1

Téma: Ureaplazma

Dobry den pan rng.
Citala som na Vasej stranke, co treba pouzivat pri liecbe ureaplazmy, ale nie je spomenute, ako dlho mam uzivat extrakt z olivovych listov alebo vyplach koloidnym striebrom. Tato choroba ma trapi uz 5 rokov (teda asi aj dlhsie ale 5 rokov o nej viem). Lekari mi vobec nevedia pomoct, skusala som brat atb 2 mesiace, zabralo na 4 mesiace a potom sa to znova vratilo a tak je to dookola. Uz som z toho zufala. Lekar mi ani neveri, ze citim bolesti v oblickach, mocovych cestach a pichanie v prsiach, on vravi, ze to nemoze byt z toho, ale ja viem, ze je. Okrem toho, nemozem otehotniet a hoci sa tak uz stalo, tak som mala spontanny potrat. A potom sa zas nasla ta ureaplazma. Uz som vybrala naozaj velke mnozstvo silnych atb a nema to ziadny zmysel. Takze preto by som chcela vyskusat alternativnu liecbu. Bola by som Vam velmi povdacna za Vasu odpoved. DAKUJEM



2

Re: Ureaplazma

Az 70% obrannych latok v tele vytvara zdrava crevna flora, ktoru maju ludia pouzivanim antibiotik, sterilizovanej stravy a nespravnej skladby stravy casto porusenu. Moze na to vplyvat aj nedostatok kyselin, enzymov a vlaknin.
Takze v prvom rade di treba napravit travenie a teda aj probioticku floru, najma po pouziti antibiotik.
Pozri na temy travenie, probiotika, enzymi a podobne.
Specificky ureaplazma je mykoplazma a na to je tiez prispevok pod "mykoplazmy"
Udajne najviac na mykoplazmy je kombinacia ich odmaskovacov, tj NAC a Samento.
Ja mam skuseniost s mykoplazmami boreliozy s extraktom z olivovych listov branom dlhodobo(niekolko mesiacov minimum).
Ale mozno sa da ureaplazma vynicit skor, ako "tvrdohlave " mykoplazmicke formy boreliozy a chlamidii pneumoniae.
Napis ako sa ti s tym dari, lebo s mykoplazmami urealiticum nemam dost skusenosti.



3

Re: Ureaplazma

V prvom rade, dakujem za taku rychlu odpoved smile Probiotika uzivam uz tiez dlhodobo (sice v tabletkach), no a s tou stravou budem musiet vela zmenit, to je pravda. Enzymi (Wobenzym) som uzivala spolu s atb, brala som asi 19 tabletiek denne, a aj tak nic. Ale skusim to s extraktom z olivovych listov a dam Vam urcite vediet, ako to dopadlo.



4

Re: Ureaplazma

Odporucam dost velku davku, 3x300 mg oleuropeinu  denne na zaciatok, neskor menej(udrzobne, 3x150 mg , lebo mykoplazmy sa zvyknu vracat). Tieto su silne:
http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0
kde mas 150 mg oleuropeinu v kazdej kapsuli.
Ale prvych par dni ber na zaciatok 3x150 mg(3x 1 kapsulu), lebo prirychle hubenie roznych mikrobov moze vyvolat uhynovu reakciu(Herxheimerova)
Je to vlastne mierna otrava, ked privela mikrobov sa rozpadne a ich obsah sa vyleje do krvneho obehu. Sposobia priznaky podobne chripke ako hnacka, zvysena teplota a malatnost.Ale to pomerne rychlo odide, ako sa telo odmori od mikrobialnych toxinov. Napomahaju tomu absorbenty, enzymi a samozrejme hodne vody na odmytie, podobne ako lekari radia pri viralnych ci prechladnuti.

Naposledy upravil: RNG (2010-06-22 22:29:51)



5

Re: Ureaplazma

Odporucam dost velku davku, 3x300 mg oleuropeinu  denne na zaciatok, neskor menej(udrzobne, 3x150 mg , lebo mykoplazmy sa zvyknu vracat). Tieto su silne:
http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0
kde mas 150 mg oleuropeinu v kazdej kapsuli.
Ale prvych par dni ber na zaciatok 3x150 mg(3x 1 kaposulu), lebo prirychle hubenie roznych mikrobov moze vyvolat uhynovu reakciu(Herxheime,
Je to vlastne mierna otrava, ked privela mikrobov sa rozpadne a ich obsah sa vyleje do krvneho obehu. Sposobia priznaky podobne chripke ako hnacka, zvysena teplota a malatnost.Ale to pomerne rychlo odide, ako sa telo odmori od mikrobialnych toxinov. Napomahaju tomu absorbenty, enzymi a samozrejme hodne vody na odmytie, podobne ako lekari radia pri viralnych ci prechladnuti.



6

Re: Ureaplazma

dobry vecer RNG. na gynekologii mi robili naposledy pred 6 mesiacmi stery na myko a ureaplazmy a mala som ich vzdy negativne. pred dvoma tyzdnami som sa dala vysetrit pristrojom DIACOM a ten mi zistil mykoplazmy a ureaplazmy vsade - krv, nadoblicky, pecen, konecnik, creva v rozsahu 80-99%. je mozne, ze by to gyn. testy neodhlalili a diacom ano? mam pocit, ze ten pristroj je fakt dobry, priatelovi odhalil dokonca presne aj zlcnikove kamene.
vzdy som mala pocit, ze mam candidu kvoli pretrvavajucim vytokom, svrbeniam, povlaku na jazyku, avsak diacom ani stopu candidy nenasiel. je mozne ze tieto priznaky sposobuje myko a ureaplazma? svrbenie vzdy ustane ale po pohl. styku sa vacsinou opat na par dni objavi.
co by si mi radil? beriem uz poriadne vela pripravkov - enzymi, jod, omegu, vit. B,C, A, D, E,lecitin, zinok, vapnik, horcik, DIM, wild yam. mam brat olive leaf alebo NAC, alebo co by si odporucal?
dakujem ti za radu.



7

Re: Ureaplazma

Ako som povedal uz mnohokrat, biofeedback zariadenia rozneho typu , napriek computerizacie a impresivnym reklamam nie su ziadne spolahlive zariadenia na diagnozy, takze by som sa ich vystrihal. Mozna raz budu, ale zatial nie su
http://www.quackwatch.com/01QuackeryRel … ectro.html

Ak mas mykopazmy najucinnejsie na to je extrakt z olivovych listov a Samento/Prima una de gato.
Candidu mame v tele kazdy, je to bezna kultura vsade okolo nas, problemy sposobi, len ked sa premnozi, tj ked ju my sami premnozime zlou dietou, ktora ju podpori na ukor probiotik, ktore ju vedia udrzovat v sachu.
Vytoky a svrbenia mozu sposobovat rozne mikroby, nielen candida, vcitane virusov, dokonca to moze byt vytok sposoberny alergiou(bielkovinova alergia na spermie, alergia na latex, rozne lubrikanty , vyplachy "hygienicke " obrusky atd.

Inac mykoplazy a ureaplazmy su vnutrobunecne parazity a candida je samostatna kultura, ktora sa rozmnozuje  najma v crevach a casto sa zahakne do crevnych stien(predstav si to ako vinic), cim nakoniec sposobi leaky gut syndrom, tj diery v crevach, kde sa vstrebavaju privelke ciastocky, co sposobuje alergie a zapaly v tele.
Ked vynicis kvasne a plesnove kultury v crevach, extra probiotika, co zaujmu  ich priestor obvykle vyrobia dostatok protilatok , ktorymi telo potlaci plesne a kvasne kultury inde v tele.
Vynimkou su len dutiny, ktore nie su dostatocne prtekrvene(prinosne, vnutorne ucho pripadne aj priestoty v zenskych organoch.
Tam treba niekedy pouzit priamo antimikrobialne roztoky, inac sa tam infekcie zdrzuju do nekonecna.Nie vsak mykoplazmy, lebo tie neziju samostatne, ale len ako parazity v bunkach. Plesne a kvasne kultury ale tam mozu zit a zivit sa hlienami.



8

Re: Ureaplazma

dakujem pekne za odpoved RNG.
takze si myslis, ze ak mi z gynekologickych vyterov mykoplazmy ani ureaplazmy nikdy nezistili, tak ze sa na to mozem spolahnut?



9

Re: Ureaplazma

Kazdu diagnozu treba brat s rezervou, dnes je plno metod, ktore davaju pricasto falosne pozitiva aj negativa.Mykoplazmy sa obzvlast tazko diagnozuju.



10

Re: Ureaplazma

Pekny den, pan RNG,co si myslite o uzivani MMS (chloritan sodny). Moze pomoct odstranit mykoplazmy?dakujem



11

Re: Ureaplazma

Moze pomoct ako kazdy oxidator, ale to su vsetko chemikalie, nie potravinove doplnky, takze okrem konstatovania, ze to pomaha na vela problemov sa dalsieho komentaru zdrzim.
Tema tu uz bola viackrat.



12

Re: Ureaplazma

Dobry den, zacala som uzivat extrakt z olivovych listov konkretne 2xdenne 165 mg oleuropeinu. Chcela som zvysit davku ale aj po tejto mi pride vzdy zle od zaludka a celkovo nevolno, malatno. Davka je na priemerného človeka? (ja mam 160 cm, 47 kil) alebo to je niecim inym?plus beriem 2x denne nac 600 mg...dakujem



13

Re: Ureaplazma

Neviem. Ale kazdy moze na nieco reagovat inac, u extraktu z olivovych listov som sa zatial s tym nestretol, hoci som casto bral aj vyse 3 x 450 mg oleuropeinu na mojich 100 kg.
Ale mozes mat herxheimerovu reakciu mozno?