1

Téma: Brusnice

ahoj RNG, mam doplnok s extraktom z brusnic. obsahuje 600 mg brusnicoveho extraktu v jednej kapsli (neuvadza sa, kolko kyseliny berberickej obsahuje)... da sa z toho usudit, kolko kapsli je vhodne uzivat preventivne proti zapalom mocovych ciest? vdaka.



2

Re: Brusnice

Zialbohu nie.Obvykle sa ale nejedna o extrakt, len o susene plody v prasku, tj odhadom  zhruba 10 x tolko brusnic ako ovocia.
Tiez vlastne sa nejedna o brusnice(lingonberries) ale o ich americke pribuzne, cranberries.
Povodne vyskumy so "splachnutim" streptokokov zo stien v mocovom ustrojenstve boli robene pitim, 3x2 deci cranberry coctailu, ktory obsahoval zhruba 10% trpkej cranberry stavy tj to bolo asi 3x 20 gramov crannberry stavy, odhadujem ekvivalent na 3x2 az 3 gramovm susiny, trj 3x 3 az 5 kapsul susenej stavy.Mozno i viac, neviem ci su to cele susene plody, alebo len susena stava z nich.



3

Re: Brusnice

dobry den, a ta stava bola 100%, ako dlho to liecenie trvalo?



4

Re: Brusnice

Okolo tyzdna-dvoch. Ale nebolo vzdy uspesne.
Ovela uspesnejsie je splachnut bakterie(najma streptokoky) cukrom D manozou(D-manose) davky pol lyzicky(2 gramy) kazde 3 hodiny, dobre zapit. Tato metoda je na streptokoky vysoko ucinna a trvanie ich kompletneho zbavenia sa je asi 3 dni.



5

Re: Brusnice

pisu, ze ta d manoza je ucinna na mocovy system. da sa to vyuzit aj pri inych problemoch?



6

Re: Brusnice

Nuz definitivne odhakuje streptokoky zo sliznic, co ju robi pouzitelnu aj pri infekciach streptokokmi inde(hrdlo, prinosne dutiny)
Lacnejsi polyol s ucinkom podobnym je xylitol, ktory sa uz davnejsie pouziva do zuvaciek a kvapiek do nosa(Xclear)



7

Re: Brusnice

to mam na sebe odskusane,mne sa pri uhynovej reakcii zapalila strasne mocova trubica ze som trpel velmi skaredymi opchuom ze som si to chcel uz skoro hodit ako to bolelo a manoza to vyriesila prakticky za pol dna-takze odporucam, navyse aj ked draho je k dostani uz aj u nas v lekarniach takze ked niekdo ma niaky problem moze si to hned zohnat vola sa to myslim uroval. ono to je sice drahe ale urinal obycajne brusinky su drahsie



8

Re: Brusnice

Pozor na odporucene davkovanie Uroval Manosa, treba ho zdvojnasobit, tj nie 3 krat ale 6 krat denne



9

Re: Brusnice

ahoj RNG. kolko tabliet denne treba uzivat na zapaly mocovych ciest, ak jedna tableta obsahuje 400 mg D-manosy? podla tvojej rady, ktoru si uviedol vyssie to robi cca 30 tabliet denne... dobre ratam?

tu je link na azda najlacnejsiu D-manosu, ktora sa u nas predava:

http://www.biopurus.sk/biopurus/eshop/2 … 6-D-manosa



10

Re: Brusnice

Nuz ja sam som to neskusal, to je rada od dr Whittakera, ktory to zrejme na svojej klinike uz davno prevadza.
Inac kedysi ten Uroval manosa hovori o 3x2 tabletky denne, samozrejme to bolo  tiez malo

Pozri na   http://www.swansonvitamins.com/NWF190/ItemDetail?n=0
3 unce su zhruba 86 gramov, tj 43 davok= plno na vyplachnutie streprokokov, pripadne aj inych z urinarneho komplexu.

IOnac ten najlacnejsi produkt , co si uviedol ma dokopy 30 x 0.4 grarmu=12 gramov D manozy.
Tj je znacne drahy na obsah.

Naposledy upravil: RNG (2011-03-14 17:29:53)



11

Re: Brusnice

je to sice velaale tych baleni boli myslim asi 3-4 verzie tablety kapsuly potom rozne obsaahy a aj rozne kombinacie s brusinkami a probiotikami a pamatam si ze som si to prerataval a keby v tom urovali nebola manoza ale len tie brusinky aj tak by tie brusinky samotne boli stale lacnejsie ako brusinky v urinale .teda aspon pred rokom ked som to ja bral mi to tak vyslo a bral som to myslim dva dni a to som mal fakt zly stav . brusnice clovek musi brat aj tyzdne tak nakoniec je to aj tak drahsie riesenie aspon podla mojho nazoru

Naposledy upravil: 5qo (2011-03-14 21:24:02)



12

Re: Brusnice

Brusnice nie su velmi ucinne sami o sebe. Ale boli s nimi  zaznamenane pozitivne vysledky pitim brusnicovej stavy(0bvykle 10% max brusnic, 3x2 deci denne), amatersky.
Naozajstne studie na to nepoznam, bol to taky "kuchynsky" casto ale osveceny recept v USA.
Ja sa skor spolieham na tu D-manozu alebo rozne antimikrobialne doplnky.



13

Re: Brusnice

Dalsi utok...