1

Téma: Nevolnosti bolesti žalúdka

RNG čítal som veľa Vašich príspevkov na zdraví.sk, za posledné dva mesiace sa na mna sipú nové diagnózi. Chcel by som nejakú radu vyživových doplnkov. Mám nasledovné problémi. pred 2,5 mesiacmi mi začala taká 3 týždnová astma dost tažká ale mám pochybnosti či fakt išlo o astmu keď som sa z nej dostal hned som mal artritýdu kolien, kde jedno koleno sa dosť tažko dostáva z toho zápalu . K tomu sa pridali bolesti ostaných kĺbov a zablokovaná krčná chrbtica. Po dvoch mesiacoch brania anti reumatík ma začal bolievať žalúdok, s pocitom prekyselenia miernym, bolestou bod rebrami a niekedy aj v podbrušku( trošku vačšie bolesti) s dosť tažko odchádzajúcimi plynmi čo predtým sa nestávalo. Ak plyny odídu už sa my ulaví a je to ok. K tomu sa pridali hemeroidy niekedy bolestíve. Dost sa to tažko hojí. Mám všelijaké opary, afty a podobné maličkosti. Nechcem už brať lieky pretože ma to len ničí. Upravil som stravu bez masa. Začal cvičit a hýbat sa. Je to už lepšie. Len to trávenie ako keby s odchádzajúcimi ostanými problémami sa mi výraze zhoršovalo. Bral som ten liek na kyselinu ale po prečítaní Vašich názorov som to vysadil. Beriem už len probiotiká, sem tam B-komplex. Prosím mohli by ste mi poradiť. Hlavne bojím sa ak by som si zohnal žal.kyselinu aj to keby ste mi poradili kde? tak či mi to nemože ublížiť napr ak by som mal vred napr. ešte som nebol Gastroentro lebo už nemám bohvie jaku doveru v doktorov pretože len každy predpíše nejaké tie lieky a hotovo nič k tomu nepovie pomaly Vám ani diagnozu nikto nevysvetli. A ja som len papal aj desať alebo dokonca 15 liekov naraz. Prosím o pomoc



2

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Taketo komplexne sypuce sa problemy su nasledky znizenej imunity, hlavne spojene s nakazami ako borelioza a chlamidia pneumoniae.
Problemy s travenim a zaludkom mozu byt nasledky chemikalii=liekov
Takze ak chces, mozes si dat vysetrit, ci sa nejedna o boreliozu alebo plucne chlamidie(to by skor vysvetlilo tie plucne problemy) a podla toho sa zariadit.
Ked chces brat nieco sirokospektralne len tak na slepo zatial, odporucam extrakt z olivovych listov, oreganovy olej a roztok citricidalu. Tieto tri potlacia okrem virusov drvivu vacsinu nakaz.
Samozrejme odporucam, ako kazdemu, brat selen, zinok, jod a probiotika na noc.
Z protizapalovych(to je len potlacanie symptomov, nie adresovanie priciny) odporucam najma curcumin a quercitin, samozrejme aj vitamin C a E a nejake ciatiace enzymi, ako bromelain a podobne.
Po dlhsej chorobe a brani liekov mas totiz urcite zamorene telo, co je dobre enzymaicky precistit.
Naviac mas problemy s travenim a ako som radil na to su kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika



3

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Dobry vecer !
Neviem, kde by som mal zaradit tento problem, a tak to skusam tu. Jedna sa o nasledovny poblem :

Ivo trpi uz takmer dva roky "zachvatmi", ktore sa prejavuju silnou bolestou v bruchu, zimou az triaskou, bledostou, vracanim. Prvykrat bol u doktora pred 2 mesiacmi, kde mu zistil, ze ma dva malicke oblickove kamene. Doktor sa vsak cudoval, pretoze take male kamene nesposobuju ziadne priznaky. Na CT mu po dvoch mesiacoch (ako sme si upravili aj stravu) nezistili nic, kamene zmizli. Zachvaty vsak nie. Dnes dostal Ivo velmi silny zachvat, da sa povedat, ze sa zmieta v bolestiach a vracia uz takmer pat hodin. Co este moze byt pricinou???
Vopred dakujem za nazor.



4

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Popisujes tu typicke priznaky otravy zaludka, ktora sa moze prihodit kazdemu, ked nema dost zaludocnych kyselin a jedlo sa v nom miesto rozlozenia kyselinami a enzymami len kazi/hnije/kvasi. Vtedy sa v zaludku a potom v crevach vytvaraju rozne hnilobne toxiny(otravy) a to ma za nasledok triasky znizenu teplotu a samozrejme vracanie, co je normalna reakcia tela, ked ma nejake neziaduce latky v zaludku.A ked sa dostanu dalej, sposobia hnacky.
Je mozne, ze je to aj zalezitost zlcnika(bolest je najma v oblasti solar plexusu=stred tesne pod rebrami), ladvinove bolesti nie su z oblasti zaludka ale zozadu na bokoch a nie su sprvadzane zaludocnymi bolestami a vracanim.
Bezne lekari na zazivacie problemy predpisu antiacidy, co je najhorsie, co mozes urobit cloveku, ktory ma hnitie v zaludku pre nedostatok konzervacnych kyselin.
Radim mu vyskusat brat Betain HCl s kazdym vacsim jedlom a zacat s bielkovinami, nerozriedit kyseliny a nedat si na vrch rychlokaziace sa sacharidy.
http://rng.nazory.eu/travenie
PO 2 hodinach mozes pit, po troch hodinach jest sacharidy a ovocia.
Ked to das do zaludka naraz a napijes sa na to, pri prilisnom zriedeni zaludocnych kyselin v zaludku len jedlo" sedi ako tehla" a hnije.
Mensie davky a castejsie. Pripadne pouzivat extra vlakniny na zrychlenie pohybu(motilita), extra enzymi  na zlepsenie traviaceho procesu a samozrejme obcas brat probiotika.

Inac na obcasnu otravu zaludka, ked sa napr nekontrolovane prezerem doslova a nepouzijem dost kyselin a enzymov, rychla pomoc je glgnut si koloidnej striebornej vody, ktora na cas(2 hodiny+) zabije skoro vsetky kvasne a hnilobne mikroby v zaludku a pri troche stastia sa jedlo bez zivych skodlivych mikrobov za ten cas dostane do criev, kde hnitie uz nepokracuje, je potlacene probiotikami(teda ked ich tam mas v dostatku, takze pre istotu si ich obcas doplnuj)

Naposledy upravil: RNG (2010-11-18 01:49:19)



5

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Dobre rano !
Srdecna vdaka za Vas nazor.Okamzite zacneme na tom pracovat.



6

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

OK



7

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Dobrý večer RNG chcel by som poradiť, mám  problém s trávením a zároveň aj závratmi. Začalo sa to pred 2 mesiacmi, najprv som mal asi 3 dni hnačky, potom som držal diétu a doteraz nemôžem riadne jesť. Stravujem sa diétne v malých dávkach. Ak sa nenajem je mi na odpadnutie. Po zjedení malého sústa sa to zlepší ale točí sa mi hlava ako by som vypil alkohol.
Bol som na vyšetrení na neurológii, očnom, ORL, interné všetko OK. Probiotiká nezaberajú, iné neskúšam, pretože som peľový i to potravinový alergik a od niektorých tabliet je mi zle. Neviem či  to nebude nedostatkom žalúdočnej kyseliny, minerálov alebo podobne, že nefunguje trávenie. Prosím o radu ako a čím ich doplniť a zlepšiť svoj stav. Ďakujem.



8

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Travenie je vzdy vec kyselin, enzymov vlaknin a probiotik.
Potravinove alergie su obvykle dosledky nedostatku enzymov, kde sa do tela dostanu materialy, s ktorymi si telo nevie poradit/rozlozit a tak zamoria
Pozri na prislusne temy:travenie, enzymi, probiotika, odmorovanie
Co sa tyka vyberu tychto doplnkov, musis si najst take, na ktore nebudes mat reakciu, To je velmi individualne a v tom tiporadit nemozem inac, nez vyskusat viacero doplnkov, co tvoje telo znesie a potrebuje.
Mozno mas infekciu, candidu, ta sa podobne prejavuje u niekoho, mozno mas ine infekcie, hlavne ked mas hnacky. Pozri na temu hnacka.
Pri zaludocnych problemoch dakedy pomoze brat DGL pred jedlom.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-05 05:20:51)



9

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Ahoj RNG.Idem k veci:pichava az krcovita bolest v zaludku,grganie,palenie zahy casto az vydenie obsahu zaludka do ust,krce v crevach,pocit na zvracanie,stolica prevazne riedka a svetlozlta.Bilinkarka zistila poruchu pankreasu,dala zmes cajov.Zatial trocha lepsie.Uz to trva vise roka s obdobiami pokoja...HP negativny.Este sa casto citim slaby,malatny a ospaly.Naozaj to moze sposobovat pankreas a dvanastornik(neviem ci to nieje to iste...)???Co este moze pomoct?dakujem



10

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Moze to sposobovat aj pankreas, nazyva sa to hiatalny Gerd, tj kvasne plyny v dvanastorniku vytlacia potravu aj s paliacou zlcou do zaludka.
Travenie je vec dostatku kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik.Chybajuce sa da doplnit.
Caje to mozno zmiernia, ale nevyriesia. Slabost a malatnost je z nedostatocneho travenia a absorbcie zivin. Tento problem musis nevyhnutne adresovat doplnkami menovanych na travenie, inac na teba striehnu stovky zdravotnych problemov, pri oslabeni tela.



11

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Dakujem.Mozes mi prosim navrhnut nejake preparaty dostupne aj v SK e-shopoch pripadne v lekarnach?

Nieco taketo?: http://www.sanopa.cyberio.sk/objednavka … bsubmenu=0

Naposledy upravil: michail (2011-09-30 18:44:29)



12

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Lekarne su na lieky, aj ked si obcas privyrabaju predajom doplnkov. Ale to je proti ich zaujmom predavat lieky, takze u nich nehladaj dobry zdroj kvalitnych doplnkov.
Naviac lekarnici nie su nijak vzdelani v doplnkoch, tj ich rady na doplnky , cest vynimkam, su nanic.
Slovensko je znacne pozadu v doplnkoch, zialbohu, takze ti radsej odporucujem rozne zahranicne e-predajne, najma z USA, kde je podstatne lepsi vyber aj ceny.



13

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

nejaky typ?



14

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Napr z iherb skus pouzivat s jedlom 1-2 kapsule
http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … s/857?at=0
a na noc zober
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
s jablkom. Jablko je zdroj vlaknin, vlastne mikrovlaknin, pektinov, co vynesie zlc von zo systemu, zlepsi motilitu, ukludni crevne steny a je zaroven vyziva pre probiotika, ktore zrejme pri hnackach nemas v crevach dobre usadene.
Rychla pomoc na hnacky je napr tato
http://rng.nazory.eu/hnacka
To ale nevyriesi problem s nedostatkom kyselin a enzymov, len potlaci hnacku.



15

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

este otazka,ako mozem vylucit zaludocny vred any som si neublizil zvysenim HCL a enzymami?Dakujem



16

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Jedna z metod je brat 4 x 2 lyzice koloidnej striebornej vody. Moj brat si tak vyliecil H.p. infekciu, ktora je az 98% dovod pre zaludocne vredy. mal ju "preliecenu " kombinaciou antibiotik ale po pol rpoku ju mal znova, tj to "preliecenie" asi nebolo dost ucinne.
Proti helikobakteru je aj zinok, nakma zlucenina zink carnosine predavana pod menom PepZin. 
Tiez monolaurin v davkach 3 x lyzicka denne na prazdny zaludok.
Zaludocny vred dost boli a to prakticky cely cas, tj nie je problem s "diagnozou"
Ine bolesti zaludka su obvykle docasne



17

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Test na HP bol negativny pri teste zo stolice...Tak teda skusim nejake tie enzymy.Ake potraviny este podporuju tvorbu enzymov a zal. kyselin?



18

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

POskodene parietalne bunky a enzymaticke zlazy roznymi mikrobami sa vedia ciastocne regenerovat , dobra strava a pouzivanie doplnkov na zlepsenie travenia im da moznost.
Tj doplnit co chyba, kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika.



19

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Este ma napadlo aj ked neviem ci to s tym suvisi.Pri poslednom odbere krvi mi zistili nizku hladinu cukru.Vraj nic hrozne,ze este s tym netreba ist k diabetologovy...Ja moc sladke ale memusim...Suvisi to s tym pankreasom?



20

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Hladina cukru v krvi je velmi zavisla od jedla a cinnosti. Diabetolog je lekar , ktory pracuje s ludmi so znicenym pankreasom alebo DM2. Vtedy hladiny cukru prudko skacu alebo zostavaju velmi vysoke.
Zle travenie ovplyvnuje absorbciu a teda aj hladinu vsetkych zivin v tele, aj v krvi.



21

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Objednal som si ten Super Enzymes.Mam vsak stale obavy ze mam vred (viackrat za den ma bolieva zaludok ale nie na rovnakom mieste).Vtedy by som mal uzivat pravy opak tohto doplnku nie?Chcem tym povedat ze ak budem uzivat enzymy a bude ma to viac boliet mam vred?



22

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Nuz ja nemam krystalovu gulu, bolest zaludka moze byt zo zapalov, ktore su z premnozenia roznych mikrobov pri nedostatku zaludocnych kyselin, vcitane aj vredy vyvolavajuceho helikobaktera pilori.
Moze to byt z viralnych zapalov(nase vzdypritomne telesne virusy utocia aj na nervy, aj na sliznice), tam odporucam zvysovanie viralnej imunity,
Moze to byt zo zlce, ked sa ti vplyvom tlaku plynov vrati cast obsahu v dvanastorniku spolu so zlvou do zaludka a zaludok je vyborne chraneny proti kyselinam, ale vobec nie je chraneny proti alkalickej zlci(hiatal GERD), tam po ozu vlakniny, co do seba nasiaknu zlc a pohnu jedlo v crevach(motilita).Takze pomoze zjest jablko, najma vecer pres spankom s probiotikami.

Bolest zaludka z prebytku kyselin je mytus, ktori dodnes lekari siria a naozajstna pricina napr paly je NEDOSTATOK kyselin, nie prebytok.
Len pri nedostatku kyselin sa mozu v zaludku premnozit rozne mikroby, kvasit, hnit, vyvijat plyny , drazdit a nasilne otvorit uzaver do pazeraku, kde sa navalia kvasne peny a palia na kyseliny vobec neochraneny pazerak.



23

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Ahoj Rng, mám akútny problém, celý deň zvraciam, nemôže sa vo mne nič udržať, síce jedlo som ani neskúšala, ale minerálka ani liečivá minerálka hned vyletí von. Najhoršie je, že ma napína aj naprázdno a zvraciam len tie horké žlté kyseliny a už neviem, čo robiť. Od rána som utekala asi 25 krát. V kuse ma napína a už neviem fakt čo s tým, čo nato dať. Mám doma digest platinum, psyllium, colostrum, rôzne antimikrobiolálne, aj koloidné striebro. Prosím poraď, už som zúfalá a taká zoslabnutá..



24

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Skus pit na stabilizaciu traviaceho traktu tento caj podla patra Ferdu : Do pol litra vriacej vody dame :
- 1 polievkovu lyzicu dubovej kory/maju ju v lekarnach/,
- 1 plievkovu lyzicu rasce
-  polovicu citrona aj so supou.
Treba to nechat vriet 7 min. potom scedit a  este teple  naraz  vypit.Bud sa este zvracia alebo sa ulavi.Obycajne sa vsak ulavi.Ten caj treba vypit viackrat, pokial sa situacia nestabilizuje.
Mam to odskusane.



25

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

no supa z citrona zrejme kvoli chemickym postrekom nepatri do zdravej vyzivy...



26

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Sprava pre Petela
Myslim si, ze je samozrejme, ze ten citron, tak ako aj kazde ine  ovocie a zeleninu, treba vopred umyt pod tecucou vodou.Preto to ani nepisem. A vy si myslite ze kupujete ovocie a zeleninu, ktora nie je osetrovana postrekmi? Chcem sa spytat, ci ste to uz vyskusali.Ak ano, uskodilo Vam to ?



27

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

No tak vcera vecer som bola nakoniec na pohotovosti, lebo som nemohla vydrzat a ulavilo sa mi, no dnes som vyskusala vas recept a zaludok som citila kludnejsi, len na chut to nebolo az take prijemne, ale to asi preto, ze som to spravila dost koncentrovane. Dakujem velmi pekne za radu. Uz budem vediet co pri podobne akutnych stavoch.
A samozrejme supu drhnem stale s kefkou, aj predtym ako struham do kolaca. Nemusi to byt na 100 % zdrave, staci ze pomoze pri takych surnych tazkostiach. smile



28

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

OK



29

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Na pokazeny zaludok(premnozene rozne skodlive mikroby v zaludku pre nedostatok kyselin) pomaha asi na 2 hodiny glg striebornej vody. A ak sa to zacina vracat o 2 hodiny, staci dalsi glg a je po probleme, lebo medzitym uz sterilizovane jedlo pokracuje bez zivych mikrobov do criev.



30

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Dobrý večer RNG, poprosím vás o vašu radu. Keďže mám problém s kĺbami, bolesť kĺbov prečítala som si na tomto fore čo ste radili aké doplnky. Objednala som si na bolesť, zápal všetko je z iherb: Best curcumin c3 complex od doctors best. Píšete že tento doplnok sa užíva 3 krát denne po 2 kapsule. Doplnok som užila aj s jedlom neviem či to bolo veľa ale ostalo mi od žalúdka veľmi zle, skoro až na vracanie, vynechala som jeden deň a na druhý deň som si dala iba jednu kapsulu ale tak isto mi bolo ťažko od žalúdka, tiež pocit na vracanie. Musím ešte spomenúť že okrem curcuminu užívam : selenium, d3, olive leaf ectract (18% oleuropein), pau d arco, vit.c, zinok, Nikdy mi nerobil žiadny doplnok problém, tak poprosím vás ako vlastne užívať curcumin je ťažký pre mňa na žalúdok? alebo je to všetko zlé keď to beriem všetko naraz?Pekne ďakujem za vašu odpoveď a radu.



31

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Tak ako aj potraviny, doplnky mozu vyvolavat indicidualne rozne alergie. S neznamym treba zacinat postupne, curcumin nie je len protizapalovy, ale aj antimikrobialny a antioxidant, tj mozne su aj Herxheimerove reakcie, aj citlivost na koreniny, lebo curcumin je vytazok z koreniny, bioperin je vytazok z cierneho korenia.
Daj si par dni pauzu a zacni znova s jednym, s jedlom a uvidis, ako ti to telo znesie.

Niet takeho jedla ani doplnku, na ktore by sa nenasli ludia, co ho neznesu dokonca si nan nevedia ani po rokoch skusania navyknut.
Telo si casto ale vie postupne navyknut=desensitizacia.



32

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

RNG, chcem sa Vas opytat na taketo neprijemne traviace problemy. Posledne 2 tyzdne ma kazde rano okolo 5:45 - 6:00 zobudia v posteli neprijemne pochody v crevach – tlaky, naduvanie, rychly posun traveniny a zaroven nevolnost zaludka s pocitom na vracanie. Cize budim sa denno-denne vyslovene velmi neprijemnym sposobom. Nevolnost sa nikdy neprejavuje ako bolest, len ako velka tazoba (tlak), ktora je lokalizovana najma na bruchu hore v strede a prenasa sa ciastocne az do oblasti srdecnej. Este v posteli ako lezim sa mi naprazdno grga, bez toho aby som nieco co len vypil. Ked vstanem, pocity na vracanie sa stupnuju a napina ma najma zo slin, ktore mam v ustach, alebo aj zo stekajuceho hlienu v nosohltane, ale aj bez hocakej provokacie a tiez grgam. Zaludok by som mal mat prazdny, lebo veceriam malo, ziadne tazke jedlo a dostatocne dlho pred spanim. Pocit nevolnosti od 6:00 rozchadzam kazde rano zhruba 1 a 1/2 hodiny a az ked sa ozve prve skvrkanie v bruchu, nevolnost zacina polavovat, co je vsak dost vycerpavajuce. Cely proces sa konci pravidelne hnackou.
Pocas dna este citim v zaludku miernu tazobu, nevolnost iba obcas.

Rano si dam nalacno caj, najcastejsie zazvor, alebo kamilky, pripadne teplu vodu s citronom. Mam pocit, ze mi robia dobre, napriek tomu ze zazvor je korenina a najma citron je svojim sposobom pomerne agresivny pre svoju kyslost. Neviem co by sa dialo, ak by som po caji nieco skusil zjest, ale pokial tazoba trva, ledva dam do seba ten caj, nieto este, ze by som mal na nieco chut. Este zaujimava vec – uz dlhsie ( 2 mesiace) a da sa povedat skoro trvale pocas dna, citim mierne slanu chut v ustach (hlavne na jazyku), ktora sa neda nijak vyplachnut, alebo odstranit. Pre mna osobne je najzaujimavejsi ten cas 1 a 1/2 hodiny, kedy nevolnost postupne ustupuje. To by mal byt podla Vasich informacii zhruba cas, za ktory sa v zaludku vytvori dostatocne mnozstvo kyselin na travenie. Da sa teda moj problem najpravdepodobnejsie interpretovat ako nevolnost sposobena nedostatkom zaludocnej kyseliny ? Mozu pri tom vznikat vsetky opisane stavy a pocity s velkou nevolnostou a trvat tak dlho ? Mohli by toto sposobovat aj vredy alebo este nieco ine ?

Ktory z domacich testov na helicobacter by ste odporucili ?

domáce -krvné :
http://testery.mabonex.sk/testy-na-doma … cne-vredy/
http://eshop.rapiclear.sk//ostatne-testy/h-pylori/

alebo ambulantný – dychový :
http://www.thalion.sk/helicobacter-pylori/dychovy-test

V sucasnosti prezivam zial aj velky stres, ktory nie je jednoduche odburat, co si myslim stav iba zhorsuje, ak ho aj nevyvolal.

Nasadil som takyto postup :
Pred jedlom psyllium s enzymami, po nich probiotika, po jedle Betain HCL (325mg). Medzi jedlami na upokojenie sliznic DGL a Aloe. A este PepZin GI a vit A. Na vyhubenie pripadnych mikrobov – GSE.
Koloidne striebro objednam. Pijem caje – zazvor, harmancek, fenykel, horke zmesi, zeleninove stavy, snazim sa jest minimum sacharidov.

Poradite mi nieco ? Vdaka



33

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Nuz robis vsetko co by som ti aj ja radil, okrem toho mozem poradit len zvysit davky mikrovlaknin a rozne, nie len [psylium a zvysit davku kyselin a enzymov, pripadne skusit kombinovat rozne zlozenia.
Stres je velmi skodlivy aj na travenie, skus ho nejak adresovat, pozri na temu stres.
http://rng.nazory.eu/stres
S tym samozrejme suvisi aj tema spanok.

Na mna napr ma velmi dobry vplyv brat L-theanine, cvicit tai chi a brat zmes vitaminov B pod nazvom Stress B. Niekedy som pri vycerpani pouzival aj med s materskou kasickou, 3 gramy ekvivalent materskej kasicky mi pomohli velmi v case, ked som mal strach, ze sa nervove zrutim.

Naposledy upravil: RNG (2012-09-19 18:29:14)



34

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Dakujem, tie antistresove budem brat tiez a pokusim sa nieco odburat aj pohybom a pobytom na vzduchu. Na matersku kasicku ako vyznamny prostriedok aj na tieto problemy som uplne zabudol :-( Takze vdaka za pripomenutie !

Uz len jedna otazka - moze ten vyssie opisany stav nevolnosti priamo vyvolat aj obycajny nedostatok kyselin, alebo si myslite, ze toto sa moze spustit az pri podrazdenej alebo zapalenej sliznici zaludka, resp. pri erozii a vredoch ?



35

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Nedostatok kyselin vedie k premnozeni mikrobov v zaludku, ktore produkuju nielen plyny, ale aj rozne toxiny=hnilobne jedy a z toho su zapaly zaludka a nasledovne aj criev.
A ich rozne poskodenia v konecnom dosledku, ked to nenapravis. A zo zhorseneho travenia a absorbcie roznych zivin potom  postupne stovky roznych moznych zdravotnych problemov.



36

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Ahoj RNG,
mal som teraz zrejme trošku ťažší týždeň, čo sa týka jedla, už posledné dni som po jedle nejako veľmi grgal (myslel som si, že to bol len vzduch, ktorý sa dostal do žalúdka počas jedenia) a dnes, po raňajkách, nič zvláštne len 2 jablká, ma začal páliť žaludok, išlo to pomaly do kŕčov...pomaly po hodine keď som sa vrátil domov, som to chcel vyzvraciať, lebo som tušil, že to bude mať nastarosti kyselina....zvratky boli krvavé a potom až bordové alebo silno hnedé, tažko  povedať, ale bolo toho pekné množstvo...krk ma pálil, čo je logické, ale keď som si dal na jazyk to jablko naspäť (prepáčte za nechutnosť, ale nedalo mi) tak to bolo neskutočné kyslé....

môj problém je, že sa dosť často prežeriem, a mám taký pocit, že teraz bol spúšťačom koláče, ktoré som zjedol hneď po zelenine, zrejme nie vhodná kombinácia...takisto čítam, že ani magnézium by sa nemalo brať tesne s jedlom, lebo narúša kyseliny (nevýznám sa, nie čo so zasaditým či kyslím prostredím žalúdka)

teraz neviem, či trpím nedostatkom alebo nadbytkom kyseliny, ale zrejme to bude len zo zlých stravovacích návykov, ktoré poruším (100g 70% horkej čokolady zjem naraz)

dneska som 2x vypil 10% roztok kyseliny chlorovodíkovej (10kvapiek do 300ml vody) zatiaľ všetko ok, zvládam už aj jedlo...

čítal som o teste, ráno nalačno 600mg betainu hcl, ale ten nemám k dispozícii...môžem použiť kyselinu HCL? či je to úplne niečo iné? a ten "napoj" z hcl čo som si spravil, čo to vlastne je? koľko kvapiek sa používa a koľko mg to vlastne čoho je? lebo nerozumiem tam tomu rozdiel betain a kyslina chl...?

Ďakujem pekne za odpove



37

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Clovek sa musi naucit kontrolovat, zaludok vylucuje len urcite mnozstvo kyseliny, a ked ju rozriedis prilis, tak ti nestaci ani stravit, ani znicit mikroby, co sa do zaludka dostanu s jedlom alebo z hlienami, kam sa dostanu zo vzduchu
.Po case ti mozu totiz vyvolat zapal zaludka, krvacanie a znicit crevnu floru.
Priamo brat HCl by som sa neodvazil, ale je dostatok roznych doplnkov potravy, co tuto kyselinu obsahuju, ako Betain HCl, Pepsin HCl, L-Lysin HCl a podobne.
Krv zo zvratkoch znamena poskodenie, ci uz zaludka, pazeraku alebo niekde v hrdle.To je rozhodne zly znak a musis adresovat vyhojenie, na co odporucam najma DGL, pred kazdym jedlom zozut 2 tabletky, a samozrejme sa miernit, nepit s jedlom ale az 2-3 hodiny po jedle, aby si si kyseliny v zaludku prilis nerozriedil. Ak ani to nestaci a mas v zaludku kvasenie, musis si dovavat s jedlom kyselinu, podla potreby, to si musis vyskusat sam, a v inom case na prazdny zaludok brat nieco alkalizujuce, ako napr pol lyzicky Kalinatu(KHCO3, odkyslovac vin a zdroj draslika/kalia)Po nom sa samozrejme mesmie 2 hodiny jeast, kedze to zneutralizuje zaludok.

Inac krvacanie v zaludku je casto vysledok nakazy helikobakterom,ale moze bytr aj z inych nakaz pri nedostatku kyselin,  alebo chemickeho poranenia z roznych NSAID liekov, najma aspirinu a inych salicylatov.



38

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

ďakujem pekne RNG!
skúsim si zaobstať betain, urobím aj test a aspoň budem vedieť na čom som...ale všimol som si, že mi zostal zlozvyk jedenia ešte ak som cvičieval, veľké porcie a zrejme stále roztiahnutý žalúdok. Teraz ak s niekym jem, tak sa čuduje ako takú porciu dokážem zjesť, ale bohužiaľ alebo nanešťastie mám pár minút plný žalúdok a po 2-3 hodinách som opäť veľmi hladný...samozrejme beriem od now foods nalačno enzýmy...a nemám ani nadváhu 185/80, ale ak to nezmením, tak to asi pôjde vekom hore...

ešte ma napadlo, čaká ma operácia nosných dutín, mám chronický zápal a polypy, (tipujem, že viac ak rok a neriešil som to)
tvoria sa mi aj farebné hlieny, ale nie to som chcel, chcem sa spýtať ako zaťažuje organizmus narkóza celého tela?
či mi stačí brať syllimarin o hodnote cca aspon 600 jednotiek alebo ešte k tomu niečo pridať? rodičia na narkózu zvaľujú všetky svoje choroby...ako ju telo odbúrava, alebo čo mi vieš o tom povedať...

vďaka



39

Re: Nevolnosti bolesti žalúdka

Je plno protizapalovych ktore adresuju akekolvek zapaly, napr curcumin s bioperinom(3 x 1500 mg) a tie nakazy v nose sa daju vytlcr kvapkanim roztoku GSE. Po potlaceni "chronickych" infekcii a zapalov sa sliznica vyhoji/regeneruje sama.
Aj polypy mozu byt dosledok zapalov, alergii napr na roztoce, ktore sa daju doma vyhubit.

Jest treba pomaly, prezuvat najmnej 40 krat, davat si prestavky, lebo reakcia nasytenia z mozgu je az o 20 minut neskor. Takze ked clovek je rychlo, lahko sa "obzerie" a roztiahne si zaludok, a to trva mesiace scvrknut, co malokto vydrzi, tj treba skoncit jedenie s poloprazdnym zaludkom, inac sa nescvrkne na normalnu velkost.