1

Téma: kde a čo nakúpiť

dobry den!



2

Re: kde a čo nakúpiť

dobry den rng.zdr. problemy, ktore sa vyskytli v rodine ma priviedli k net-u.vase prispevky plne rad a skusenosti su optimisticke a povzbudzujuce. vzhladom na to, ze uz nemate predajne na Slovensku, chcem sa opytat ci ich mozno najst niekde blizsie napr. v Cechach a aka forma toho ktoreho produktu je vyhodnejsia , napr.caj kapsule a pod. velmi pekne dakujem



3

Re: kde a čo nakúpiť

Caje vseobecne su o hodne lacnejsie, ale nie je tam zaruka, ze clovek dostane klinicky ucinnu davku roznych ucinnych latok.
Extrakty a tzv standardizovane byliny maju zarucene obsahy ucinnych latok, samozrejme su drahsie, lebo to stoji extra ich vyrobit z bylin.
Tablety su vseobecne lacnejsie nez kapsule, ale maju plno neziaducich tabletovacich pridavkov a niektori ludia ich nevedia pre nedostatky kyselin v zaludku poriadne rozpustit.
Pre to odporucam formu kapsuli a zelatinovych toboliek s co najmenej pridavkami(e-ckami)

Doplnky si treba vyberat nie podla reklamy, ale obsahu ucinnych latok.

Ja kupujem doplnky v USA(ved tu nakoniec aj zijem...) a odporucam aj inym odtialto cez internet nakupovat, kedze na Slovensku aj inde v Europe su este stale ceny velmi vysoke.
Naviac kvalita je v USA prisnejsie kontrolovana nasim "velkym straznym psom" federalnym uradom FDA , ktory ma k dispozicii stovky odbornikov, obrovske laboratoria a dokonca aj svoju vlastnu armadu a prisne zakony a nariadenia a privysoke tresty pre to, aby sa niekto odvazil zahravat s kvalitou.
Staci im len podozrenie na to, aby zavreli vyrobcu a zlikvidovasli jeho vyrobnu, co je sice protizakonne, ale to napriek tomu robia.
Takze si ziadny vyrobca, toboz velkovyrobca nedovoli dat nic na trh skodlive.

Zo zdrojov, kde ludia nakupuju zo Slovenska spomeniem www.vitaminlife.com
www.puritan.com    www.swansonvitamions.com a rozne ine.

Vitaminlife pouziva postu prvej triedy (first class) a to je najlacnejsie do Europy.
Ini vyrobcovia pouzivaju Fedex, UPS a Express post, ktore su zialbohu do Europy velmi drahe, hoci v ramci USA su dokonca lacnejsie, nez posta a pohodlnejsie



4

Re: kde a čo nakúpiť

vazeny pan rng. velmi pekne vam dakujem za rychlu odpoved a cenne informacie.ak sa este mozem opytat aky mate nazor na vybratie mandli, ktore su sice velke ale nerobia problemy. mojej dcere sa v 7-8 r. prejavila senna nadcha.uzivala lieky a vakciny pola ordinacie lekara, v16 r. mala vybrate mandle pre vysoke ASLO. odvtedy akoby sa bola spustila lavina so zdr problemami zapal moc. ciest, zuby. bolesi hlavy.problemy pri menzese., casto odpadavala, pricom vysetrenia rozneho druhu boli negat, uzivala HAK na upravu cyklu cca2 r. po ich vysadani sa zvyraznili bolesti brucha.behala od gynekologa ku chirurgovi. po case jej vy brali slepe crevo bolesti pretrvavali. ale smeto brali ako pooperacnu bolest ked neustupovali an i po dlhsej dobe. opat boa castym pacientom na gyn a chir, sono bolo negat. a laparoskopia potvrdila endometriozu v mieste oper. zakroku ma 5 lozisk endometria nasadili jej LUCRIN. Po precitani neziad. ucinkov ma presla hroza. pred 2 tyz, dostala 1. davku tento tyzden nahle odpala odpadavala aj predtym, ale teraz to bolo vraj ine vtedy citila ze jej je zle ,teraz nie. moja neter ma tiez podobne problemy z vajecnika jej odstranili cystu a tak hladam ine moznosti liecby. sedim na nete a hltam kazdu informaciu a radu.kedze neviem s netom narabat, trva mi to dlho. nejde o to ,len chcem povedat ze nie vsetko viem na nete najst. aj moj vcerajsi prispevok zostal niekde v eteri. to len tak na okraj.nie raz som sa zamyslala nad tym, ci tie mandle nemohli spustit cely rad problemov vazeny pan rng velmi si vazim kazdy vas prispevok a cas, ktory venujete aj neznamym ludom. este raz vam velmi pekne dakujem a prajem vam v zivote vsetko dobre



5

Re: kde a čo nakúpiť

Mandle nie su zdrojom problemov, mandle su len miesto, kde sa nakaza tela prejavi najskor, je to akoby poistka tela.
Odstranenim mandli sa neodstrani cela nakaza, nezvysi imunita ani neposilni telo.

Branim mnohych chemikalii(lieky) sa telo naviac zamori a po case je problem coraz horsi.

Na hormonalne problemy radim hlavne yam, pupalku , pripade damianu a dong quai. Tieto prirodzene upravia hormonalne hladiny a nezamoria telo.

Na zvysenie imunity som pisal v prispevku http://rng.nazory.eu/imunita, tiez si treba precitat prispevok na infekcie

Zamorene telo treba odmorit enzymami, co odstrani z tela aj rozne neziaduce tkaniva, ako cysty, myomy, hrcky, tumory a pod. Viacero prispevkov je tomu venovane ako napr tema enzymi a podobne.

Casto tu spominam branie roznych doplnkov, ktore kazdemu prispeju k udrzbe zdravia, najma tie veci, ktorych nedostavame v potrave dost.
opakujem znova:
selen, zinok, jod, vitaminy C E a D-3. Kazdemu odporucam raz tyzdenne (aspon) zobrat lyzicu lecitinu na precistenie ciev a probiotikum pre istotu, lebo probiotika v crevach nam okrem ineho vyrobia az 70% obrannych latok pre telo a ked su creva zle osadene(zakultivovane) probiotikami, tak su tam miesto uzitocnych kultur skodlive, takze nielenze neprodukuju pre nas obranne latky ale nam zamoruju telo toxinami.
Zialbohu taky stav ma dnes vela ludi, lebo sa pouzivaju antibiotika casto a tie znicia spravnu crevnu kulturu a lekari zriedka spomenu, ze po atb treba okamzite pouzit silne probioticke kultury, inac mame hromady problemov so zdravim.



6

Re: kde a čo nakúpiť

vazeny pan rng. velmi pekne dakujem za odpoved.Z vasich  prispevkov na inych strankach som si urobika dost vela poznamok.Niektore sa mi opakuju a tak si to musim  roztriedit.Tiez vam dakujem za trpezlivost a takt ktory vkladate do riadkov.Myslim to uprimne.



7

Re: kde a čo nakúpiť

Vdacne. Mne osobne robi dobre pomahat ludom, zrejme som sa s tym uz narodil.



8

Re: kde a čo nakúpiť

Dory den, chcela by som sa poradit ci mi viete povedat odkial/ od koho si objednat nystatin stada tabletky u nas v Sr alebo ci sa daju objednat len z nemecka?a ci lastne povazujete candimis za dobry pripravok na liecbu candidy?dakujem



9

Re: kde a čo nakúpiť

toto je forum na potravinove dop[lnky, nie chemicke lieky.
A proti candide treba dodrziavat najma bezsacharidovu dietu a prostiiedky , ktor candidu potlacaju, ako carvacrol, GSE, kokosovy olej a enzym Candex, ktory obsahuje velku davku celulazy, enzymu co rozklada celulozove bunkove steny candidy a plesni.
A brat probiotika a hodne mikrovlaknin, aby sa tieto rozmnozili a priamo vytlacili candidu z criev a nepriamo aj inde z tela
Candimis je 1/3 oreganovy olej tj obsahuje dost malo ucinnej latky, carvacrolu a naviac ako korenisty olej pali v ustach a hrdle, dokonca aj v zaludku.
Ked clovej bojuje proti candide, potrebuje brat  najmenej 3 x 200 mg carvacrolu a na to je najlepsie brat to vo forme enterickych kapsul, bohatych na carvacrol, ako napr tieto, co obsahuju 100 mg carvacrolu v jednej malickej kapsulke, co sa rozpusti az v crevach a nepali usta, ani zaludok, tj staci zobreat 3 x 2 kapsulky s jedlom.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731



10

Re: kde a čo nakúpiť

Dakujem za radu.predpokladam ze zo stranky iherb sa da objednavat aj na slovensko.takze ak som dobre pochopila odporucate na liecbu candidy oregano, kokos.olej, probiotika, citricidal.citricidal je tiez dostat na iherb.com?a ktory kokos.olej si mam vybrat?
nuz a vlastne by som sa chcela opytat ktore pripravky mi este odporucate ak trpim aj pozapalovou adheziou pluc po opakovanych pneumoniach, chronickou pansinusitidou po zapale PND a mam oslabenu bunkovu imunitu, bol pozitivny odber na hemofilus a pod.dakujem este raz za radu.pekny vecer prajem



11

Re: kde a čo nakúpiť

Iherb odporucam najma pre to, ze maju pomerne dobry vyber a aj kvalitne mnohe produkty, a na Slovensko najnizsie postovne
Na tie sinusitidy pozri na temu
http://rng.nazory.eu/infekcie
Na haemophillus influenzae skus brat oreganovy olej a posilnit si probioticku floru v crevach, tj brat aspon 15 gramov mikrovlaknin denne a nasadit si kvalitne probiotika.
Citricidal je nan ucinny az v koncentracii 660 ppm, tj GSE kvapky do nosa si vyrob silne, 3 kvapky na 30 ml vody, co je vyse 2000 ppm koncentracia. Buses od nich sice pol hodiny kychat ale inac si ten haemophilus influenzae nevynicis v prinosnych dutinach.
Ja so na sebe skusil aj dvojnasobok, tj 6 kvapiek na 30 ml vody, ale to uz bolo neprijemne a kychal som ako slon pol hodiny.A nos mi tiekol aj hodinu, ale aspon sa to odtial vycistilo!

Az 70 % obrannych latok nam v tele vyrabaju probiotika, tj viac, nez samotne telo je schopne a po pouziti atb si tento zdroj imunity znicis a pokial ho neobnovis, maz imunitu znizenu.
Bunecna imunita sa da zvysovat roznymi vzacnymi culkrami, co sa zabuduju do bunkovych stien a zabranuju priechodu roznych mikrobov do bunky. To sa da dosiahnut napr dslhodobym branim aloe vera, najlepsie prasok freeze dried, lebo tam su tie vzacne sacharidy najmenej poskodene a su tam zachovane aj cenne cistiace enzymy.
Zialbohu iherb to nema, ja to kupujem z
http://www.swansonvitamins.com/SWF061/ItemDetail
Pouzivam to pol lyzicky do vody na pitie(2 gramy su ekvivalent 4 deci cerstveho aloe vera gelu, lebo je to koncentrat 200 : 1 )



12

Re: kde a čo nakúpiť

Dakujem za rady.poprosila by soom vas este nazov pripravku ktory obsahuje enzym candex.?a este by ma zaujimalo ci sa predava kokos.olej aj vo forme kapsul a ci je rovnako ucinny ako tekuta forma.?takisto by ma zaujimalo ci je GSE rovnako ucinny v kapsulach ako v tekutej forme?dakujem pekne



13

Re: kde a čo nakúpiť

Dakujem za rady.poprosila by soom vas este nazov pripravku ktory obsahuje enzym candex.?a este by ma zaujimalo ci sa predava kokos.olej aj vo forme kapsul a ci je rovnako ucinny ako tekuta forma.?takisto by ma zaujimalo ci je GSE rovnako ucinny v kapsulach ako v tekutej forme?dakujem pekne



14

Re: kde a čo nakúpiť

Poprosila by som vas aj konkretny nazov najkvalitnejsieho kokosoveho oleja, ktory si mam objednat z iherb-u.dakujem.



15

Re: kde a čo nakúpiť

Kazdy virgin a extra virgin je dostatocne kvalitny. P{ozri napr na tento
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Or … 908-g/7227
Candex je znacka, ktora obsahuje velmi vela  enzymu celulazy
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … -Caps/3218



16

Re: kde a čo nakúpiť

kokosovy olej dostat na SKK v dmku, 300 ml je ak mate zalvu v dm okolo 5 eur.



17

Re: kde a čo nakúpiť

a je ten olej z dm extra virgin?



18

Re: kde a čo nakúpiť

Dobry den, chcela by som sa vas este spytat co by ste mi poradili na liecbu hypoglykemie v pripade ze som diabeticka I.typu na inzulinovej pumpe a idem sa pokusit  vyhubit candidu hore spominanymi pripravkami a bezsacharidovou dietou.chcela by som aby bola liecba uspesna, k nejakym sacharidom sa vsak musim dostat, aj ked znizim davky inzulinu. tak sa chcem opytat ktore sacharidy su najmenej skodlive /celozrnne pecivo, ovocie?/.a ako dlho treba dodrziavat dietu a uzivat oregano, GSE a kokos.olej?
a este by ma zaujimalo ci mi odporucate  aj monolaurin a NAC ak trpim opakovane infektmi dolnych aj hor. dychacich ciest a mam aj pozapalove zrasty na plucach po zapale pluc.
dakujem



19

Re: kde a čo nakúpiť

Nemam ani sajnu, ako by na teba posobila bezsacharidova dieta.Normalne je pecen schopna vyrobit procesom neoglucogeneza dostatok cukru z bielokovin aj ked nejes ziadne sacharidy. Ale neviem, ci aj u teba je to tak. Su ludia, co nejedia ziadne sacharidy a predsa maju dost cukru v krvi.
Nuz v kazdom pripade pouzivaj roztok GSE oreganovy olej, kokosovy olej Candex a jedz hromadu mikrovlaknin a ber  obcas kvalitne probiotika. Samozrejme ked jes sacharidy, tak len celozrnne a malicko, lebo nimi zivis candidu a plesne.

Ak mas casto zapaly hornych dychacich ciest, uvedene ti aj na to pomozu, najma oreganovy olej a samozrejme NAC. Na regeneraciu pluc posobi dobre adaptogen Cordyceps,, ktory zvysuje zaroven imunitu. Pripadne aj astragalus.
Ak mas zapaly pluc viralneho povodu, zvys si viralnu imunitu.



20

Re: kde a čo nakúpiť

Ahoj RNG,chcem sa opytat,ci je vobec realne objednavat doplnky z iHerbu a oficialne ich predavat v Bio obchode? Alebo by musel ist kazdy doplnok este na schvalenie  SUKLom,ci cim? Nestacili by len nalepene slovenske preklady? Snazim sa totiz presvedcit sefa,aby sa rozsirila ponuka nasho obchodu,ale ak by musel nejak vela investovat,tak mi to neprejde.. :-( Dik moc za radu,Cora



21

Re: kde a čo nakúpiť

cora 73, zakon hovori, ze na Slovensku mozu byt predavane len Slovenskymi orgasnmi schvalene doplnky. A kedze schvalujuce organy casto odmietnu jednoducho schvalit rozne, tak si nepomozes. Je to jeden z dovodov, preco som zavrel svoje obchody, lebo som nevedel dosihnut schvalenie dostatku doplnkov. Ale zrejme sa tam predava dost aj "nacierno"
Teoreticky doplnky schvalene na predaj v hociktorom state z EU by sa mali dat bez schvalenia predavat aj na Slovensku, ale prakticky to tak nefunguje, lebo napriek podpisanym zmluvam o volnom trhu v ramci EU sa toto jednoducho nedodrzuje.



22

Re: kde a čo nakúpiť

Dik za info,takze nic,budeme v obchode predavat len čajiky a babske odvary.. :-(((



23

Re: kde a čo nakúpiť

Uplnou nahodou som dnes objavila tuto stranku:
http://www.oliveland.sk/
Zeby sa to niekomu podarilo dat schvalit??? Alebo sa na to jednoducho vykaslali..Ale ceny maju vysokohorske,stale sa mi oplati objednat priamo z iHerbu,ako na jednom doplnku preplatit cca 10 €...
Cora



24

Re: kde a čo nakúpiť

Nuz ja som nakupoval kedysi pre moje obchody za velkoobchodne ceny(tj ovela nizsie, ako iherb), aby som mal co najpristupnejsie ceny pre Slovakov, ktori nie su extra bohati, co sa tyka vyvinutych krajin.
Ale prepravnemu, hoci aj najlacnesiemu airfreight cez DHL(asi 2 dolare za kilo) DPH a clu som sa nevedel vyhnut, ani plateniu najomneho, platov a poistiek pre zamestnancov. Takze pri mojich nizkych cenach a personalnyc problemoch, byrokracii pri schvalovani som musel z toho stratoveho "podnikania" vystupit. Aj tak mi to zralo privela casu a ja mam aj ine povinnosti, najma moj dobre beziaci podnik v USA, kde vyrabam suciastky do tesneni, hlavne pre letecky priemysel, ale aj chemicke pumpy,kompresory,  posledne aj pre nuklearne reaktory pre zmenu.



25

Re: kde a čo nakúpiť

Dobri den  pan RGD ... mam problem s pokozkou a stravu mam fakt upravenu super ale celkom dlhu dobu to stagnuje  a uz dlksiu dobu sa pohravam z myslienkou si zakupit zinok a jod .... jod asi  poriesim vo forme lugolovho roztoku ak proti nemu nic nemate .... a zinok by som rad objednal zo zahranicia ... kde a aky kupit ? ...asi najrozumnejsie mi pride iherb, mohli by ste mi od nich poradit konkretny produkt ktori je dobre vstrebavatelny a je tam zaruka kvality bez toho aby to bolo predrazene ...dakujem smile



26

Re: kde a čo nakúpiť

Viazanie na aminokyseliny je asi najvhodnejsie pre vstrebanie(amino acid chelaty) takze pozri na
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Zi … blets/1475