1

Téma: gastritída

RNG, prosim ta, moja sestra trpí už niekolkorocnou gastritidou. Mava to raz za pol roka silne bolesti a musi mat dietu. Ide to az do krcov. Teraz to prave ma a potrebuje vediet, co by jej pomohlo. Tiez casto mava palenie zahy. Su ucinne traviace enzymy? A curcumin je tiez vhodny? Nie je to pri zapale moc drazdive? Porad. Vdaka.



2

Re: gastritída

Zapaly zaludka su z mikrobov.
A mikroby sa v zaludku mozu udrzat len pri nedostatku kyselin.
Pri nedostatku kyselin sa v zaludku rozmnozuju mikroby, ci uz kvasne alebo hnilobne. A samozrejme ani jedlo sa nemoze dobre stravit, cim je telo oslabene a je to dovod na stovky roznych zdravotnych problemov.
Zialbohu, lekari na to idu opacne. Pala sa musi odstranit ako zly priznak, tj zneutralizuju vsetky zaludocne kyseliny a uz nema co palit. A samozrejme tym otvoria telo pre rozne kvasenia, hnitia a nakazy zvonku, ktore sa dostanu bez zaludocnej kyseliny rovno do criev.
Tj odstrania palu ale znicia travenie a vystavia telo nakazam, kvasnym kulturam a hnilobnym.
Curcumin sice pootlaci zapaly, ale nedoda kyseliny. Enzymy pomozu travit, ale nezabrania rozmnozovaniu sa skodlivych kultur v nekyslom zaludku, co pokracuje odtial do criev, kde to znici uzitocnu probioticku floru, ktora inac vyraba az 70% vsetkych obrannych latok pre telo. Tj nie len , ze nedostanes ziviny, dostanes do tela extra skodlive mikroby, ale nedostatok probiotik ti nemoze vyrobit dost obrannych latok pre telo.

Takze na napravenie travenia treba brat doplnok kyselin s jedlom, enzymov, probiotik a hromadu mikrovlaknin na cistenie zaludka, criev a na vyzivu pre probiotika.

Krce v zaludku znamena otrava zaludka, tj ked zjes velke jedlo a prilisne zacne hnit a pokracuje to do criev.
Rychla pomoc je poldeci koloidnej striebornej vody, ktora na par hodin zastavi v zaludku hnitie. Ale to nie je permanentne riesenie problemu travenia, na to treba vsetky menovane doplnky ako sucast stravy.



3

Re: gastritída

Dakujem pekne a mohol by si mi este uviest nejake konkretne doplnky na tie kyseliny?

A ešte v tomto stave bolestí odporúčaš brať kurkumin? Nebude to ešte viac páliť?



4

Re: gastritída

na betain HCL pozri napr
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … /1657?at=0
na L-lysine HCl pozri napr na
http://www.iherb.com/Source-Naturals-L- … /1246?at=0

Curcuminoidy su na bolesti svalov a ine zapaly, neviem, ci by pomohli na gastritidu, ktora je vlastne sposobena mikrobami v zaludku, a tie treba znicit a vec je vybavena.



5

Re: gastritída

Dobry den Rng,
chcem sa opytat, ci je vhodne dat si Betain HCl do bolestiveho zaludka. Skusala som dat si Super enzymes od NOW, chvilu som mala pocit, ze mi jedlo dobre stravilo, ale pri opakovanom podani som uz dostala znovu bolesti. Super enzymy HCl obsahuju v davke 200mg. Nie je to riziko, dat si do zapaleneho, teda predpokladam zapal, dat si tam HCl?
Ďakujem.



6

Re: gastritída

Samozrejme na zapaleny zaludok, kde nie je ochrana zaludocneho mazu je riziko davat kyselinu. najprv ten zapal treba potlacit niecim antimikrobialnym, aby zaludocne steny zas zacali vyluciovat ochranny protikyselinovy maz, az potom je ytreba upravit hladinu kyselin na normalnu.
Takze odporucam brat DGL, pit slaby roztok citricidalu(len 20- 30 kvapiek na liter vody), a striedat to s koloidnou stiebornou vodou, pripadne pit aj hojive aloe vera a ak sa ti podari, dostat az PepZin Gi, co je patentovany carnosin zinku/zinc carnosine, velmi uzitocny na zaludocne vredy a zapaly zaludka. Za par tyzdnov sa takto napravia/vyhoja steny zaludka a potom mozes zacat s kyselinou.



7

Re: gastritída

Naozaj veľmi pekne dakujem, lebo si uz asi dva mesiace neviem rady. S tymi kyselinami sa mi to nezdalo, naozaj sa mi overilo, ze na zapaleny zaludok to nepojde.
Ten PepZinGi moze byt aj od Swansonu? Zatial uzivam len bromelain, koloid.striebro, zinok pykolinat, selen, obcas aj GSE v tbl, lebo roztok sa mi zda, ze mi to drazdil, ale musim to viac nariedit tak, ako mi radis.
Ten bromelain sa mi zda skvela vec, citim, ze ucinkuje na vela veci.
dakujem, dakujem...



8

Re: gastritída

PepZin Gi je patentovany produkt, na tom nezalezi, od koho ho objednas, zlozenie je rozvnake.
Mozes ho pouzivat ako zdroj zinku,miesto pikolinatu
Slabsi  rozrok GSE mozes samozrejme pit aj vo vacsich davkach bez obavy , ze ti to znici crevnu probioticku floru. Naopak, tabletky GSE mozu floru ciastocne znicit, lebo je to naraz velka davka, tj miestne sa vutvori vysoka koncentracia citricidalu, nad 200 az 2500 ppm, co uz skodi aj probiotikam.
Napr  15 kvapiek GSE do litra vody ti da koncentraciu asi 190 ppm,a ked to pijes po vacsich glgoch, aby sa to v zaludku prilis nezriedilo,  to znici streptokoky, stafylokoky escherichie coli a ine
http://rng.nazory.eu/citricidal
Nezabudni na DGL, 2 tabletky rozzuvat pred kazdym jedlom,. Je to nedrazdivy vyrazok z adaptogenu Glycerrhyza glabra/licorice/sladovka hladkoploda=sladke drievko, znama doma vo vyrobkoch  pendrek(korupcia nemeckeho beren drek, co nezneje nijak priaznivo)



9

Re: gastritída

Velmi pekne ďakujem.
Este mam jednu otazku. Niekde si spominal, ze vegetarianom chyba L-carnosin. Je to tak?
Je mozne, ze tie zapaly zaludka sa deju z jeho nedostatku okrem uz spominanych pricin? Ten PopZinGi ho obsahuje.
Da sa dodavat aj samostatne?
Ďakujem za vsetky rady!



10

Re: gastritída

Zapaly zaludka su obvykle z mikrobov a nedostatku zaludocnych kyselin, co ich maju znicit.Niekedy su aj z virusov, ktore sa tulaju po celom nasom tele stale, najma virusy typu herpes, ale aj ine ako CMV, VZV, Norovirusy, adenovirusy, koxakie virusy a ine, ktore su dnes casto dovodom ludove nazyvanych zaludocnych a crevnych chripok.Preto tak zdoraznujem dnes zvysovanie viralnej imunity.
L carnosine je hojivy, silny antioxidant a zabranuje ciaastocne skodlivej hladine glykacii v tele. Glykacie(tvorenie zlucenin medzi cukrami a bielkovinami, ktore su vodonerozpustne a zamoruju telo) su spojene so starnutim,alzheimerovou chorobou, poskodzovanim tela a trpia najma na ne cukrovkari typu DM2, ako som aj ja, ktori maju privela cukru v krvi.
Takze proti nasledkom cukrovky musim brat tuto regeneracnu antiooxidovu aminokyselinu, v davkach 2 x 500 mg.
Moj brat berie aj kvapky 1% acetyl L- carnosinu(vodorozpustna verzia) ktora mu zastavila rast kataraktu/cataract/sedy alebo zeleny zakal sosovky, pozri napr na
http://www.cataracts-dissolved.com/
Tiez dostat povodne kvapky navrhnute dr Mark Babizhayev MA PhD pod menom CanC
http://wisechoicemedicine.net/store/inf … info_id=11
L carnosine ma este stale vysoku cenu, ako novinka proti starnutiu, davaju ho aj do roznych kremov a podobne, pozri napr cez iherb
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Carnos … s/308?at=0
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-L- … s/130?at=0
Samozrejme, ja kedze som v USA kupujem cez internet lacnejsie, podla toho, kto to lacnejsie ponuka.To sa meni zo dna na den.
http://www.google.com/products/catalog? … I8BEPICMAM



11

Re: gastritída

Ďakujem veľmi pekne!!!!!



12

Re: gastritída

OK. TYm si mi zaroven pripomenula, ze aj ja si musim L-carnosine objednat, pre seba aj pre brata. Odkedy ho ako cukrovkar pouzivam proti skodlivej glykacii/glycosylation, rychle sa mi mina.Ja som si to objednal z tejto stranky, neviem ci posielaju aj mimo USA
https://www.bestvite.com/l-carnosine500 … sules.aspx



13

Re: gastritída

RNG chcem sa opytat, na tuto radu, co som nasla vissie. "Samozrejme na zapaleny zaludok, kde nie je ochrana zaludocneho mazu je riziko davat kyselinu. najprv ten zapal treba potlacit niecim antimikrobialnym, aby zaludocne steny zas zacali vyluciovat ochranny protikyselinovy maz, az potom je ytreba upravit hladinu kyselin na normalnu.
Takze odporucam brat DGL, pit slaby roztok citricidalu(len 20- 30 kvapiek na liter vody), a striedat to s koloidnou stiebornou vodou, pripadne pit aj hojive aloe vera a ak sa ti podari, dostat az PepZin Gi, co je patentovany carnosin zinku/zinc carnosine, velmi uzitocny na zaludocne vredy a zapaly zaludka. Za par tyzdnov sa takto napravia/vyhoja steny zaludka a potom mozes zacat s kyselinou."

MAM tiez zapal zaludka, uzivam sulne probiotika, kokosak, vzdy po obede si dam 2x pancreatin, vlakniny a na absorbciu obcas uhlie. Okrem toho beriem C, E, D, selen, zinok. Citim sa s travenim lepsie. Ale predsa, chcem skusit toto, co si doporucil.
- Cize ako dlho by som mala uzivat 2x tbl DGL pre jedlom (pred kazdym jedlom???)
- ten citricidal kazdy druhy den 20-30 kvapiek do 1 litra vody (pit po kuskoch cely den), to je tento? http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Li … 59-ml/4211
- obcas koloidnu striebornu vodu ( v akej davke) ???
- a ako casto uzivat PepZin Gi ??? moze by tento: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-PepZ … -Caps/2467

povedzme ze to budem dodrziavat mesiac, alebo dva, potom mozem prejst na uzivanie kyseliny betain HCL???
vdaka za rady :-)))



14

Re: gastritída

Ucinok DGL pred kazdym jedlom pocitis velmi rychlo-za par dni.
Mas ten spravny GSE,s pravym citricidalom
KJoloidna strieborna voda zabije skodlive bakterie v zaludku za par sekund, ked sa prejem a nemam dostatok kyselin a jedlo mi v zaludku doslova hnije, glg stribornej vodu je za par minut ulava, a ked to nestaci po hodine dvoch este jeden.
PepZin sa pouziva 2x1 denne, je to zaroven zdroj zinku a je ucinny najma na helicobacter pilori, ale aj ine. Mozes ho pouzivat aj ako hojivy zdroj zinku.
Nezabudaj na mikrovlakniny, inac sa ti probiotika nermozu rozmnozit a ty ich v crevach potrebujes tisice krat tolko, ako mas v tej malickej kapsulke.
Ked sa ti zaludok vyhoji, mozno bude produkovat dost kyselin, takze ziadne doplnky nebudes potrebovat. To iste plati pre creva. A keby si ich aj napriek tomu este potrebovala, tak to bude ovela menej a s mensimi jedlami, najma ked s nimi nepijes zaroven, mozno nic.
Ja beriem kyseliny len raz denne, s velkym jedlom. A pijem az 3 hodiny po jedle, abu som si nerozriedil,kyseliny a preplachol natravene jedlo zo zaludka do criev. Vtedy samozrejme nejem, len pijem A to plno, vyse litra, postupne. Dalsie jedlo je samozrenme aspon o 3 hodiny neskor, kym sa ta voda zo zaludka dostane do criev a v zaludku sa nazbiera dost kyselin.
Nezabudaj, ze ked si doplnujes kyseliny,musis si doplnovat v inom case aj alkalie, inac si okyslis telo. Ja to robim skoro rano, ked na prazdnyzaludok vypijem pol litra teplej vody/caju z pollyzickou KHCO3(na Slovensku Kalinat, odkyslovac vin) a jem az o 3 hodiny neskor, lebo tolko telo potrebuje kym si okysli znova zaludok.



15

Re: gastritída

Rng , mám problem s externe smradlavou plynatostou  hmm dost casto opakkujucich sa , niekolko rokov bolesti pod pravou castou rebier , maval som problemi s pálenim žahy ale ako uživam enzými je to v pohode , asi  pred 2 mesiacmi som mal proticandidovu dietu, bohvie či sa mi nevyslachtili nove kvasinky  v črevách a netrebalo by tu dietu zopáknout hmm...alebo ma nakazili pri gastroskopickej sonde  ale tu mi robili pred 4 mesiacmi asi  a tieto prdy mám asi  mesiac a pol...a zabudol som -spravil sa mi kutik co som nemal pár rokov ... v najbližších dnoch plánujem očistu pečene - 2. krát to mi aspon trochu prečistí čreva  bude na  2 dni pokoj od prdov...stravu si myslím že mam fajn, všedný obed, ranajky  vačšinou vločky , večer zelenina tuniak  jem dost jablk a  do týždna si dam aj 4krat na  vecer probiotika 30- miliard v jednej tbl. či už s jablkom alebo jablčnou vlakninou...



16

Re: gastritída

Nuz na travenie treba aj kyseliny, to si neadresoval. Aspon ked aj neberies doplnok kyselin, snaz sa nepit s jedlom, aby si si kyseliny nerozriedil v zaludku , pi az o dve-3 hodiny neskor, a to hojne.a nikdy nedavaj na vrch masa sladkosti a ovocie. Tie jedz osobitne.A tiez nie s vodou.



17

Re: gastritída

DAKUJEm, A MAM DOMA AJ  BETAIL HCL  TAK SI ZVYKNEM DAT SUPER ENZYMES + 1 KS BETAIN HCL A TO VAčšINOU AN LAčNO ,CHCEM SA zbavit cysty  v kolene  a uživam to nalačno aj s lecitinom ... ohladne tej cysty  po kolkych hodinach sa možem naranajkovat ?



18

Re: gastritída

PO dvoch .To uz su enzymi medzitym splachnute do criev, kde sa absorbuju do krvi.
Pozor na to, betain HCl sa beberie na prazdny zaludok , tak isto super enzymy nie su pre to velmi vhodne na cistenie, tj bratie na prazdny zaludok, lebo obsahuju zdroj kyseliny.



19

Re: gastritída

a ktore enzými by si mi poradil proti tým cystám ?



20

Re: gastritída

co tak tieto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716

Naposledy upravil: RNG (2012-10-17 14:45:12)



21

Re: gastritída

dakujem , tak tie si objednám a možem davat an to lacno aj dajem tomu vitamin C s rajcinami rozmixovanimi alebo  len  zapit co ja viem  pol litrom vody  lyžicu lecitinu a 1 tbl  tých enzymov a potom už nepit maž po 2 hodinach ,alebo ako  by to bolo prosím ta najidealnejsie ?



22

Re: gastritída

Pit mozes, len nie jest, aby sa ti enzymy nespotrebovali na jedlo a ber 2 kapsule, nie jednu, ked si chces telo cistit.