51

Re: Akutna otazka pre RNG

RNG, co by sme bez teba robili:))) je krasne, ze takto pomahas, mas nas velky obdiv! nielen kvoli vedomostiam, ale najma kvoli tvojej ludskosti...dakujeme za teba a dakujeme tebe:)



52

Re: Akutna otazka pre RNG

OK. Osobne si myslim, ze ludia maju pravo na informacie, ktore monopol z roznych dovodov potlaca.



53

Re: Akutna otazka pre RNG

co si myslis o pristrojoch typu zapper, pripadne jonasov biorezonancny pristroj?



54

Re: Akutna otazka pre RNG

Nieco do toho je, ale je to zatial prilis neiste. Rozhodne to nie je vhodne na diagnozu, a obcas maju so zapermi uspech.
Ja som to este nepouzil, hoci ako absolvent elektrotechnickej fakulty kedysi davno ba to dlhe roky zaujimalo



55

Re: Akutna otazka pre RNG

RNG prosim ta sestra ma 20 rokov nemala kramy neaky čas vzdy ma stym problem a momentalne jej zistili neaku cystu pri vaječnikoch ale v priemere az sedem cm aj viac... je to neaka čokoladova alebo taka krvna zrazenina alebo čo nerozumiem sa tomu pravdepodobne naplnena krvov hustou zrazenou kedze jej meškavali vela. doktor spomenul ze čokoladova niečo .. ale neviem asi iba s vysvetlit to tak chcel nebol som tam. Doporučil jej hned operaciu a dal jej termin. no je tam riziko ze sa jej moze dotknut vaječnikov a nemusela by mat deti!! prisom ta ake doplnky vhodne a aka strava je vtomto pripade vhodna, jedine čo som vedel je Jod na cysty ale ked je to hentaka... aka dieta alebo čo uprednostnit čo vyradit čo hned kupit ???? dakujem



56

Re: Akutna otazka pre RNG

Jod a silne enzymy(najmenej 6 gramov pancreatinu rozdelene na 2-3 davky, beries na prazdny zaludok hodinu + pred jedlom) odstrania rozne nefunkcne tkaniva, ale v tomto pripade endometrialnych/"cokoladovych" cyst je treba adresovat aj hormonalne problemy, najma ked nema ziadnu periodu a to sa da najma doplnkom Yamu(2 gramy, 10% Diosgeninu) a progesteronovym kremom.
Na krvne zrazeniny treba brat aj nattokinazu, 3 x 2000 FU.
Operacia prichadza do uvahy len ked jej velke davky silnych enzymov nepomozu za niekolko mesiacov.



57

Re: Akutna otazka pre RNG

Jod mozem v akej davke davat? mam 650uq jodu v kelpe, kolko tabliet denne neni škodne?
a kde sa da zohnat ta Yama čo je to vlastne zač? tak isto aj ta nattokinaza?



58

Re: Akutna otazka pre RNG

Japonci maju priemernu spotrebu jodu na dospeleho 13.5 mg, celonarodne. A skoro vsetko to pochadza najma z kelpu.
Kolko je skodlive nemam ani sajnu, lebo niektori pobrezni beru davky az vyse 100 mg denne, pretoze jedia plno toho kelpu a nemaju z toho problem.
Co ja ale radim je velmi konzervativne, 2 az 6 mg denne

Yam je mexicky pakoren, ktory indiani pouzivali ako prilohu k jedlu, podobne ako my zemiaky.
Ucinna latka v nom je Diosgenin, co je polotovar na tvorenie roznych hormonov.
Ucinna davka diosgeninu je okolo 200 mg

Nattokinaza je enzym, ktory sa nachadza v natto kvasenej soji, smradlaveho jedla Japoncov.Zapacha ako olomoucke syrecky. Nattokinaza, vytazok z toho je enzym, ktory rozbija krvne fibriny, krvne zrazeniny a robi krv menej zrazanlivou, tj rychlejsie plynucou, bez znamej skodlivej davky, tj aj 10 -20 nasobok odporucenej davky este neprodukuje ziadne skodlive nasledky. Ucinna davka je 1 az 3 x 2000 FU, v pripade zrazenin aj 4 x 4000 FU a viac. Su to malicke kapsulky.



59

Re: Akutna otazka pre RNG

RNG medzi pankreatin , pankreaticke enzymi sa radia amylaza lipaza proteaza? tieto enzymi?



60

Re: Akutna otazka pre RNG

Pancreatin je vytazok zo zvieracej pankreatickej zlazy. Obsahuje zmes roznych enzymov,podobnych ako vylucuje aj nas pancreas,
ako lipazu, na travenie tukov,
amylazu na travenie sacharidov a
proteazu na travenie  bielkovin



61

Re: Akutna otazka pre RNG

RNG sestra pouziva Panzytrat 25 000 az devet tabliet denne tri pred kazdym jedlom a sest na prazndy zaludok tri krat po dve.. ale ze sa jej stoho grga dost to je normalny jav pri vyzšej davke?



62

Re: Akutna otazka pre RNG

To je nemozne vysoka davka. Panzytrat je vytazok z pankreatinu s dorazom na lipazu. Jedna tabletka panzytratu 25 000 spracuje 25 gramov tukov, takze 9 z nich je definitivne privela.
Osobne nie som za predavkovania, pes vie, co to v tele moze vsetko sposobit. Take davky by som [pouzival jedine vtedy, keby som sa chcel zbavit nejakeho velkeho tukoveho tumoru. Na bezne travenie trb brat zmesy enzymov, nas kazdu zlozku jedla, tj sacharidy(amylazy) bielkoviny(proteazy) a tuky(lipazy)
Kedze v kazdej skupine je doast roznych latok, treba pouzivat aj mnohozlozkove enzymi, na to aby sme adresovali kazdu zivinu.
Grganie je vysledok kvasenia v zaludku alebo nabrateho vzduchu pri jedeni. Zriedkavo to moze byt aj z criev, odkial sa plyny mozu dostat spat do zaludka(hiatalny GERD)
Kvasenie  a hnitie v zaludku sa da potlacit extra kyselinami, najma ked ich prilis rozriedis pitim s jedlom alebo ti ich zaludok nevytvara dost, coho priznakom su paly a naduvanie.
Kvasenie v crevach je dosledok nedostatku niektoreho enzymu obvykle.Niekedy aj viacerych. A to sa tiez samozrejme da velmi lahko doplnit.



63

Re: Akutna otazka pre RNG

No tu ide otu čokoladovu cystu priblizne 9 cm, avšak panzytrat 25 000 okrem tej lipazi v monozstve 25 000j obsahuje aj amylazu a tej neni o moc menej 22 500 akurat proteazy je malo nato zas dalšie enzymi.. Neviem či su tu vhodne enzymi na zrazanlivost kedze doktor nepovedal ze čokoladova cysta je zo zrazenej krvi



64

Re: Akutna otazka pre RNG

alebo v akom potom mnozstve by si odporučil ten panzytrat 25 000 tri krat s kazdym jedlom jednu a mimo toho jednu na prazndy zaludok tri krat ? či aj to je vela ?



65

Re: Akutna otazka pre RNG

Ja vobec neodporucam panzytrat, to nie je potravinovy doplnok ale farmaceuticky zmeneny doplnok, kde ine enzymaticke zlozky su potlacene na ukor lipazy. Vobec, farmacia robi rozne chemicke procesy s prirodnymi latkami, takze su to vlastne potom uz polosynteticke, nie doplnky potravin ale patentovane lieky.
Na krvne zrazeniny su najlepsie fibrinolyticke enzymi, ako nattokinaza, lubrokinaza, ciastocne aj serrapaptaza a bromelain a ine proteolyticke enzymi(proteazy). Takze panzytrat je na to malicko ucinny tak ci tak.Davka nattokinazy je povedzme 3 x 2000 FUpre ludi s "prihustou" krvou a az 4 x 4000 z viac FU na rozbitie zrazenin/trombusov v tele

Pancreatin, nezmenena zmes pankreatickych enzymov je pre nas asi najvhodnejsia na bezne cistenie tela a pomoc pri traveni. Su to enzymy z pankreasu prasata alebo krav, , ktore su velmi podobne nasmu vlastnemu pankreatinu, ktory vylucuje nas vlastny pancreas.
Jednotky IU  a USP oznacuju priamo miligramy jednotlivych latok co enzymi su schopne rozlozit.
Porovnaj si to napr s tymto
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Pa … sules/6199



66

Re: Akutna otazka pre RNG

aha, este sa chcem opytat je poškodenie ciev a drozbnych ziliek trvale alebo sa daju regenerovat ?



67

Re: Akutna otazka pre RNG

Vsetko na svetwe sa da do urcitej miery rewgenerovat. Dokonca telo vie vytvorit uplne nove cievky, ked nevie opravit rozne zapchate.
Ale pravidelne cistenie lecitinom, lipazou a riedenie krvi a rozbijanie krvnych zarazenin a fibrinovych nanosoch ba cievach umoznia regeneraciu, najma za prisunu potrebnych materialov, ako silnych antioxidantov(vit C, E, anto a proantokyanidy, polyfenoly atd)
Ja sam na tom pracujem, lebo sa mi na nohach zapchalo plno malych cievok, najma z tesnych topanok a roznych nasadanych tuklov a tukovobielkovinnych latok, ked sa mi v nich priskrtila krvna cirkulacia.



68

Re: Akutna otazka pre RNG

zdravim smile
mame v rodine dalsiu diagnozu a ja sem znova prichadzam s prosbou o radu. starka ma de quervainovu chorobu...neviem ako to sice jej ortoped diagnostikoval, asi "volnym okom", ale vraj ma tuto chorobu. dava jej len lieky na bolest...uzasne... starka je po rakovine hrubeho creva a on do nej pcha tazke lieky proti bolesti...skoda reci... prosim, rng, da sa to riesit nejak alternativne? na nete citam, ze najlepsie je chirurgicke riesenie, ale neviem, ja aj to povazujem za dost drasticky sposob..

a ta druha starka, o ktorej sme spolu hovorili berie atp a nattokinazu:) krv ma ok:) warfarin a lieky na arytmiu som jej zo zoznamu vyhodila, pred lekarmi to tajime, pretoze, ked som to jednej lekarke vyzradila starka bola "vyhresena" a bola z toho v strese niekolko mesiacov... ved je take jednoduche vybit si zlost na 82 rocnej chorej zene... ach... ale aj napriek atp, starka arytmiu ma nadalej a srdce ju boli. da sa to este nejako "doladit"?



69

Re: Akutna otazka pre RNG

Dequervain je zalezitos skratenych sliach zo zapalov
viac na
http://en.wikipedia.org/wiki/De_Quervain_syndrome
Podobne sa to asi da uvolnit, ako Karpalov tunel(DMSO alebo aspon roztok MSM, natierat providelne)
Samozrejme brat rozne protizapalove tiez pomaha, mali by to brat vsetci starsi ludia, lebo uz mame po patdesiatke rozne bolesti po tele, co signalizuje zapaly z roznycvh zamoreni.
Enzymaticke cistenie sa tiez kazdemu zide, tak isto precistenie ciev lecitinom a alkalizacia, lebo znacna cast zapalov u starsich ludi je v dosledku poranenia ostrymi ihlickami kyseliny mocovej v tele a ta sa da alkalizaciou odstranit.
Nuz bolest srdca je hlavne z nedokyslicenia, cievy si treba ocistit lecitinom a lipazou, dokonca niekedy treba aj trochu chelacie na vycistenie kalcifikatov v nanosoch na zilach, zo zapalov.
Zvysenie priechodnosti ciev zlepsuje aj ovocie hlohu(Hawthorne, davka 2 -6 gramov prasku v kapsuliach) ma to totiz ACE vasodilatacny(cievy rozsirujuci) ucinok, podobne ako lieky s ACE mechanizmom ucinku, len bez skodlivych postrannych ucinkov, vsakze.

Arytmia nema nic spolocne s bolestami srdca, to je len nepravidelne bitie, a vacsie davky atp by to mali vyriesit. Mozno treba pridat trochu magnezia(500 mg magnesium lactate je na Slovensku v predaji  pozri napr na http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/de … 5612.html) aj to obcas pomoze
a draslika/kalium/potassium tiez.
Ja dostavam nieco extra draslika vo forme alkalizatora, skoro rano beriem pol lyzicky KHCO3(na Slovensku to dostanes ako odkyslovac vin, napr vyrobok s menom Kalinat, najdes na nete napr tento http://www.farmarik.sk/product/kalinat- … -1-kg-461/
V pol lyzicke je vyse 1000 mg draslika, to rozhodne pomoze zvysit hladinu v tele.



70

Re: Akutna otazka pre RNG

my uz ani nechodime k lekarom RNG big_smile mame teba, tak naco:D dakujeme ti za vsetko smile
dmso natierame teda a vraj to pomaha, tak uvidime, co dalej smile
a arytmia akoby zmizla, tak sa tesime:) plnime tvoje rady, tak uvidime, co s tymi bolestami:)
teraz najnovsie je starka ubolena, pretoze ma 3 zlomene stavce, az teraz jej zistil strasne silnu osteoporozu a stavce mozu byt zlomene uz dlhsie, ale zjavne jej zacali tlacit na miechu, preto to boli... nuz tak zase nieco sad ale s tym sa uz asi velmi neda nic robit, vsak? (len pripominam, ze ma 82 rokov)

inak mne tiez pomohol ten zinok atd a krill olej na trpnutie a bolest nohy, ktoru som ti spominala:) spatna vazba pre teba:) DAKUJEM:)



71

Re: Akutna otazka pre RNG

yam a doplnky mineralov a vitaminov D-3 a K-2  na osteoporozu definitivne pomahaju. Je to smutne, ze jej nezistili nizku hustotu kosti skor, nez sa jej doslova zacnu mrvit.
Mojmu otcovi zistili osteoporozu v 80tke druheho stupna,  a po roku pouzivania mineralovych doplnkov a prislusnych vitaminom na absorbciu sa mu to napravilo do normalu. Samozrejme to potom pouzival aj dalej.
  Takze to nie je marna snaha. len znicene/skolapsovane kosti maju malu pravdepodobnost plnej regeneracie, tomu treba predist skor, nez sa rozmrvia. Na znicene stavce treba trakcia, tj natahovanie malymi vahami na noc
Casto je to aj zo zhorseneho travenia, lebo napriek spravnemu vyberu stravy ked mas nedostatok kyselin, enzymov mikrovlaknin a zlu probioticku crevnu floru mas slabu absorbciu zivin, nizko imunitu a stovky roznych problemov, vcitane osteoporozy, nervovych problemov atd. Aj rakovina criev je spojena so stavom travenia a probiotickej flory. kde skodlive mikroby, ktore dobra probioticka flora nepotlacila vyrabaju rozne toxiny, vcitane karcinogennych.

Len chodte obcas k lekarom, niekto musi urobit diagnozy, aj ked si nakoniec mozete volit inu cestu, nez odporucane lekarmi  chemicke lieky.
Ja uz nechodim sice velmi dlho, ale viem sa pomerne dobre sam diagnozovat(teplota, tlak, cukor, rozne ine priznaky) a najma branim udrzobnych doplnkov predchadzam problemom, ktore by mal lekar dodatocne diagnozovat, ked uz je vlastne neskoro, lebo sa prejavia poskodenim tela.
Klucove je teda napravit travenie, absorbciu a brat minimum to, co v potrave nedostaneme v dostatocnych kvantitach, menovite selen jod, zinok, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny rozneho druhu a obcas nasadit probiotika.
A samozrejme rybacie oleje/krill/octopus a tiez pravidelmne cistenie ciev lecitinom a aspon raz do roka precistenie pecene(protokol dr Berksona, pripadne aj ladvin cajom z chanca piedra, aspon 3 tyzdne)



72

Re: Akutna otazka pre RNG

Zdravim ta RNG, vsade ti robim reklamu a spominam, ako ludom pomahas, tak ma priatelia prosia, aby som sa ta opytala aj na ich problemy... Je mi uz trapne ta stale bombardovat nasimi problemami a vypytovat od teba info, mozem sa ti nejak odvdacit? Velmi si tvoje rady cenim a som ti velmi vdacna:)
Cize znova k dalsim problemom big_smile ak by ti to nevadilo, poradis prosim, co by bolo vhodne na Bekerovu cystu v kolene? Operovat si to znama nechce dat, lebo vraj sa tvori opakovane, ciae operacie su len docasne riesenie... Citala som na tvojej webke, ze na cysty su potrebne enzymy a jod, poradis mi prosim konkretnejsie ? ,
A dalej, co s manio-depresiou? Skusali u pani vysadit liecbu, ale manicka faza zacala byt neusnosna, je opat na liekoch, pritlmena... Ziva mrtvola... Katastrofa... Je to riesitelne doplnkami vyzivi, alebo nejako inak a vysadenim liekov myslis?
Z srdca ti dakujem smile



73

Re: Akutna otazka pre RNG

Bakerova cysta sa tvori z klboveho maziva, ked sa porusi klbove puzdro. Tj v prvom rade treba adresovat posilnenie puzdier, sliach a klbovej hmoty roznymi materialmi, z ktorej sa tieto tvoria(obhryzanie kosti, zelarina, huspenina a doplnky ako glukosamin, chondroitin, hyaluronicka kyselina, MSM a enzymy a na klbovy maz okrem hyaluronickej kyseliny treba nezmydelnatelne oleje, ako CMO, rozne cetylovane a napr 2 avokada tyzdenne, ktore tieto oleje obsahuju)
S dostatkom enzymov a jodu, co sa podiela na tvoreni enzymov, okrem ineho, sa da akykolvek  utvar v tele rozpustit,  vcitane Bakerovych cyst. Konkretne hovorim naper o 3 x 4000 mg pancreatinu, 6 mg jodu denne.
Maniodepresia je striedanie sa privelkej mozgovej cinnosti, pri ktorej sa minie privela neurotransmiterov a nasledovna depresia z ich nedostatku.
Na ukludnenie cinmnosti su najma vitaminy B, z nich najdolezitejsi vitamin B-3 v davke 2 x 500 mg a forme inositol hexaniacinate,
GABA vo forme zluceniny s B-3 pod nazvom Picamilon, 2 x 300 mg,
a aminokyselina z caju, L theanine, 2 x 400 mg.
Na antidepresne lieky sa nebudem vyjadrovat, jedna sa o skodlive patentovane latky, ktore teda nikdy pred tym v prirode neexistovali(= zamorenie) s otaznou ucinnostou , ale istou skodlivostou.
Navykovost zabezpecuje farmaceutickemu priemyslu ich odbyt, ale pacientom  vazne problemy sa ich zbavit.



74

Re: Akutna otazka pre RNG

RNG, je mi trapne ta opat a znova zatazovat... ale ked tvoje rady vzdy vdaka Bohu pomozu smile
cize spatne k predoslej rade pisem znova velek DAKUJEM a prosim o radu opat...
moj kamarat- 24 rokov berie lieka na 3 druhy chorob a je to toho samozrejem nestastny... velmi rad by to vystriedal za prirodnu liecbu (mozno konecen evyliecenie, kedze lekari tvrdia, ze ej to neliecitelne...klasika... )
cize trpi: hypertenzia (vysoky tlak), sedy zakal (vyskoky vnutroocny tlak) a seboroicka dermatitida
co radis, prosim(e) ta ?



75

Re: Akutna otazka pre RNG

ze vraj je to zeleny zakal, pardon



76

Re: Akutna otazka pre RNG

Na vysoky tlak je odstranenie stresu, pozri na prispevok stres. cistenie ciev lecitinom na zvysenie prioechodnosti, rozsirovanie ciev hlohom(ACE mechanizmus) a riedenie krvi nattokinazou.
Sedy zakal je ukladanie roznych bielkovin a da sa casto zastavit kvapkami obsahujucimi  N-aceryl cystein(1%). Na trhu je viac vyrobkov s nim, najznamejsi je CAN C, povodny, od jeho vynalezcu dr Babyzhayeva.
Pomocny je aj roztok MSM, co si moze kazdy vyrobit sam, 10% praskoveho MSM do destilovanej vody, tj 1 gram na 10 ml.
Dermatitida je komplikovana zalezitost, moze byt zo stoviek vnutornych pricin a zopar vonkajsich. Dobre celkove na to robia zelene vytazky, ako stava z mladej jacmennej/barley travy, a inych mladych trav, tiez chlorella, spirulina a ine zelene. Samozrejme ak je to nasledok alergii na potraviny, pomahaju rozne enzymi, podla toho, o aku alergiu sa jedna.
Vonkajsie priciny mozu byt plesne, rozne mikroby, kozne roztoce ako demodex foliculorum, ktory moze tie mikroby nosit v svojom traviacom trakte a pod
. Na to moze pomoct kokosovy olej s pridavkom GSE, alebo oreganoveho oleja, berberinu, mahonia a podobne.

Naposledy upravil: RNG (2012-11-16 21:41:12)



77

Re: Akutna otazka pre RNG

dakujem RNG, tvoje rady posuvam dalej a velmi si to cenim...
ak ide o zeleny zakal, napisala som omylom sedy, je to ten isty postum ako pri sedom?



78

Re: Akutna otazka pre RNG

Vsety zakaly su usadzovanie roznych latok, tj je to vec cirkulacie lymfy, enzymov a podobne. Roztok MSM to zlepsi a casto pomozu aj kvapky acetyl N- carnosinu, ako mas vo vyrobku CanC alebo inych na trhu, co obsahuju 1% N acetyl carnosinu.
Moj brat si ich kvapka uz roky a jemu to zastavilo dalsie zakalovanie(catharact), takze nepotrebuje ist na operaciu vymeny sosovky.



79

Re: Akutna otazka pre RNG

ahoj RNG smile
verim, ze sa mas velmi dobre...
je mi trapne, ze ta zase po dlhsej dobe zatazujem svojimi problemami, ale nejak asi potrebujem popostrcit spravnym smerom.
vo februari som sa vybrala po 4roch rokoch na prehliadku ku gynekologovi a onkocytoster z krcka maternice vysiel zly. predtym bolo vsetko negativne a teraz CIN III HSIL. velke poskodenie tkaniva, hranicka s rakovinou. pritomnost hpv virusu, ktory som rpedtym samozrejme nemala tiez a partner ten isty... cele to s tym hpv virusom je podla man jedna velka hlupost a ja to mam skor z psychickych pricin a hlavne z troho, ze som mala stale problemy, vytoky, zapaly a lekari s tym nedokazali urobit nic. zial ani alternativou som to zatial neporiesila, vytoky su vraj u mna normalne, ale ja si to vobec nemyslim...
chceli ma samozrejme hned operovat a robit konuizaciu. odmietla som. nemam este deti a vobec, nepovazujem to za riesenia. liecila soms a sama, bylinkami, homeopatiou, gynex. som takmer vegan, jem len maslo, vajicka, bezlepkac, maximalne spalda. cukru sa vyhybam, len ked raz za dlllhe obdobie trstinovy, ale takmer vobec.  najprv som inklinovala k surovejs trave, ale potom som presla skor na teplu, pretoze podla ayurvedy som váta a nerobilo mi to moc dobre. skusala som kadeco, pracu na sebe, atd... zacala som aj s urinoterapiou, Cckom zasaditym, soda bikarbona s javorovym sirupom, kadeco... neviem ci ej podstatne to tu pisat
vydesilo ma, ale okolie a dohnali ma na kontrolu. stav nezmeneny, jedine uz to nie je CIN III, ale CIN II-III, co ale lekar vravel, ze je to nepodstatne a nemam sa tesit, lebo je to HSIL a na kolposkopii vidi, ze tkanivo je poskodene a tak. no...
a ja mam pred sebou dilemu co dalej, co robit. asi by to chcelo radikalnejsi pristup a zacat nieco intenzivnejsie. ako to vidis ty, prosim?



80

Re: Akutna otazka pre RNG

Nuz clovek dnes nosi hromadu virusov v tele permanentne a coraz viac je ich okolo nas najma tym ze ludia sa podstatne viac pohybuju a miestne nakazy sa roznasaju po celom svete. Pre to tu odporucam kazdemu si zvysovat viralnu imunitu,,lebo aj ked mas v tele virusy, pri zvysenej viralnej imunite sa ich cinnost potlaci pod hladinu, kde mozu viditelne telu skodit.
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Bran sa! Nevyckavaj!
Nuz a akekolvek nefunkcne a  poskodene tkaniva, rozne utvary a mnohe zamorenia v tele  sa daju odstranit silnymi enzymami, jodom a selenom.
Ked sa chces poistit, aby sa ti v tej poskodenej tkanine nedajboze nevytvorili rakovinne bunky, odporucam ti brat aj DIM, 2 x 100 mg, co potlaca moznost premeny poskodenych buniek na bujnejuce=rakovinne.



81

Re: Akutna otazka pre RNG

Anna skuste mms1 s mms2 ...akurat nevyhoda po mms1 je ze prekysluje zaludok a clovek ho nedokze dlho  brat preto sa uz pouziva iny aktivator a to hcl je prijatelnejsi a nebyva po nom zle a da sa dostat na vatsie davky ....alebo este je tu cds2 pozrite si informacie na nete



82

Re: Akutna otazka pre RNG

http://www.mms1.wbl.sk/Skusenosti-po-uz … -CDS2.html Pozrite sa na toto mozno vam to pomoze



83

Re: Akutna otazka pre RNG

MMS (ClO2) likviduje v těle viry, bakterie, plísně i prvoky (jednobuněčné parazity), ale odstraňuje z těla i toxické látky a většinu těžkých kovů. Detoxikace s ClO2 dokáže aktivovat a posilovat imunitní systém, takže nepřímo působí i na mnohé jiné nemoci a potíže. MMS se míchala původně ze dvou složek - chloritan sodný NaClO2 + 50% kyselina citrónová - C6H8O7, z čehož vzniká dioxid chlóru, nebo-li oxid chloričitý ClO2. Původní příprava s kyselinou citrónovou však obsahovala až 35% vedlejších nežádoucích sloučenin, především citráty, chloritany, chlorečnany a nepatrné množství volného chlóru, který dle okolností reagoval na další sloučeniny, z nichž některé mohou být i lehce karcinogenní a také obsahovala tato původní MMS stopové množství nečistot ze základních surovin. Tyto nežádoucí sloučeniny a příměsi mohly lidem způsobovat jisté potíže, přestože mnoha lidem pomohli i z některých těžko léčitelných nemocí. Mezi obvyklé problémy u původní přípravy s kyselinou citrónovou patřila acidóza - překyselení žaludku a u některých lidí to mohlo způsobit i poruchy trávení. Dále k tomu patřilo neúměrné zatížení ledvin a jater a někdy se na ledvinách mohly při dlouhodobém užívání usadit i soli v podobě kamene. MMS s kyselinou citrónovou je také poměrně kyselé. S původní přípravou mělo problémy při užívání více jak 1/3 lidí, kteří původní MMS vyzkoušeli. Někdo měl problémy dříve, jiní až po několikatýdenním užívání.



Vývoj šel kupředu a před více jak třemi lety začala řada lidí a terapeutů používat MMS s kyselinou chlorovodíkovou - HCl, která je mnohem vlídnější na žaludek. Používá se potravinářská 3,5% nebo 4% HCl. MMS s HCl je maličko slabší, jak původní MMS s kyselinou citrónovou, ale na mnohé účely detoxikace organismu je dostačující. Na některé nemoci, především onkologické, nemusí být MMS s HCl dostatečně účinná. Nevýhodou MMS s HCl je ta, že je nestabilní a musí se připravovat vždy čerstvá, krátce před použitím, před pitím, jinak nefunguje. MMS s HCl se především používá při celkové očistě organismu jako součást detoxikačního balíčku, společně s informatiky (např. Joalis, Naděje) a s antihelmitiky, případně bylinami a frekvenční terepií. Počet lidí, kteří MMS s HCl nesnášeli se oproti MMS s kyselinou citrónovou výrazně snížil. Navíc se v detoxikačním balíčku používá MMS s HCl často jen 3x denně. Ale i u MMS s HCl se objevilo několik lidí, kterým užívání nesvědčilo, ale spíše to byli výjimky.



Poslední novinkou je MMS s hydrogensíranem sodným - NaHSO4, která byla českými kutily představena na diskusním fóru U Pramene na začátku roku 2013 a to především jako CDS2, což je nejčistější verze ClO2 nasycená ve vodě poměrně jednoduchou kyblíčkovou metodou. Tato příprava nové CDS2 vychází z technologie čištění pitné vody, která byla v roce 2012 ohlášena holandskou firmou pod patentem Twin Oxide, jako nejčistější a nejdokonalejší verze využití ClO2 pro úpravu pitné vody. U této verze se naprosto minimalizovaly mnohé problémy spojené s užíváním MMS, tedy průjmy, nevolnosti. MMS s hydrogensíranem sodným snáší i lidé, kteří nemohli ani MMS s HCl. Především se však tato technologie používá pro přípravu CDS2, která si našla za rok 2013 celou řadu příznivců. Člověk však musí být u nové technologie opatrnější při přípravě a dát větší pozor na nadýchání! ClO2 je zde během přípravy mnohem štiplavější - agresivnější, zvláště pokud se nechává zneutralizovat větší množství základních roztoků, např. do koupelí. V takovém případě je lépe nechat proběhnout reakci v lahvi a lehce ji zakrýt před zalitím vodou, aby jste se plynu ClO2 nenadýchali. Přestože je CDS2 a MMS s hydrogensíranem velmi čistá a vlídná k organismu, je na druhou stranu velmi účinná a silná a je třeba být opatrný a správně CDS2 ředit a dávkovat, aby nedošlo k silné detoxikační reakci, kterou by tělo nedokázalo zvládnout. Pomalejší a pozvolná očista organismu je vždy šetrnější, pokud nám nehrozí bezprostřední ohrožení života.


ClO2 je nestabilní, ale po zalití koncentrátu vodou se stabilizuje na několik dnů, až týdnů, při skladování v uzavřené lahvi. Se stabilitou je na tom nejlépe nová verze s hydrogensíranem sodným. Naopak MMS s HCl nevydrží ani několik hodin a musí se připravovat vždy čerstvá. Jim Humble uvádí, že v těle se kysličník chloričitý během hodiny až 90 minut rozloží na obyčejnou kuchyńskou sůl NaCl a čistý kyslík O2 (ale pravděpodobně dochází v těle ke složitější reakci). Mezitím, než se ClO2 rozpadne, útočí na všechny nepřátelské patogeny v těle a provádí i další detoxikaci organismu, např. od těžkých kovů a toxických látek. Proto se při vnitřním užívání pije MMS dle Humbla po hodině, ale fungují i pouhé 2 až 3 dávky denně, jen to trvá déle. Nic škodlivého z ClO2 v těle nevzniká a za 17 let se dle Jima Humbla neprokázaly vedlejší nevratné nežádoucí účinky, ani se nevyskytlo trvalé poškození zdraví, pokud se dodržuje doporučené dávkování a ředění. Dokonce je ClO2 šetrná i k mikrofloře a bakteriím, které žijou v symbióze s organismem. Oxid chloričitý použilo na řešení problémů i několik těhotných nebo kojících maminek a nikdo nehlásil potíže, naopak úlevu od potíží způsobených patogeny. Jen se musí postupovat velmi opatrně a přesně dle doporučených protokolů a být obezřetný, aby nedošlo k předávkování. Vždy se je lépe se držet menších dávek. Mluví se o potencionálním nebezpečí z oxidačního šoku, který může ClO2 způsobit, pokud by se dávky přehnaly. Prevence u dětí, pomocí koupelí v ClO2, které jsou při doporučených dávkách velmi šetrné, m



84

Re: Akutna otazka pre RNG

RNG:
velka vdaka- ako vzdy smile
prosim ta, viem, ze enzymov je kvantum, ktore konkretne by si odporucal ty? a tiez DIM. ktory produktje naj? dakujem!!!!!!!!

miroslav7:
dakujem velmi pekne. s mms skusenosti mam.pouzivame ho pomerne casto, ak je treba, ale dlhodobo ho vbrat neviem, pretoze ma z neho velmi bol zaludok, preto som si teraz objednala CDS2. skusim to vsetko skombinovat. ale len mms nestaci... to uz dnes viem smile



85

Re: Akutna otazka pre RNG

DIM mas napriklad tento: http://www.iherb.com/Source-Naturals-DI … 4&ic=3 kde v jednej tablete je 100mg DIM a podla davkovania co odporucal RNG je to 2x1 tableta denne.

Silny cistiaci enzym je tento entericky pokryty: http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1 na intenzivne cistenie tela je davka 2x6 gramov pancreatinu, t.j. 2x2 tablety denne.



86

Re: Akutna otazka pre RNG

Ja obvykle neodporucam chemikalie, pokial je dostatok potravinovych doplnkov na riesenie problemov.
Chemikalie, tj aj rozne lieky su posledny vyber, nie prvy, ked vobec.



87

Re: Akutna otazka pre RNG

RNG ale myslis si ze kombinacia silnych protirakovinotrvonych doplnkov je silnejie nez mms1 a mms2?



88

Re: Akutna otazka pre RNG

Podla toho , aka kombinacia. Nezabudaj, ze chemikalie ako oxidanty nemaju len dobre ucinky, ale aj skodlive. Kdezto potravinove doplnky tie skodlive ucinky nemaju. Takze tam priame porovnavanie vlastne ani neexistuje.
Je to ako detska otazka z matematiky,"kolko hrusiek sa rovna 3 jablkam".