201

Re: vaginálna infekcia

Samozrejme kolostrum je vyborne pouzivat aj pre matku, lebo jej to velmi posilni imunitu a da v kritickom case porodu exttra ziviny a obranu. A imunoglobuliny, co kolostrum obsahuje sa dostanu cez placentu a neskor cez mlieko, ked je dieta kojene aj do dietata.

Nuz neviem, co ti mam odporucat, ked nevies, ci vobec mas nejake skodlive mikroby. Ak sa dostanes ku kolostru, praskovemu, tak uzpar dni pred porodom a rozhodne po porode je to pre teba a babatko superzivina a moze ti len ulahcit zdravotne problemy, co su s porodom spojene.
Spravna davka pre dospeleho je najmenej lyzica, 2 x denne, tj aspon 15 gramov dokopy. To nie je vela, ved tela vypije aj pol litra, dieta aspon 2 deci  za den, a 15 gramov prasku je ekvivalent len 60 gramov tekuteho kolostra , tj trochu viac, nez poldeci.
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … 8-6-g/5457
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … 5-3-g/4091

Ja som mojmu otcovi po tazkej  6 hodinovej operacii, ked ho lekari uz odpisali ako beznadejny pripad (86 rokov!)daval 2 x 15 gramov niekolko dni to ho ho "nastartovalo" spat do zivota na udiv lekarov. Totiz tak tazky zasah v pokrocilom veku znamena, ze zlyha aj travenie obvykle a colostrum sa vie absorbovat aj bez kyselin a enzymov, dodat obranne latky a zakladne ziviny   tj doslova cloveka nastartovat



202

Re: vaginálna infekcia

To kolostrum si určite objednám, dakujem za tip. Len teda neviem ako postupovať pri tom infekte moč.ciest a pošvy. Mne v podstate zabrala aj kombinácia manosy plus GSE 60kvapiek v litry vody-zničilo mi to streptokoka agalticae plus e.coli(aj ked je otázne či sa to tam neobjaví zas)len teraz tam je ten enterokokus:ja fakt nechápem ako k tej nákaze dochádza,lebo hygiena mi príde dostatočná.Tak neviem či sa nasadiť aspon teda zas kúru s gse 60kvapiek do litra vody,alebo či teda ísť až do tých tabletkových gse,hm?



203

Re: vaginálna infekcia

Nuz neviem posudit, nakolko skodliva je pre teba a plod ta enterokokova nakaza. A prenos z criev do vaginalnej oblasti, na to staci, aby sa ti posunuli gatky. Takze je to viac nez pravdepodobne, zalezi len od imunity, nakolko sa to tam uchyti.
A imunita sa da zvysovat roznymi sposobmi, napr aj colostrom, betaglukanmi, vytazkami z hribov,branim dostatku doplnkov ako selen, zinok, jod vitaminy C E D-3 alebo roznymi asntimikrobioalnymi. Imunitu zvysije napr aj aloe vera pri dlhsom pouzivsni, propolis, a hromada roznych adaptogenov, tiez odmaskujuci NAC atd.
Takze mas bohaty vyber aj z tohoto malickeho spomenuteho zoznamu, lebo spominam len tie bezne, ktore je mozno lahko a lacno dostat, ale je ich radove ovela viac.

A zabudol som najdolezitejsie, mikrovlakniny a ich podpora nasadenych probiotik, ktore sami o seba vyrabaju pre nase telo az 70% vsetkych obrannych latok, tj viac, nez telo samotne produkuje, najma ked si nasadime tie najucinnejsie, zamerne a nespoliehame sa na nahodu, ako vacsina ludi, ba i lekarov,  co sa z vonku presmykne do criev cez zaludok.

Naposledy upravil: RNG (2012-09-19 23:27:38)



204

Re: vaginálna infekcia

No ja viem,že ten prenos je jednoduchý,ale fakt sa snažím aby nedošlo k prenosu a nejak sa teda nedarí.Pritom mám za sebou aj imunologické vyšetrenie a to bolo v poriadku.
Takže je toho na výber naozaj kopec-už len si vybrať. Probiotiká.tie najsilnejšie čo odporúčate beriem,plus mikrovlákniny k tomu a aj vlákninu. Pijem vela tekutín,beriem aj vitamíny pre tehotné-aj ked teda tam je asi kopec e-čok, beriem aj osobitne čistý vit.c .No ale asi to každopádne nestačí. Tak musím pridať
A teda GSE si môžem kedykolvek nasadiť-aj ked som ho len prednedávnom dobrala?Nemôže to už mať nejaký následok na plod? Zatial je teda podla utz ok,aj ked váhu má nižšiu a končatiny kratšie-ale tak nikto nie je tabulkový:-)



205

Re: vaginálna infekcia

Nezabudaj na extra mineraly ma kosti, vitaminy D-3 a K-2, a krill olej. Dieta potrebuje extra na kostru a vyvoj mozgu a nemilosrdne rabuje matku.A pri kojeni este viac.
Tie vitaminy pre tehotne su na smiech
Dieta vazi kilogramy a tie vitaminy obsahuju miligramy
Citricidal od roku 1982 pouzilo mnoho milionov ludi a zatial som nikde nevidel ziadny priklad skodlivosti. Na to striehne nasa FDA velmi prisne, lebo potravinove doplnky podla definicie nesmu mat ZIADNE skodlive nasledky, inas su velmi rychle z trhu stiahnute, najma ked FDA je znacne v sluzbach Farmacie, ktorej su vsetky potravinove doplnky velmi neziaduca konkurencia.



206

Re: vaginálna infekcia

No ja si to uvedomujem,že tie tehotenské vitamíny sú skor len o komercii-preto sa snažím aspon zdravo a vyvážene stravovať. Tak ku kolostru si objednám aj tie vit. na kosti. A teda na ten infekt moč.ciest si skúsim ešte nasadiť GSE,aby som sa vyhla tým atb počas porodu



207

Re: vaginálna infekcia

Bran sa, a podla moznosti len bezpecnymi prostridkami, vyckavanie sa nevyplaca.



208

Re: vaginálna infekcia

Rng, chcem si teda nasadiť ešte raz GSE v tom pomere 60kvapiek do litra vody-myslíš,že bude stačiť týždnová kúra? ja viem,že sa to bez kultivácie nedá zistiť či to zabralo,avšak ku kultivácii sa teraz nedopracujem a kým by boli aj výsledky...Tak neviem či si ho nasadiť na týžden alebo dva?A či ho teda môžem opäť brať v tehotenstve,ked som ho už brala tri alebo štyri krát?



209

Re: vaginálna infekcia

ale teraz som sa docitala ze Gse na enterokoka nezabera.a ja mam enterokoka v posve aj v moci-takze by som ho brala zbytocne,ci?



210

Re: vaginálna infekcia

Nuz viacere literatury uvadzaju, ze GSE bolo ucinne aj na antibioticky rezistentnu formu enterococcu, pod menom VRE. Takze neviem, preco by nezaberal.Nakoniec je to bakteria podobna streptococcu, alebo stafylococcu, kde citricidal zabera vyborne.
Kedze ale enterococcus tvori casto biofilmy, cim sa ochranuje proti prieniku telesnej obrany, samozrejme aj inych antimikrobialnych doplnkov a antibiotik, je potrebne ho pri "chronickych" nakazach odmaskovat, co spravi vrelmi ucinne NAC `v davkach 2 x 600 az 1200 mg. Treba samozrejme zacat s mensimi a postupne zvysovat.
Taktiez dobre prenikajuci aromaticky olej z oregana, najma jeho zlozka carvacrol vedia tuto nakazu znicit, lebo vedia preniknut cez maskovanie biofilmov. Davka carvacrolu na ucinok ma byt 3 x 200 mg.

Velku ulohu v obrane tela hraju aj nase probiotika, ktore su schopne vytvorit az 70% vsetkych obrannych latok, vcitane proti enterococcom a potlacenie probiotik antibiotikami casto znamena nastup roznych nemocnicnych/nocosomialnych infekcii, medzi ktore patri aj VRE, tiez MRSA a clostridium dif..
Takze treba jest hodne mikrovlaknin, doplnok najmene 15 gramov denne, cely zivot,  a nasadit si kvalitne probiotika s casu na cas, aby sme mali tu nasu prirodnu ochranu zabezpecenu, najma po zniceni antibiotikami.



211

Re: vaginálna infekcia

No ja som to čítala tu v jednej téme, tam ste písali,že GSE je na enterococa neučinné a mali ste tam aj túto tabulku s učinnosťou citricidalu na rozne bakterie http://www.rng.nazory.eu/citricidal
Ale dnes som si ho teda nasadila. Tak uvidím
Ešte by som sa rada spýtala,zdá sa mi,že aj 3ročná dcera ma nejaký infekt v pošve-kedže som jej našla na nohavičkách trošinku zeleného výtoku.Jej periem nohavičky tiež samostatne  a aj jej ich žehlím,ale tak v školke sa po toalete utiera sama a to tak aj vyzerá... Nasadila by som jej GSE,len neviem akú koncentráciu a na kolko dní? Má 15,5kg.



212

Re: vaginálna infekcia

Koncentracia GSE je pre kazdeho rovnaka, lebo hubime tie iste mikroby u kazdeho. Len celkove mnozstvo je rozdielne, Tj [pre dospeleho 75 kg je to 60 kvapiek do litra vody,pre 15 kg staci vypit z toho isteho roztoku len 2 deci. Ucinnost na enterokoka je dobra, len zialbohu tento vytvara kolonie/biofilmy, ktore sa "obrnia"/zamaskuju  proti prieniku roznych antimikrobialnych, takze aby boli antimikrobialne alebo atb na ne ucinne musia sa nejak odmaskovat.
Oreganovy olej ciastocne odmaskovava, takze je sam o sebe ucinnejsi, ale kombinacia GSE a NAC je este lepsia podla viacerych lekarov.
Inac NAC sa pouziva aj v klasickej medicine v kombinacii s atb, zatial ale len dost zriedka. Pouziva sa aj v odhlienovani, napr v Slovenskom produkte Solmucol.



213

Re: vaginálna infekcia

Takze dietatu davat dva deci s 12timi kvapkami a tiez tak tyzden? Po porode  uz budem moct uzivat oreganovy olej? Aj pri kojeni a teda aj ten NAC sa moze pri kojeni?



214

Re: vaginálna infekcia

Po porode mozes kludne pouzivat oreganovy olej,
pupalkovy uz aj par dni pred porodom(protizapalovy) , hlavne ked mas dieta prenosene, lebo navedie porodne bolesti v davke 2 gramy, ked je uz cas.
NAC je aminokyselina a nie je ziadny dovod na jej nepouzivanie  s mierou, tj ani pre tehotne, ani pre kojace ani pre male deti.



215

Re: vaginálna infekcia

Dakujem za ten tip na pupalkový olej-musím si ho teda objednať. Ešte by som sa chcela spýtať na tie mikrovlákniny-dostanem kúpiť nejaké aj u nás? zhánam ten inulín, no v lakárnach majú poväčšine len vlákninu a to psyllium a inulín,ked tak len ako prídavok v nejakom výživovom doplnku-takže to by ho tam bolo minimum.Dávali ste mi link na inulín od firmy venica,ale tam je zas potrebné objednať velké množstvo



216

Re: vaginálna infekcia

Vemica predava 300 gramov inulinu a to nie je rozhodne nijak vela, podobne je tas aj psylium.V lekarnach za to zaplatis podstatne viac.
http://www.vemica.eu/eshop/inulin-vlaknina-z-cakanky
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou



217

Re: vaginálna infekcia

Dakujem, som to nejak zle pozrela a bola som v tom,že minimálny odber je 6ks.Tak idem objednať.
a ten pupalkový olej čo ste mi spomínali-zatial som našla len tekutý-tých predávajú vela druhov aj na Sk,alebo bude lepší nejaký z iherbu?



218

Re: vaginálna infekcia

Je jedno, kde kupis pupalkovy olej, pokial nebol vytazovany chemicky. Ale bud si ista, ze ho nezacnes pouzivat skor, nez mas rodit, inac moze naviest predcasne porodne bolesti.

Pupalkovy olej obsahuje protizapalovu zlozku GLA(gama linoleic acid) a casto je dobry pri roznych mestruacnych problemoch(pms, naberanie vody, bolesti)

Naposledy upravil: RNG (2012-09-27 19:53:43)



219

Re: vaginálna infekcia

A naco je teda dobry ten pupalkovy olej?pomoze vyvolat porod?



220

Re: vaginálna infekcia

Pupalkovy olej je protizapalovy, mnohe menstruacne problemy, bolesti a PMS zmierni.
Kedze ale je hormonalne aktivny, pocas tehotenstva sa nesmie brat, treba to nechat podla moznosti vsetko na prirodu.
Ale ked su deti prenosene, su problemy s porodom, lebo vyrastu privelke, preto mnohe zeny pouzili asi lyzicku (2 gramy) pupalkoveho oleja, co povazujem za bezpecnejsie, nez radu starej mamy:"vesat pradlo" na privolanie porodnych bolesti, alebo toboz  lekarske: rozne injekcie syntetickych chemickych hormonom podobnych liekov.



221

Re: vaginálna infekcia

Aha, dakujem za tip, určite vyskúšam pokial budem prenášať ,aj ked skor mám obavy z predčasného porodu koli tým mojim infektom moč.ciest a pošvy.Aj prvý krát som porodila v 35tt práve koli tomuto...
A ten pupalkový olej sa teda dáva jednorázovo tá dávka 2g?Viac už potom nie?



222

Re: vaginálna infekcia

Nie jednorazove, to je 2 gramy denne. Pouzivaju ho najma zeny pri menstruacnych bolestiach, lebo je protizapalovy. Inac je to normalny jedly rastlinny olej.



223

Re: vaginálna infekcia

ok, takže 2gramy každý den, teda pokým neporodím.Dakujem. A kolostrum si mám ako dávkovať?ked si kúpim to práškové



224

Re: vaginálna infekcia

Nezabudaj, pupalkovy olej neber skor, nez mas rodit, nech ti nevyvola predcasny porod. To iste sa tyka aj mnohych inych esencioalnych olejov(oreganovy, levandulovy, klincekovy, oleorescin, a ine silne koreniny)
Collostrum odporucam len v case kriz, velkeho oslabenia tela a podobne a to dost velke davky, najmenej 10 gramov=2 lyzicky kopcom.



225

Re: vaginálna infekcia

To kolostrum by som si chcela nasadiť pred porodom a potom ho užívať aspon prvé dni po porode.
No a mám výsledky z kultivácie z pošvy a nález je streptokok agalticae-ja som z toho už fakt nenormálne zmätená a neviem čo mám robiť. Kultiváciu mi robil v den ked som dobrala poslednú vaginálnu tabl.macmiror-mala som liečbu na 12dni.Tie vklady mi predpísal na enterococy,kt.teraz v náleze nevyšli,ale ten streptokok-takže každú kultiváciu mi výnde niečo iné.Tak neviem či sa tie bakterie zhromaždujú do tých biofilmov,ked stále tam mám niečo iné. Teraz momentálne beriem GSE-60kvapiek na liter vody, včera bol týžden a aj tak mám taký zelený výtok. Momentálne som v 33tt tehotenstva a už sa bojím experimentovať:-( brala som už manosu, gse,neustále beriem probiotika plus mikrovlákniny a nič nepomáha...



226

Re: vaginálna infekcia

Aspon vidis, ze sme cely cas obklopeni roznymi mikrobami, a to nie len tymi, ktore ti v laboratoriu vediaq kultivovat. Ten zeleny vytok moze byt napr aj z roznych mykoz, najma ked si brala atb, co to viacmenej podporia.
A aj laboratoria sa casto mylia, nesmies sa na ne na 100% spoliehat, zialbohu.
Inac macminor=nifuratel nikde nespomina ucinnost na streptpkok agalactie, hoci vseobecne je ako chemikalia ucinny na mnohe bakterie a specificky chlamidie a rozne mykoplazmy. POozri napr na http://goto.searchmedica.com/xml-resour … p;t=pubmed
Samozrejme, kedze sprava je od vyrobcu, musis ju brat trochu s rezervou.
A vaginalna tabletka nedosahuje vys v urogenitalnim systeme, tj vys hore sa moze ta infekcia cely cas skryvat.
Len bojuj, nazabudaj na NAC, to pomoze rozne infekcia a biofilmy odmaskovat a potom je znacna sanca, ze aj vlastna telesna obrana pri dobrej crevnej flore to moze zlikvidovat.
Ja osobne dam na probiotika viac, nez na rozne lieky, totiz vyrabaju kopy protilatok, mozno tisice, ktorymi si zabezpecuju svoju existenciu a robia to uz miliony rokov, tj maju v tom "skusenost"

Naposledy upravil: RNG (2012-10-04 10:12:38)



227

Re: vaginálna infekcia

Ten macmiror ´mi predpísal gynekolog na enterococy-tie v naleze teraz nemám, zato tam mám zas streptokoka agalticae a takto sa mi to dookola obmiena.Výsledky z imunologie mam ok,tak problém bude asi v tráviacom trakte,aj ked sa snažím zdravo stravovať. ATB sóm počas tohto tehu nebrala-teda orálne, vždy len tie lokálne vklady,kt.si uvedomujem,že posobia v podstate lokálne a tak ked mám infekt aj v moči,tak to moc zmysel nemá. Počas tehotenstva som už brala tri krát manosu plus GSE, aj samotne GSE a stále teda probiotiká a vlákninu. Teraz beriem týžden GSE,ale musím sa priznať,že NAC zatial nie-mám strašný strach ,že tým ublížim dieťaťu,kedže sa tam´uvolnujú tie toxiny. Okrem týchto infekcii mám aj gestačný diabetes ,tak sa bojím riskovať prípravkami,kt mi lekár neodobrí,kedže ich samozrejme nepozná. V podstate celé tehotenstvo beriem GSE, tak neviem či si ho mám zas nasadiť spolu s tým NAC? Pri porode mi koli tomu streptokokovi aj tak nasadia ATB,čo síce si uvedomujem,že ne zlé,ale zas chcem mať zdravé dieťa a ničim ho nenakaziť.
Ešte by som sa spýtala k inulínu,ten si môžem dávať v priebehu dna,alebo spolu s probiotikom?a tak zvýšiť účinok probiotika.



228

Re: vaginálna infekcia

Skor ci neskor budes musiet brat nieco na odmaskovanie a ja poznam na to len enzymy, NAC, a ciastocne extrakt z olivovych listov a Samento.
Kedze neviem, ktore enzymy su vlastne na to ucinne, extrakt z olivovycyh listov viem ze je ucinny na mykoplazmy, niektore virusy  a boreliozu, ale ine neviem, aj ked iste je toho ovela viac,
Samento je tiez ucinne na mnpohe zamaskovane,
ale najviac toho viem o tej aminokyseline, tj jej forme NAC, ktora sice sama o sebe v Pertriho miske neukazuje zvlastnu antimikrobialnost, ale v tele(in vivo) ma ucinky velmi silne.
Inulin je mikrovlaknina, mozes ho  brat kedykolvek, tak isto ako arabinogalaktany, pektiny, [psylium, glucomanan atd.

Probiotika v kapsule musis chapat len ako nasadu, lebo v crevach plne osadenych je mnohotisickrat viac, ako v tej malickej kapsulke. A prave mikrovlakniny su potrava pre probiotika, aby sa do toho mnozstva, az 1 kg  v plne osadenych crevach, rozmnozili.
A az potom, ked je osadenie criev najmenej 90% probioticke sa ti v crevach vytvori dostatok protilatok proti roznym nakazam, kdekolvek v tele



229

Re: vaginálna infekcia

Ten NAC sa môže aj počas kojenia?
ja inulín beriem každý den 5g-tak neviem či to stačí? potom beriem aj psylium a teda probiotika. Inak zaujímavé,že napriek tomu,že beriem vlákniny a stravujem sa zdravo mám problem s vyprázdnovaním a to pijem velké množstvo vody. Ešte ste mi odporúčali lecitín,ten ešte neberiem,ale dnes som čítala,žeby sa v tehotenstve nemal....
Môžem sa prosím ešte spýtať dá sa roztok gse používať pri zápale spojiviek do očí. 3ročná dcéra má zapálené a zahnisané očká a mám pocit,že som to od nej už chytila-čo si na to môžem dať ?



230

Re: vaginálna infekcia

a nepatrí to teda do tejto témy,ale manžel bol s dcerou u lekárky-crp jej nerobila-to pojdem zajtra dať spraviť k jej detskej lekárke. Tak jej predpísala opthalmo framykoin do očiek,potom aj ATB ,lebo,že má aj v hrdle hnis, tak nech jej to rozpustí hlieny,fenistil,pamycon a ešte nejaký liek-názov momentálne neviem. Uvidím podla zajtrajšieho crp či jej dať tie atb.Ale ani ten pamycon sa mi nepozdáva-soplíky nemá a už vobec nie zelené-tak neviem či to spojila rovno s celými dutinami,že ked má hnis v očkách a v hrdle tak jej to preto dávať-no kedže ten pamycon je tiež atb tak neviem či by ho nestačilo nahradiť len roztokom z gse či? žial oreganový olej doma nemáme



231

Re: vaginálna infekcia

GSE do oci, acni s jednou kvapkou GSE na deci vody, pre istotu, a ked neuvidis ziadnu reakciu, zvvys naz na 6 kvapiek na deci vody, tak to pouzivam do oci a nosa aj ja.V nose , tj prinosnych dutinach su casto infekcie, co sa odtial dostavaju na mandle, na priedusky , do pluc, do vnutorneho ucha cez eustachovu trubicu a teoreticky sa mozu dostat aj do oci, ale tam sa obvykle dostavaju stafylokoky z ruk, ked si dieta brhli ocka.
Framykoin je sice vyborne atb. ale nemyslim si ze ma sirsi zaber, nez Citricidal.
Na velku vacsinu potravinovych doplnkov nase FDA prinutilo doplnkovy prioemysel pisat rozne, ako nevhodne pre deti do 3 rokov, nevhodne do 18 rokov, nevhodne pre tehotne zeny a podobne.
Lecitin je prirodna zlozka v rastlinnych olejoch ktoru pri rafinacii olejov odstranuju. Samozrejme nam potom chyba a mnohe priemyselne spracovane oleje su najvacsim prispevkom na vytvorenych povlakoch na cievachm, ktore sa stale stupnuju az v konecnom dosledku zabiju vyse 1/2 ludi ako infarkty, porazky, zlyhania nedokrvenych organov a podobne.
Takze brojit proti lecitinu je znasilnovana loz. Ved napr cokolada obsahuje pono lecitinu, to by museli zakazat aj cokoladu! A hromadu priemyselne propravenych potravin, ktore lecitin ako emulzifikator tukov obsahuju.
Nuz ja tu casto odporucam rozne zmesi mikrovlaknin, davka je vyse 15 gramov denne. Napriklad jedno jablko obsahuje len 3 grami pektinov, ja odporucam podstatne viac.

Inac ku koncu tehotenstva su uz creva vseliak postiskane, tj zapchy su bezna zalezitost, Ber na to lyzicu olivoveho oleja alebo kokosaku, to ti trochu zlepsi morilitu=pohyb jedla. Na zlepsenie motility je dobre brat aj enzymiy, tie urychlia travenie a vytazovanie zivin, cim sa zrychli aj posuv.
Davka GSE na pitie pre povedzme 15 kg dieta je 12 kvapiek GSE do 2 deci vody. Ak je to dietatu prilis horke, da sa to ochutit ovocnymi stavami. Pit to treba postupne po malych glgoch cely den. Tak je to najucinnejsie, lebo to neposkodi crevnu floru, ako atb.
A dobra crevna flora prosdukuje az 70% obrannych latok, tj aj dieta by malo podporovat tu floru mikrovlakninami, 3 gramy do toho GSE mixu s ovocnymi stavami. Psylium zahustuje najviac, pektiny dost, arabinogalaktan najmenej.
Inac pre dieta je mozno urobit pretlak z 1 jablka, nesladeny alebo sladit steviou a ten by mal obsahovat tie 3 gramy potrebnych mikrovlaknin=pektinov.

Naposledy upravil: RNG (2012-10-10 21:10:55)



232

Re: vaginálna infekcia

No ja som ochorela od malej, mám zapálené mandle a asi aj zápal ucha-vždy mi to prejde z pravej mandle na pravé ucho- 5den pijem roztok GSE plus vitamin C,probiotiká,vlákninu a mikrovlákniny, a teda GSE si kvapkám aj do ucha,ale zlepšenie moc nepociťujem- hlavne v noci ma tie mandle začnú ovela viac bolieť a aj to ucho,Ešte som si aj burow kvapky dávala. Lekárovi som sa chcela vyhnúť,kedže by mi nasadil jedine atb a tie sa mi v tehotenstve moc brať nechce a hlavne do termínu mám niečo cez mesiac a pri porode mi  majú nasadiť atb koli tomu streptokokovi agalticae a ešte aj ost.infektom.
Ale teda poprosila by som o radu-čo dávať malej ako prevenciu na posilnenie imunity, teda nemyslím v začiatku choroby ale niečo čo by jej ju posilnilo dlhodobo. Dávame ked tak Céčko a echinaceu sme začali dávať



233

Re: vaginálna infekcia

Nezabudaj na NAC, to je to co odmaskuva biofilmy, aby ich telesna obrana a GSE vedelo znicit.
Imunit je mnozstvo, vseobecne povedzme zvysenie imunoglobulinov(colostrum) pomaha, a zvysenie poctu a aktivity bielych krviniek(betaglukany) tiez pomaha.
V case viralnych infekcii(c0 toto podla priznakov nie je) pomoze brat napr bazu/sambuca/eldeberry,  vo forme syrup/lekvar a podobne.
Na plucne/prieduskove pomaha napr adaptogen cordyceps.

Naposledy upravil: RNG (2012-10-17 14:57:02)



234

Re: vaginálna infekcia

a prosím Vás neviete či dostať aj na SK nejaké kvalitné colostrum,kt.by som mohla užívať ja a aj dcéra? alebo radšej objednať to čo ste mi dávali link?



235

Re: vaginálna infekcia

Nemam sajnu co je momentalne  na Slovensku, ale to co som uviedol je vyborne.



236

Re: vaginálna infekcia

ok, tak si ho musím rýchlo objednať- a ja teda 15g denne -čiže dva krát za lyžicu a 3ročnému dieťaťu s váhou 15kg kolko asi?



237

Re: vaginálna infekcia

Malu lyzicku , ale aj na to potrebujes vypit aspon 2 deci vody, ked nechces aby ho zapieklo.



238

Re: vaginálna infekcia

RNG môžem sa spýtať čo si myslíte o tomto colostre http://biocolostrum.sk/web/products-pag … um-tekute/
Známa je magistra v lekárni a vraví,že je dobré,že ho ludia chvália.



239

Re: vaginálna infekcia

Tekute znamena ze ma aspon 50% vody,,mozno az vyse 70%. Neuvadza mnozstvo imunoglobulinov ani lactoferinu.
Vraj obsahuje az 49% imunoglobulinov, ale zarucene minimalne mnozstvo neuvadzaju, a to je udaj zo susiny, nie z tekuteho obsahu, na to zabudaju upozornit. A nehovoria ani, odkial to colostrum, dostali, tj zdroj.Moze byt aj Cinske....
Dokonca tam nikde nevidim ani len velkost balenia, tj kolko je obsah tej flasky.

Reklama je pekna ale cena privysoka za taky produkt. Porovnaj to napr z
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … 5-3-g/4091
kde nie je voda a je stanovene garantovane mnozstvo imunoglobulinov, naviac zdroj je extremne cisty, z Noveho Zealandu, z krav neosetrovanych atb a hormanami a volne sa pasucimi mna nezamorenych lukach.



240

Re: vaginálna infekcia

No uz som to nastudovala,to z i herbu sa viac oplati-kedze toto ma 125ml a vydrzi 2tyzdne. Inak som bola v tom,ze tekute je lepsie-teda kvalitnejsie-ale asi som sa teda mylila. Ako dlho pred porodom a po porode by som mala uzivat tych 15 g?



241

Re: vaginálna infekcia

Nuz co pise vyrobca, na to by som sa velmi nespoliehal. Teliatko vypije pol litra colostra akoby nic a nam ma stacit osmina litra na 2 tyzdne???
Praskove kolostrum je aspon2 az  3 x tak koncentrovane, ako tekute, davka  15 gramov prasku  je ekvivalent 30 ml minimum tekuteho.
Par dni pred a par dni po porode su najkritickejsie, inac len tak bezne neodporucam brat kolostrum, pokial nie je na to dovod.



242

Re: vaginálna infekcia

Rng,ešte by ma zaujímalo-či sa pri braní kolostra počas dojčenia, kedže si ho teda mám nasadiť pár dní pred a pár dní po porode nemôže objaviť nejaká alergická reakcia bud u mna alebo u dieťaťa-či tam nemôže byť nejaká intolerancia kedže ide o kravský produkt. Totižto ked som sa pýtala v našich lekárnach na kolostrá,tak sa ma pýtali,že či sa smie v tehu a počas dojčenia-vobec nevedeli-tak ma nejak zneistili....Inak colostrum už mám kúpené



243

Re: vaginálna infekcia

Colostrum je mledzivo, nie mlieko, takze nan su alergie prakticky vylucene. Nakoniec aj v materskom mlieku je kolostrum, len ovela menej, nez v kravskom alebo kozom kolostre.

Naposledy upravil: RNG (2012-10-29 13:36:28)



244

Re: vaginálna infekcia

Dobry den rng,uz som porodila-v 36tyzdni.v posl.vysledku kultivacie som mala e.coli ojedinele tak teraz najblizsiu kultivaciu budem mat o nejake 4tyzdne.ak tam nieco opat bude tak si nasadim NAC plus gse,oboje mozem pocas dojcenia?  A este by som sa chcela opytat maly bude mat 3tyzdne a ma zapalene a zahnisane ocko.materske mlieko do ocka nepomaha.dr kazala opthalmo septonex ale ten pochybujem ze tiez zaberie.asi ma upchary slzny kanalik,no rada by som sa vyhla preplachu.co by ste mi odporucili mu dat.gse do ocka? Ak ano tak aku koncentraciu? Kvapnut u to tam?



245

Re: vaginálna infekcia

Mozes mu kvapkat aj roztok GSE( 3 kvapky GSE do 30 ml vody) alebo aj stiekat koloidnu striebornu vodu, viackrat denne.
Materske mlieko niekedy pomoze, ale len pri vysokom obsahu imunoglobulinov a to je len prvre dva dni maximalne.
Samozrejme mozes brat NAC aj GSE pocas dojcenia, dokonca uz aj oreganovy olej. Bakterie a ine mikroorganizmy u dietata su tie iste, ako u dospelych , teda az na male vynimky musime pouzivat na deti to iste, ako na dospelych, samozrejme v ovela mensich davkach, prepocitane podla vahy. Cast toho dostane dieta aj v mlieku, ked to berie matka.
Nezabudaj na mikrovlakniny a probiotika, tvoja zdrava crevna flora , sa tak isto prejavi na obrannych latkach v tvojom mlieku.
Gratulujem a drzim palce k prirastku..



246

Re: vaginálna infekcia

Dakujem velmi pekne:-) A nie je to prisilna koncentracia tie 3kvapky GSE do 30ml vody na novorodenca? Ako casto mu to kvapkat?



247

Re: vaginálna infekcia

Nuz mozes zacat aj od nizsej, ale 3 kvapky na 30 ml je len 1080 ppm, 2 kvapky do 30 ml  len 720 ppm a to slzy rozpriedia vzdy najmenej na polovicu, tj az pod 400 ppm.
Pozri na www.rng.nazory.eu/citricidal na roztoku GSE na rozne mikroby.



248

Re: vaginálna infekcia

No tak dam 3kv do 30ml,predsa len aby to zabralo teda. A kvapkat jednu kvapku ako casto? A len do toho choreho ocka?



249

Re: vaginálna infekcia

A nemoze mu to gse nejak uskodit?,sama mam respekt kvapkat to do oka sebe nie to novorodencovi,zatial som kvapla jednu kvapku a ocko mu to nejak rozdrazdilo



250

Re: vaginálna infekcia

Ked mu kvapnes aj cistu vodu, bude mat reakciu. To je vec osmozy, tj roznou koncentraciou soli v tele a kvapkach.GSE spravne rozriedene neskodi a trosticku drazdenia, co moze sposobit je minimalne a kratkotrvajuce. je to ovela menej, nez rozne chemicke lieky a masti do oka.