" pamäte? Nemám problémy si zapamätať nejaké udalosti, dokonca si všímam, že často som na tom lepšie ako ostatní ľudia, no mám často pochopiť jednoduché súvislosti, teoretické poznatky a vôbec, veľkým problémom je pre mňa sústrediť sa....mám so žalúdkom a aj s imunitou problémy, ale to už patrí do inej témy.



4

Re: dlhodobe tazkosti so zmiesanou uzkostnou poruchou

Travenie ovplyvnuje vsetko v tele, lebo je pristup zivin, ktore su potrebne pre kazdy proces, vcitane imunity, nervov, mozgu pamati regeneracie, vyroby energie atd. Travenie si treba napravit, tisice zivin stratenych pre zle travenie sa nedaju vydoplnkovat.
Na pamat su nootropics, vyskusane mam napr huperzin A, 200 mikrogramov, Vinpocetine 30 mg, a gingkolidy, 20-50 mg.



5

Re: dlhodobe tazkosti so zmiesanou uzkostnou poruchou

No u mňa tie problémy s trávením začali tak 2 roky, mal som trochu nadváhu, chcel som schudnúť, nuž ale som to nejak prehnal...Ale tie úzkostné problémy mám prakticky už od detstva, bral som aj antidepresíva a anxiolitiká, ale už ich nikdy nechcem pre hromadu rizík...



6

Re: dlhodobe tazkosti so zmiesanou uzkostnou poruchou

Mozno mas od detstva problemy s travenim alebo absorbciou niektorych potrebnych zivin. Alebo nespravny vyber potravy.