1

Téma: horcik/magnezium v tehotenstve

ahojte, druhy tyzden mavam krce v lytkach.. bolo mi odporucene Magne B6,aj som si ho dnes kupila,ale potom ma napadlo,ci neexistuje nejaky prirodny horcik?bez vedlajsich prisad?
dakujem za kazdy tip smile
pekny den smile



2

Re: horcik/magnezium v tehotenstve

Krce mozu byt a najpravdepodobnejsie aj si z nedostatku draslika. Na to tu casto radim alkalizator vin, na Slovensku predavany ako Kalinat (KHCO3)
Prirodny horcik je v kamenoch dolomitu, ale ten nie je absorbovatelny. Dobry zdroj horcika na Slovensku je napr magnesium lactate, cize mliecnan horecnaty.
Na trhu su aj citraty, maleaty, a proteinove chelaty.
Oxidy a hydroxidy su velmi slabo absorbovatelne a len zanasaju organizmus.



3

Re: horcik/magnezium v tehotenstve

Dobry den, tiez mi bolo odporucane brat v tehotenstve Magnezium. Prosim pozrite na zlozenie tohoto lieku ci je to vhodne.
Budem robit objednavku z nowfoods, tak mi mozno odtial nieco poradite, je tam toho dost. Dakujem
Zlozenie Magne B6 (dostupny v slovenskych lekarnach):
ZLOŽENIE LIEKU
Obalené tablety:
Liečivo:
Magnesii lactas /(mliečnan horečnatý 470 mg) zodpovedá 48 mg Mg2+ /, a pyridoxini hydrochloridum (pyridoxinium-chlorid) (vitamín B6) 5 mg v 1 obalenej tablete.
Pomocné látky: Saccharosum (sacharóza), kaolinum (kaolín), acaciae gummi (arabská guma), carbomerum 934 (karbomér 934), talcum (mastenec), magnesii stearas (stearan horečnatý), cera carnauba (karnaubský vosk), titanii dioxidum (oxid titaničitý).



4

Re: horcik/magnezium v tehotenstve

Nuz rozhodne viacero z tych eciek by som neodporuca, najma mastenec, carbomer a oxid titanu.
Lepsie mas
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … lets/43222
alebosorbovatelne
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Magn … Tablets/15



5

Re: horcik/magnezium v tehotenstve

Velmi pekne dakujem...to je take zvlastne ze sa nemozem spolahnut len tak na lekara ked mi odporuci nejaky liek, zvlášť keď som ho žiadala aby mi poradil čistý produkt, že on lepší nepozná...
Ešte raz vďaka



6

Re: horcik/magnezium v tehotenstve

Nic neocakavane,Lekari su skoleni poouzivat len schvalene lieky, do potravin a potravinovych doplnkoch sa nevyznaju, cest vzacnym vynimnkam, lebo ich to v skole nenaucili, ba prave naopak im plnia hlavu propagandou proti doplnkom.



7

Re: horcik/magnezium v tehotenstve

Dobry den prajem,
Chcela by som Vas poziadat o radu.
Som druhy krat tehotna (naposledy pred dvoma rokmi), v siestom mesiaci a vcer ked si po celom dni lahnem na gauc a chcem sa potom postavit tak ma neuveritelne taha v podbrusku az ma to boli. Raz ma to tak bolelo resp tahalo ze spm ani po lahnuti do postele sa nevedela pohnut bez bolesti.
Ked som to opisovala doktorke tak mi predpisala magnezium 2x do dna ale to vobec nepomaha.
"Nevadia" mi bolesti ale skor sa bojim aby bolo vsetko ok s babatkom.
Vopred dakujem za odpoved



8

Re: horcik/magnezium v tehotenstve

Brusne svalstvo v tehotenstve je mimoriadne namahane a roztiahnute nasilne. Bolesti pri tom su celkom normalna zalezitost. Dobra vyziva, dobre travenie a pripadne doplnky na kosti, vcitasne vitaminu D-3 a K-2 a krill olej tu odporucam pre kazdu tehotnu
Na pomoc tvorenioa kolagenov je vitamin C(3 az 5 gramov, najlepsie ako ester C) a tiez L -lysin 2 -3 gramy
Mozno ti pomoze si to natierat 2 x do dna kokosovym olejom, dobre je to aj na kozu, aj na podkozne vazivo, lebo kokosak prenika cez kozu do tela a vyzivuje.



9

Re: horcik/magnezium v tehotenstve

Dakujem za odpoved. Doplnky som si uz objednala z iherb.com len skoda ze som sa to docitala az teraz :-( zatial som si davala len femibion ale to som sa tu docitala ze nepostacuje...



10

Re: horcik/magnezium v tehotenstve

Never reklamam, pozeraj na obsahy.



11

Re: horcik/magnezium v tehotenstve

Ahoj RNG,

dostala som info ze magnesium v tehotenstve moze viest k zavislosti u babatka na magnesium. Co si o tom myslis? Ja si doplnam bone strength z iherb. Mozno mali na mysli tie nase



12

Re: horcik/magnezium v tehotenstve

Ahoj RNG,

dostala som info ze magnesium v tehotenstve moze viest k zavislosti u babatka na magnesium. Co si o tom myslis? Ja si doplnam bone strength z iherb. Mozno mali na mysli tie nase doplnky s kopou Ecok.
Nemala som magnesium predpisane lekarom, doplnam si jednotlive vitaminy mineraly na zaklade tvojich odprucani (C, E, krill oil...zaradila som aj bone strength).
Dakujem Ti za tvoj nazor.



13

Re: horcik/magnezium v tehotenstve

Falosnych sprav sa siri [po internete hromada.
Zavislost na magnesium neexistuje.