1

Téma: periorálna dermatitída

Dobrý deň RNG, chcem sa opýtať na liečbu periorálnej dermatitídy + ekzém na rukách a nohách už od 1. roka života. Periorálnu dermatitídu mám tak už 6 rokov, bola vypalovaná dusíkom, používané rôzne mastičky, teraz mi boli predpísané tabletky: doxyhexal a entizol, kvôli terajšiemu zapáleniu. Predtým mi bol sterom zistený zlatý stafilokok. Periorálnu dermatitídu mám okolo úst, na brade aj na nose, niekedy aj okolo očí. Na fóre som čítala používať kokosový olej a gse (citricidal je to isté ako gse ak som správne pochopila). Chcem sa spýtať v akom množstve jesť kokosový olej s gse, či ho riediť aj s vodou a s akým množstvom vody a koľko krát za deň. Dá sa to použiť aj na postihnuté miesta? Ak áno, tiež otázka v akom množstve a forme. Čítala som aj o priaznivých účinkoch koloidného striebra, bolo by dobré si aj to zaobstarať a užívať? Alebo colostrum? Teraz pijem zelený jačmeň ale chcem prejsť na chlorellu. Za všetky vaše odporúčania Vám budem nesmierne vďačná. Vopred ďakujem za odpovede.



2

Re: periorálna dermatitída

Dermatiotis ma hroznew vela moznych dovodov.
Mikroby, co sa tam uchytia sa daju znicit roznymi antimikrobialnymi, GSE()33% citricidal) je jeden z vybornych antimikrobialnych, na pitie aj vonkajsie pouzitie.
GSE roztok na pitie je 60 kvapiek do litrea vody, pit po malych glgoch cely den.
Exemy su najma z roznych nedostatkov cistiacich enzymov, tj enzymaticke cistewnie a enzymi na pomoc pri traveni, aby sa telo nezamorovalo to casto vyriesia.
Niekltore zamorenia z parazitov a mikrobov(helicobacter, candida...) a  potravinovce alergie sa tiez prejavuju ako exemy, a to treba patricne adresovat.

Velmi dolezite na odmorenie tela a obranyschopnost je brat hromadu mikrovlaknin a nasadit si dobre probiotika, ktore sa z tych mikrovlaknin rozmnozia a obsadia cele creva(je ich az 1 kg na vahu) a pomozu travit, vytlacia skodlive mikroby, vyrobia az 70% obrannych latok pre telo.