1

Téma: ktorý prípravok?

Dobrý deň, neviem ako to chodí na tomto fóre, dúfam že nevadí že som založila novú tému..Moja problém je takýto: nikdy som nemala vyrážky, nikdy. Krásna pleť. brala som HAK, prestala som ju brať a plet sa mi po vysadení zhoršila, už neberiem cca rok(necelý) ale čelo je stále rovnaké (iba čelo, ostatok je pekný). Nie sú veľké ani boľavé...malé a je ich dosť...Skúšala som čaje(žihľavový, detoxikačný, na pleť..všetky sypané z čajovne), zmenila som stravovanie...kozmetika len z lekárne a pravidelné čistenie ráno večer raz do týždna nejaká maska(skôr z kuchyne ako z drogérie). Raz sa mi to trošku upravilo tetno rok a to keď som bola dva/tri dni za sebou na kúpalisku...Žeby im pomohlo slniecko? Alebo to bola náhoda? ...a teda ostáva jediná možnosť podla mna a to je to, že je to hormonálna nerovnováha...Tak sa chcem opýtat, čítala som si vela a do užšieho výberu sa dostal: wild yam alebo star woman(STAR WOMEN je špeciálna formula pre ženy. Obsiahnuté látky pomáhajú harmonizovať hormonálnu sústavu a stimulovať tvorbu ženských pohlavných hormónov, pomáhajú vyrovnávať hormonálne výkyvy atd adt..) Áno mala som problémy s cyklom aj pred užívaním HAK a také isté sú aj teraz, to sa našťastie veľmi nepo...ehm. A nie sú to vážne problémy iba je dlhší cyklus...



2

Re: ktorý prípravok?

Acne sa vytvaraju, ked sa mazovy kanalik zapcha stvrdnutymi tukmi. Tuky, ktore tvrdnu su v drvivej vacsine znicene rastlinne tuky, tj vsetky, ktore nie su oznacene panenske.

Mnozstvo vylucovania zavisi od hormonu DHT, tj znizenim DHT sa znizi aj pravdepodobnost tvorenia acni.Na to je zinok rozne steroly, napr vytazok z korenov zihlavy(z toho si vyraba telo rozne hormony) a samozrejme umele hormony.

Proti zapalom acni, ktory vznikne, ked sa cez zapchaty mazovy kanalik zvonku sa do nich dostane infekcia sa da zvonku branit roznymi antimikrobialnymi a niektore oleje vedia rozpustit "zatky" v mazovych kanalikoch.ym sa maz uvolni z hrviek pod kozou a vyluci sa von, co je dnes podla mody neziaduce, lebo je v mode sucha a nie mastna plet. Preto sa pouzivaju kozmetiky, co vylucovanie tlmia a dokonca zapchavaju mazove kanaliky, co vedie samozrejme k dalsim acniam.

Rozne reklamy, tj "informacie" od vyrobcov tu len popletu, ich zaujem je len jediny=predat svoje vyrobky

http://rng.nazory.eu/acne
http://rng.nazory.eu/hormony
http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika



3

Re: ktorý prípravok?

Dobrý den RNG, chcem sa spýtať ohľadom zubnej pasty. Kupila som si ju od franc. firmy biopha nature. Chcela som pastu bez fluoru a iných škodlivých látok. Zloženie tejto je takéto:aqua, glycerin, mentha viridis water, silica, xantan gum, titanium dioxide, potassium sorbate, aroma, sodium benzoate, sodium lauryl sulfate, calcium carbonare, citric acid. Je podľa teba zloženie neškodné?Čo znamená že neobsahuje chlór a deriváty chlóru?Ďakujem indiga



4

Re: ktorý prípravok?

Nuz je to menej skodlive, nez druhe, hoci sodium lauryl sulfate viaceri odmietaju a tak isto titanovu belobu(oxid titanicity). Sorbaty a benzoaty su tiez nie nevinne, ale v potravinach ich dostanes podstatne viac, takze ta troska v paste velmi nezavazi, lebo vacsinu z toho aj tak vyplujes.