1

Téma: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

Zdravim! Dlhsi cas mam podozrenie na to, ze mam kvasinkovu infekciu. Priznaky zahrnaju biely povlak na jazyku, hlavne v zadnej casti jazyka, povlak sa meni, niekedy sa zmensuje, niekedy je takmer na celom jazyku. Dalej z casu na cas mam palenie v hrdle spojene s celkovou unavou, nechutou k fyzickej aktivite. Riesil som to nizkosacharidovou dietou, po cca 3-4 tyzdnoch diety bez cukrov znacne zlepsenie, neskor aj po 2 - 3 mesiacoch diety striedave stavy bez priznakov / s priznakmi. Jednoducho raz - dva krat do tyzdna sa objavia spominane priznaky, zacne ma palit v hrdle, dychanie je take stazene, ako keby som mal velmi suche podrazdene hrdlo, fyzicka sviezost mi klesne tak na 50% a nechce sa mi vtedy nic len lezat.

Nechal som si spravit "klutivacne vysterenie + kvasinky" z jazyka. Ster rano na lacno. Vysledky su nasledovne:

Nalez: Haemophilus parainfluenzae
Nalez: Streptococcus viridans
Nalez: Bezna orofaryngealna flora
Mykologicka kultivacia: negativna

Znamena to, ze v moej ustnej dutine sa nenachadzaju kvasinky (Candida) ?
A tie dva dalsie nalezy, su problem? Mal by som to nejako riesit? Ten test som si nechal spravit sukromne, teda hradeny mnou, mimo lekara. S lekarmi nemam dobre skusenosti, naposledy mi bolo povedane ze "povlak na jazyku mava vela ludi"...

Mohli by moje spominane problemy byt sposobene  Haemophilus parainfluenzae / Streptococcus viridans ?

Alebo moze byt, ze by som sice nemal kvasinkovy v ustnej dutine, ale vo vnutornych organoch a tie sa takto prejavovali? Ako hovorim, po tom co som obmedzil jednoduche sacharidy na minimum (takmer nulu), stav sa mi zlepsil, ale stale sa tie potiaze objavuju, tak neviem ci sa zameriavam na spravnu vec a ci to nie je sposobene niecim inym nez kandidou.



2

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

Usta su miesto, kde najdes tisice mikroorganizmov v dost malych davkach, takze si mozes vybrat z nich a vypestovat v kulturach hromady.
Ved sa tam kazdodenne zavadzaju roznou surovou stravou a v prirode okolo nas su ich roznych statisice.
Hlavne miesta, kde sa vedia rozne skodlive/patogenne mikroby nachadzat a to dlhe roky je nos a prinosne dutiny. Odtial sa z hlienami dostavaju do celeho tela
http://www.rng.nazory.eu/citricidal
http://www.rng.nazory.eu/infekcie



3

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

RNG jedna pani ma ohlasila ohladne vynicenia streptoka pneumonie (pneumokok( vraj 5 rocny syn a 2 rocna dcera sa ho nevedia zbavit....Uz zobrali piate ATB a na vsetky je rezistentny....Moze ho GSE znicit?? Lebo som tento druh nenasiel v tabulke na ktore je GSE ucinne...Samozrejme by davkovala v prepocte k vahe deti /vychadzala by z 60 kv na 70-75 kg dospeleho/
dakujem...alebo co by mala pouzit?



4

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

Nakaza moze byt v prinosnych dutinach, kde  ju ustne brane atb nemozu znicit.
Roztok GSE(odporucam 60 kvapiek na liter vody) ho samozrejme znici a to v koncentracii uz 60 ppm(60 mg na kilogram). Tak isto oreganovy olej je na to ucinny a zaroven odhlienuje. Ak ich spravne beries(po malych glgoch cely den), neznicia ti crevnu floru,
ktora produkuje, ked je spravna dobre osadena probioticka az 70% obrannych latok.
Ked beries atb, tak si tu floru znicis a o tych 70% obrannych latok prides, tj tvoja imunita klesne pod 1/3 maximalnej.
Po atb teda treba okamzite brat silne probiotika a hromady mikrovlaknin na ich co najrychlejsie rozmnozenie a kolonizovanie criev.

Inac Einstein povedal, ze pokusat sa znova a znova tymi istymi prostriedkami marne dosahovat ine vysledky je znamka sialenosti



5

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

Vdaka RNG, takze GSE do nosa pre 18 kg adekvatne 4xmenej ako dospely= 15 kv davka do litra vody, takze do nosa 1,5 kv / 1 dcl vody. Este otazka na toho koka ako casto a kolko kv. moze kvapkat do nosa tomu 5 rocnemu dietatu??



6

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

Koncentracia na vybitie bakterii nezavisi od veku dietata, ani jeho vahy. Pouzivaj roztok 6 kvapiek GSE do deci vody.  3 krat denne jednu az dve kvapky do kazdej nosnej dierky v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin. Lebo aj tam sa zvyknu rozne pliagy zdrzovat a odtial s hlienmi dostavat do hrdla a podobne.
Trosticku to svrbi a nuti na kychanie, ale to trva len par minut.
Ale za par dni uvidis vysledok



7

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

RNG, osobne sa mi zda 6 kvapiek GSE do deci vody dost silny roztok na kvapkanie do nosa, mal som uz mensie problemy vydrzat 2 kvapky GSE na deci vody. Ale ine som chcel:
Dal si sem odkaz: http://www.rng.nazory.eu/citricidal, kde su spravne koncentracie citricidalu pre rozne druhy bakterii. Prosim ta, tak aka je spravna koncentracia ale GSE pri Haemophilus influenzae, kde je uvedene v tabulke  660 MIC (ppm)? Ja by som potreboval konkretne- kolko kvapiek GSE do litra vody v tomto pripade? Dakujem



8

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

ja nemam problem aj s koncentraciou 10 kvapiek na 1 dcl do nosa. davas to gse do cistej vody alebo do fyziologickeho roztoku? ja to davam do vincentky a neprijemne pocity nie su.



9

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

Samozrejme kvapky do nosa a oci sa znasaju lepsie, ked rozrobis GSE do fyziologickeho roztoku. Stipanie z rozdielu koncentracie(osmoticky tlak) je tym odstranene. Nepoznam zlozenie vincentky, ale fyziologicky roztok ma aj  9000 ppm soli(9 gramov na liter)



10

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

zuzinke: GSE som daval do obycajnej vody.



11

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

Nuz ja to davam do destilovanej, lebo uz vyse 25 rokov pouzivam destilovanu na pitie a moje rozne mixy. Ale nemyslim, ze je to privelky rozdiel tak ci tak.



12

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

Dobry den, chcem si ozrejmit problem koncentracie GSE v pripade Haemophilus parainfluenzae, kde tabulky ucinnosti uvadzaju 660ppm !

Podla "rovnice" 60ppm=60mg (na 1l vody) by to znamenalo, ze spravna koncentracia bude 660ppm=660mg ???
Je mi jasne, ze taky roztok by bol nepouzitelny.

Tak ako teda? Vdaka!



13

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

Haemiphillus parainfluenzae nie je lahko znicitelny citricidalom, ale snad kombinacia odmaskovacov(NAC serrapeptaza) spolu s nim miozu byt ucinne. Lebo tento mikrob tvori kolonie a maskuje sa, takze na to, aby don ucinne prenikli antimikrobialne latky ho treba najprv odmaskovat.
Alebo skusit ine antimikrobialne, napr vytlacit ho napr ustnymi probiotikami, koloidnym striebrom a podobne.
Inac 35 kvapiek citricidalu, profesional (60% od firmy Biochem research corp) do litra vody da roztok 720 ppm, co je pitelne bez [problemov. Ja som skusil aj dvojnasovok, co uz je pitelne len s odporom. Na vyssie koncentracie odporucam tabletky, kde mozno do seba dostat aj ekvivalent vyse 100 kvapiek denne. Tak velke davky ale samozrejme uz znicia aj probioticku crevnu floru, takze ich bezne neodporucam.



14

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

Dobry den,
syn ma z vyteru potvrdeneho streptococus pneumoniae / pneumokoka/, proti ktoremu je ockovany v zakladnom ockovani. Tyzden som ho liecila kvapkanim do nosa citricidal professional, ale nezabralo, museli sme prejst na atb, nakolko dostal vysoke horucky. Pneumokoka som nenasla v tabulkach bakterii, na ktoee je citricidal ucinny. Chcem si ozrejmit, na pneumokoka citricidal nie je ucinny, ak nie je v tabulke? pockali sme na vyter, liecili sme citricidalom a homeopatikami a NAC, ale ked zacali teploty okolo 39 stupnov, na ktore nezaberalo zrazanie antipyretikami ani sprchou, nasadili sme atb. Po vybrani atb sa stav vyrazne zlepsil, cakame na kontrolny vyter, ci pneumokok "odisiel".
doteraz nam citricidal vzdy zabral, teraz nie, je to kvoli tomuto druhu pneumokoka?
dakujem

Naposledy upravil: Lubica Trnava (2013-11-20 13:07:23)



15

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

Neviem ti povedat, nakazy su casto sposobene viacerymi mikrobami, hoci lekari hovoria len o jednej obvykle. Na mnohe mikroby lekari nemaju ziadne testy, napr L-formy, mykoplazmy kvasne a plesnove infekcie a taktiez virusy.
Citricidal ma ovela sirsi zaber, nez mnohe atb, ale tiez nie je ucinny na vsetko, zialbohu. preto ja osobne na neznamu infekciu(lekarske testy nie su zialbohu spolahlive) pouzivam nielen kvapky roztoku citricidalu, ale aj NAC, oreganovy olej extrakt z olivovych listov aj chaparal na virusy. Ked aj infekcia totiz zacne s jednym, ako napr strep pneumoniae/pneumokok, pridaju sa aj dalsie, ako nase vlastne telesne virusy, plesne a kvasne infekcie, co vedia zit aj z hlienov a podobne
Inac kvapkat roztok citricidalu treba v leze, s hlavou naklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin, kde sa skryvaju rozne mikroby z kvapockovych infekcii zo vzduchu, co vdychujeme. A treba ten roztok aj pit, lebo pneumokok aj ked zacne v prinosnych dutinach, roznesie sa z hlienami aj inde do tela

Len poznamka, ked ockuju proti pneumokoku, ako je mozne, ze je coraz viac ludi nan chorych? Mozno lekari, malicka skupina,  co tvrdia, ze ockovani maju statisticky viac chorob , ako neockovani maju pravdu??? To by mne napr vysvetlilo aj fakt, ze za mojho detstva,kde sa sotva proti niecomu ockovalo,  som nepozoroval prakticky ziadne potravinove alergie u spoluziakov na skole, ale dnes ma vyse 1/2 deti s tym vazne problemy.

Naposledy upravil: RNG (2013-11-20 14:55:26)



16

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

dakujem za odpoved,
aj mne je to divne, kedze syn mal najprv hemofila a teraz pneumokoka, proti ktorym je ockovany, na moju otazku som dostala odpoved, ze nie je pravdepodobne zvrhnutie choroby invazivnym smerom / zapal mozgovych blan a pod/ u ockovanych na rozdiel od neockovanych. Nie som lekar, ja si nedovolim posudit, co je lepsie, nerozumiem sa tomu, a bojim sa hazardovat so zivotom svojich deti, aby som odmeitla ockovanie, kedze nepoznam vsetky pre a proti. Spolieham v tomto na lekarku, ktora sa snazi najskor posilit imunitu a v pripade ozajstneho zhorsenia predpisuje lieky.
Este si chcem doplnit znalosti k citricidalu- pri kazdej chorobe, ci uz je to bolest hrdla alebo nadcha, je nutne v tomto pripade nielen kloktat, kvapkat ale je ho potrebne hned zacat aj pit? osobne som najprv pri bolesti hrdla iba kloktala, co pomohlo max do 24 hodin aj skor, ale vzdy mi to sadne dole na trubicu a potom ho musim zacat aj pit, aby to preslo, funguje to takto?
a este: ako dlho mozem uzivat roztok citricidalu? aj dlhodobo mesiac a tak?
dakujem, velmi si vazim Vasu ustretovost a ochotu, zelam vsetko dobre



17

Re: Streptococcus viridans, Haemophilus parainfluenzae v ustach

Nuz citricidal osobne pouzivam s casu na cas vnutorne , niekedy aj vyse tyzdna, a opakujem zakazdym, ked sa moje vnucata so mnou podelia o ich "zlate malicke mikrobiky", inac presne tie iste, ako maju dospeli, mimochodom.
A casto, kedze su mladi a maju silnu imunitu oni sami ani nie su chori, ale mne to daju.
Neviem si predstavit, ze by som ich drzal od tela na meter daleko, aby som znizil pravdepodobnost prenosu ich mikrobov na mna....
Nuz a poznam ho uz vyse 15 rokov a neviem, cim by som ho nahradil, lebo som si tak velmi nan zvykol. Pouzivam ho aj ako konzervant do kremov, co si miesam, lebo komercna kozmetika je sama chemia a ja ju nemozem vobec pouzivat, uz od mala.
Nakazy v plucach ale vyvolavaju zahlienenie, kam sa usadia rozne mikroby, co vedia z hlienov zit, napr aspergillus pneumoniae a ine , ktory svojimi vyluckami tak isto vyvolava zapaly.
Takze pre to to odhlienovanie, NAC, serrepaptazou a oreganovym olejom.
Naviac mnohe mikroby sa naucili spajat do hromad, ci uz zhlukov alebo biofilmov, kde sa kolektivne brania proti roznym obrannym latkam.
A niektore zase zhodia vonkajsi plast a schovaju sa do buniek ako vnutrobunecne parazity. Kedze v tejto forme su velmi slabo pracujuce a rozmnozujuce sa, telo ich casto vobec nevnima. A robia to casto pre to, ze atb napada ich vonkajsie bunkove steny. Takze tieto formy, nazyvane tiez L-formy sa vytvaraju prave kvoli pouzitiu atb.
Samozrejme bezni lekari o nich vedia zatial pramalo, ale to je dovod, preco sa choroby po pouziti atb casto vracaju alebo ze ludia zostanu dlhsie polochori.