1

Téma: Aloe Vera

Chcem sa opýtať na tento "zázrak z púšte", či má naozaj také účinky na náš organizmus, ako sa o tom piíše, alebo to je len marketingový ťah na ľudí?



2

Re: Aloe Vera

Aloe vera nie je ziadny zazrak, len je to jedlo, ktore pri setrnom vytazeni(za studena) obsahuje rozne komplexne sacharidy, ktore nase telo potrebuje a nedostava, lebo v nasej civilizovanej potrave  znicenej varenim, pecenim a smazenim tieto vzacne a potrebne komplexne sacharidy nie su.



3

Re: Aloe Vera

Michael Peuser ale popisuje  Aloe Vera Barbadensis Miller ako rastlinu obsahujúcu mnoho vitamínov, minerálov, enzýmov atď potrebných pre náš organizmus. Je zistené, že obsahuje 150 liečivých látok a jej účinky sa označujú ako 4 Z:
Zbavenie sa kyselín
Zbavenie sa odpadových látok
Zbavenie sa tukov
Zbavenie sa jedov
Pomáha aj pri priechodnosti kapilár, čím prospieva lepšiemu prietoku krvi, čo pomáha aj pri liečení. Aloe nachádza využitie aj pri liečení moderných civilizačných chorôb. Je to predsa len prírodný produkt, ktorý vyrába príroda a jej spracovanie má tiež svoje prísne pravidlá, produkcia je kontrolovaná IASC a v Európe SGS Fresenius. Snažím sa o nej dozvedieť viac a preto pátram kde sa dá a tak som si myslel, že by si mi mohol pomôcť, keď radíš aj iným ľuďom.



4

Re: Aloe Vera

Ja sam pouzivam aloe, hlavne pre jeho obsah vzacnych komplexnych sacharidov.Dlhsie pouzivanie postupne zmeni bunkove steny v tele, cim sa podstatne znizi pravdepodobnost prieniku mikrobov cez bunecne steny, tj zvysi imunita. Ale pod "dlhsie pouzivanie" myslim minimalne pol roka a viac
Ked si chces precitat novsie info o tych vzacnych liecivych cukroch/komplexnych sacharidov, ktore varenie znici(rozlozi na jednoduche cukry), pozri napriklad na   http://rng.nazory.eu/cukry
Inac tie ine ucinky, ktore uvadzas su trochu prehnane, obsah absorbujucich rozpustnych vlaknin v aloe je pomerne maly, enzymov tam tiez nie je privela(na to by som pouzival silne enzymaticke zmesy, laboratorne extrahovane z roznych silnych zdrojov enzymov)
Neviem ako sa "zbavis kyselin" s aloe, tak isto" zbavenie od jedov" je skor vec absorbcie a  enzymov (a cinnosti pecene a ladvin, ktora sa roznymi doplnkami da posilnit/regenerovat), a aloe nie je az tak na tieto obsazne.
Ale definitivne trochu do toho prispeje, hoci osobne davam prednost klinicky ovela ucinnejsim doplnkom v tomto zmysle

Naposledy upravil: RNG (2010-05-14 16:57:28)



5

Re: Aloe Vera

Aby som bol presný, mám Crohna a tento pán Peuser tu aj popisuje, že napomáha pri liečbe tejto choroby. Nechcem do seba pchať len ATB, tak sa snažím niečo pozisťovať. Neviem, či sa na mne chce niekto len obohatiť, lebo mi poradili pitie Aloe Vera Gelu+Colostrum v tekutej forme a tiež probiotiká a vieš, že človek by dal všetko za svoje zdravie.



6

Re: Aloe Vera

Aloe vera je velmi hojive, podobne ako probiotika, collostrum a enzymi je velmi vhodne na crevne problemy, vcitane Crohn's choroby(crevny zapal, obvykle vyvolany systematicky zlou crevnou florou alebo potravinovymi alergiami, ktore su dosledok nedostatku urcitych enzymov.)
Je to zacarovany kruh, pre zle travenie(nedostatok kyselin) sa v crevach rozmozu parazitne kultury ktore svojimi toxinami poskodia steny criev, vyvolaju zapaly, znizia absorbciu a znizia aj vyrobu enzymov v tych poskodenych crevnych stenach.

Inac pomaha na to aj Triphala, ktora zlepsuje crevnu floru, aj velmi jemne vlakniny=rozpustne, ako psylium a tiez pektiny a arabinogalaktany. Ultrajemne vlakniny cistia a odmoruju crevo od toxinov, cim znizuju zapal a podporuju hojenie a regeneraciu stien criev. Naviac su to vlastne prebiotika=potrava pre prebiotika, aby sa tieto rozmnozili, potlacili skodlive kultury(plesne a candidy) a vyrobili hromady obrannych latok pre telo

Pozri na temy probiotika, hnacky, collostrum.
To tekute collostrum nepoznam, neviem ake ma mnozstvo aktivnej latky=imunoglobulinov na odporucenu davku.
Ja som pri hnackach a serioznych chorobach odporucal masivnu davku, az 15-20 gramov sucheho prasku s obsahom minimum 20% imunoglobulinov.
Kolko dostanes v tom tekutom, neviem a aku davku odporucaju, tiez neviem.
Ale jedno viem, vyrobcovia spravidla odporucaju primale, neucinne davky, aby sa doplnok zdal lacny na pouzitie. Klinicky ucinne su spravidla len  ovela vyssie davky.

Naposledy upravil: RNG (2010-05-14 20:47:51)



7

Re: Aloe Vera

Tu pisem preto, lebo je to o Aloe. Vies, napadlo ma, ze to Aloe ma tak vela ucinnych latok, vitaminov, mineralov, aminokyselin, enzymov, monosacharidov a polysacharidov a inzch latok, ci to nestaci uzivat len Aloe. Vraj si aj tak nase telo zoberie len to co potrebuje azbytok sa vraj aj tak vyluci a nemusel by som potom mat doma tolko piluliek. Samozrejme, ze to Aloe musi splnat iste kriteria minimalne certifikacia IASC.



8

Re: Aloe Vera

Zialbohu ta teoria, ce telo si vyberie co potrebuje a vyhodi ostatok je absurdna loz sirena lekarmi.
Telo si nevybera len to co potrebuje(vid zamorenie) a nevyhadzuje len to, co nepotrebuje(vid dehydrataciu, hyponatremiu,hypokalemiu, osteoporozu.....)
Ani samotna absorbcia do tela nie je 100%, niekedy len 1-2%, tj potrebujeme z takych dostat az 50-100 nasobok, aby sme dostali do krvi dostatok.
Aloe je len dobre jedlo, nic viac. Kto s toho robi zazrak ma za lubom podvod-oklamanie ludi a vysoke ceny za obycajnu zeleninovu stavu.
Je pravda, ze aloe je pre nas vyborne na rozne problemy, hlavne spojene s hojenim a imunitou, ale este raz, je to len specialne jedlo a nenahradza ine jedla a doplnky.



9

Re: Aloe Vera

RNG kolko prosim ta odporucas tohto za den ?
nie je jedna za den malo ??? aspon moj pohlad:

http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Al … /8113?at=0



10

Re: Aloe Vera

Mna by zaujimalo v com sa lisi toto aloe [Ortho Molecular Products, Super Aloe 450, 100 Capsules]    
Ortho Molecular Products, Super Aloe 450, 100 Capsules

od obycajneho.Ma aj ine ucinky ako obycajne aloe?



11

Re: Aloe Vera

Uvedene aloe je z druhu aloe ferrox, nie z aloe barbadiensis, a podla popisu je to z celej rastliny,, tj nie len obvykle vnutorny gel/rosol.
Tj obsahuje hodne aloinu, ktory prehana. Vobec tento doplnok sa pouziva najma ako prehanadlo.
Bezne aloe vera produkty su z vnutorneho gelu, bez vonkajsej supky, tj nemaju prehanaci ucinok, len hojivy.



12

Re: Aloe Vera

RNG prosim Vas ake davkovanie by ste doporucovali z uvedeneho prostriedku na hojive a regeneracne ucinky pre rozne vnutorne organy ?

http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Golde … Gels/11272 a pripadne aj tohto
http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Al … 8113?at=0, na ktory sa pytal cacau v otazke c.9

Ten prvy ma dokonca uvedene, ze je ziskany ako freeze-dried a je vraj ekvivalent 20g cisteho gelu resp. 1 pohára nápoja pri pomere 10:1.



13

Re: Aloe Vera

Carlson specifikuje, ze sa jedna o vnutorny gel(inner gel) a freeze dried, tj suseny vymrazenim.
Druhy nic nehovori, tj moze byt z celej rastliny(tj prehana) a susenie moze byt tepelne, co znici prave tie enzymi a najma vzacne polysacharidy v aloe.
Vyrobok Carlson obsahuje 180 x 100 mg= 18 000 mg=18 gramov aloe vera freeze dried koncentratu 200 : 1  za 18 dolarov., porovnaj s tymto, kde je 50 gramov takeho isteho prasku
http://www.swansonvitamins.com/SWF061/ItemDetail?n=0



14

Re: Aloe Vera

RNG, prosim Ta, ako mam brat ten Aloe vera Powder? 1/4 cajovej lyzicky denne?
Este mam nove na klby toto - to mam ako prosim brat? http://www.swansonvitamins.com/SW891/ItemDetail
Dakujeeeeem! smile



15

Re: Aloe Vera

1/4 az 1/2 lyzicky toho koncentratu 200:1
Ten gluco/chondro/MSM odporucam najmenej 3 denne, lepsie 2 x 2 denne



16

Re: Aloe Vera

Je v tom taka mala odmerka, som nasla, ked som rozbalila... :-) To znamena, ze 1 odmerku denne? Mozem to dat do vody aj spolu z Ester C?
A prosim Ta, co hovoris na http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Trypto … caps/13859
na uzkosti a spanie? A ano, ako by som to mala davkovat? Beriem aj 5-HTP, St. John Worth obcas a L-theanin denne....Gabu som si tiez davala a nejako to na mna nezabera.... Dakujem Ti ochotu! :-)



17

Re: Aloe Vera

Tak to beriem aj ja. Vlastne ja som si urobil praskovy mix, ester C, aloe vera, MSM a vlaknina arabinogalactan a to si davam do vody, sdo mojej flasky na pitie, ochutim to ovocnym koncentratom, najma nesladenpou  visnovou stavou alebo stavou z granatovych jablk.
L tryptophan sa bezne nachadza v jedlach, v tele sa meni na 5-HTP z ktoreho sa meni na 5-HT=serotonin. Preto na serotonin odporucam radsej 5-HTP, co je blizsie k serotoninu , ako L-tryptophan
GABA sa do mozgu dostane cez mozgovu krvnu barietu len vo forme zluceniny s vitaminom B-3, a predava sa pod menom Picamilon.
Kedze sa GABA tvori v celom tele,a posobi ako relaxant=ukludnovac na svaly,  aj vacsia davka vitaminu B-3(vo forme inositol hexaniacinate, 2 x 500 mg) pomaha ukludnujuce GABA dopravit  do mozgu



18

Re: Aloe Vera

Dakujem Ti, prave si mi usetril peniazky.... :-) A kolko mg toho B 3 vit. treba pridat ku Gabe? Na i herb vidim jeden 100 mg a druhy ma az 1500 mg Niacinamide, tak neviem teraz....
Uz 6 mesiacov bojujem s travenim, nespavostou, hnackou, uzkostami tak, ako si mi radil a je mi stale velmi zle! Uz mi je do placu, nechapem to! Velmi sa snazim! sad((



19

Re: Aloe Vera

Nie niacinamide, ale inositol hexaniacinate/hexanicotinate. To je ovela ucinnejsia forma
http://www.iherb.com/Now-Foods-Flush-Fr … Vcaps/1102

Travenie si musis za kazdu cenu napravit, lebo pri zlom traveni a absorbcii ti chybaju stovky zivin a to nie je mozne vydoplnkovat



20

Re: Aloe Vera

Ahoj RNG.

Nasiel som tento koncentrat 200:1 aloe vera http://www.ebay.co.uk/itm/Aloe-Vera-Pow … 35c9e4a66b

ale kedze tam nebolo uvedene, ci je freeze dried, tak som kontaktoval rpedajcu, ktory mi poslal toto:

The liquid gel produced by expression and subsequent concentration of the inner fillet of the leaf of the plant Aloe barbadensis miller. Spray dried onto a base of dextrose monohydrate.

A z toho nie som ovela mudrejsi. Co si myslis ty? Bude to nieco ako ten koncentrat od Swansonu?



21

Re: Aloe Vera

Freeze dried je freeze dried.
Dextrose monohydrate je cukor a na ten strikaju tu koncentrovanu stavu. Ako to koncentruju a susia tam neuvadzaju, ale to znamena ze asi za tepla. Tj to by som nekupoval. Naviac je to aj drahe. Porovnaj s
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 76-oz-pwdr

Naposledy upravil: RNG (2013-09-02 17:57:04)



22

Re: Aloe Vera

Mas pravdu, nebudem spekulovat, kupim ten swanson. Dakujem



23

Re: Aloe Vera

OK.



24

Re: Aloe Vera

Naozaj aloe vera cisti creva (tak ako sa vsade pise) a ma protiplesnove ucinky?



25

Re: Aloe Vera

Aloe vera , tj Gel cisti creva minimalne. Aloin z vrchneho zeleneho listu je prehanadlo. Ale dnes predavaju prakticky len vnutorny gel, ktory neobsahuje aloin, len vzacne polysacharidy a pripadne aj enzymi, ale to ma len za mrazu suseny prasok, inde su znicene pasterizaciou spolu s mnohymi vzacnymi sacharidami.



26

Re: Aloe Vera

Dost casto pocuvam, ze ma aj protiplesnove ucinky, je to naozaj pravda?



27

Re: Aloe Vera

Prepac RNG, ze Ta otravujem, mohol by som poprosit o odpoved? Vdaka.



28

Re: Aloe Vera

O tom nic neviem. Aloe vera celkom pekne plesnivie a hnije, to mozes vidiet na poranenych rastlinach.



29

Re: Aloe Vera

Cize ani antimikrobialne ucinnky nema? Alebo je len mierne antimikrobialne?

Naposledy upravil: Pietro (2013-12-08 21:05:31)



30

Re: Aloe Vera

Rozne vzacne cukry/sacharidy su v nej mierne antiviralne, inac neviem priamy ucinok na mikroby. Nepriamio sa tie cukry zabudovavaju do bunecnych obalov cim ich spravia nepriestupnejsie pre rozne mikroby, tj zvysia imunitu na bunecnej baze. Preto ucinok aloe vera poznat az po dlhsom case, ked sa znacna cast buniek prebuduje, tj ich steny sa spevnia.



31

Re: Aloe Vera

RNG, vies co som sa dopocul, ze aloe vera nici parazity, no neviem moc tomu neverim, mozno tak maximalne nici crevne parazity, ale aj o tom dost pochybujem, aky mas ty na to nazor?



32

Re: Aloe Vera

To je hlupost.Neviem, kto take veci rozsiruje, asi predajci aloe vera.

Naposledy upravil: RNG (2013-12-28 18:22:10)



33

Re: Aloe Vera

rng zaujimal by ma tvoj nazor na prepravu aloe vera od swansonu do europy (v kontajneroch, po mori, za roznych teplot a vlhkosti).
Takouto prepravou asi skladovacie podmienky nie su prave optimalne a tazko ich predvidat.
Nestraca preto takto prepravovane mrazom susene aloe vera na svojej kvalite?...resp. ako je to so zachovanim vsetkych pozitivnych latok, kym sa dostane k svojmu spotrebitelovi?



34

Re: Aloe Vera

Tak to by ma tiez zaujimalo, aj ked ja so msi to dal poslat letecky, ale ktovie ako s tym manipuluju na skladoch..



35

Re: Aloe Vera

Nizke teploty to neznicia a prehriat nad 50stupnov celzia zabalene v balikoch asi taktiez sa nestane, najma nie v zime .
Probiotika su najcitlivejsie na prepravu, tam vzdy volim tepelne a kyselinovo odolne. Ale ta odolnost neide vyse 30 stupnov celzia, takze v horucom lete to neobjednavam, pre istotu.



36

Re: Aloe Vera

takze teraz je idealne objednat do zasoby na leto... smile
idem na to smile

ozaj, a je dobre menit tie probiotika, striedat?
nezvyknu si creva na jedno a to iste a potom sa znizi ucinnost, alebo ak sa vysadia, ak to "ublizi" ?



37

Re: Aloe Vera

Telo zvyklo dostavat rozne probiotika z pody, kde je ich desiatky tisicov. Vlastne len bolo, lebo umele hnojiva ich decimuju/masove nicia. A nasa dnesna hygirena nepripusta, abu sme ichj dostali dostatok z pody. Takze nemame na vyber, musime si ich dodavat umelo, laboratorne vypestivane tie najucinnejsie druhy. Samozrejme casom sa menia vedomosti a pribudaju nove druhy a odrody, takze aj ja menim dost casto probioticke vyrobky.



38

Re: Aloe Vera

Toto aloe vera zo Swansonu: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 76-oz-pwdr ktore odporucas, je z vnutornej duziny listu? Pretoze vyrobca tam nic o tomto nepise.



39

Re: Aloe Vera

Aloe vera GEL, sa nachadza len vo vnutornej duzine.
Keby to bolo z celej rastliny(co dnes prakticky nikto nerobi. lebo aloin vo vrchnej supke prehana)
bolo by to oznacene ako "whole freeze dried aloe", a koncentracia by nemohla byt 200: 1, ale snad 20 ku 1, lebo vrchna supka aloe obsahuje hodne celulozy, tj nemoze sa susit v takom vysokom pomere ako filtrovany gel.
Studena  filtracia gelu zbavi gel vsetkych vlaknin, inac by koncentracia bola 40:1 az 80:1 maximalne



40

Re: Aloe Vera

Uz rozumiem. Ale nie je toho vymrazeneho aloe vera koncentratu nejako malo? Lebo je to len 50 gramove balenie. Alebo sa to len zda?



41

Re: Aloe Vera

50 gramov  krat 200 je 10 000 gramov tj 10 litrov aloe vera. Tp nie je vobec malo, naviac vymrazeny koncentrat ma obsah ovela blizsie k cerstvemu gelu, vcitane vitaminov, vzacnych sacharidov a enzymov, ako tepelne stabilizovany/konzervovany  gel



42

Re: Aloe Vera

Dakujem Ti smile Znova som sa nieco nove naucil smile



43

Re: Aloe Vera

Ahoj, vies mi prosim Ta povedat ake druhy enzymov obsahuje aloe vera? Ci to je tazko povedat, pretoze ma siroke spektrum enzymov?



44

Re: Aloe Vera

Nuz na to ti neviem odpovedat, zialbohu. Ale viem, ze su tam hlavne  enzymy na rozklad roznych sacharidov



45

Re: Aloe Vera

Myslis, ze sa v aloe vera nachadzaju aj enzymy na travenie bielkovin?



46

Re: Aloe Vera

Ak sa vobec nachadzaju, tak nie vela.



47

Re: Aloe Vera

Vdaka smile



48

Re: Aloe Vera

Aloe vera obsahuje najcennejsie latky ako komplexne vzacne hojive sacharidy, ktore ked sa po dlhom pouzivani zabuduju do bunkovych stien, tak zvysia bunecnu imunitu, tj bunka viac vzdoruje proti prestupu mikrobov do nej.
Tieto sacharidy sa pod vplyvom tepla rozpadaju na jednoduche cukry, preto zasadne odporucam lyofylizovane=vymrazene prasky, kde su tieto vzacne hojive sacharidy zachovane a  enzymami, co sa nachadzaju v aloe stave nie su rozlozene..
Naviac tieto vymrazene prasky nemaju ziadne konzervanty ani stabilizatory, ktore nase telo nepotrebuje.



49

Re: Aloe Vera

Este raz vdaka smile



50

Re: Aloe Vera

OK