Téma: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Pekný deň, poradte mi prosím doplnky na bolesť ramien a krčnej chrbtice. Ďakujem



2

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Bolest sa da potlacit roznymi protizapalovymi, ale dovod na bolest musi byt tiez adresovany, ci je to poskodenie chrupaviek, osteoporoza, zamorenie ,nejake mikrobialne(najma viralne) premnozenia a podobne.
Z protizapalovych je to najma curcumin, dumbier boswelin a rozne enzymi. Davka je niekolkokrat denne aspon jeden gram.
Na poskodene chrupavky a klby treba brat doplnky na regeneraciu, tiez na klbovy maz.
No a mikroby treba adresiovat roznymi antimikrobialnymi.
Osteoporoza moze nastat pri hormonalnych vykyvoch, zlom travenie a zlej diete.To vsetko sa da adresovat roznymi doplnkami.



Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Mám doplnené výsledky na poz.candidu alb. čím by som mala začať bojovať proti nej. Z CT mám blok medzi 4 a 5 stavcom.
Z pohladu CTM stavce pečene a žlčnika. Žlčník mám kolienkovito ohnutý. Aj to vystrelovanie do krčnej chrbtice a ramena sa mi zdá že  má súvis so žlčníkom. Ďakujem Daniela



4

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

na candidu pozri na temu candida 
http://rng.nazory.eu/candida
Co lekari myslia pod tym" blokom medzi stavcami" nemam ani sajnu.
Ak je to mechanicka deformita, zdeformovany disk tlaciaci na miechu a pod, na to existuje cvicenie a doplnky, v najhorsom pripade musia do toho operacne zasiahnut, ale to len v kritickej situacii, ked to ohrozuje zivot.
Zialbohu lekari na to idu prave naopak, hned hovoria o operaciach.
Pri vybocenych stavcoch trakcia(natahovanie "na skripec")to casto napravi.
Pri osteoporoze(zle travenie alebo pouzivanie protikyselinoivych doplnkov, alebo pri prechode) sa casto vytvorias mikropraskiny na stavcoch a cez ne prenika male mnozstvo miechoveho liquoru do okoliteho vaziva, co sposobuje opuchy okolo chrbtice, ktore su velmi bolestive.
Na pecen a zlcnik treba udrzba,, cistenie, regeneracia.Inac mozu sposobovat po case vazne problemy, ktorym sa da ale udrzbou velmi lahko predist.



5

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Dobrý deň rng, poprosím vás o radu, bolesť lavého ramena pretrváva vyše pol roka, užívam olive leaf extract (eleuoperin 15%), Boswelia extract, spirulina pacifica, vitamín c, e. Bolesť sa vystupňovala v ramene natoľko že som sa nemohla ani sama obliecť ani vyzliecť a dokonca v noci ani na tej lavej strane spať. Išla som k lekárke, ktorá ma poslala na rtg. obidvoch ramien, lekárka povedala, že je tam zápal na obidvoch ramenných klboch a ešte ma poslala k ortopédovi. Ortoped mi povedal, že keďže som s ramenom poriadne nemohla hýbať, zatuhlo to  a navrhol pichať do ramena inekcie diprophos. Poprosím vás čo by som mala z doplnkov ešte na to rameno?Nechcem sa dopovať inekciami. A ešte by som poprosila, tiež mám problém s trávením, veľa som si prečítala na tomto fore čo ste radil ohľadom trávenia. Na trávenie som si objednala super enzymes dávam si s každým jedlom, ráno skôr ako vstanem si dávam polovičku lyžičky kalinatu do vody a nalačno vypijem potom asi za hodinu si dám neaké ovocie jablko alebo banán, potom obed kuracie mäso zelenina, tiež som skúšala si dať aj betaín hcl, nejem sladkosti, užívam vitamíny, psylium, ale to trávenie je hrozné nafučané brucho,neskutočne smadlavé vetry, čo robím zle? Prosím čo by ste mi ešte poradili?Asi pred 5 mesiacmi som tiež mala problém s candidou, užívala som oregánový olej, candex, kokosak, gse, probiotika, všetko sú to prípravky ktoré ste odporúčal. Prosím poraďte čo mám ešte robiť, budem rada za každý váš nazor a radu, pekne ďakujem.



6

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Od alkalizacie musis s prvym jedlom pockat asi 3 hodiny, inac davas jedlo do odkysleneho zaludka, a to tam potom kvasi a hnije, a potom sa ta pokazena zmes dostane do criev , kde to dalej pokracuje a poskodi aj dobru crevnu floru.
Odporucam brat viac enzymov a kyselin, lebo tie natravia jedlo rychlejsie, ziviny sa absorbuju a nema potom co hnit v crevach.
Tak isto odporucam kazdemu brat plno mikrovlaknin(10-20 gramov denne), lebo probioticku floru v crevach treba neustale podporovat, inac sa velmi rychlo znici a nastupia tam skodlive mikroby, kvasne a hnilobne, najma pri nedostatku traviacich enzymov.
S hlavnym jedlom nepit, aby si si nerozriedila kyseliny, pit a hojne az 3 hodiny po tom, a vtedy je aj cas na tie extra mikrovlakniny.
Davka boswelinu je 2 x 600 mg, ale osobne mam skusenosti lepsie s curcuminoidmi, kde osvecena davka je 3 x 1500 mg curcuminoidov s 10 mg bioperinu, ktory zvysi absorbciu az vyse 6 nasobne.
Bioperine(vytazok z cierneho korenia) zvysuje absorbcie roznych velkych molekul v crevach.
Na klby pomoze aj seria inych enzymov, branych na prazdny zaludok, ako serrapeptaza a bromelain.
Zvonka(aj zvnutra) pomaha roztok MSM vo vode(alebo zamiesane do kremu). Vo vode sa rozpusta az 15% na vahu MSM, a to ako polarne rozpustidlo odmoruje telo aj brane zvnutra, aj cez kozu.

Inac zapalove procesy su casto vysledok roznych nakaz, vcitane nasich vlastnych vzdypritomnych telesnych virusov(HSV1, HSV2, CMV, EBV, rozne HPV, VZV atd)takze je dobre si zvysovat viralnu imunitu, to radim kazdemu, ked nechce niest nasledky premnozenia tychto virusov v tele a skody co sposobia na kozi, nervoch, roznych  vystelkoch a dokonca slachach klbovej hmote a mozgu.



7

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

ahoj RNG.
pred 2 tyzdnami sa mi na ramene vytvoril pravdepodobne herpes-prvykrat v zivote. postupne ma zacaloboliet cele rameno a v priebehu 2 tyzdnou uz mam bolest od pravej casti chrbta, lopatky smerom az dopredu po prsny sval, boli ma aj ruka od lakta hore.
herpes zmizol po tyzdni, no bolest ruky trva, mam ju zoslabnutu, neviem pomaly s nou hybat, boli najma lopatka a predna cast tela hore. MUDR. v krvi zapalnezistila, ale hovori,ze je to zapal, ze som musela zachladnut tam...liecim si to protizapalovymi gelami, kazala mi kupit Tiamin....vravela, ze ma to bude boliet aj mesiac.

inak uzivam este Bromelain denne , uz roky beriem vit.C,E,selen, zinok, 2mesiace betaglukan na imunitu, na travenie l-lysin, enzymy, jod...a vsetko co odporucas.
co mi poradis na ten zapal? mam ist aj na masaz-asi ale nie je vhodna teraz na to...a BANKOVANIE by nebolo dobre na ten zapal????
dakujem



8

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Proti viralnym si treba zvysovat viralnu imunitu, lebo aj ked sa nevyhodia na vonok, skodia v nutri a vyvolavaju rozne zapaly.
Protizapalove latky ako curcumin, boswelin, bromelain serrapaptaza a podobne sice pomahaju odstranit zapaly, ale neadresuju priciny za nimi.
Ak si mal herpesom napadnute nervy, treba ti brat aspon gram DHA denne, to pomoze zregenerovat poskodene myelinove obaly, lebo telo vyraba len celkom malicko DHA a na [poskodene nervy ho potrebujes plno, inac sa top hoji nekonecne dlho, najma ked nepotlacis viralne, ktore robia stale nove skody.



9

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

rng prosim ta co mi doporucis na bolest chrbtice? uz som si objednal MSM.

su nesteroidove antiflogistika ako prva pomoc bezpecne napr diclofenac?
co hovoris na konsku mast? konkretne toto: http://www.obra.sk/sk/220/eshop/bylinne … /index.htm

z lekarskej diagnostiky vyslo ze mam herniu na C5-C6, a degenerovane platnicky L4-L5 a L5-S1. mam 23 rokov, a osteopatka mi povedala ze mam hypermobilitu.

ortoped mi predpisal infuzie, ale ked som videl vsetky tie chemikalie co predpisal tak som sa zhrozil a povedal ze take svinstvo si do tela nedam

Naposledy upravil: tracheus (2012-07-23 23:17:53)



10

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

dakujem za odpoved..a co je ta DHA?



11

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

DHA je omega 3 kyselina, ktora je potrebna pri budovani myelinu=nervovej izolacie. nachadza sa v riasach, v rybacom oleji, v krill oleji a najnovsom produkte, calamarine, tj oleji z chobotnic.
To je zaroven aj najbohatsi zdroj DHA.
Ta uvedena Konska mast ma dobre zlozenie, vcitane roznych protizapalovych.
Svajciari vyrabaju aj gel, ktory som obcas pouzival  pod menom Sportusal, s obsahom heparinu, salicilatov a DMSO
Tak isto je protizapalovy krem obsahom stiplavej papriky, tj kapsaicinu.
Dokonca su aj kapsaicinove  naplasti, prvy krat som sa s nimi stretol davno ako rusky vyrobok.
Nesmies ich mat na sebe dlhsie, ako 5 hodin, lebo ti mozu poskodit pokozku. Zapalova reakcia, co vyvolaju je zaroven posilnenie regeneracnej akcie tela.



12

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

dakujem, aj som myslela, ze je to rybi olej. to mam, vidis, nenapadloma to uzivat.

a este otazka...ty pises, ze zapaly a hepres su vlastne naprodukovane toxiny v tele, odpadove kose, ktore sa telo snazi vyhodit von......
preco mi napr. aj teraz Dr. povedala, ze ten zapal mam z prievanu, nachladnutia, ze som asi bola spotena a potom mi to nachladlo....to mi nejako suvis nedava...zda sa mi pravdepodobnejsie tvoje tvrdenie....ma teda Dr. pravdu????

a druha otazka...mam teda uzivat na ten zapal DHA v davke 1g denne a samozrejme vsetky doplnky na viralnu imunitu co stale beriem? staci to? netreba aj rano nalacno enzymy, popr. GSE?

tretia otazka...mozem s tym zapalom ist do liecivyej termalnej vody? popr.byt na slnku? ideme na dovolenku tak teraz neviem.

poprosim odpovedz mi este na tieto 3 otazky.dakujem.



13

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Herpes nie je toxin, ale virusy viacerych druhov, ktore mame v tele cely cas a cakaju len na oslabenie, aby sa mohli prejavit. Hlaqd, nedostatok spanku, podchladenie, ine nakazy a podobne su vsetko oslabenia tela, ktore tieto virusy vyuziju.
DHA nie je protizapalove, ale je potrebne na regeneraciu poskodenych nervovych obalov, kde virusy sposobia doslova "kratasy" porusenim nervovej izolacie.
Teplo zvysuje cirkulaciu tj urychluje odstranovanie toxinov a hojenie.
Tak isto enzymy, pitie hodne vody a jedenie ovocia a zeleniny.

Miestne podchladenie vytvara zonu, kde sa nahromadia rozne odpady, pripadne krystalizuju mineraly, ako kalcifikaty. A zaroven je to oslabena oblast, kde mozu virusy "basovat"



14

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

dakujem za odpoved,ale este si mi nenapisal  odpoved na tretiu mnou polozenu otazku a to, ci mozem ist s tymto zapalom do termalnej,liecivej, teplej vody, popr.sa kupat v bazene,alebo opalovat sa na slnku,nakolko ideme na dovolenku.
hepres mi uz uplne z ramena zmizol, uz mam iba ten vnutorny zapal ramena, proste pravej ruky ....to boli este znacne



15

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Ale ano, teplo zlepsuje cirkulaciu a tak podporuje hojenie. Termalne vody su vyborne, aj more.

Protizapalove su napr curcumin(3 x 1500 mg s bioperinoim) boswelin(2 x 600 mg) dumbier, a rozne enzymy, ako bromelain, serrapeptaza a ine. Niekedy pomoze si riedit krv napr nattokinazou alebo lubrokinazou(3 x 2000FU) lebo tam mozu byt niektore cievky zapchate a tieto enzymy nielen riedia krv bezpecne, ale maju schopnost rozpustit aj krvne zrazeniny a fibrinove vlakna.

Ja byt tebou by som neveril, ze si ten herpes uz porazil, ja by som veru bral 2 x 1 gramu chaparalu, pre istotu aspon nejaky cas a potom mensiu davku extraktu z olivovych listov(2 x 150 mg oleuropeinu),pre istotu



16

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

dakujem ti pekne za odpoved, no bohuzial, nic z toho doma nemam a kym si to objednam a pride z USA.....nemam ani chaparal, ani olivove listy.....da sa to niecim inym nahradit?
mam doma GSE, oregano, betaglukanove tbl., proti viralnym mam tie bezne vsetky, este mam superenzymi, striebro z Lucenca......no neviem co by nahradilo tie oliv.listy a chaparal



17

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Ked chces, mozes si vyrobit betulinovu tinkturu, ked mas k dispozicii niekde brezy, z ich bielej vrchnej kory si olup povezdme 10 deka, zalej to 3 deci cisteho alkoholu(96% etylalkohol, dostanes v potravinach alebo lekarni) rozmixuj co najlepsie, nechaj sediet vo flasi(zavareninova alebo hocijaka, napr z komporu ci uhoriek) a denne pretriasaj. Ked to zlejes a pripadne aj v platne vytlacis, mas tam obsah 2 az 6 % betulinu, podla kvalitu kory a druhu brezy.
Nuz a Lyzica takejto tinktury obsahuje dost betulinu(200 do 600 mg)
Ja si ju dam do mlieka s trochou konaku a mam liecivy Brandy Napoleon.
Taka tinktura je dobra aj na povrchove pouzitie, pri pasovom herpese atd.Alebo ju mozes zamiesat do prirodnej kozmetiky ako antiviralny doplnok. Inac betulin je dobry emulzifikator tukov do kremov.
Podla hesla, Pomoz si clovece, aj Panboh ti pomoze, hahaha.
Skoda, ze sa niekto z hubarov neulakomi, ved aj na Slovensku rastie huba chaga(hrdzavec sikmy, innonotuus obluquus) najma na brezach ako cierna hrca, paraziticka huba, ale aj na inych stromoch, hoci tam uz je menej kvalitna co sa tyka liecivych vlastnosti.
Ta toez obsahuje betilim, betulinicku kyselinu betaglukany, polyfenoly a ine uzitocne a liecive latky. Tiez je silne proti virusom  a inym plagam, dokonca aj proti rakovinam a davka je 10 gramov denne, povarit 1/2 hodiny asi pol litri vody, nechat odstat , luhovat aspon 2 hodiny a potom pit ako "kavu z chagy"Samozrejme sa da prichutit, ja to robim najma skoricou.

Naposledy upravil: RNG (2012-07-24 20:38:03)



18

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

ahoj RNG
posledne mam vkuse problemy kolo krcnej chrbtice ( aj kolo lopatky az ku ramenam) , stale niekde zacviknuta , mam hrce , stuhnute svalstvo...moze to byt dosledok nedostatku nejakych mineralov? Co by som mala brat, prosim ta porad, dakujem.



19

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Tetania=stuhnutie/krce su sice z nedostatku mineralov, ale tie su len docasne, tj pridu a odidu. Ak mas hrce a tuhnutie dlhodobe, tak je to zo zamorenia tela, ci uz z nejakych potravinovych clankov, alebo cinnosti roznych mikrobov, co vyrabaju rozne zapalove latky
Pouzi protizapalove ako napr curcuminoidy s bioperinom, intenzivna davka 3 x 3 kapsule
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … lets/12137
Protizapalove su aj dumbier/ginger, boswelin, vitamin C ,Sangre de Grado a samozrejme cistiace enzymy,  napr serrapaptaza, bromelain a ine.
Mozno je to aj ciastocne dosledok "hustej krvi"(privysoka zrazanlivost), kde pomoze brat nattokinazu(tiez lumbrokinazu, serrapeptazu, seanol, ciastocne aj omega 3 oleje...)



20

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

http://store.newwayherbs.com/comfrey-le … -p138.aspx

V tomto malom clanku pisu ako je dobre uzivat kostihojovu tinkturu..ale koniec ma uplne zmiatol...FDA neodporuca uzivat vnutorne,lebo je moznost rakoviny pecene,,,?



21

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

FDA obcas vypusti rozne falosne spravy. Nemam to s kostihojom zatial prestudovane, ale velmi pochybujem, ze sa to zaklada na pravde.



22

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Chcela by som vediet, ci  betulinovu tinkturu mozu aj ludia alergicki na brezy....



23

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Alergia na brezy je alergia na pel, ktory sa dostava do pluc. To s betulinom ustne branym  velmi pravdepodobne  nijak nesuvisi.
Nuz ale opakujem stare prislovie :"opatrnost je matka mudrosti "a alergie su nevypocitatelne.



24

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Dobry den! Od septembra min.roku mam bolesti krcnej a krizove chrbtice,v oktobri som sla k neurologovi,dostala som prtizapalove lieky,v novembri som absolvovala rehabilitacie,nepomohlo...v decembri uz som od bolôesti padala k zemi,zacernene pred ocami,hucanie v usiach,trpnutie koncatin,zavrate,busenie srdca..volali mi zachranku a povedali,ze syndrom krcnej chrbtice...dostala som dalsie lieky,ktore mi robili neskutocne bolesti hlavy..,v januari som sla na ct mozgu a magneticku rez.,tam zistili,ze mam troska vysunute platnicky v krcnej chrb.,tak teraz znova beriem rehabilitacie,ale rehabilitacny lekav povedal,ze nemam problem s krcnou,ale so zahlavovymi kostami...?....taha ma vzadu cela hlava,tlaci to dopredu do cela a okolo spankov,boli ma neskutocne hlava kazdy den,nic nepomaha....okrem toho som mala poporodnu hypertyreozu,kt.sa zmenila po 2rokoch na hypotyreozu,brala som 50mg euthyrox,ale bolo to malo,tak teraz mam 75mg a 20.aprila idem na TSH,ci to staci....okrem toho v poslednom case sa mi horsie dycha,mam pocit,ze nevydychnem a nenadychnem sa dostatocne,tlak na plucach,tak sa snazom dychat zhlboka,ale nepomaha,potom to samo prejde,ale zase sa to objavi,ci som v klude,alebo nieco robim,hocikedy....tlak a pulz mam v pohode



25

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Nuz mas problemy s mineralmi, z coho vyplyvaju aj problemy ako tetania a osteoporoza.
Zrejme to zacalo pocas tehotenstva, kde si prisla o hromadu mineralov a tvoja kostra, tj aj chrbtica utrpela
Na stitnu zlazu aj na ine v tele je potrebny jod a selen, co odporucam kazdemu doplnovat, ked chce, aby normalne fungovali.
Na napravenie chrbtice je dobre pouzivat trakciu alebo visiet za nohy dole. Vtedy sa chrbtica narovnava, disky uvolnuju a moze sa po lepsom prekrveni regenerovat.



26

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

dakujem pekne za odpoved



27

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

.



28

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Dobry den RNG, prosim Vas mohli by ste mi povedat Vas nazor na vzsledok rezonancie praveho ramene - opakovane bolesti ramena z vnutornej strany prechadzajuce dole smerom k laktu a zapastiu..Lekar ma odoslal na MR - podozrenie na burzitidu pleca. VYSLEDOK:

pd_tse_fs_tra, t2_tse_fs_cor, pd_tse_fs_sag, tl_tse_cor_256, t2_tse_tra
Hyposignalne zmeny v FS PD W v oblasti epifyzy praveho humeru v perifernej casti akromiomu a v perifernej casti klucnej kosti - charakteru zltej kostnej drene.
Artroticke zmeny AC sklbenia. Acromiom II typu. Subacromionalny priestor zmenseny do 7 mm. Labrum v norme. Tendinopatia m. supraspinatus. Bez ruptury rotatorovej manzety. Dlha i kratka slacha bicepsu v norme. Bez znamok burzitidy.

Dakujem. Pekny den.



29

Re: striedavá bolesť ramien a krčnej chrbtice

Nuz take diagnozy potrebuju prekladatela a tym ja nie som. Nuz mas reumu/artritidu a z roho vyplyvajuce deformacie klbu. Mozno aj zapal sliach, co samozrejme na rezonancii nevidiet. Kedze mnohe reumaticke zmeny su vyskledkom zapalov, za ktorymi su rozne mikroby, najma mykoplazmy a nase vlastne virusy, tak musis tie adresovat v prvom rade.
Pozri na prislusne temy.