1

Téma: MSM

Drahy RNG,chcela by som si vyrobit kvapky do oci,na precistenie kanalikov,lebo mam problem stale mi slzia oci...Som len laik a preto by som bola vdacna za tvoju radu.Mam tabletky MSM 1000mg a neviem ako ich zriedit aby to bol 10%roztok,prosim porad mi!Neviem kolko tej tabletky mam rozpustit v 10 ml flasticke kvapiek na suche oko.Tie tabletky su cira sira je to len zlisovane,nie je tam ziaden pridavok,dakujem!



2

Re: MSM

10%roztok znamena 1000 mg  MSM na 9 ml(9 gramov =9000 mg vody)
MSM nie je sira ale METHYL SULFONYL METHANE co je zlucenina siry. Tabletky ale obsahuju nieco, co ich drzi dokopy=tabletovacie pridavky. Tie su obvykle nerozpustne vo vode a zostanu na spodku flasky. Takze alebo zlej roztok, alebo naberaj kvapatkom opatrne, aby si ten kal na spodu nedavala do oka.

Hovoris, ze ti oci slzia a stale mas "suche oko" to nejak nesedi.
Inac zapalene oci alebo take, co si stale brhlis casto znamena nejaku infekciu v oku, na co odporucam pouzit najma koloidnu striebornu vodu a tiez roztok citricidalu.



3

Re: MSM

Slzia mi oci ked trochu fuka vietor alebo  mrzne alebo je silne slnko...pouzivam na to kvapky na suche oko ktore mi pomozu ale len mierne...myslim si ze tie slzy by mi netiekli po tvari ak by som mala priechodne kanaliky...myslim,kolko krat si mozem kvapkat tie MSM kvapky do oka?Nemoze to uskodit?



4

Re: MSM

Sisa, nemas ziadny problem, ked ti tecu slzy volne. Citlivost na silne slnko a vietor ma hromadu ludi. Jedine, co ti tam pomoze je zdrzovat sa viac vonku, aby si oci navykli na silnejsie slnko a vietor.Alebo/a pouzivat tieniace okuliare, co najviac zakryvajuce oci.
Hlavne dnes, ked sa ludia zdrzuju dlhe hodiny v sere(pocitace, televizia) ma velke mnozstvo chulostive/precitlivene oci.



5

Re: MSM

Myslim si ze je to u mna horsie ako u inych,pretoze si to kazdy na mne vsimne ,mne sa totiz slzy rinu po tvari,je to cim dalej horsie,,,ja uz totiz davno nosim slnecne okuliare aj ked nesvieti slnko,ked fuka vietor alebo niekedy len tak z nicoho nic mi zacnu tiect slzy a stipe ma v oku(ale nemam zapal),mozno ze mam velmi citlive oci...Ja chodim pravidelne von ,kazdy den ,nezniesla by som byt zatvorena v btye.Myslite si ze mozem s tym MSM nieco pokazit?



6

Re: MSM

MSM je dobry potravinovy doplnok a cistidlo v tele.To plati aj na oci, samozrejme.
Ziadny potravinovy doplnok nemoze v tele nic "pokazit". Podstata pri schvalovani potravinovych doplnkov je ze nesmu mat ziadne skodlive ucinky.

Inac MSM je sucastou kolobehu siry v prirode, ktora ma podobny kolobeh, ako napr voda.
Organicke latky sa rozkladaju, vytvaraju sirivodik a ine, ten zase sirniky, ktore sa hydrolizuju, cast siry sa dostava do ovzdusia ako kyslicnik siricity(poziare) a spolu sa vyssie v atmosfere menia na MSM, ktory pada rozpusteny v dazdi.
Keby sme chodili na dazdi bez ochrany, dostavali by sme cez kozu urcite mnozstvo MSM.

Naposledy upravil: RNG (2010-02-24 03:47:38)



7

Re: MSM

MSM na vnutorne pouzitie,kolko odporucas denne?Moze sa to brat dlhodobo?



8

Re: MSM

Môže sa MSM brať s vit. E? Či tam je potrebná pauza? Ďakujem.



9

Re: MSM

MSM je potravinovy doplnok, cize sa moze brat cely zivot, tak ako potraviny.
MSM a vitamin E nemaju ziadnu moznu kontraindikaciu, tj ich mozes kombinovat.
Ja som pri reumatickych bolestiach bral 2 gramy MSM, podobne ako klinicke vyskumy na to.
V sucasnosti pouzivam obcas 600 mg a davam ho do kremov, pozri ma http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika
Predtym som kupoval kremy s obsahom MSM na klby, dnes ich uz nepotrebujem kupovat, lebo som si vyrobil vlastnu zmes z jedlych zloziek, co je ovela lepsie ako kozmetika plna chemikalii a naftovych produktov.



10

Re: MSM

Vlastne ja som sa pomýlil, som mal na mysli MMS, nie MSM hmm



11

Re: MSM

Vit E, vit A, vit C su silne antioxidantym tj robia opak od MMS, ktory je silny oxidacny prostriedok
Preto je potrebne medzi nich dat pauzu aspon 4 hodiny, ba i viac, co je podla niektorych literatur 4x polcas zivota MMS1 v krvi. Niektori odporucaju niekolko dni po sebe brat len MMS bez antioxidantov a potom zase niekolko dni pauza pre MMS a beries len antioxidanty.

Naposledy upravil: RNG (2010-03-05 22:05:56)



12

Re: MSM

RNG,je normalne,ak mi po zacati uzivania MSM doslo strasne zle? Zacala som podla odporucania na baleni dve tbl naraz a do polhodiny mi doslo tak strasne zle,ze som myslela,ze si budem volat sanitku.Potom som na dalsi den brala jednu doobeda a druhu poobede,uz mi az tak velmi zle nebolo,ale bolo dostatocne cely den,nakoniec som po tyzdni s MSM prestala..Kedze je to potravinovy doplnok,moze to toto sposobovat? Alebo to nieco signalizuje?
Dakujem Cora



13

Re: MSM

MSM je polarne rozpustidlo, tj rozpusta vseliake ulozene latky v tele.
Ak mas telo velmi zamorene, tak ti rozpusti zamorenia napr v tukovom vazive, kde su schovane pred vodnymi roztokmi(krv a lymfa su vodne roztoky v podstate) a uvedie do krvneho obehu a roznese po celom tele.
V literature sa to nazyva "virenie toxinov" alebo v pripade ortute virenie ortute.
MSM je zaroven chelator ortute.
Nuz ked mas tak silnu reakciu, musis si mensimi davkami postupne odmorit telo. Pripadne pouzivat aj rozne absorbenty, na ktore sa toxiny naviazu a vynesu z tela(vlakniny ako psyliom a pektiny, aktivne uhlie, bentonity a zeolity, najma rozpustne zeolity-soluble liquid zeolites)
Na niektore toxiny pomahaju rozne enzymi, ktore ich rozlozia.
Pri tej prilezitosti odpoprucam aj precistenie pecene.

Mnohokrat som zdoraznil, ze pre doplnky potravin  a jedla, ktore clovek predtym nejedol treba zacat s mensimi davkami, aby pripadna reakcia nebola prisilna.
A postupne podla tolerancie tela zvysovat davky az na odporucene

To iste plati na rozne antimikrobialne latky aj lieky, kde tato reakcia ma aj svoje meno uhynova reakcia alebo herxheimerova reakcia.

Pozri si na temach odmorovanie, pecen, a podobne



14

Re: MSM

Dakujem,skusim teda mensie davky,a vsetko,co si k tomu doporucil..este sa chcem spytat na Psyllium,ci je ucinne aj v pripade,ze si ho nedavam len surovom stave,ale pridavam aj do chleba,ked si ho peciem? Alebo ta vysoka teplota znizi ucinok? Mavam pravidelnu stolicu,ale po zjedeni chleba ju mavam este "pravidelnejsiu",cize pozitivny ucinok vidim...Dakujem



15

Re: MSM

MMS je silna oxidujuca chemikalia, nie potravinovy doplnok v nijakom smere. Kedze je silne antimikrobialna, usmrti velmi vela roznych mikrobov v tele naraz a tym sa ich obsah vyleje do tela. Takze sa telo docasne zamori a nazyva sa to uhynova reakcia=Herxheimerova reakcia.
Takze opatrne s nou.
Ja ju osobne povazujem za velmi uzitocnu, ale je to mimo mojej kompetencie, lebo sa jedna o chemikaliu, nie neskodny potravinovy doplnok.
Oxidanty a antioxidanty sa nemaju brat naraz.
MMS je oxidant, vitamin E je antioxidant. Takze musi byt medzi nimi niekolko hodin pauzy minimum.



16

Re: MSM

Psylium su len plevy indickeho zrna, tie plevy, ktore my vyhadzujeme z nasho obilia a potom sa cudujeme, ze mame nedostatok vlaknin. Preto je sucasnny trend celozrnnych produktov.
Plevy z nasho obilia su ale drsne-skrabave, oproti tomu plevy z indickeho zrna Isphagula(plantago ovata alebo indicky skorocel)su velmi jemne a skoro celkom vodorozpustne.
Je to vyborny pridavok do peciv vsetkych druhov pre ludi, ktory si chcu zvysit prisun vlaknin. Mikrovlaknina z psylia znasa vysoke teploty, je vysoko absorbcna a cisti vyborne creva.



17

Re: MSM

MSM existuje aj v kapsuliach, v praskovej forme, riedi sa to nejakým roztokom? Je to pravda, že je to účinný doplnok na veľmi veľa zdrav. problémov? Neúžíva sa s vitamínom C, ani s Ester C sa to nemoze kombinovat?

Naposledy upravil: kamilka (2010-06-23 12:33:28)



18

Re: MSM

MMS2( Ca(ClO)2, chlornan vapenaty, calcium hypochlorate alebo chlorove vapno, dezinfekcia na bazeny a v nemozniciach) sa da plnit do kapsuliek, zhruba 100 mg a pouzivat .
Samozrejme, je to chemikalia, nie potravinovy doplnok, ale podla mnohych, co ho pouzili je to velmi efektivne na rozne zdravotne problemy.
Podla literatur, dodnes ho pouzilo spolu s MMS1 vyse 350 tisic ludi, mnohi s uspechom na rozne choroby, rakoviny  a parazity

Ja osobne zatial s tym nemam skusenost, poznam to len z mladosti ako dezinfekciu bazenov a sprch proti prenosu chorob.
Kedze je to velmi lacny silny oxidacny prostriedok, vsetky antioxidanty pracuju opacne , takze to musis brat aspon niekolko hodin oddelene od antioxidantov. Viem, ze sa tato mala molekula v tele zdrzi pomerne kratko, takze netreba pauza dlha dni, ako to podporucuju niektori.
Vdaka geologovi, inzinierovi  Jim Hubble, ktory mal odvahu to pouzit ako silny oxidacny prostriedok, podobne, ako sa pouziva v medicine a alternativnej medicine ozon a peroxid vodika v Afrika na desiatky tisicoch ludi s malariou a inymi chorobami(lieky su pre domorodcov pridrahe) sa to dostalo aj k nam.

Naposledy upravil: RNG (2010-06-23 14:03:49)



19

Re: MSM

Ahoj,RNG,sledujem tuto temu-o MSM,neda mi sa spytat,nemylis si otazku na  MSM s MMS?
lebo uz aj ja som sa na to pytala,a odpovedal si mi o MMS...
ja co mam doma je MSM od Kompavy,je tam pisane vyzivovy doplnok-prirodny mineral,zlozenie:
metylsulfonylmetan,zelatina,farbivo(oxid titanicity)
Cora



20

Re: MSM

tak ja to teraz uz vobec nechapem. Ja som si myslela ze MMS je to iste ako MSM. smile a smile



21

Re: MSM

Ja viem, jedna sa o velmi pribuzne skratky, ale velmi rozdielne latky
MSM je organicke univerzalne rozpustidlo, vyborne na klby a ako zdroj siry pre telo.Je to vyborny potravinovy doplnok a naviac sa da pouzivat aj transdermalne, tj do kremov, posobi aj cez kozu.


MMS 1 a 2 su anorganicke zluceniny chloru(chloritan a chlornan) s kyslikom, tj silne oxidanty.
Teda ziadne potravinove doplnky!!!Ale kedze aj telo same pouziva kyslik na obranu proti roznym mikrobom a rakovine, tieto chemikalie, plus ozon a peroxid vodika su velmi uzitocne na obranu.

Naposledy upravil: RNG (2010-06-23 16:40:08)



22

Re: MSM

Prisiel mi ten chloritan sodny s kys.citronovou...ale nech rozmyslam kolko chcem tak mi vpodstate vychadza ze chlorovanie pitnej vody moze vpodstate pomoct zlepsit zdravotny stav obyvatelstva...a ja najnovsie pijem len filtrovanu vodu...syn ma prosi aby mohol ist v skole na plavaren a ponarat sa a ja s hrozou v ociach mu to zakazujem,kym nebude ucho na 100%zdrave...robim vobec dobre?Uz o tom zacinam pochybovat...ked chodil pravidelne na bazen tak mu problemy s uchom vzdy ako prisli tak aj odisli...Rozmyslam ze aj kvapka MMS do ucha by mohla pomoct dat ucho do normalu...ak bluznim..prosim opravte ma...:-)



23

Re: MSM

Dezinfekcia vody -pitnej sa robi najma plynnym chlorom(Cl), nie chloratmi.Nuz a ten je pre nas len skodlivy, aj ked dezinfikuje.
Chloraty dezinfikuju nie chlorom, ale uvolnovanim atomarneho kyslika(NaClO2  Ca(ClO)2 ) takze mozu byt za urcitych okolnosti pre nas uzitocne, samozrejme nie v prilis velkych davkach, tj    DOSTATOCNE ROZRIEDENE !!!!!

Kedze v tomto nemam ziadne skusenosti a jedna sa o chemikalie, uvediem tu len data vyrobcov a matematiku.

Voda sa chloruje plynnym chlorom na 3 ppm(3 miligramy na liter)
Shock treatment Chlornanom vapenatym(MMS2) vyzaduje 10 mg na liter vody
Predpokladam, ze chloritan pracuje dost podobne, takze 10 mg chloritanu je asi v jednej kvapke MMS1.
Tak isto predpokladam, ze tato davka sa pravdepodobne da len zvysit niekolkokrat, ale iste nie viac.
A tu radsej skoncim, aby si niekto nemyslel, ze to priamo osobne odporucam



24

Re: MSM

Ahoj RNG, chcem sa spytat, vcera mi prislo MSM http://www.iherb.com/Now-Foods-MSM-Powd … 10057?at=0 AKO JE NAJLEPSIE HO UZIVAT NA ROZNE ALERGIE A BOLESTI KLBOV A SVALOV? Do pohara vody 2 x denne pol CL, alebo? Este sa spytam, ak by som ho chcel pouzit na dlhotrvajuce tecenie z nosa rano, da sa nejako rozrobit s vodou a potom kvapkat do nosa??



25

Re: MSM

MSM na rozne klbove bolesti odporucaju 2 i viac gramov denne
Na alergie som ho este nevidel pouzivat, ale kedze MSM je univerzalne polarne rozpustidlo, tak zrejme odmoruje a tym mozno pomoze aj pri vzdusnych alergiach. Mozno....  Vyskusaj, napis

Rozpusta sa vo vode az 15% na vahu, viackrat som odporucal 10% roztok ako kvapky do oci(navod od viacerych lekarov), ktore zvysia permeabilitu(priepustnost) ocnej bulvy a takto sa vnutorne oko moze odmorovat(zvyseny tlak v oku, katarakty, niektore floatery v sklovci).
Ja pouzivam MSM len ustne(obcas 2 gramy v kapsuliach alebo lyzicku do caju) a ako pridavok do mojich kremov, kedze v mojom veku su uz klbove bolesti prakticky pravidelne.
Ako dobre to vystihuje porekadlo:  " Ked sa rano zobudim a necitim nijaku stuhnutost alebo bolest, tak som velmi pravdepodobne mrtvy" ,  hahaha



26

Re: MSM

http://www.swansonvitamins.com/SWU655/ItemDetail?n=0

rng co vravis na toto msm?



27

Re: MSM

OK



28

Re: MSM

Ahoj RNG.

Chcel by som ta poziadat o radu, v suvislosti s MSM.
Pred viac ako rokom som si zakupil MSM kapsule 1000mg, ktore som zacal uzivat 3x denne po jednej kapsule koli problemom s klbami. Na moje prekvapenie ma po par dnoch klby zacali boliet este viac ako predtym, a tiez ma neskutocne zacala boliet krcna chrbtica + som mal uplne stuhnute krcne svalstvo. Tak som s uzivanim MSM skoncil a vsetko sa po nejake dobe vratilo do normalo, ako bolo pred uzivanim MSM.

Uplynul nejaky cas (cca rok)a ku mne prisla na navstevu priatelka. Tak som jej dal niekolko tych tabliet, ze jej porastu rychlejsie vlasy aj nechty ako mne. No a o par dni sa mi zacala stazovat, ze ju neskutocne boli krcna chrbtica, a aby sa tej bolesti zbavila,zacala uzivat zvysene davky MMS, a chrbtica zacala boliet este viac.
V tom som si spomenul, ze som mal rovnaky problem niekedy pred rokom a odporucil jej prestat s uzivanim MSM. A po par dnoch, ako v mojom pripade, bolest ustupila a problemy zmizli.

Tak co si o tom RNG myslis? Preco nas boli krcna chrbtica od uzivnania MSM? Co by si nam odporucil? Nezaznamenal som ziadne pozitvine zmeny na pohybovy aparat, len ako som uz spomenul, rychlejsie rastli vlasy i nechty. DAKUJEM.



29

Re: MSM

Na to nemam odpoved, jedine ze by MSM uvolnil ako rozpustidlo nejake drazdive latky do obehu, tj ako a z toho by sa zosilnilim zapaly. Jeden z lekarov spomina, ze pre davkach 10 gramov sa mu zacali rozne casti tela odmorovat tak, ze sa mu vyhadzovali doslova flaky vyrazok a ze sa to postupne posunovalo po tele a trvalo to skolo pol roka, kym to prestalo, tj telo bolo dostatocne odmorene, ze sa nemuselo odmorovat cez kozu a stacili nornalne odmorovania cez moc a zlc/stolicu
Z vyskumov roznych lekarov  drvivej vacsine MSM pomohol stlmit bolesti klbov, podobne aj branie glucosaminu a hyaluronickej kyseliny.
Jedine, co tu na fore rozni spomenuli bolo pri pouziti MSM m ali virenie ortuti v tele, kde MSM vytiahlo do obehu zabudovanu ortut a to im zxaucinkovalo na nervy. Ak by to bol aj tvoj pripad, tak si to mozes potrvrdit napr zobranim 100 + miligramov ALA(alfa lipoicka kyselina) kde ludia s ortutovym zamorenim reaguju dost silne docasnym virenim ortute.

Inac ucinky doplnkov, co pomahaju regenerovat telo nepoznas hned, ale az po dlhsej dobe, ked sa telo postupne zregeneruje. To je dlhodoby proces.



30

Re: MSM

RNG dakujem pekne za radu. Vedel by si mi poradit ktore ALA mam zakupit, http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw= … p;_sacat=0 zijem v UK, a tiez ako mam uzivat.

Ak som to spravne pochopil, tak ked zacnem uzivat ALA, a som zamoreny ortutou, ostane mi spatne a budem mat depresie? A pokial nenastane ziadna reakcia, nie som zamoreny? A pokial k tomu pride, pravidelnym uzivanim ALA je mozne odmorit telo od ortute?

Dakujem velmi pekne za rady RNG.

Naposledy upravil: pivkes (2012-11-26 21:20:45)



31

Re: MSM

Kup najlacnejsi. Ak si zamoreny, aj tak to nemozes pouzivat v takych davkach, ale mensich, aby si to virenie zniesol, ale pouzivat ho musisi, inac sa nikdy neodmoris.
Kedze polcas zivota ALA v tele je kratky, menej nez hodinu, idealne je ho brat pitim rozxtoku, po malych glgov a casto pocas celeho dna.. Takze ten jeden glg nemusi obsahovat viac, nez 20 mg ALA, tj virenie z toho je dost minimalne.. Ale ked to zoberies 16 krat denne(kazdu hodinu glg), je to dokopy 320 mg, co je velmi slusna davka.



32

Re: MSM

RNG
otec zacal brat MSM asi pred tyzdnom a ako uz tu bolo spomenute, zacal mat este vacsie bolesti klbov a chrbtice, berie 1/2 lyzicky prasku  rano nalacno, co odporucas, zmenit davku na mensiu alebo uplne prestat brat? Je to prechodna zalezitost tie bolesti? Dakujem .



33

Re: MSM

MSM je univerzalne polarne rozpustidlo, tj uvedie do cirkulacie aj rozne ulozene toxiny. A detox tela moze trvat mesiace.