1

Téma: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

DOBRY DEN, AKé POTRAVINOVé DOPLNKY BY STE MI PORADILI PRE ZLEPšENIE PLETI? A AKYM JEDLAM BY SOM SA MAL VYVAROVAť . Už NIEKEDY NEVIEM čO MAM JESť LEBO TO TAK VELMI OBMEDZUJEM žE čASTO KRAT JEM IBA OVSENE VLOčKY Z JABLKOM DVA KRAT DENNE  A MEDZITYM NEJAKE OVOCIE. AKURAT SOM SI OBJEDNAL ZINC FOR ACNE, SELEN, A PROBIOTIKA. TO JE MYSLíM TAKý ZáKLAD. ALE KEBY CHCEM MAť TU PLET NAOZAJ ZDRAVšIU TAK čO ESTE ? A PODOTAZKA. PRI KANDIDE JE MOžNE UžIVAť PSYLIUM? DAKUJEM



2

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Kandidu treba vyhubit, lebo oslabuje telo a prejavuje sa to aj na pleti, lebo vyraba hromady toxinov, ktore okrem inych skod v tele sposobuju aj acne a ine problemy koze.
Psyllium je vyborny zdroj vlaknin, pomocny pri odstranovani candidy a odmorovani celkove traviaceho systemu.
Odmorenie tela od roznych znicenych tukov, co su hlavny dovod pre kozne erupcie, vcitane acni, trva velmi vela mesiacov, lebo tieto  znicene tuky sa nam zabuduju v celom tele do tukovych vaziv, dokonca bunecnych lipidov, kde sposobia spomalenie latkovej vymeny, znizenie zasobovania buniek a cistenia buniek a mozu viezt az k natolko znizenym latkovym vymenam, ako su pri cukrovke typu 2.
Nuz toto nemam len z literatury, to pozorujem na sebe uz dlhe roky a bojujem s tym kazdodenne.
Totiz mnohych tych znicenych tukov(stvrdnuite, polymerizovane) sa neda len tak lahko zbavit, nase telo nema dost enzymov(lipaza) a emulzifikantov na ich odstranenie rychlo.
Najlepsia obrana je samozrejme prevencia a vyhybanie sa akymkolvek znicenym rastlinnym a zivocisnym tukom, tj viacmenej vsetkym priemyselne pripravenym potravinam
Tj vsetky oleje okrem panenskych su pre nas nevhodne a vsetky vysokoteplotne spracovania potravin tak isto.Najma prazenie a mikrovlnkovanie.

Naposledy upravil: RNG (2010-04-18 13:34:39)



3

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

A NARPR AK SI DAM NA MINUTU OVS. VLOčKY DO MIKROVLNKY AJ TO PATRI MEDZI VYSOKOTEPLOTNé SPRACOVANIE?



4

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Zialbohu svojim sposobom ano, lebo mikrovlnka zohrievs na principe kmitania(polarizacie) dipolov a cim ma molekula vyssi polarny moment, tym ju viac poskodi. A niektore cenne a ucinne latky v jedle maju vysoky polarny moment, tak tie su znicene, hoci ostastne sa este ani nezacnui poriadne zahrievat.
Zialbohu aj my sme tak velmi navyknuti na mikrovlnku, ze sa jej nevieme zbavit.....



5

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

AHOJ PROSIMťA TOTO SOM NAšIEL NA VITAMINLIFE .... JE TO VHODNE NA AKNOZNU PLEť? http://www.vitaminlife.com/product-exec … ct_id/2390   A VEDEL BY SI MI NEJAKY PLEťOVý KREM TAM NAJSť . čO SI MôžEM NANASAT NA PLEť? NEJAKY KONKRETNY PRIAMO OD VITAMINLIFE....DAKUJEM ...



6

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Zaujimava zmes bylin, mnohe z nich podporuju cistenie tela a koze.
Ale nemam s tym ziadnu skusenost a tiez zlozenie neuvadza z coho je tam kolko a ako extrahovane. Takze zatial -no comment okrem toho, ze to pripadne moze pomoct niekomu.

Ja osobne som zatial este nenasiel nikde ziadnu vhodnu prirodnu kozmetiku, preto si ju miesam zatial sam. Pozri na priklady na
http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika



7

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

RNG prosim Ta co by si mi poradil na lupiny vo vlasoch?



8

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Urcity cas, ked som sa sprsil kazde rano som pouzival sampon s obsahom sulfidu selenu(1% Selsun blue), pripadne s obsahom dechtov(coal tar. 3-5%, smrdi). Neskor som zacal aj do tych pridavat trochu oleja a dnes aj ked sa sprsim, nepouzivam mydlo, lebo odmastuje a vlasy si len oplachnem a menovane sampony pouzivam le raz do tyzdna.
Vlasy mam trosticku olejove, ale zrejme to je prirodzene a potrebne pre pokozku, nie odmastene a popraskanu kozu pod nimi.
Moda je casto skodliva a neprirodzena vec pre telo.



9

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Mohol by na lupiny pomoct GSE? Dnes som si ho konecne objednala aj aj ostatne vyrobky, tie ti napisem do mojej temy fibroadenom.



10

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Na noc si vmasirovat kokosovy olej do pokozky na hlave je dobre, par kvapiek citricidalu(max 6 kvapiek na dl oleja, dobre premiesat) pomoze potlacit rozne mikroby v kozi, najma tie, ktore ma premnozeny roztoc, demodex foliculorum,, ktorych velke mnozstvo druhov zije na kazdeho kozi,
v spravnom osadeni nam pomahaju lupat kozu v malych lupienkkoch, premnozene a infikovane sposobuju drazdenia a nasledovne prilisne tvorenie koze a teda aj lupin.
Na tvari mozu sposobit ichtiozu, casto zhorsia acne, seborheu, psoriazu a mozu viest az k rosacei



11

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Ktorý kokosový olej odporúčaš?



12

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

V podstate akykolvek panensky je dobry, dokonca aj prilis neprehriaty, cisteny parou, na varenie je dost dobry.
Samozrejme nakvalitnejsie su panenske, nerafinovane, vytazene z nezrelych kokosovych orechov, ale tie su obzvlast drahe.

Niektore z Filipinskych su robene zo 12 mesacnych=nezrelych kokosovych orechov, ktorych duzina je este makka, pre ne treba liezt do paliem, duzinu nastuhaju a nechaju 2 dni kvasit, ten extra panensky olej vystupi na povrch, kde ho zhrnaju.

Ale aj za studena vytazeny z kopry(duzina zrelych orechov) je dostatocne dobry aj na jedenie aj na kozu.

Naposledy upravil: RNG (2010-05-30 16:43:52)



13

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

AHOJ RNG A čO TAKTO TAKYTO KREM - žE VRAJ PRíRODNá KOZMETIKA.... MôžE TO BYť PROSPEšNé K AKNE? http://www.mojahimalaya.sk/krem-proti-a … EB903EB58B



14

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

to co tam nazyvaju "dolezite latky" su fajn, zialbohu neuvadzaju tie "nedolezite" a mam podozrenie, ze je to ako obvykle petrochemia.



15

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

AHOJ RNG . KOLKO SA MôžE PIť  V KUSE žIHLAVOVY čAJ? KAžDY VRAVI NIEčO INé. TREBA AJ PO NEJAKOM čASE PITí NEJAKU PAUZU?



16

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Nuz ja neviem, v Slovenskych bylinkarskych knihach sa obcas objavia rozne tvrdenia, nicim nepodlozene(ludove povesti...).
V USA sa predavaju aj ovela silnejsie vytazky zo zihlavy(stinging nettles)ako caj z niekolkych gramov suchych listov a nikde nespominaju ziadne prestavky v pouzivani. Jedine, a to sa tyka najma vytazkov z korenov,hovoria, ze by ich nemali pouzivat tehotne zeny, lebo to ma hormonalne ucinky a pocas tehotenstva sa treba vyhybat doplnkom ovplyvnujucim hormony.

Z bylin ktore potrebuju prestavku v pouzivani je najma popularna echinacea, kde po case telo zacne echinaceu odmietat a po 3-4 tyzdnoch to moze u niekoho viest az k alergii.
Preto ja osobne odporucam miesto nej ucinnejsi astragalus, kde tieto prestavky nie su potrebe a moze sa pouzivat dlhodobo. naviac astragalus nielen zvysuje viralnu imunitu, ale je to aj silny adaptogen s inymi zdravotnymi ucinnostami, najma regeneracnymi. Jedno z pouziti je regeneracia  po radiacii.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-02 07:13:07)



17

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Na tie lupiny naozaj pomohol tento Citricidal http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … ode=LUD452

Dakujem za radu



18

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Ja pouzivam citricidal uz aspon 10 rokov na rozne zdravotne problemy aj ako konzervant do prirodnej kozmetiky
Samozrejme v ovela vyssich davkach, ako ho, odporucaju na tom zdroji(iherb)



19

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

k tomu citricidalu rng by som sa ta chcel opytat ako je mozne ze ked ho dam 70kvpaiek do pol litra vody trochu si ho ochutim sirupom tak normalne ked to tam chvilu je mozno den tak ten farebny rroztok normalne zazere do flase,robi to aj s vodou cistou asi len to nie je vidiet. nemoze to byt agresibne aj na telo ked je na plastovu flasku?



20

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Plastove flasky az na vynimky nie su vhodne na vodu, toboz na citricidal. Drz to v skle a sklenenych dzbanoch a poharoch podla moznosti.



21

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

vlastne osm sa cudoval ze to iste to spravilo aj v sklenej flasi )



22

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

vlastne som sa cudoval ze to iste to spravilo aj v sklenej flasi )



23

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Neviem, co myslis pod tym "zazratim do skla" ale mozem ta uistit, ze citricidal nenapada ani sklo ani HDPE ani LDPE ani PETE, co su dnesne plastiky na rozne napoje. A ako doplnok sa pouziva uz od roku 1982 a kedze doplnky potravin podliehaju tym istym predpisom bezpecnosti pouzitia, ako potraviny, tak je to samozrejme bezpecne na pouzitie.



24

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

dfasfadsfdsfsadfdsfsdfsd



25

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

ahoj rng kupil som si čisty vit c ..a chcem sa spytať na davkovanie.... mam chripku a chcem čo najrychlejšie tomu predisť. čital som niečo o megadavkach.... kolko môžem najviac toho.... som si už dal dva krat za pol lyžičky kavovej do čaju ... mam to z niečim miešať ten c vitamin? vôbec neviem ako to mam uživať... a kolko toho.... som nachladnuty a chcem tomu predisť. dakujem... nejaky nemecky vyrobok som kupil v drogerke dm u nas na slovensku..... 100%kyselina askrobova....



26

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Nuz ked uz mas chripoku, tak jej  uz  nepredides, len sa jej mozes zbavit skor.
Ja pouzivam na to ester C, neutralnu formu vitaminu C, ktora sa zdrzuje v tele az 5 krat tak dlho ako kyselina askorbova, lebo ma ovela vacsiu molekulu a tak rychle neprepadne cez "sitko" ladvin Davka 1 az 1.5 gramu za hodinu.
Kyselinu askorbovu pouzivam do caju kazdodenne a to zhruba 5-8 gramov (1 az 2 lyzicky) a neutralizujem ju draselnou bikarbonou(KHCO3) pol lyzicky.Privela kyseliny totiz moze podrazdit creva do hnacky, co je nezdrave, lebo telo nevyuzije dokonale ziviny s jedla.
Mozes pouzit aj sodu bikarbonu, ale sodika mame privela v nasej potrave a draslika primalo, takze ja som zaroven volil formu doplnovania draslika tymto sposobom.
Na ine antiviralne pozri na temu Herpes.
"Prechladnutie" ale vobec nemusi znamenat chripku, mozu to byt aj bakterie, kvasne kultury(aspergilus pneumoniae) a ine, takze ja v takom pripade utocim na celej fronte(GSE, oreganovy olej, NAC...)
A samozrejme pri tom pouzivam aj probiotika, lebo tie nam v tele vyrobia az 70% vsetkych obrannych latok, ak su v crevach dobre zakultivovane.



27

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

NO IDE O TO žE MAM LEN TU KYSELINU ASKROBOVU A O DVA TYžDNE IDEM NA DOVOLENKU ..čIžE NEVIEM čI MAM ISť K DOKTORKE NECH MI PREDPIšE NEJAKE ANTIBIOTIKA ALEBO čO MAM ROBIť.... NEMAM čAS KYM MI DOJDE NIEčO Z USA...ALEBO PODOBNE...MAM TU AKURAT KYSELINU ASKROBOVOU.... SOM LEN NACHLADNUTY...... MAM TEPLOTU TAK 36,5 STUPNA ALE CITIM SA BYť MALATNY...VIEM žE NIEčO NA MNA IDE....ALEBO Už PRIšLO....... NEVIEM čI PARALEN POMôžE..... NECHCEM RISKOVAť A PRETO UVAžUJEM O TEJ LEKARKE A ANTIBIOTIKACH.... NEVIEM čI MI TA KYSELINA ASKROBOVA NEJAK DOKAžE V TOMTO POMôCť. .... V NEDELU SOM NACHLADOL ....A TOTO JE Už TRETí DEN ..... ASTALE NIč... A PRITOM SA POTIM PIJEM čAJE... ATAK



28

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Ako som povedal, ked je to virus, treba na to antiviralne, antobiotika su na bakterie a paralen je protizapalovy, vobec neadresuje mikroby, len horucku.
Vytamin C pomaha pri vsetkom, lebo posilnuje telo.Tak isto vitamin D-3. Ale klinicky ucinne davky su pomerne velmi velke, ako som uz bol napisal.
Snad zozenies v lekarni NAC, na Slovensku znamy ako acc(acetyl cystein) ten pomaha pri zahlieneni. Alebo najdes kolostrum a betaglukany, ktore tak isto posi,nuju telo v boji proti roznym chorobam.
NUz ale bez pristupu k roznym prostriedkom ti zialbohu pomoct neviem ucinne.
Dr sa v teple, pi hodne teplej vody/caju, nenamahaj sa, spi dost dlho, mozno  si s tym telo poradi aj samo.
Ja osobne sa uz na take nahody ale nespolieham a mam dost prostriedkov z prirody, takze nepotrebujem ziadne patentovane lieciva.
Na virusy by bola v podstate najlepsia huba rysavec sikmy(chaga, innonotuus obliquus) ktora ma velmi silne antiviralne ucinky, je aj ciastocne antibakterialna a absahuje plno betaglukanov. Rastie aj na Slovensku ako parazit na brezach, vyzera ako hruda blata prilepena na strome. Dufam, ze sa niekto najde, co to bude zbierat a predavat praskove na caje. Pozri na   http://rng.nazory.eu/chaga
Dobry je aj alkoholicky vyluh z brezovej kory, 3 diely alkoholu, jeden diel praskovej  brezovej kory(tie biele "papierky"). Takyto vyluh obsahuje az 4% betulinu. Ucinna davka je 3x 2lyzicky toho vyluhu, to je ekvivalent 3 x 400 mg betulinu. Ja tsom to pil zamiesane do pol sialky mlieka.
Doma je dostat aj selen, aj zinok, aj obcas jod, to su vsetko antimikrobialne latky.
Cim viac roznych antimikrobialnych beries tym je sanca ze porazis akukolvek chorobu vacsia. Jedna "zazracna" pilulka neexistuje na vsetky choroby.



29

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

AHOJ RNG . A čO SA STANE AK BUDEM KAžDU HODINU SI DAVAť DO čAJU ZA šTVRťKU KAVOVEJ LYžIčKY = 1 GRAM.     KYSELINY ASKROBOVEJ......    MôžEM SI NEJAK TYMTO UBLížIť?



30

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

alebo si kupim toto v lekarni a každu hodinu si môžem davať z tejto pilulky ?   http://www.magister.sk/produkt/detail/p … -jamieson/



31

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

AHOJ DNES MI JE ASI AJ HORšIE...TAK ZAJTRA JA ZBEHNEM ASI PO NEJAKE ANTIBIOTIKA...CHCEL BY SOM SA ťA SPYTAť čO V TELE SPRAVIA ANTIBIOTIKA ZA TYžDEN BRANIA...RESP  NA KOLKO MI ICH PREDPIšE....... CELY ROK SA SNAžIM ZDRAVO STRAVOVAť A NEBRAť NIJAKE CHEMIKALIE..... TAK NECHCEM BYť ZA TYžDEN ZAMORENY.... A CELY ROK SA SNAžIM....



32

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

O ublizeni tu nie je ziadna rec, ale individualne pri okysleni criev mozes dostat hnacku, preto treba velke davky vitaminu C brat alebo v neutralnej forme, ktora nedrazdi creva, alebo priamo do zil(intervenalne), co vsak mozu robit len lekari na klinikach a v nemocniciach.
Ak to chces brat vo forme caju, daj si povedzme 2 lyzicky(8 gramov do caju(liter=4 sialky) pridaj tam pol lyzicky sody bikarbony na zneutralizovanie, ked to vysumi, tak tam budes mat neutralny roztok askorbastu sodneho a z toho mozes pit pol salky kazdu hodinu, co bude ekvivalent 1 gramu kyseliny askorbovej za hodinu v neutralnej forme.
Problem s vitaminom C je ze v najjednoduchsiej forme, kyselina askorbova, vo vacsich davkach okysli creva a sposobi hnacku., Ale vyssie davky su potrebne, lebo sa zdrzuje v tele len kratko a na vyliecenie treba udrzovat vysoke hladiny v krvi aspon 24 az 48 hodin, vcitane v noci.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-29 16:41:05)



33

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

NO OD RANA SOM MAL ASI PEť čAJOV .... POLITROVYCH..... A DO KAžDEHO SOM DAL ASI TAK šTVRť LYžIčKY čIžE CCA 1 GRAM..... PLUS SOM SI DAL 4x500MG Z LEKARNE CETEBE Z POSTUPNYM UVOLNOVANíM.....A NEMAM ANI HNAčKU ANI NIč..... čIžE DOKYM NEBUDEM MAť HNAčKU NIč ZLE ZO ZDARVíM NEROBIM STOU KYS. ASKROBOVOU? ..... A TERAZ BY MA ZAJIMALO......ESTE STYMI ANTIBIOTIKAMI...... KED NECHCEM BYť ZAMORENY..... MUSIM ZAROVEN Z ANTIBIOTIKAMI BRAT PROBIOTIKA A PSYLIUM čI AKO JE TO PRESNE POSTUP?



34

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

AHOJ RNG ....VIEM VELA OTAZOK....ALE ESTE JEDNA STAčI AK NA TUTO MI ODPOVIEš..... AKURAT SOM SA VRATIL Z DOKTORKY MI PORADILA žENšEN OD FIRMY NATURYBOUNTY http://www.naturesbounty.sk/?p=products … 5a%C5%BEky            ALEBO DRUHA ALTERNATIVA MI DALA MAGNE B 6 A MEDIPYRIN.........   ALE KUPIL SOM SI AJ TO AJ TO...MôžEM VšETKO NARAZ BRAť ? žENšEN MI POMôžE?
A CHCEL BY SOM SA PYTAť Z MAGNE B 6 SOM NIEKDE čITAL žE SA TVORIA AKNE JE TO PRAVDA....TAK ISTO SA CHCEM SPYTAť čI Z TOHO žENšENU SA NETVORIA NAHODOU? .... A ZAUJIMALO BY MA AJ čO VšETKO OBSAHUJE TEN MEDIPYRIN... JE TO VELMI šKODLIVE TELU? DAKUJEM PEKNE



35

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Medzi antibiotikiami , tiez  antimikrobialnymi latkami a probiotikami musim byt niekolkom hodin pauzy, inac atb znici probiotika.
Drviva vacsina lekarov sice tvrdi, ze atb aj tak znicia probiotika, ale napr ked si das posledne atb alebo antimikrobialny doplnok o siestej vecer a o desiatej probiotikum s jablkom, tak sa vzajomne nemozu uz priamo stretnut v crevach a probiotika sa teda celu noc mozu rozmnozovat a vyrabat ochranne latky pre telo a potlacat ine kultury v crevach, na ktore atb neucinkuju a rozmnozuju sa za nepritomnosti probiotik, az kym ich dalsia davka atb neznici.
Co sa tyka "skodlivosti" vitaminu C, ako vsade, prilis vela je prilis vela. U vitaminu C to urcili az na 300 gramoch denne, kolko samozrejme nikto neberie. Inac hnacka nie je znamka skodlivosti vitaminu C ale len prilisne okyslenie criev, preto treba vo vacsich davkach brat neutralne formy vitaminu C
Zensen je adaptogen, tj posilnuje telo v obrane a prisposobovanim(adaptacia) k roznym zmenam.Ten konkretny vyrobok nespecifikuje mnozstvo ginsenoidov, takze je to podla vsetkeho len mlety koren s neurcitym obsahom. Porovnaj to napr s
http://www.swansonvitamins.com/ACL006/ItemDetail?n=0 kde mas presne specifikovane vytazky a ich ucinne zlozky.
Acne nemaju s adaptogenmi nic spolocne pokial viem. Do tvorby acni prispievaju hormony, teda najma hladiny DHT a znicene tuky v tele.

Medipyrin(paracetamol, acetaminophen) je synteticka chemikalia na potlacanie bolesti(anagetikum=anagesic) a teploty(antipyretikum), podobne ako aspirin, ale menej drazdiaca zaludok, zato o to viac pecen, samozrejme len pri dlhodobom brani, ako to beru niektore zeny pri bolestiach hlavy zo stresu.
Takze adresuje len symptomy, nie priciny chorob.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-30 14:33:13)



36

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

A NEVIEš MI PORADIť KUPIL SOM SI TIETO AMPULKY....AKO SA TO UžIVA A JE TO KVALITNY VYROBOK ....?? V LEKARNI MI POVEDALI žE DOSť LUDIA TO CHVALIA    http://www.google.sk/imgres?imgurl=http … 29,r:4,s:0



37

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Za prve je to Cinsky vyrobok a v Cine nemaju natolko prisnu kontrolu kvality a v poslednom case bolo zopar afer okolo Cinskych vyrobkov, preto aj ked je material z Ciny, ja kupujem od americkych vyrobcov, ktori tie Cinske suroviny dokladne skontroluju.
Dany vyrobok moze byt vyborny, ale ja nemozem odporucat nieco, co nema specifikovane presne zlozenie(tj napr mnozstvo aktivnej latky, ginsenoidov) ani mnozstva napr tej materskej kasicky, ci jej vytazku ,potazne koncentratu.
Takze na pouzitie:"no  further comment"



38

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

AHOJ RNG PIšEM TI AJ TU...... KVôLI TEJ KANDIDE....TU BY MA ZAUJIMALO čI MAGNE B 6  MôžEM BRAť ABY SOM NEPODPOROVAL VZNIK KANDIDI...INé NEMAM Z USA....... JEDINE MAGNE B 6 ..............  A TAKE AVOKADO MôžEM JESť? TO NEOBSAHUJE SACHARIDY? NEVIEM čO MAM NA RANAJKY JESť..... ABY SOM čO NAJLEPšIE NIčIL KANDIDU............



39

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Avokado obsahuje plno vzacnych tukov(az 15%) ktory telo priamo pouziva na vyrobu klboveho mazu, inac avokado nema prakticky ziadne vcolne  sacharidy a cukry, takze je vyborne pri candidovej diete.
Kandidu podporujes len jedenim cukrov a skrobov, ktore sa v tele premenia na cukry.
Niektore ine sacharidy candida vie ciastocne pouzit, ale nie vsetky.
Vyhladovana kandida ochabne a vlakniny ju vedia vymiest z criev.Niektore oleje, napr kokosovy ju pokryju a akoby  "pridusia" v zmysle zamedzenia vodnych roztokov cukrov k nej.To "pridusenie" je obrazne, lebo candida nepotrebuje vzduch.
Niektore oleje, najma nizkomolekularne sa dokonca tym ze sa zabuduju do jej bunkovych stien ich oslabia(kratky retazec, slaba vazba, oslabene steny)
Najviac energie ti da kokosovy olej, ktory vie telo pouzit na rozdiel od inych olejov aj na vyrobu mechanickej energie, nielen na tvorenie tepla.
Kokosova struhanka obsahuje nielen olej ale aj vlakniny, davaj pozor na to, aby nebola prisladena, lebo tak sa stane nevhodna pri protikandidovej diete.
Zelenina, ryby, orechy a trochu ovocia a masa, to je strava na tie dva tyzdne, plus samozrejme tie protikandidove doplnky. Ziadny chlieb, pecivo zemiaky, ryza, nic co obsahuje muku.

Naposledy upravil: RNG (2010-08-02 20:51:16)



40

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

A MôžEM UžIVAť V PROTIKANDIDOVEJ DIETE MAGNE B 6? A TEKVICOVE RESP. SLNEčNICOVE SEMIAčKA....A OLIVOVY OLEJ.?  JAJ DUFAM žE TO PREJDE.... NEVIEM Z čOHO TO MôžE BYť STRAšNE SA BOJIM



41

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Kokosovy olej a kokosova dren su najlepsie, ale aj rozne olejnate semena a orechy su OK.
Vitasminy akehokolvek druhu aj MagneB-6 kludne pouzivaj, to ta len posilni. Dobre by bolo, keby si brat aj vapnik, nielen horcik, tiez zinok, lebo ten podporuje imunitu a tiez selen, hlavne na viralnu imuniotu. To odporucam kazdemu, lebo ich v potrave nemame zialbohu dost.
Neboj sa ale aktivne bran a nezabudaj na enzymi a kyseliny, bez nich je travenie nemozne a telo stale oslabene. Enzymi precistia telo od toxinov, podporia travenie, docasny doplnok mineralov ti da naskok v obrane a funkcii tela.

Naposledy upravil: RNG (2010-08-02 22:10:11)



42

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

TAK TEDA MI PRIDE OREGANOVY OLEJ KOKOSOVY OLEJ PROBIOTIKA MAM PSYLIUM MAM.........A CHCEM SA PORADIť čO BY SI MI ESTE PORADIL NA TRAVENIE A ENZYMI...MAM MOžNOSť SI ESTE TOTO ZASLAť NA SVOJU ADRESU.NIEčO Z TOHOTO...  http://www.swansonvitamins.com/CRL187/ItemDetail?n=0     ALEBO     http://www.swansonvitamins.com/SW261/ItemDetail



43

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Aloe vera je hojive,,ale nesmies od neho ocakavat okamzite "zazraky". pouzivanie sa prejavi az po mnohych mesiacoch.
Naproti tomu ale nedostatky kyselin a enzymov sa prejavuju kazdodenne pri kazdom jedle, takze to treba adresovat co najskor.
Ja osobne pouzivam spomenuty Betain HCl a tieto enzymi s jedlom
http://www.swansonvitamins.com/Search?k … 4&y=9. Pripadne specificky na tuky a proti nafukovaniu aj tieto
http://www.swansonvitamins.com/JR024/ItemDetail?n=0

Oboje su ucinne ako cistice tela od zamorenia, ked ich zoberies hodinu pred jedlom



44

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

A DA SA ZBAVIť ASPON TEJTO NEZNESITELNEJ UNAVY A NECHUTI DO JEDLA DO CCA DVOCH TYžDNOV?  a vajčika pre mna nebudu teraz tažke na žaludok? varene napr.........no mam doplnky na to.... oregano, ten betain, psylium, probiotika, magne b 6, zinc for acne....kokosovy olej, olivovy..- ten na lačno tiež budem piť....... dufam že to prejde....aspon ta unava lebo mam zaplatenu dovolenku...............................



45

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Oregano proti plesniam, s jedlom, niekolko lyzic kokosoveho oleja v roznych jedlach denne na energiu a tiez proti candide.



46

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

JE VHODNE JESť AJ MASO V TEJTO DIETE? ZAčNEM JU VO šTVRTOK - VTEDY MI DOJDU DOPLNKY. DUFAM žE SA VYRIEšI TENTO PROBLEM........       NAPR. TAKE KARE?? A POčUL SOM žE DOBRE JE AJ NA LAčNO PIť OLIVOVY OLEJ AJ K VEčERU....



47

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Hocijake maso, ryby, vajcia, vsetko co mam malicko sacharidov a ziadne cukry je vhodne proti kandide, ktora zije z cukrov je vhodne.



48

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

takyto program by bol dobry?

na lačno rano olivovy olej + citron + voda   
o desať minut kokosovy olej
6:30 - selen
Ranajky/psyllium
8:00 - ester c 500mg plus zinc for acne
8:30 - oregano 1X
11:00 - kokosovy olej jedna lyžica
12:00 - obed/ psyllium
12:30 - oregano 1X

16:00 - kokosovy olej jedna lyžica
18:00 - Večera / psyllium
18:30 - oregano 1X


22:30 - kúsok jablka plus masivna davka probiotik /štyri kapsule cca z puritans/


medzi tym nejaka zeleninka na desiatu olovrant



49

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

Ten olivovy olej mozes vynechat, jeho liecivost nie je na candidu, ale na srdce.
Dufam, ze ten program je len na doplnky a okrem toho tam mas aj normalne bezsacharidove jedla.
Maso, vajcia, ryby, huby orechy, olejnate semena roznych druhov, a kopy rozne upravenej a surovej zeleniny.Malicko nesladkeho ovocia je OK, nie hrozno, prosim.



50

Re: PLEť STRAVA POTRAVINOVé DOPLNKY

tak planujem si davať na ranajky nejaku zeleninu popripade vajce na tvrdo............ na desiatu nejake rajčiny redkovky avokado ............ na obed nejake maso so zeleninou.... olovrant napriklad tie oriešky slnečnicu tekvicu.... a večeru zase bud nejake masko, vajcia , zelenina.....                                               olivovy olej kvôli pleti ....rano na lačno mi dobre robi s citronom....