1

Téma: Dukanova diéta

Dobry den,

Chcela by som sa opýtať aký máte názor na dukanovu dietu. Môže vyvolať nejake zdr. problémy?.. Na tejto diete som bola približne 3 mesiace zhodila som z váhy 76kg na 66kg / výška 164cm/. Po týchto 3 mesiacoch som náhle vysadila túto dietu, pretoze som nemala vhodné podmienky ju ďalej dodržiavať. Počas dní na tejto diéte som spozorovala neskôr zvýšený tep ktorý bol približne 93 úderov za min. Pred dietou sa mi pohyboval tep do 75 uderov za min.... po ukonceni diety sa mi zrychleny tep objavuje pravidelne.. chcela by som sa spytat moze to mat suvislost s touto dietou? .. pretoze by som ju chcela znovu drzat . Dakujem



2

Re: Dukanova diéta

Musel som si to pozriet aj sam, lebo som s touto dietou nebol oboznameny. Podla toho, co som cital to je nizkotucna bezsacharidova dieta, vylucujuca  dokonca aj ovocie, tj nie extra odporucena . Telo potrebuje vsetky latky, pestrost je zakladom zdravia a preto taketo extremne diety rozhodne neodporucam.
Silne bielkovinne diety su samozrejme tazke na travenie a celkove telo, lebo bielkoviny pri trasveni potrebuje vela kyselin a proteolytickych enzymov a nie kazdy ich zvladne. Mnohym extremne zamoria telo, preto odporucam brat na odmorenie protokol dr Berksona a hodne enzymov na odmorenie.
Pri nejedeni ziadneho ovocia treba brat aspon rozne antioxidanty, telo ich potrebuje a tiez mikrovlakniny na cistenie tela a podporu probiotik, ktore nemozu bez mikrovlaknin zit, aj ked jes zeleniny.
Zvyseny tep je zalezitost najma stresu a silne bielkovinna dieta moze sposobit zvyseny stres
http://www.rng.nazory.eu/stres