1

Téma: Fakty o BPA - vo vodovode.

Hmm, nasiel som clanok, ze BPA bolo zakazane (minimalne vramci EU) vo flasiach pre babatka..
Ale vo vodovodnych potrubiach nie.

Dalsi velmi zaujimavy fakt, preco by som si mal kupit nejaky filtracny system..

PS:
Haluz a haluze su v tom take, ze tieto svinstva sa prejavaia, napriklad vo forme RAKOVINY a ludia si to o 2-10-20 rokov spajaju s "vyssim vekom" a podobnymi blbostami..
Cim dalej, tym viac mam pocit, ze NEEXISTUJE nic zdrave z bezneho obchodu, lebo vsetko obsahuje "mensie zlo" tj. nieco, co nie je zdraviu prospesne, alebo napisem to jasne - je zdraviu nebezpecne, neprospesne a pomaly cloveka otravi a aktivne otravuje.
No ale ma dnes clovek moznost si 100% potravin vyrabat vo vlastnej rezii, doma?
Povedal by som, ze ani nie. (A to sa uz roky snazim odtrhnut sa od vsetkeho konzumu a byt absolutne nezavisli)

EDIT A PS2:
Vyroba konzervovaneho jedla stoji zruha o 2.2 americkeho centu viac ak sa vyrobi bez BPA.
Takze mili vyrobcovia, ked na nas takto ku*evsky setrite, zelam Vam first minute letenku po klincami ozdobenej drevenej smyklavke do extremne vyriateho PEKLA !!
+samozrejme ze prestanem kupovat Vase produkty a budem aktivne nabadat na rovnaky pocit absolutne kazdeho cloveka, na ktoreho mam dosah, a sirit tuto myslienku vsade, kde to mozne je.
Ak by to nejaky typek co mi se*ie blbosti do jedla cital.

Naposledy upravil: Justin Case (2012-10-16 13:16:25)



2

Re: Fakty o BPA - vo vodovode.

Nuz ja pijem destilovanu vodu, co si sam destilujem uz aspon 25 rokov. Teda obvykle prichutenu, vo vareni alebo mixoch, ale nie priamo z vodovodu. Dnes je v spodnej vode uz vyse 50 000 umelych chemikalii, vcitane patentovanych liekov, ktore sa v prirode nevedia poriadne rozpadnut.  A okrem toho aj ine zamorenia, prirodne. A vodarne kontroluju len 10 az 20 latok a ich normy sa casom menia, a obcas sa ani nedodrzia, co sa samozrejme zataji. Nehovoriac o tom, ze na mieste odberu, tj z kohutika netecie voda taka ista, ako ju vo vodarni vycistili, lebo potrubia maju priesaky, trhliny, spiny a podobne



3

Re: Fakty o BPA - vo vodovode.

RNG,  akým spôsobom si tú vodu destiluješ?  Ja  si ju na pitie preváram



4

Re: Fakty o BPA - vo vodovode.

Prevaranie znici mikroby, ale neodstrani zamorenie.
Ja si destilujem vodu na domacej destilacke co vyzera podobne ako tato
http://fakty.wgz.cz/destilacne-zariaden … ed-13.html
Na trhu je ich hromada a zacinaju uz od 150 dolarov, tj v USA.