1

Téma: ca

Co odporučaš ludom po tejto liečbe hlavne na to aby sa im choroba nevratila. Myslis ze ak je tato choroba dedicna je mozne aby sa jej ludia, ktory zdedia tento gen vyhli uzivanim doplnkov? dakujem
Dnes som  prisla na to ako sa pridavaju nove temy   smile a smile

Naposledy upravil: kamilka (2010-06-02 06:47:37)



2

Re: ca

Vsetko na svete je spojene s dedicnostou nejako. Inac by sme sa nerodili ako ludia, podobni svojim rodicom.
Ale hlavny dovod na rakoviny, na rozdiel od tvrdenia sucasnych lekarov nie je dedicnost, ale zamorenie tela, ktore sposobuje mutacie a teda k nefunkcnym bunkam, ktore sa mozu vyvinut na bujnejuce=rychlo rastuce=rakoviny. Ako by sa totiz vysvetlilo, ze kedysi boli rakoviny velmi vzacne a dnes na ne zomre az vyse 1/4 ludi. Genetika sa natolko nezmenila.

A v tom sa da urobit velmi vela, nezamorovat si telo, vyhubit parazitov, ktorych vylucky su karcinogeny, vyhubit mikroby ktore alebo oslabuju telesnu obranu, alebo priamo prispievaju k zamoreniu a tvoreniu bujnejucich buniek no a samozrejme, ked mame na to sklony, tj mame telo zamorene, treba ho odmorit(enzymaticke cistenie, absorbcne a chelacia).
Sucasna medicina adresuje len rakovinne bunky, ktore sa snazia znicit, lenze aj ked su uspesny, zamorene telo vytvori dalsie, takze to nie je naozaj riesenie, hlavne ked pouzivaju metody ako chemoterapiu, ktora znici obranny system tela.
Aj v prirode je hromada cytotoxickych latok(niciacich rakovinne bunky) ale v doplnkoch, ktore su schvalene ako potravinove doplnky tieto latky nemaju ziadne postranne ucinky, takze su velmi vhodne na nicenie rakovin, aj ked podla zakona v USA nesmies tvrdit, ze je nieco protirakovinny liek, pokial to nie je schvalene ako liecivo.
Nuz ale statisice ludi dnes uz pouziva protirakovinne doplnky, miliony si odmoruje telo enzymami a absorbentmi a pracuje to!.
Ja sam mam skusenost s graviolou(cytotoxicky prostriedok, obsahuje az 15 zloziek protirakovinnych a pri tom je to len listie ovocneho stromu, sour sop=guanabana) a betaglukanmi, ktore v davkach 3x400 mg denne natolko posilnia aktivitu a vytvaranie niektorych bielych krviniek, ze tieto=nasa obranna armada, zlikviduju rakovinne bunky v tele.
Tiez odporucam rozne ine, ako najma v pripade rakoviny prs a uterusu(maternica) vytazky z kapustovin pod menom I3C a DIM, v davkach 2-3 x 200 mg denne.
Jedenim kapustovin sa to zialbohu neda nahradit, lebo je to vytazok z viac kil kapustovin a to sa neda zialbohu denne zjest.
Po chemo sa treba najma odmorit a posilnit tvorbu bielych krviniek. Odporucam enzymy-silne, absorbenty(vlakninym,aktivne uhlie), precistenie/regeneracia pecene(tam sa zachytava najviac toxinov a chemikalii) a samozrejme jest co najviac antioxidantov, obzvlast anto a proantokyanidy, vitamin C a D-3, alfa lipoicku kyselinu a pomahaju aj adaptogeny, najma astragalus.

Naposledy upravil: RNG (2010-05-31 20:04:02)



3

Re: ca

AHCC. Je to silnesie ako betaglukany?



4

Re: ca

Vo vyssich davkach udajne  ano

Naposledy upravil: RNG (2010-06-24 16:25:29)



5

Re: ca

Aké sú vyššie dávky, na čo sa treba hlavne pozerať, prípadne ktorý AHCC, by si odporáčal. Dakujem



6

Re: ca

Kedze nemam ospobne s tymto doplnkom skusenost, mozem sa odvolavat len na viacere zdroje informacii, ako napr
http://www.raysahelian.com/ahcc.htm. Samozrejme odporucam ovela viac, aspon 1500 mg denne.

Ale moja osobna skusenost je s betaglukanmi(3x500 mg), graviolou(caj + usadenina z polievkovej lyzice gravioly=7 gramov), 3x50 miligramov elagickej kyseliny a samozrejme na precistenie/odmorenie
tela silne enzymi, pripadne aj chelacia a absorbcia, kedze neviem, ake zamorenie povodne sposobilo tu mutaciu buniek.
No a vytazky z kapustovin, ako DIM a I3C mozu tiez pomoct.
Aby som nezabudol aj chaga a citral su velmi uzitocne. Davka chagy je asi 10 gramov praskovej , povarit na co najnizsom plameni hodinu prikryte, odstat niekolko hodin a pit aj s usadeninou.
Ja osobne momentalne pouzivam chagu, pridavam si do nej skoricu a po uvatreni trochu mlieka, takze to ma vzhlad aj chut trochu pripominajucu bielu kavu. Ja viem, mlieko nie je prave najlepsia potravina pri rakovinach, ale samotna chaga je doslova zazrak prirody svojim liecivym obsahom(pozri temu chaga)
Tiez niektore oleje, ako napr z uspesnej metody dr Eleny Budwig, ktora pouzivala 2 lyzice za studena vytlaceneho lanoveho oleja s pol sialkou tvarohu, vymiesane az do tekuta.
Kazdy z tychto ma urcity uspech v lieceni, samozrejme kombinacia co najviac tychto pravdepodobnost podstatne zvysi

Naposledy upravil: RNG (2010-06-25 16:26:59)



7

Re: ca

Prosim Ta tu elagicku kyselinu si nemyslel ako 3x 500 mg?



8

Re: ca

Povodne informacie, co mam od dr Whittakera na plucnu rakovinu uvadzal 2 x 48 mg, co je obsah jednej  salky rozmixovanych na penu malinelagitanin je vo vnutri semienok, ktore musia byt rozdrtene).
Samozrejme, dnes sa elagicka kyselina vytazuje velmi lacno zo semien pomegranatu(granatove jablko) a mozno dostat ovela vyssie davky,  oo je samozrejme uzitocne, kedze elagicka kyselina a elagitaniny su naviac silne antioxidanty.
Pozri napr na  http://www.swansonvitamins.com/SWH116/ItemDetail?n=0
Takze brat viac hoci aj 500 mg je dobre podla mna, ale nie je povodne uvedene v medickej literature pri lieceni rakovin.



9

Re: ca

Elagická kyselina je toto http://www.iherb.com/Source-Naturals-Po … 19121?at=0   ?



10

Re: ca

V uvedenom doplnku je len 40% elagitaninov, tj 200 mg na tabletku.
Source Naturals je tiez dobra znacka hoci osobne davam prednost kapsuliam pred tabletkami. Tabletky totiz obsahuju tabletovacie e-cka , ktore nepotrebujeme v tele.



11

Re: ca

Prosim Ta evies mi poradit ci Acai obsahuje tiež tuto kyselinu? Nie je v nom toho viac ako v granatovom jablku?



12

Re: ca

Presne zlozenie acai nepoznam, neviem kolko elagickej kyseliny obsahuje.Acai je zatial divoke ovocie, nepestovane komercne a velmi drahe. V poslednom case pre velke zvysenie dopytu bolo v nom robenych plno podvodov, takze pozor.

Spominane pilulky alebo kapsule maju su vytazky s koncentrovanou elagickou kyselinou a v podstate na tom nezalezi, z akeho zdroja ju dostali.

Pri doplnkoch treba najma davat pozor na obsahy-skutocne obsahy_ aktivnych latok a menej sa nechat ovplyvnovat bombastickou reklamou



13

Re: ca

Dobry vecer !
Dovolujem si Vas poziadat o Vas nazor na nizsie uvedeny problem.Vopred dakujem za ochotu.
Mamu som včera zaniesol na Zobor-Nitra do nemocnice lebo sa jej ťažko dýchalo a po vyšetreniach minulý týždeň sa zistilo že má zase vodu v pľúcach a aj v bruchu. Asi jej tá voda nikdy ani neustúpila od februára keď bola v nemocnici, lebo vtedy sa jej uľavilo ale nevedela už jazdiť na bicykli a postupne celý rok slabla. Onkologička hovorí že tie hrčky pod pazuchami sú na lymfe a v nej nevie prúdiť tekutina preto sa vytvára voda v plúcach a v bruchu, možno sú chytené aj pľúca. Včera jej vybrali 0,5l z plúc a 2,0l z boku. MMS1 má už  4 flaštičku, MMS2 má od februára prvú, ale už sa jej to tak hnusí že už to nechce. Keď sa vráti tak skúsime piť ozónovú vodu tak ako je to v tej prílohe čo ste mi poslali asi pred rokom t.j. 8x denne po 1hodine za pohár ozon. vody sýtenej 7 min a v izbe nechať ísť prístroj niekoľko hodín. K tomu zelen. strava, živá voda, marhuľ. ľanové semiačka atď. Zatiaľ sodu bikarbonu sme do vody nedali lebo je to určity druh soli a tá zadržiava v tele vodu čo nechceme, ale má živu vodu. Alebo skúsiť podľa tej knihy Proti rakovine nie sme bezmocní čo ste nám odporučili, tam píše že využiť všetko čo sa dá z lekárskej vedy teda chemo atď a zároveň použivať domácu liečbu.



14

Re: ca

Nepamatam sa, ze by som radil nejaku Slovensku knihu.
Pri rakovinach radim najma silne enzymaticke zmesy na prazdny zaludok, graviolu(caj z lyzice gravioly denne), betaglukany, vela vitaminu C, a hromadu roznych silnych antioxidantov.
Rozne adaptogeny tiez pomahaju.

Jednoducha metoda je aj napr dr Eleny Budwig, 2 lyzice lanoveho oleja do pol salky tvarohu, rozmiesat az do tekuta.

Inac hromada roznych metod je popisana na www.cancertutor.org
Do bre je viacero z nich skombinovat pre zvysenie ucinku.

Co sa tyka alkalizacie, kup si prostriedok na odkyslovanie vin, predavany na slovensku ako Kalinat, co je KHCO3, tj draselna bikarbona. Draslika mame v tela z potravin vseobecne dost malo, sodika prebytok. Sodik recirkuluje v tele, draslik odchadza bez problemov mocom, takze neprispieva velmi k zadrzovaniu vody.

Chemoterapia poskodzuje aj ladviny, z toho je hromadenie vody v tele.



15

Re: ca

Srdecna vdaka za Vas nazor.
Sucasne sa ospravedlnujem za urcite nedorozumenie vo vztahu k tej slovenskej knihe.
Pod tou slovenskou knihou bola myslena kniha, ktoru napisal David Servan-Schreiber, povodom Francuz.Nazov tej knihy v slovencine je : Proti rakovine nie sme bezmocni.Tuto knihu som odporucal  tej  mame ja.



16

Re: ca

Aby som este doplnil na chemoterapiu, tato znacne znici biele krvinky, ktore su nasa ochranna armada a tym podstatne znizi imunitu, co vyuziju rozne nakazy. Takze cast pacientov po chemoterapii zomrie na choroby, ktore by inac ich telo s pomocou doplnkov alebo liekov vedelo vybojovat. Prerto odporucam betaglukany, antioxidanty a adaptogeny.
Na pluca specificky je adaptogen cordyceps sinensis, 2x1 gram denne.

Aj chemicke lieky na odvodnenie(diuretika) poskodzuju ladviny. Ked uz diuretikum, tak aspon bezpecne, ako napr rozne mocopudne zmesy potravinovych doplnkov bylinneho povodu.
Pozri napr tento, na ktory tvrdia ze zvysuje aj tok lymfy
http://www.swansonvitamins.com/SWU221/ItemDetail
Obsahuje Melilotus(komonica lekarska) a rutin.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-15 02:59:20)



17

Re: ca

Srdecna vdaka za cenne doplnujuce informacie.



18

Re: ca

Neviem ci som to uz spomenul, ale na regeneraciu pri poskodeni radiaciou je adaptogen astragalus, kde najma jeho zlozka astragaloside 4 je dokonca predlzujuca telomery, tj predlzujuca biologicku zivotnost celeho tela.
Astragalus som tu inac casto  spominal ako adaptogen pri viralnych nakazach a viralnej imunite.



19

Re: ca

Este raz srdecna vdaka za ochotu  a za vsetky pre nas cenne informacie.



20

Re: ca

OK
Momentalne na Slovensku leti pripravok z drevokaznej huby, ktoru mylne nazyvaju 'Podkovicnik" na pomylenie nepriatela=zakaznika.
Jedna sa najpravdepodobnejsie o trstnatec lupenovity, grifolu frondosu, v Japonsku nazyvanu Maitake, ktora je uz davno znama lieciva huba, pouzivana aj proti rakovine. Jej hlavna zlozka je vysoky obsah betaglukanov.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-16 00:07:40)



21

Re: ca

Vdaka Vam za vsetko.



22

Re: ca

Vesele Vianoce a stastlivy Novy rok Vam zo srdca zela
                                                                                         Julius Siska



23

Re: ca

Dobry den!
Neviem, ci poznate tento film, ktory si  mozete si pozriet na nizsie uvedenom linku.Zaujima ma Vas nazor na danu problematiku.
http://dolezite.sk/Run_from_the_cure_Ut … b_186.html



24

Re: ca

Medicke pouzitie marihuany(canobis=konope, rozne odrody)sa tlaci hlavne z pozicie legalizacie rekreacnej drogy, nie naozaj z dovodov liecivosti. Preto je okolo toho tolko pozornosti a snazia sa tuto miernu drogu pretlacit ako liek, pomoc ludom s roznymi problemami a dekriminalizovat jej bezne pouzitie.
Lieciva sice je, ale nie velmi silne, v prirode su tisice liecivych rastlin ovela cennejsich a ucinkami silnejsich.
Snad silne vytazky z ohladom na liecive, nie narkoticke zlozky z  nej by sme mohli charakterizovat ako klinicky ucinne, ale samotne fajcenie na otaznu ucinnost. Ak sa dekriminalizuje, dufam ze doplnkovy priemysel pride z roznymi vytazkami z ohladu na rozne pouzitia okrem omamnych.
Zakial je marihuana na liste zakazanych drog(USA), nemoze sa ani pestovat a doplnkovy priemysel nemoze z nej nic vyrabat.
Inac konope ma aj vela inych priemyselnych pouziti ako konstrukcna vlaknina, zialbohu pri zakaze pestovania sa ani tieto aplikacie nemozu uskutocnit.Samozrejme na tieto aplikacie by sa pouzivali ine odrody, nie tie, co boli specificky vyslachtene na omamne ucinky ale tie s mimoriadne silnymi a dlhymi vlaknami a dostatocnym vynosom.
Ja som osobne za dekriminalizaciu a radsej prevychovanie ludi, aby nevideli v drogach vychodisko.
Tj v prvom rade ucit ludi moralku a zodpovednost a nie nicit vsetky moralne zasady propagaciou amoralnosti vo vsetkych komunikacnych prostriedkoch(magaziny, noviny, filmy, knihy...) a priklade sucasnych "osobnosti", od politikov, cez hercov a bohatych znamych ludi.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-07 15:11:07)



25

Re: ca

Vdaka za nazor.Som zorientovany.



26

Re: ca

Dobry den,
ake potravinove doplnky v akych davkach a od akych vyrobcov odporucate po onkologickej operaci prsnika a uz absolvovanej chemoterapii a radioterapii. Mamina ma aj trombozu na chodidle, ktora vznikla po chemoterapii a uziva fraxiparine forte a detralex.
Takisto uziva na zvyseny krvny tlak valzap a bisocard.
Napriklad pri graviole od now foods je napisane, ze neodporucaju uzivat pri uzivani liekov na zvyseny krvny tlak.
Dakujem  tomas



27

Re: ca

Astragalus na odstranenie nasledkov radiacie, rozne silne enzymi na precistenie tela od toxinov a chemoterapeutik, trombolyticke/fibrinolyticke enzymy, ako napr nattokinaza zastupia velmi dobre za oboje fraxiparin a detralex(3x2000 FU)
To zriedi krv mierne a zaroven odstrani fibriny a trombusy(krvne zrazeniny), cim sa samozrejme aj znizi tlak. Dalej pouzivat pravidelne 2 x do tyzdna lyzicu lecitinu, cisteho do jedla na precistenie ciev, najma, ale aj odstranenie zamorenych tukov z tela.
Pecen je dobre si precistit protokolom dr Berksona.
Toto tu vsetko uz bolo viackrat prediskutovane a pouzite uspesne mnohymi.
Kedze ja nikdy neodporucam ziadne lieky, na to mate lekarov, ja osobne sa im kompletne vyhnem pouzitim doplnkov, tak pri doplnkoch nie je s graviolou ziadna kontraindikacia.
Pri pouzivani nattokinazy sa nemusi mama bat vitaminu K-1 tj moze jest plno zelenin, to jej nezvysi zrazanlivost krvi.
Odporucam aspon na cas brat aspon udrzobnu davku betaglukanov, intenzivna je 3x400 mg, udrzobna potom je 2x200 mg plus.



28

Re: ca

dakujem

   tomas



29

Re: ca

OK



30

Re: ca

Dobry den, potrebujem poradit a co najrychlejsie ak sa vam da. Mamine diagnostikovali karcinom v zlcnikovych cestach,teda myslia si ze zrejme v cestach-nenasli ho. Metastazy v peceni...Pocetne neoperovatelne. Lekari jej v oktobri davali 2 tyzdne zivota, hodnoty mala prekrocene skoro 5ooo jednotiek. Zmenila stravu, absolvuje chemoterapiu. Zacala pit vylucne kozie mlieko, je kozie vyrobky, zeleninu pije Breussovu stavu. Momentalne ma hodnoty 2600 priblizne, ale objavili jej nalez na plucach. Znasa to psychicky velmi zle. Ide na dalsiu chemoterapiu...LEkari jej nedavaju sancu na vyliecenie. Ale ona stale zije!!Na nete som nasla nieco o Podkovicniku,pripravky na zlepsenie kvality zivota. Ale ja sa chcem obratit na vas vsetkych, ak nahodou viete nejako pomoct, dajte mi radu prosim



31

Re: ca

Podkovicnik je zly preklad z madarciny, jedna sa o hubu maitake, /grifola frondosa
http://en.wikipedia.org/wiki/Grifola_frondosa
http://cs.wikipedia.org/wiki/Trsnatec_lupenit%C3%BD
Hodne informacii najdes na  www.cancertutor.org. Vcitane liecenia oxidantmi ako chloraty(MMS1 a MMS2, peroxid vodika a ozonoterapi) tiez hypertermia a ine .

Ja osobne odporucam rozne huby a najma ich ucinne latku, betaglukany, davky 3x500 mg. Tiez graviolu, 10 gramov denne, monolaurin 3x5 gramov denne, citral 3x5 kvapiek denne, hubu chagu(hrdzavec sikmy rastie aj na Slovensku ako parazit na brezach) 10 gramov denne, elagicku kyselinu/elagitanin 2x100 mg denne a hromady antioxidantov. Ale v prvom rade cistenie tela enzymami, silnymi.A branim jodu a selenu.Jod sa podiela na vyrobe vlastnych telesnych cistiacich enzymov a v literature su uvedene pripady rakoviny prs vyliecene ciste jodom, davky 50 mg iodoralu (J + KJ) denne.

Pridam sen prispevok, co som kedysi napisal
Toxiny a rozne mikroby vedu k zvysovaniu poctu znetvorenych buniek a ked pocet vytvorenych presiahne kapacitu tela ich znicit, vytvori sa nador.
Preto treba infekcie adresovat, tak isto zapaly z nich vyplyvajuce a cas na to je "nie zajtra, ale vcera", tj obrazne povedane, netreba cakat a treba sa zacat branit co najskor, kym je poskodenie minimalne.
Spomeniem sirokospektralne antimikrobialne:citricidal, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, graviola, lapacho, collostrum...
Antiviralne som spomenul mnohokrat:
podla poradia ucinnosti
zinok, selen, Lactobacilus bulgaricus, aloe vera, L-lysin, echinacea, baza, astragalus, GSE, lapacho, extrakt z olivovych listov a najsilnejsi, co poznam, chaparal.Tiez huba chaga a betulin=extrakt z brezovej kory.
Protizapalove:
curcumin, quercitin, bromelain, boswelin, GLA, aswagadha, triphala, a samozrejme rozne cistiace enzymy a VODA!
Protiparaziticke:najma protokol dr Huldy Clark.
Odmorovanie tela sa prevadza enzymami, chelaciou a absorbciou
Chelacia je na toxicke tazke kovy a absorbcia na rozne toxiny v crevach(mikrovlakniny ako psylium, pektiny arabinogalaktany,tiez aktivne uhlie=drevenne, bentonity zeolity), a v pripade tekutych zeolitov aj v samotnych bunkach celeho tela.
Toxiny a rozne mikroby vedu k zvysovaniu poctu znetvorenych buniek a ked pocet vytvorenych presiahne kapacitu tela ich znicit, vytvori sa nador.
Preto treba infekcie adresovat, tak isto zapaly z nich vyplyvajuce a cas na to je "nie zajtra, ale vcera", tj obrazne povedane, netreba cakat a treba sa zacat branit co najskor, kym je poskodenie minimalne.
Spomeniem sirokospektralne antimikrobialne:citricidal, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, graviola, lapacho, collostrum...
Antiviralne som spomenul mnohokrat:
podla poradia ucinnosti
zinok, selen, Lactobacilus bulgaricus, aloe vera, L-lysin, echinacea, baza, astragalus, GSE, lapacho, extrakt z olivovych listov a najsilnejsi, co poznam, chaparal.Tiez huba chaga a betulin=extrakt z brezovej kory.
Protizapalove:
curcumin, quercitin, bromelain, boswelin, GLA, aswagadha, triphala, a samozrejme rozne cistiace enzymy a VODA!
Protiparaziticke:najma protokol dr Huldy Clark.Pozri napr na
Odmorovanie tela sa prevadza enzymami, chelaciou a absorbciou
Chelacia je na toxicke tazke kovy a absorbcia na rozne toxiny v crevach(mikrovlakniny ako psylium, pektiny arabinogalaktany,tiez aktivne uhlie=drevenne, bentonity zeolity), a v pripade tekutych zeolitov aj v samotnych bunkach celeho tela.

Z uvedeneho vyplyva, ze najdolezitej si je odmorenie tela silnymi enzymami a jodom, ktory sa podiela na vyrobe nasich vlastnych enzymov
Pod silnymi enzymami myslim take, co alebo obsahuju ekvivalent aspon 2-3 tisice miligramov pankreatinu viackrat denne, alebo ich ekvivalent z rastlinnych a fungalnych enzymov.Tolko zialbohu ani telo nevytvori, ani namozes dostat z Breussovej stavy.
http://www.iherb.com/Country-Life-Super … /1718?at=0

Vacsie davky vitaminu C(10+ gramov) a L-lysin(3 gamy+) buduju silnu kolagenovyu strukturu, ktora nedovoli sireniu sa rakovin(metastazy)

Na protokol dr Huldy Clark pozri napr na
http://www.swansonvitamins.com/NAP01/ItemDetail?n=0

Medzi odmorenia patri aj odmorenie pecene, pozri na protokol dr Berksona
http://rng.nazory.eu/pecen