1

Téma: DIM

Prosim ta DIM je to isté ako I3C?



2

Re: DIM

DIM je diindoil methane
I3c je Indol -3 carbinol.
Podla viacerych literatur sa I3C v tele meni na biologicky aktivnejsiu formu DIM
Nakolko a u koho sa tom v tele odohrava , neviem, ale oba tieto vytazky z kapustovin su ucinne na znizovanie estrogenickej cinnosti a oba su uzitocne v boji proti rakovinam, najma prs a pohlavnych organov.



3

Re: DIM

Takte DIM je aktivnejsi ako I3C?



4

Re: DIM

Podla roznej literatury ano. Ale nemam na to ziadne statisticky podporene dokazy.



5

Re: DIM

ahojte, predam DIM a darujem k tomu jod, kto ma zaujem, ozvite sa ;-)



6

Re: DIM

Niekedy si telo potrebuje navyknut na nove latky, takze na zaciatku musis brat mensie davky a postupne ich zvysovat.
Taku istu metodu pouzivaju alergologovia pod nazvom desenzitizacia(znecitlivenie).
Velmi casto pracuje
Inac pri vybere medzi operaciou a mensou  reakciou na niektory potravinovy doplnok ja osobne by som volil mensiu neprijemnost.

Naposledy upravil: RNG (2010-06-17 18:50:10)



7

Re: DIM

Marissa vyskusaj uplne malicke davky, postupne pridavat ako Ti radi RNG. Podla mna Ti to moze pomoct....



8

Re: DIM

a co su to malicke davky?
mala som uzivat 1tabletu rano a 1vecer, skusila som len 1denne, ale aj tak mi nebolo dobre.4mam skusit pol denne?



9

Re: DIM

marissa.g DIM sa má užívať, ako som sa dočítala 20-30 min pred jedlom, neviem, či by Ti to pomohlo a  tak nerobilo problém



10

Re: DIM

inak to som jedina, co ho uziva???



11

Re: DIM

uzila som pol tabletky, som zvedava, co to urobi.. snad sa s tym organizmus vyrovna a ja DIM budem moct dalej uzivat ;-)



12

Re: DIM

rng, a nemoze to nejako suvisiet s poruchou stitnej zlazy? inak nikdy som ju nemala diagnostikovanu.. to ma len tak napadlo ;-)



13

Re: DIM

rng, a kde by sa dalo zistit, ci som na nejaku zlozku DIM-u alergicka???



14

Re: DIM

a existuje aj alergia na chili? ja si pridavam chili do polievky a nikdy mi to neskodilo..



15

Re: DIM

Alergie su silne individualna zalezitost.
Co sa tyka paprik, napr zena mojho syna je velmi alergicka na akekolvek papriky, nie len na chili. Odhadujem, ze je to na latku oleorescin, ktory sa nachadza v kazdej paprike, aj sladkej.
Ona tuto alergiu nemala este pred 10 rokmi, a odrazu sa jej z nicoho nic objavila. Len jedneho dna od papriky odrazu napuchla tak, ze sa doslova dusila a potrebovala injekciu.
Odvtedy si musi dat extremny pozor, lebo papriku casto pridavaju do roznych zmesi korenin, ktore pouzivaju do roznych jediel.
Ked je jej tam len malicko, na tlaky na hrudi a opuchnu jej pery. Keby zjedla viac(a ona ma papriku rada....) skoncila by na pohotovosti.
Takze hromada jediel u roznych ludi moze sposobovat alergie, podla toho, ako ich telo vie spracovat alebo vlastne nespracovat, lebo ich nespracovane ciastocky vyvolavaju zamorenia a z toho vyplyvajuce alergie.



16

Re: DIM

DIM posobi  aj priamo na rakovinotvorne bunky? myslim napriklad nejaku nakultivovanu populaciu buniek v petriho miske. pytam sa ohladom vyskumu na  pracu. dakujem



17

Re: DIM

DIM neposobi na rakovinne bunky in vitro, tj v miske. Ale je ucinny pri lieceni rakovin hormanalneho povodu.
Ale vysoke davky vitaminu C,B-17,  MMS1 a 2 a peroxidy, tiez graviola a lapacho su priamo zabijajuce rakovinne bunky(cytotoxicita) Tiez napr artemisinin. To sa da dokazat znova a znova  aj in vitro, aj in vivo.